Sohbet ve Topluluk Kuralları

GÖRÜŞ&ÖNERİ

İşbu sözleşme en son 27/06/2017 tarihinde güncellenmiştir.

Değerli ziyaretçimiz, işbu "Topluluk Kuralları Sözleşmesi", "Üyelik ve Site Kullanım Şartları Sözleşmesi"nde, "Yorum / Sohbet / Topluluk Hizmetleri" hükmü altında belirtilen şartları yerine getirerek Canlı Yorum ve/veya Topluluk hizmetine (Bundan sonra kısaca "Hizmet" olarak anılacaktır.) dahil olmuş kullanıcıların (Bundan sonra kısaca "Kullanıcılar" olarak anılacaktır.) birbirleri arasında saygı ve sevgi dahilinde rahat ve huzurlu bir şekilde paylaşımda/etkileşimde bulunabilmeleri için düzenlenmiştir. Kullanıcılar'ın birbirleri arasında sağlayacağı etkileşim doğrultusunda, faydayı en üst seviyede tutabilmek ve hizmet kalitesini koruyabilmek adına işbu "Topluluk Kuralları Sözleşmesi"nde belirtilen hükümlerden, şartlardan, kurallardan hiçbir şekilde taviz verilmeyeceğini önemle hatırlatmak isteriz.

dovizborsa.com web sitesinde (Bundan sonra kısaca "Site" olarak anılacaktır.) bulunan Hizmet'e katılmanız halinde burada belirtilen tüm Şart ve Koşulları kabul ettiğinizi ve bunlara eksiksiz olarak uyacağınızı beyan etmiş olursunuz. Bu sebepten ötürü lütfen bu belgedeki Şart ve Koşulları dikkatlice okuyunuz.

Bu sözleşme içerisinde geçen "AkıllıSoft" ifadesi AkıllıSoft Yazılım ve Bilişim Teknolojileri firmasını ve dovizborsa.com web sitesini ve bağlama göre bağlı şirketlerinden veya mecralardan birini anlatır. "Kullanıcılar", yorum/sohbet bölümüne ve/veya topluluğa ve/veya Hizmet'e, "Üyelik ve Site Kullanım Şartları Sözleşmesi"nde, "Yorum / Sohbet / Topluluk Hizmetleri" hükmü altında belirtilen şartları yerine getirerek dahil olan ve Hizmet'i kullanan kişileri anlatır.

İşbu sözleşme (Bundan sonra kısaca "Sözleşme" olarak anılacaktır.), Kullanıcılar ve AkıllıSoft arasında akdedilen ve aşağıdaki hususlarda mutabık kalındığını gösteren resmi bir sözleşmedir.

Hizmet'i kullanmaya devam ettiğiniz sürece işbu Sözleşme'de düzenlenen kullanım şartlarına ve hükümlerine bağlı olduğunuzu kabul etmiş ve bunlara uyacağınızı taahhüt etmiş olursunuz.

AkıllıSoft Gizlilik Politikası ve Üyelik ve Site Kullanım Şartları Sözleşmesi'de işbu Sözleşme'nin ayrılmaz bir parçası olup, Site'yi kullanabilmeniz için uymanız gereken kuralları ve AkıllıSoft ile paylaştığınız bilgilerinizin tarafımızdan toplanması ve AkıllıSoft'un işbu bilgiler üzerindeki haklarını düzenlenmektedir.

Bu nedenle, Hizmet'i kullanmaya başlamadan önce işbu "Gizlilik Politikası"nı ve "Üyelik ve Site Kullanım Şartları Sözleşmesi" ni de okumanız ve kabul etmeniz gerekmektedir.

EĞER İŞBU SÖZLEŞME VE AYRILMAZ BİR PARÇASI OLAN "GİZLİLİK POLİTİKASI"NDA ve "ÜYELİK VE SİTE KULLANIM ŞARTLARI SÖZLEŞMESİ"NDE DÜZENLENEN HUSUSLARLA BAĞLI OLDUĞUNUZU KABUL ETMİYORSANIZ, LÜTFEN SİTE'Yİ VE HİZMET'İ KULLANMAYINIZ.

AkıllıSoft, Hizmet üzerinde her türlü değişiklik yapma hakkını saklı tutmakta olup, Hizmet ile ilgili hiçbir vaatte bulunmamaktadır. Kullanıcılar'ın Hizmet'i kullanma hakları ve Hizmet dahilinde ki fiilleri işbu Sözleşme ile sınırlıdır.

İşbu Sözleşme herhangi bir zamanda ve AkıllıSoft'un tek taraflı iradesiyle, bildirim yapılarak veya yapılmadan değiştirilebilir. Belirtilen şekilde değişiklik yapılması halinde, işbu Sözleşme'nin değişik güncel metinleri Site'nin ilgili sayfalarında yayımlanacak ve söz konusu değişiklikler yayımlanma tarihinde yürürlüğe girecektir. Değişiklikler yayımlandıktan sonra Hizmet'i kullanmaya devam etmeniz işbu değişiklikleri kabul ettiğiniz ve onlarla bağlı olduğunuzu beyan ettiğiniz anlamına gelecektir.

Sözleşme'nin son güncellenme tarihini, metinlerin en üstünde görebilirsiniz. Güncellenme tarihlerini takip edebilmeniz amacıyla, AkıllıSoft tarafından Sözleşme'nin en başında son değişiklik tarihi belirtilecektir. Bu nedenle, güncel metinlerden haberdar olabilmek için, düzenli olarak Sözleşme'yi, Gizlilik Politikası'nı ve Üyelik ve Site Kullanım Şartları'nı Site üzerinden takip etmeniz gerekmektedir. Sözleşme değişikliklerini takip etmek herhangi bir bildirime bağlı olmaksızın Kullanıcılar'ın sorumluluğundadır.

