Sayfanın doğru bir şekilde çalışabilmesi için
Tarayıcı JavaScript özelliğinin aktif olması gerekir.

USDTRY21:07:171.14
7,439937,44863
EURTRY21:07:200.96
8,976678,99977
EURUSD21:07:17-0.14
1,207271,20737
GLDGR0.23
411,0040411,4846
XAUUSD-0.90
1718,131718,35
XAGGR-0.47
6,29146,2924
XAGUSD-1.60
26,284426,2906
DXY0.14
90,889
 OranDK. % 
GBPUSD1,3964-0.02
USDJPY106,950.19
USDCAD1,26220.02
USDSEK8,41290.35
USDCHF0,91840.43
AUDUSD0,7801-0.34
EURJPY129,110.05
USDCNY6,4679-0.04
USDEUR0,88970.00
XAUEUR-0.76
1423,121423,30
XAUGBP-0.83
1229,401231,80
XAUXAG0.71
65,363
BRENT3.23
64,433064,4550

EKONOMİ TAKVİMİ Bugün

Tümü »
ÜlkePiyasa VerisiAçıklananSaat
MXMali Dengesi Jan 1MXN-7.96B00:00
AUAi Group Construction Index Feb 157.400:30
USAPI Ham Petrol Stok Değişimi 26/Feb 27.356M00:30
NZInşaat Izinleri (Aylık) Jan 12.1%00:45
AUMarkit Pmi Kompozit Final Feb 153.701:00
BRNet Istihdam Jan 1--01:00
AUMarkit Hizmetler Pmi Final Feb 253.401:00
UYTicari işlemler dengesi Jan 1--02:00
COFaiz Oranı Kararı 1--02:30
SAOPEC JMMC Meeting 2--03:00
HKMarkit PMI Feb 15003:30
SGMarkit PMI Feb 154.903:30
JPJibun Bank Composite PMI Final Feb 148.203:30
JPJibun Bank Services PMI Final Feb 246.303:30
AUGsyih Deflatörü Çeyreksel Q4 11.1%03:30
AUGsyh Büyüme Oranı (Yıllık) Q4 2-1.1%03:30
AUGsyh Büyüme Oranı Çeyreksel Bazda Q4 23.1%03:30
AUGsyh Sermaye Harcamaları Çeyreksel Bazda Q4 13.6%03:30
AUGsyh Nihai Tüketim Çeyreksel Bazda Q4 13.2%03:30
AURBA Chart Pack 1--03:30
IEAIB Services PMI Feb 141.204:01
JPBoJ Kataoka Speech 2--04:30
CNCaixin Kompozit PMI Feb 151.704:45
CNCaixin Hizmetleri Pmi Feb 251.504:45
EGEmirates - Nbd - Kobi'Ler Feb 149.307:15
SAEmirates - Nbd - Kobi'Ler Feb 153.907:15
AEEmirates - Nbd - Kobi'Ler Feb 150.607:15
INMarkit Hizmetleri Pmi Feb 155.308:00
KZTengri Partners Services PMI Feb 150.309:00
KZTengri Partners Composite PMI Feb 149.409:00
MZStandart - Banka - Pmi Feb 149.109:00
RUMarkit Hizmetleri Pmi Feb 152.209:00
UGStanbic - Banka - Uganda - KOBİ'ler Feb 151.209:00
NOCari Işlemler Q4 1NOK9.28B10:00
TRÜfe (Aylık) Feb 11.22%10:00
TRÜfe (Yıllık) Feb 127.09%10:00
TREnflasyon Oranı (Aylık) Feb 20.91%10:00
TREnflasyon Oranı (Yıllık) Feb 215.61%10:00
ZAIHS Markit PMI Feb 150.210:15
KEStanbic Bank PMI Feb 150.910:30
SEHizmet sektörü Satın Alma Yöneticileri Endeksi Feb 162.710:30
CHEnflasyon Oranı (Aylık) Feb 20.2%10:30
CHEnflasyon Oranı (Yıllık) Feb 2-0.5%10:30
FRBütçeler Dengesi Jan 1€-21.86B10:45
AMEnflasyon Oranı (Yıllık) Feb 15.3%11:00
ESMarkit Hizmetleri Pmi Feb 243.111:15
HKPerakende Satış (Yıllık) Jan 1-14.5%11:30
ZMStanbic Bank Zambiya PMI Feb 147.111:30
ITIHS Markit Services PMI Feb 248.811:45
ITIHS Markit Composite PMI Feb 151.411:45
NGStanbic Ibtc Bankası Nijerya Pmi Feb 15211:45
FRMarkit Pmi Kompozit Final Feb 14711:50
FRMarkit Hizmetler Pmi Final Feb 245.611:50
DEMarkit Hizmetler Pmi Final Feb 245.711:55
DEMarkit Pmi Kompozit Final Feb 151.111:55
ITGsyh Büyüme Oranı (Yıllık) Final Q4 2-6.6%12:00
QAQatar Financial Centre PMI Feb 153.212:00
LBLübnan Blom Pmi Feb 142.212:00
ABMarkit Hizmetler Pmi Final Feb 245.712:00
ITGsyh Büyüme Oranı Çeyreksel Bazda Final Q4 2-1.9%12:00
GHStanbic Bank Gana PMI Feb 152.512:00
ABMarkit Pmi Kompozit Final Feb 148.812:00
GBMarkit/CIPS UK Services PMI Final Feb 249.512:30
GBMarkit/CIPS Composite PMI Final Feb 149.612:30