Hizmet Hakkında

Hizmet hakkında ki ana unsurlar (Hizmet'in amacı, Hizmet'e dahil olma ve Hizmet'ten faydalanma) "Üyelik ve Site Kullanım Şartları Sözleşmesi"nde, "Yorum / Sohbet / Topluluk Hizmetleri" hükmü altında belirtilmiştir ve Kullanıcılar ilgili hükümleri okuduklarını ve eksiksiz olarak kabul ettiklerini beyan ederler.

Hizmet, Canlı Yorum Kullanıcıları'nın birbirleri arasında Site'nin konusu (Ekonomi, ekonomik gelişmeler, piyasa, döviz, altın, borsa, hisse verileri) ile orantılı olarak fikir alışverişinde bulunabilmeleri amacı ile sunulmakta olup bunun dışında farklı hiçbir amaç içermemektedir. Canlı Yorum'u farklı amaçlar doğrultusunda kullanan veya kullanmaya çalışan veya manupile eden veya AkıllıSoft iradesi tarafından farklı amaçlar doğrultusunda kullandığına kanaat getirilen kullanıcılar işbu Sözleşme kural ve şartlarını ihlal etmiş sayılırlar.

Hizmet dahilinde paylaşımda bulunan Kullanıcılar'ın işbu paylaşımları tüm site kullanıcılarına açıktır ve paylaşım içerikleri sadece paylaşım sahiplerinin sorumluluğundadır. Hizmet dahilinde Kullanıcılar tarafından yapılan hiçbir paylaşım AkıllıSoft'un garantörlüğü veya sorumluluğunda değildir. AkıllıSoft hiçbir paylaşımın doğruluğu konusunda onay vermez, sorumluluk kabul etmez. Kullanıcılar tarafından yapılan paylaşımlar nedeni ile Site kullanıcıları veya herhangi bir şekilde ilgili paylaşım ile muhatap olan kullanıcılar tarafında oluşabilecek maddi ve manevi hiçbir zarardan AkıllıSoft, yöneticileri, idarecileri, çalışanları ve sair kişiler sorumlu tutulamaz.

Hizmet dahilinde Kullanıcılar tarafından yapılan paylaşımların içeriklerinin sorumluluğu ve içeriklerden doğabilecek her türlü hak ihlalleri tamamen paylaşımları yapan kullanıcılara ait olup ilgili paylaşımlar doğrultusunda tüm Site kullanıcıları tarafından yapılan yatırımların neticesinde oluşabilecek/doğabilecek maddi ve manevi hiç bir zarardan AkıllıSoft, idarecileri, yöneticileri, çalışanları, sair kişiler ve ilgili paylaşımların sahipleri kullanıcılar kesinlikle sorumlu tutulamazlar.

Hizmet dahilinde Kullanıcılar tarafından yapılan hiçbir yorum, görüş ve paylaşım yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Bu bağlamda tüm Site kullanıcıları ve Kullanıcılar yatırım kararı alırken kendi istekleri/inisiyatifleri/bilgi birikimleri doğrultusunda alacaklarını ve işbu yatırımlarının veya yatırım kararlarının neticesinde doğabilecek maddi ve manevi her türlü zarardan kendilerinin sorumlu olduğunu ve kendilerinden başka hiçbir kimsenin veya kurumun sorumlu tutulamayacağını hiçbir itiraza fırsat vermeksizin açıkça kabul ve beyan ederler.

Kullanıcılar, "Üyelik ve Site Kullanım Şartları Sözleşmesi"nin tüm hükümlerini ve ayrıca "Üyelik ve Site Kullanım Şartları Sözleşmesi"nde bulunan "Gerçeğe Aykırı Bilgi Yasağı" ve "Dürüstlük Kuralına Uygun ve Tek Profil" hükümlerini kabul ettiklerini ve işbu hükümlere ve sözleşmelere eksiksiz olarak uyacaklarını kabul ve taahhüt ederler.

Kullanıcılar'ın işbu Sözleşme şartlarını ve diğer sözleşmeleri ihlal etmeleri durumunda, Hizmet'e dahil olmak için gerekli olan üyelik hesapları AkıllıSoft tarafından hiçbir gerekçe gösterilmeksizin derhal askıya alınabilir veya tamamen kapatılabilir. Hizmet ile ilişkisi herhangi bir sebeple AkıllıSoft tarafından kesilen veya askıya alınan Kullanıcılar, AkıllıSoft tarafından tekrardan izin verilene kadar ilgili hesap üzerinden veya farklı bir hesap üzerinden Hizmet'i kullanmayacaklarını ve diğer Kullanıcılar ile etkileşime veya paylaşıma girmeyeceklerini ve gerekli durumlarda AkıllıSoft tarafından haklarında her türlü yasal işlemlerin başlatılabileceğini ve ihlale konu olan fiilleri neticesinde sebep oldukları her türlü zararı temin edeceklerini kabul ve taahhüt ederler.

Kullanıcılar, Hizmet'in yüksek kalitesini ve maksadını korumakla yükümlü olduklarını ve Hizmet'in kalitesini düşürücü, itibarını zedeleyici, maksadına uymayan, suç teşkil edecek, hak ihlaline sebebiyet verecek ve/veya etki alanını kısıtlayıcı hiçbir eylemde bulunmayacaklarını aksi takdirde doğabilecek maddi ve manevi her türlü zarardan sorumlu olduklarını ve bu zararları temin edeceklerini kabul ve taahhüt ederler.

YASAL UYARI

Tüm Kullanıcılar Hizmet'ten faydalanarak bu hükümde belirtilen aşağıda ki, SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanmasını istediği YASAL UYARI'yı okumuş ve teyid etmiş olurlar.

YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Site'de ve Hizmet dahilinde bulunan hiçbir veri, haber, yorum ve paylaşım yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. AkıllıSoft Site'de bulunan ve sunulan hiçbir verinin doğruluğu konusunda garanti vermez. İşbu Sözleme'nin bu hükmü dahilinde belirtilen "YASAL UYARI" bağlamında Site kullanıcıları, Site'de bulunan veriler nedeniyle ve/veya veriler doğrultusunda yapacakları yatırımlardan veya alacakları yatırım kararlarından kendilerinin sorumlu olduğunu, işbu fiiller neticesinde doğabilecek maddi ve manevi her türlü zarardan kendilerinin sorumluluğunda olduğunu ve uğradıkları maddi ve manevi her türlü zarardan AkıllıSoft'un, Site'nin, yöneticilerinin, idarecilerinin, çalışanlarının ve sair kişilerin sorumlu olmadığını ve tutulamayacağını hiçbir itiraza fırsat vermeksizin kabul ve beyan ederler.

Kullanıcılar'ın Uyması Gereken Topluluk Kuralları

Hizmet dahilinde bulunan Kullanıcılar, işbu hükümde belirtilen tüm maddelere eksiksiz ve itirazsız olarak uayacaklarını kabul ve taahhüt ederler.

Hizmet'i kullanan Kullanıcılar, Hizmet'in yüksek kalitesini, sürdürülebilirliğini ve itibarını korumakla yükümlüdürler. Bu bağlamda Kullanıcılar, paylaşımda bulunurken, saygı ve sevgi çerçevesinde hareket etmeye ve her türlü yorum ve paylaşımlarında güzel bir üslup/ifade kullanmaya özen göstermelidirler. Hiçbir gerekçe, bu bağlamın dışına çıkmaya sebep gösterilemez.

Hizmet dahilinde:

1 Kullanıcılar'ın paylaşımda bulunabileceği konular (Ekonomi, Ekonomik veriler ve ekonomik gelişmeler doğrultusunda piyasanın durumu, Döviz, Borsa, Hisse verileri) ile sınırlıdır. Bunların haricinde ki tüm konular Hizmet kapsamının dışındadır ve izin verilen konuların dışında paylaşım/yorum yapılması yasaktır.

2 Marka, ürün, farklı web sitesi, link, mecra, kurum adı v.b. gibi telif/izin gerektiren veya doğrudan/dolaylı reklam mahiyeti taşıyan hiçbir içerik AkıllıSoft izni olmadan paylaşılamaz. Kullanıcılar, bu tarz, izin almadan yaptıkları bir paylaşımdan doğabilecek her türlü telif hakkından ve Akıllısoft'un ve/veya üçüncü kurumların/şahısların kazanç/gelir kaybından sorumlu olduklarını ve ilgili haklardan doğabilecek her türlü maddi ve manevi bedelleri/zararları karşılayacaklarını kabul ettiklerini taahhüt ederler.

3 Kullanıcılar'ın (Toplum değerlerine aykırı, saldırgan, ırkçı, cinsiyetçi, dini değerleri veya etnik kökeni veya sosyal durumu veya siyasi görüşü veya cinsel eğilimi veya fiziksel durumu veya yasama organlarını veya yürütme organlarını veya yargı makamlarını hedef alan, belirli gruplara karşı kışkırtıcı, nefret içerikli, homofobik, küfür veya hakaret içeren, şiddet içeren, provokatif, aşağılayıcı, pornografik, küçük düşürücü söylemler ve anlamlar barındıran, siyasi otoriteye yönelik aşağılayıcı veya küçük düşürücü veya itibarsızlaştırıcı, itibarı zedeleyen, kışkırtıcı, her türlü isyana teşvik eden, sükuneti bozmaya yönelik içerik barındıran, kişileri hedef gösteren, Site'yi ve/veya AkıllıSoft'u, idarecilerini, yöneticilerini, çalışanlarını itibarsızlaştırma amacıyla hedef alan) paylaşımlarda bulunması kesinlikle yasaktır. Bu tarz paylaşımlarda bulunan Kullanıcılar'ın hesapları uyarılmaksızın ve gerekçe gösterilmeksizin derhal askıya alınabilir ve/veya kapatılabilir, ihlal doğrultusunda haklarında yasal işlem başlatılabilir.

4 Kullanıcılar'ın kendilerine veya başkalarına ait irtibat (Telefon, E-mail, İş yeri adı, Adres bilgisi v.b.) ve/veya sosyal ağ (Facebook, Twitter, Instagram v.b.) bilgilerini doğrudan veya dolaylı olarak paylaşması veya Kullanıcılar'ın kendi aralarında bu tür bilgileri talep etmesi veya işbu bilgilerin ima yolu ile anlatılmaya/tespit edilmeye çalışılması kesinlikle yasaktır. İrtibat bilgilerini paylaşan veya ima eden veya dolaylı yoldan anlaşılmasına yönelik veriler sunan Kullanıcılar'ın hesapları AkıllıSoft tarafından birdaha açılmamak üzere kapatılır. İşbu bilgilerin mevcut otorite çiğnenerek paylaşılması neticesinde, paylaşımı yapan kullanıcı tarafında doğabilecek maddi ve manevi hiçbir zarardan AkıllıSoft ve Site sorumlu değildir.

5 Üyelik ve Kullanım Şartları Sözleşmesi'ni ihlal ederek diğer kullanıcıların kişisel bilgilerini ifşa eden, bu bilgileri kendi çıkarları için kullanan; Tehdit ve/veya taciz gibi unsurları kullanarak, rahatsız edici bir biçimde diğer Kullanıcılar'ı sürekli takip eden ve/veya insanları şiddete yönlendirmek adına başkalarını kışkırtan davranışlarda bulunmak yasaktır.

6 Bireyi, kurumu/kurumları, kültür veya toplumları, dini değerleri, toplum değerlerini, mevcut ülke/yerel yönetimini, siyasi otoriteyi, geçmiş ülke/yerel yönetimlerini, devlet makamlarını/organlarını küçük düşürücü, hakaret ve/veya küfür içerikli, aşağılayıcı, argo tabirler içeren paylaşımlarda bulunmak kesinlikle yasaktır.

7 Kullanıcılar tarafından aynı yorumun kasıtlı olarak birden fazla kez paylaşılması ve/veya SPAM yapılması yasaktır.

8 Kullanıcılar paylaşımda bulunurken mümkün olduğu kadar yazım ve imla bilgisine önem vermelidirler.

9 Kullanıcılar, diğer Kullanıcılar'ı kışkırtacak veya saldırgan ifadeler içeren veya farklı bir kullanıcının kullanıcı adına çok benzer veya marka, kurum adı, web adresi, kampanya, e-mail, telefon v.b. içeren bir kullanıcı adı belirleyemezler. Kullanıcılar'ın kullanıcı adı hususunda ihtilafa düşmesi durumunda hak önceliği, üyelik tarihi diğer kullanıcıya göre daha eski olana aittir.

10 Birden fazla hesap açmak sureti ile aynı kullanıcının farklı isimler ile paylaşımda bulunması veya bir hesaptan birden fazla kişinin paylaşımda bulunması yasaktır. İşbu ihlalin tespit edilmesi durumunda ilgili tüm hesaplar kapatılacaktır.

11 Kullanıcılar'ın yaptıkları paylaşımlar üzerinde tepki alacak derecede ve/veya rahatsızlık verecek şekilde ısrarcı olmamaları gerekir.

12 Normal şartlarda bir seferde paylaşılabilecek bir içeriğin/yorumun kelime kelime veya kısa ifadeler kullanılarak birden fazla seferde paylaşılması, okunabilirliği ve takibi zedeleyici bir faktör olarak görüldüğünden yasaktır.

13 Kullanıcılar, AkıllıSoft veya Moderatör tarafından yapılan tüm uyarıları dikkate almak zorundadırlar. Kullanıcılar'ın Hizmet yöneticileri ile Hizmet'in sunulduğu ortamda tartışması veya yapılan müdahalelere itiraz etmesi diğer Kullanıcılar'a rahatsızlık verebileceğinden yasaktır. Kullanıcılar, herhangi bir uygulama hakkında ki itirazlarını, Site'de bulunan "Görüş&Öneri" formunu kullanarak yapabilirler.

14 Kullanıcılar'ın diğer Kullanıcılar'a rahatsızlık verecek derecede ve şekilde birbirleri arasında tartışmaya girmeleri veya herhangi bir konudan ötürü birbirlerine müdahale etmeleri veya birbirlerini tenkit etmeleri kesinlikle yasaktır. Herhangi bir kullanıcının uygun olmayan bir davranış sergilediğini düşünüyorsanız "Görüş&Öneri" kısmından ilgili kullanıcı hakkında şikayette bulunabilirsiniz.

15 Kullanıcılar herhangi bir paylaşımı eleştirme hakkına sahiptirler. Fakat bunu yaparken, sürdürülebilirliği ve faydayı arttırabilmek adına güzel bir dil ve kırıcı olmayan, öğretici bir üslup kullanılması gerekir.

16 Gereksiz ve konu dışı tartışmalar başlatmak ve/veya Kullanıcılar'a rahatsızlık verecek her türlü eylemlerde bulunmak hiçbir gerekçeye fırsat vermeksizin yasaktır.

İşbu maddenin/maddelerin ihlali nedeniyle ortaya çıkacak her türlü maddi ve manevi zararların tazmini, ihlale sebep olan kullanıcının sorumluluğunda olup AkıllıSoft'un, Site'nin, iş ortaklarının, yöneticilerinin, idarecilerinin, çalışanlarının ve sair kişilerin uğradığı her türlü zararlar tam ve eksiksiz olarak zarara sebep olan kullanıcıdan tazmin edilecektir. Kullanıcıların bu mesuliyeti süreklidir.

İşbu maddenin/maddelerin ihlal edilmesi durumunda ihlale konu olan paylaşımlar gerekçe gösterilmeksizin AkıllıSoft veya Hizmet idarecisi tarafından silinebilir ve ihlali gerçekleştiren kullanıcının hesabı uyarılmaksızın ve hiçbir gerekçe gösterilmeksizin derhal askıya alınabilir ve/veya kapatılabilir.

Garantiden Muafiyet

AkıllıSoft, Site'de bulunan verilerin, paylaşımların, haberlerin, yorumların v.b. doğrulu ve gerçekliği konusunda hiçbir garanti vermez.

Kullanıcılar arasında doğabilecek her türlü ihtilaf, anlaşmazlık veya uyuşmazlık yine tarafların kendilerini bağlamakta olup AkıllıSoft, Site, yöneticiler, idareciler, çalışanlar ve sair kişiler söz konusu ihtilaf konusunda hiçbir şekilde dahil gösterilemez, sorumlu tutulamaz, garantör olarak gösterilemez ve/veya şahit tutulamaz.

Sözleşmenin Yürürlüğü ve Sona Ermesi

İşbu Sözleşme, Kullanıcılar'ın Hizmet'i kullanmaları anında kendiliğinden yürürlüğe girecek olup kullanım sona ermediği müddetçe yürürlükte kalacaktır. AkıllıSoft, herhangi bir sebep göstererek yahut hiçbir sebep göstermeksizin ve bildirimde bulunmaksızın, Kullanıcılar'ın Hizmet'e erişimini derhal askıya alma veya sona erdirme hakkını saklı tutar. Hesabı askıya alınan veya sonlandırılan Kullanıcı, geçmişte yaptığı tüm paylaşımlardan, yorumlardan ve etkileşimlerden işbu Sözleşme ve vazgeçilmez parçaları olan "Gizlilik Sözlemesi" ve "Üyelik ve Site Kullanım Şartları Sözleşmesi" kapsamında hala sorumludur. İşbu sorumluluk, AkıllıSoft iradesi tarafından sonlandırılmadığı sürece devam eder.

Ayrıca AkıllıSoft, tek taraflı iradesiyle, Kullanıcılar'ın Hizmet dahilindeki paylaşımlarını ve/veya yorumlarını servislerden ve her türlü arşivden kaldırma hakkını da saklı tutar. Kullanıcılar'ın Hizmet'ten faydalanma haklarının, askıya alınması veya sonlandırılması halinde, Kullanıcılar, Hizmet dahilinde sahip oldukları tüm haklardan feragat ettiklerini kabul ve taahhüt ederler.

İş Birliği Yasağı

Kullanıcılar, işbu Sözleşme'den ve Site'nin ve hizmetlerin kullanımından dolayı, AkıllıSoft ile aralarında hiçbir iş birliği ilişkisi, ortaklık, iş ilişkisi veya acentelik tesis etmediğini kabul ve beyan ederler.

Sözleşme Bütünlüğü

İşbu Sözleşme, Kullanıcılar ve AkıllıSoft arasında, Kullanıcılar'ın Hizmet'ten faydalanmasını düzenleyen esas sözleşme olup, daha önce aynı amaçla düzenlenmiş ve akdedilmiş diğer sözleşmelerin yerini almıştır.

Feragat Yasağı

AkıllıSoft'un işbu Sözleşme ile kendisine tanınmış hakları ve yetkileri kullanmaması, söz konusu hak ve yetkilerden feragat ettiği anlamına gelmez.

Üst ve Kenar Başlıkları

İşbu Sözleşme'nin üst ve kenar başlıkları, sadece Sözleşme içeriğini belirtmek amacıyla yazılmış olup, hiçbir akdi ya da hukuki etkiye sahip değildir.

İletişim Bilgilerimiz

AkıllıSoft Yazılım ve Bilişim Teknolojileri
Çamlık Mh. Ş.Burak Kurtuluş Cd.
No:144/2, Sevgi Aprt. K:2, D:5
Ümraniye/İstanbul, Türkiye

info@akillisoft.com
+90(216) 338 0836

dovizborsa.com bir AkıllıSoft markasıdır.

AkıllıSoft Yazılım ve Bilişim Teknolojileri

DXY

0,13

94,273

EXY

0.00

0,00

SUSD

-1,17

6,1200

6,1250

SEUR

-1,58

7,1700

7,1800

SGLD

-1,35

236,0659

236,3819

USDTRY

6,1268

6,1314

6,1627

-0,55

14:07:31

EURTRY

7,2018

7,2063

7,2590

-0,76

14:07:31

EURUSD

1,17456

1,17476

1,17668

-0,17

14:07:31

GLDGR

236,1960

236,3734

238,0007

-0,72

14:07:31

XAUUSD

1199,03

1199,13

1201,24

-0,18

14:07:26

 • Parite
 • Döviz
 • Altın
 • Emtia

USDJPY

112,895

112,897

112,972

-0,07

14:07:31

GBPUSD

1,31499

1,31501

1,31825

-0,25

14:07:30

USDCHF

0,96836

0,96836

0,96495

0,35

14:07:27

USDCAD

1,29487

1,29493

1,29536

-0,04

14:07:31

EURJPY

132,611

132,614

132,935

-0,24

14:07:31

USDRUB

65,8817

65,8933

65,8223

0,10

14:07:31

AUDUSD

0,72573

0,72576

0,72497

0,11

14:07:30

USDSEK

8,82850

8,82930

8,80770

0,24

14:07:24

USDSAR

3,7501

3,7506

3,7502

0,01

14:07:12

USDCNY

6,8723

6,8740

6,8636

0,14

14:07:10

USDDKK

6,3493

6,3495

6,3388

0,17

14:07:30

USDGBP

0,7605

0,7606

0,7587

0,24

14:07:00

USDAED

3,6729

3,6734

3,6730

0,01

14:06:54

USDALL

107,10

107,80

107,60

-0,14

25/09

USDARS

38,2520

38,3180

38,2520

0,09

05:53:48

USDAUD

1,3776

1,3780

1,3795

-0,12

14:07:10

USDAZN

1,6995

1,7005

1,7000

0,00

08:30:09

USDBGN

1,6607

1,8150

1,7392

-0,07

25/09

USDBRL

4,0804

4,0839

4,0761

0,15

05:59:43

USDNOK

8,1236

8,1247

8,1302

-0,07

14:07:31

USDKWD

0,3025

0,3045

0,3027

0,26

14:06:06

USDCLP

666,41

667,10

666,75

0,00

14:06:44

USDCOP

3000,00

3002,00

2999,00

0,07

14:00:07

USDCZK

21,7874

21,7929

21,7620

0,13

14:07:30

USDDZD

117,5810

119,5810

118,3990

0,15

14:07:27

USDEGP

17,91

17,98

17,90

0,21

14:06:48

USDHKD

7,8117

7,8120

7,8105

0,02

14:07:20

USDHNL

23,9910

24,0910

24,0410

0,00

05:59:20

USDHUF

275,59

275,71

275,46

0,07

14:07:31

USDIDR

14908,00

14913,00

14920,00

-0,06

13:56:40

USDILS

3,5850

3,5880

3,5859

0,02

14:07:10

USDINR

72,5500

72,5600

72,7050

-0,21

14:07:31

USDIQD

1190,00

1192,00

1191,00

0,00

05:50:19

USDIRR

42000,00

42050,00

42025,00

0,00

05:50:19

USDISK

109,40

109,60

110,71

-1,09

25/09

USDJMD

134,73

135,23

134,88

0,07

05:50:19

USDJOD

0,7087

0,7102

0,7093

0,04

14:06:54

USDKES

100,70

101,00

100,90

-0,05

11:34:13

USDKGS

69,0250

69,0750

69,0754

-0,04

13:00:12

USDKRW

1113,98

1114,98

1116,89

-0,22

14:06:55

USDKZT

360,2700

360,3200

356,9850

0,93

12:30:23

USDLYD

1,3735

1,3805

1,3769

0,01

09:30:17

USDMAD

9,3495

9,3595

9,3459

0,09

14:07:27

USDMXN

19,0072

19,0095

18,9922

0,09

14:07:30

USDMYR

4,1362

4,1420

4,1375

0,04

13:56:40

USDPEN

3,3020

3,3070

3,3045

0,00

14:06:37

USDPHP

54,3300

54,3800

54,2650

0,17

14:07:25

USDPKR

123,98

124,00

124,26

-0,22

13:56:40

USDPLN

3,6474

3,6477

3,6470

0,02

14:07:31

USDQAR

3,6398

3,6408

3,6418

-0,04

14:07:26

USDRON

3,9666

3,9681

3,9586

0,22

14:07:27

USDSGD

1,3655

1,3656

1,3660

-0,03

14:07:30

USDSYP

514,98

515,48

515,23

0,00

05:50:19

USDTHB

32,42

32,47

32,41

0,14

14:07:10

USDTJS

9,4184

9,4194

9,4060

0,14

05:00:09

USDTMT

3,4100

3,4360

3,5100

-2,48

25/09

USDTND

2,7829

2,7849

2,7805

0,12

14:07:31

USDTWD

30,6530

30,7530

30,7120

-0,03

14:07:31

USDUAH

28,1300

28,3800

28,1450

0,39

11:30:15

USDUYU

32,4350

32,5350

32,4850

0,00

05:50:19

USDUZS

8060,00

8140,00

4172,50

94,13

xxx

USDVND

23312,00

23317,00

23314,50

0,00

05:50:19

USDYER

249,90

250,00

249,95

0,00

05:50:19

USDZAR

14,3021

14,3068

14,3545

-0,35

14:07:31

SEPET

6,6450

6,6525

6,7425

-1,39

14:07:08

GBP

8,0309

8,0712

8,1246

-0,90

14:07:29

RUB

0,0926

0,0931

0,0936

-0,69

14:07:15

AUD

4,4322

4,4544

4,4683

-0,56

14:07:15

SAR

1,6284

1,6365

1,6434

-0,66

14:07:13

CAD

4,7163

4,7399

4,7578

-0,62

14:07:31

KWD

20,1225

20,2234

20,3585

-0,91

14:07:08

CNY

0,8885

0,8930

0,8979

-0,79

14:07:08

SEK

0,6917

0,6951

0,6996

-0,88

14:07:27

NOK

0,7517

0,7555

0,7581

-0,59

14:07:31

CHF

6,3067

6,3383

6,3858

-0,99

14:07:08

DKK

0,9618

0,9666

0,9723

-0,83

14:07:18

JPY

5,4000

5,4300

5,4500

-0,64

14:07:08

HASGR

235,0226

235,1991

236,8183

-0,72

14:07:31

GKGU

38356,97

38360,17

38424,31

-0,17

14:07:31

GKGT

235093,7

235113,3

236811,0

-0,72

14:07:31

22B

213,7643

229,2896

223,1391

-0,72

14:07:31

GCYR

377,6484

387,0897

385,5612

-0,83

14:07:31

GYRM

755,2969

774,1793

771,1223

-0,83

14:07:31

GTAM

1510,594

1543,638

1539,865

-0,83

14:07:31

SKGU

38380,00

38400,00

38460,00

-0,18

14:07:20

SKGE

32671,47

32694,07

32625,16

0,18

14:07:20

XAUEUR

1020,800

1020,890

1020,873

-0,00

14:07:27

XAUGBP

911,8200

911,8900

911,2500

0,07

14:07:31

XAUTRY

7346,524

7352,040

7402,655

-0,72

14:07:31

SCUM

1565,990

1589,657

1599,419

-1,35

14:07:08

SCYR

378,8858

388,8482

389,1227

-1,35

14:07:20

SYRM

757,7715

777,6964

778,2455

-1,35

14:07:20

STAM

1515,543

1545,938

1551,697

-1,35

14:07:20

SRES

1613,374

1637,757

1647,814

-1,35

14:07:08

SRESK

1610,138

1634,473

1644,509

-1,35

14:07:08

08A

70,81977

78,71517

75,79236

-1,35

14:07:20

14A

134,55760

138,28340

138,28830

-1,35

14:07:20

18A

172,3281

177,2864

177,2007

-1,35

14:07:20

22A

214,8200

216,5258

218,6250

-1,35

14:07:20

ATAT

1560,396

1586,123

1594,796

-1,35

14:07:20

ATAC

388,3284

400,6673

399,8996

-1,35

14:07:20

ATAY

776,6568

801,3347

799,7992

-1,35

14:07:20

ATA25

3895,087

3983,035

3992,990

-1,35

14:07:20

ATA5

7801,978

7930,612

7973,982

-1,35

14:07:20

ZIYC

377,7054

390,0301

389,1240

-1,35

14:07:20

ZIYY

755,4109

780,0602

778,2480

-1,35

14:07:20

ZIYT

1510,822

1560,120

1556,496

-1,35

14:07:20

ZIY25

3777,054

3853,025

3867,269

-1,35

14:07:20

ZIY5

7554,109

7741,507

7752,516

-1,35

14:07:20

XAGGR

2,8534

2,8540

2,8660

-0,43

14:07:26

XAGUSD

14,482

14,485

14,464

0,14

14:07:26

BRENT

81,64

81,69

81,47

0,25

14:07:11

COPPER

2,8192

2,8196

2,8157

0,13

13:41:19

COTTON

79,43

79,45

78,99

0,57

14:06:41

ZINC

1,1434

1,1436

1,1329

0,94

13:41:19

XPDUSD

1065,00

1070,00

1061,86

0,53

14:07:12

LEAD

0,9134

0,9141

0,9127

0,12

13:41:19

NICKEL

5,8544

5,8566

5,7876

1,17

13:41:19

ALUM

0,9303

0,9305

0,9155

1,63

13:41:19

XPTUSD

827,14

827,32

822,64

0,56

14:07:27

SUGAR

10,14

10,15

10,36

-2,03

14:07:25

COFFEE

97,30

97,35

97,10

0,24

14:07:30

CORN

364,00

364,25

363,75

0,10

14:07:26

WHEAT

524,75

525,00

520,75

0,79

14:07:08

COCOA

2202,00

2204,00

2195,00

0,36

14:07:20

HOIL

2,3046

2,3050

2,3097

-0,21

14:07:31

NGAS

3,0330

3,0340

3,0580

-0,80

14:06:31

 • Döviz ve Borsa Yorumları
0/0 Adet
BlackJack 14:06

sn. @chaoss, % 50 oyunda kalmalısın bence.. ytd karar tabiki senin

 • + 0
 • - 0
yavsan 14:06

gün içinde çizilen bu grafik bana sadece bu hareketlerin normal olmayan insan eliyle dizayn edilmiş bir yapı olduğunu gösteriyor. dxy atıyor dolar düşüyor euro düşüyor tl artıyor saatlerdir 6,11 ile 6,14 arasında kur gidip geliyor...

 
 • + 0
 • - 0
crewzen 14:06

bistde emir toplama yapılıyor 14:20 de seans acılıcak viop 14:25 açılacak hareket tık yok diyenlere duyurulur.

 • + 0
 • - 0
Bulut.metin 14:06

canım nedense euroya girmek istiyor ytd

 • + 0
 • - 0
Winst10 14:06

geri sayın başlasın artık .... ytd

 • + 0
 • - 0
Spectra 14:06

şimdiye kadar yapmadım ama dolar 7 yi aşınca bir makale yapacam size

 • + 0
 • - 0
Winst10 14:05

sn. @ghost34, teşekkürler sayın @ghost34 aslında ben parite için orta vade beklemeyi düşünüyorum kafamda belirlediğiim bir seviye var gelirse geçerim dediğim tekrardan teşekkürler

 
 • + 0
 • - 0
hakanege 14:05

sn. @kerdik, kelebek misali günlük yaşıyorlar ytd :)

 • + 0
 • - 0
DÖVİZTAKİBİ 14:05

ruble hareketlendi sonrası tl ye sıçrayabilir ytd

 • + 0
 • - 0
kerdik 14:05

sn. @hakanege,peki bugünü kurtardılar ya diğer günler..ytd

 • + 0
 • - 0
Chaoss 14:05

6,14 tersteyim ve parmak kestim..kaç zamandır bekliyorum..kötü yakalandık..demekki ülkede herşey iyiye gidiyor..dolar dahada düşecek gibi söylemlerden dolayı dahada terste kalmadan macerayı bitirdim.. ilginç olan şu... bu kadar firma batıyor..devlet ihalelerine istekli çıkmıyor..kimse önünü göremiyor..en önemlisi üretim yok..ve dolar düşüyor..benim hafsalam almıyor..ytd

 
 • + 0
 • - 0
isonomi 14:05

bistte hala haraket yok tam anlamıyla sorun çözülemedi heralde?

 • + 0
 • - 0
Ghost34 14:05

sn.@megane teşekkür ederim :)
sn.@rcp34 hergün sabah saatlerinde
usd try
euro try
euro usd
gbp usd paylaşıyorum.
kontrol ederseniz günlük bu bilgileri bulabilirsiniz saygılar.

 
 • + 0
 • - 0
hakanege 14:04

sn. @zorkazanç, ben gülmedim ki nerden çıkarttın ytd :)

bugün borsayı manipüle ettiler işlem açılmadı
aslında tahminim ortada bir sorun bile yok tamamen kapattılar sistemi oyalama taktiği akşama kadar kapalı kalırsa hiç şaşırmam !!!!

 
 • + 0
 • - 0
kerdik 14:04

fed kararı öncesi bist te yaşanan garip bir durum tabi....ytd

 • + 0
 • - 0
MANAGER07 14:04

sn. @ddmkk, ülknein mb 'nın resmi sonucunu bildirdim ben ytd diye de ekledim , paylaşımlarımı takip ediyor iseniz lütfen her kelimeme dikkat ediniz , gerekli kısmı seçip yorumlamayınız

 
 • + 0
 • - 0
wesi20 14:04

sn. @efektifolarak, herşeye hazırlıklı olmak faydalıdır...

olmayan şeyler değil...

 • + 0
 • - 0
Rcp34 14:03

sn. @ghost34, cok guzel bir haber;)

 • + 0
 • - 0
megane 14:03

sn. @ghost34, özellikle sormuyorum makalelerinden takip ediyorum. araştırmacı yazar olmaya az kaldı saygılar bizden. ytd

 
 • + 0
 • - 0
ddmkk 14:03

sn. @manager07, o zaman merkez bankası anketine güvenip usd 6.59 olacak diye kimseye yanıltmamakta gerekiyor herşey olabiliyor

 
 • + 0
 • - 0
Ghost34 14:03

1,1665 altında piyasada kısa vadeli trend yeniden negatife dönecek ve euro satışları artabilecektir.
ytd
bilginize

 
 • + 0
 • - 0
Analiz 14:03

usd ayakları yere basmadan çıkış için ivme kazanamaz. çok yazdım. 6.00 aşağı kırılmadan yukarı yönlü hızlı çıkış zor. ytd

 
 • + 0
 • - 0
ZORKAZANÇ 14:02

@hakanege kardeşim 620 gidince kelebegimize guluyordun bak şimdi ne oldu;) biz boşa bişey yazarmıyız ytd;)

 • + 0
 • - 0
EfektifOlarak 14:02

sn. @wesi20, kabloları değil de senin beynini fareler kemirmiş. ytd

 • + 0
 • - 0
MANAGER07 14:02

sn. @ddmkk, olabilir neden olmasın , herşey öngörü , biraz önce bist açılınca yukarı yönlü hareket olacak dediler , tık yok , hepsi öngörü ve ytd

 
 • + 0
 • - 0
BlackJack 14:02

sn. @wesi20, bence bir katakülli oldu burda pozitif düşünemiyorum aynen yani.. sırayla 2 banka şimdi borsa..

 • + 0
 • - 0
Ghost34 14:02

sn.@winst10
ghost34 10:18, bugün+ 1- 0+ oy
teknik açıdan 200 günlük ortalama 1,1770 etrafında konsolidasyon eğilimi izliyoruz

mayıs ayından gelen yatay trend kanalının direnci 1,1850 seviyesi güçlü ana direnç olmaya devam ediyor. bu kademenin test edilmesi halinde satışların artması muhtemeldir.

uzun pozisyonların avantajlı olmadığı düşüncesindeyim. özellikle destek konumuna geçen 1,1710 kırılırsa 1,1665 desteği test edilecektir. 1,1665 altında piyasada kısa vadeli trend yeniden negatife döne

 
 • + 0
 • - 0
Spectra 14:02

sn. @albaydeha, fed in neyini fiyatladılar dün ben faiz arttıracak dediğimde kimse arttırmayacağını düşünüyordu buğün artacağını düşünüyorlar ve bir kesinde 25 değil 50 yapabilir diyor

 
 • + 0
 • - 0
Ghost34 14:01

sn.@megane bence degil
zaten 2-3 gündür
1.1730 1.18 arasında geziniyor.
daha altı veya üstü gelmedikce normal hareketlerdir.
saygılar

 
 • + 0
 • - 0
wesi20 14:01

sn. @blackjack, şimdiye kadar hiç bu şekilde bir teknik arıza oldu mu? benim hafızam da yok...

yine bir trafoya kedi girdi heralde...
yada kabloları fareler kemirmeye başladı...

bilemiyorum... izleyip göreceğiz...

ytd

 
 • + 0
 • - 0
ddmkk 14:01

sn. @manager07, o zaman bende bir sıkıntı var bu kadar çok anket görüyorum veya fazla güncelleme yapılıyor. adı üstünde anket yani zaten

 
 • + 0
 • - 0
kerdik 14:01

bıst: seans durdurulana kadar girilen emirler iptal edilecek

 • + 0
 • - 0
albaydeha 14:00

fed fiyatlaması epeydir düşürülerek yapıldı mb tarafından zaten. ytd

 • + 0
 • - 0
Spectra 14:00

sn. @yavsan, öyle zaten benim korkum yayı birden gerip toplatamadan göndermeleri sadece söyle bir 10 dk oyalansın sen ozaman gör

 
 • + 0
 • - 0
ZORKAZANÇ 14:00

61063 kırılmadıkca sakın olalım ;) 61392 gecilirse vurcagı yeri yazıcam. kısada kytd;)

 • + 0
 • - 0
Rcp34 14:00

sn. @blues, dayanağıniz nedir. parite ile soylemler ciddiye aliyorum.ytd

 • + 0
 • - 0
Winst10 13:59

sayın @ghost34 burada mısınız acaba. yarın için eurusd 1.1660 beklentim var ne dersiniz gelir mi ytd

 • + 0
 • - 0
megane 13:59

sn. @ghost34, fed fiyatlanması diyebilir miyiz? ytd

 • + 0
 • - 0
BlackJack 13:59

sn. @wesi20, ucuz hisse senedimi aldılar :) insanın kafası gidip geliyor yani

 • + 0
 • - 0
yavsan 13:59

sn. @spectra, bu sabah ben yazmıştım başkasıda aynı şeyi daha önce yazmıştır belki yavsan10:30
yay geriliyor ne kadar baskılarlarsa fed le ok o kdar uzağa gider gibime gliyor

 
 • + 0
 • - 0
Ghost34 13:59

sn.@blues cok acelele etmeyin.
hele bir 1.1745 kırılsın :)

 • + 0
 • - 0
wesi20 13:58

pardon """ alıntıdır """ demeyi unuttum

 • + 0
 • - 0
wesi20 13:58

26 eylül 2018 - 12:14
bıstech yayın modülünde yaşanan problemin çözümüne ilişkin çalışmalar devam etmektedir. kamuoyu bilgilendirilmeye devam edilecektir.

saygılarımızla,
borsa istanbul a.ş.

 
 • + 0
 • - 0
Keskin 13:58

sn. @spectra, aynı fikirdeyim

 • + 0
 • - 0
blues 13:57

eur usd 1710 bekleniyorr... :)

 • + 0
 • - 0
EfektifOlarak 13:57

teknik bir arıza nedeniyle işlemlerin yapılamadığı borsa istanbul'da bıstech üzerinde çalışan piyasalar için seanslar 14:00-14:30 arası tekrar işlemlere açılacaktır. bıst

 
 • + 0
 • - 0
MANAGER07 13:57

sn. @ddmkk, 3.dönem sonlarında ve seçim sürecinde , güncellemeler mevcut sadece ytd

 • + 0
 • - 0
Nefesim 13:57

sn. @selosan, bahsettiğiniz yerden günlük daha fazla çıkanlar oluyor ve bir okadarda başlayanlar oluyor.

 • + 0
 • - 0
Spectra 13:56

valla dolar istediği kadar yükselsin ben %50 tl deyim o büyük balığı bu sefer yakalayacam bu doları hala diyorumki 6 nın altına çekip sonra fırlatacaklar 6 nın altına düşmeden kalan %50 yi dolara girmeyeceğim ben yukarı gidersede bir yanımız eksik gideriz sorun yok :)

 
 • + 0
 • - 0
ddmkk 13:56

sn. @manager07, ben 6,50 den aşağıda olur diye iddia etmiyorum ama merkez bankası anketine güven olmaz

 • + 0
 • - 0
0
0
0