ABÜfe (Yıllık) Jan 10%13:00
ABÜfe (Aylık) Jan 11.4%13:00
DEBundesbank Annual Report 1--13:00
KZÜfe (Yıllık) Feb 18.4%13:00
NOKonut Fiyat Endeksi (Yıllık) Feb 19.7%13:00
NOKonut Fiyat Endeksi (Aylık) Feb 11.3%13:00
IEIşsizlik Oranı Feb 15.8%14:00
BRGsyh Büyüme Oranı Çeyreksel Bazda Q4 23.2%15:00
BRGsyh Büyüme Oranı (Yıllık) Q4 2-1.1%15:00
USMba Mortgage Başvuruları 26/Feb 10.5%15:00
USMba 30 Yıllık Mortgage Oranı 26/Feb 13.23%15:00
GBOBR Economic and Fiscal Forecasts 1--15:30
GBBudget 2021 2--15:30
BRMarkit Hizmetleri Pmi Feb 247.116:00
BRMarkit Kompozit Pmi Feb 149.616:00
ABECB Panetta Speech 1--16:00
USAdp Istihdam Değişimi Feb 2117K16:15
CAInşaat Izinleri (Aylık) Jan 18.2%16:30
UGİş güvenliği Feb 1--17:00
UGTicari işlemler dengesi Jan 1--17:00
USMarkit Hizmetler Pmi Final Feb 259.817:45
USMarkit Pmi Kompozit Final Feb 259.517:45
USIsm Imalat Dışı Istihdam Feb 152.718:00
USHarkerın Konuşması- Federal Rezerv bankası 2--18:00
USIsm Imalat Dışı Pmi Feb 255.318:00
ABECB Guindos Speech 2--18:00
USIsm Imalat Dışı Fiyatlar Feb 171.818:00
PLFaiz Oranı Kararı Mar 20.1%18:00
USIsm Imalat Dışı Yeni Siparişler Feb 151.918:00
USIsm Imalat Dışı Iş Aktivitesi Feb 155.518:00
USEIA Refinery Crude Runs Change 26/Feb 1-2.327M18:30
USEIA Heating Oil Stocks Change 26/Feb 1-1.123M18:30
USÇed Benzin Stoklar Değiştirin 26/Feb 2-13.624M18:30
USEIA Crude Oil Imports Change 26/Feb 11.656M18:30
USEIA Cushing Crude Oil Stocks Change 26/Feb 20.485M18:30
USÇed Ham Petrol Stokları Değiştirmek 26/Feb 221.563M18:30
USEIA Distillate Stocks Change 26/Feb 1-9.719M18:30
USEIA Gasoline Production Change 26/Feb 10.565M18:30
USEIA Distillate Fuel Production Change 26/Feb 1-0.723M18:30
OMBütçeler Dengesi Nov 1OMR -339.7M19:25
US119-Day Bill Auction 10.050%19:30
US154-Day Bill Auction 1--19:30
US105-Day Bill Auction 1--19:30
PYEnflasyon Oranı (Yıllık) Feb 12.5%20:00
USFed Bostic Speech 2--20:00
DEBundesbank Balz Speech 2--20:30
UYEnflasyon Oranı (Yıllık) Feb 1--20:30
USFed Evans Konuşma 2--21:00
USFedin Bej Kitap 1--22:00
ABECB Schnabel Speech 1--22:30
  • Döviz
  • Altın
  • Emtia
 AlışSatışDK. % 
SGBP10,369910,42191.14
SRUB0,10030,10080.90
SAUD5,79255,82150.78
SSAR1,97971,98961.14
SCAD5,88295,91231.11
SKWD24,529824,65271.09
SCNY1,14801,15381.18
SSEK0,88280,88720.81
SNOK0,87600,88041.13
SCHF8,08548,12590.70
SDKK1,20561,21161.00
SJPY6,94006,97000.94
 AlışSatışDK. % 
HASGR408,9621409,44040.23
GCYR657,9909674,44070.23
GYRM1315,98201348,88100.23
GTAM2631,96402689,53800.23
08A122,7677136,5057-0.02
14A233,2586239,8073-0.02
18A298,7347307,4453-0.02
22A372,3953375,4931-0.02
22B371,9706399,15290.23
GKGT409170,00409206,900.23
GKGU54964,3554969,31-0.90
 AlışSatışDK. % 
ZINC1,25351,2547-3.03
LEAD0,92460,9258-2.35
ALUM0,99590,9964-0.85
COPPER4,17304,1739-0.14
NICKEL7,92157,9261-6.17
XPTUSD1174,501184,50-2.48
XPDUSD2358,002387,55-0.24
CORN369,50369,500.00
SUGAR13,820013,8400-0.43
WHEAT507,25507,50-0.12
COCOA2207,002210,002.15
COFFEE116,65120,95-2.70
COTTON0,00000,00000
HOIL2,30852,3092-0.43
NGAS3,22303,22500.31

BORSALAR

Tümü »
 Seans
BISTKapalı
FREEKapalı
BANKKapalı
NYSEAçık
NASDAQAçık
AMEXAçık
OTCAçık
IEXAçık
LSEKapalı
AIMKapalı
LMEAçık
LOTCKapalı
NEXKapalı
BCBAAçık
ASXKapalı
SSXKapalı
NSXKapalı
VSEKapalı
BHBKapalı
CSEKapalı
DSEKapalı
BDEKapalı
BCSEKapalı
EuronextKapalı
BSXAçık
BBVKapalı
BLSEKapalı
SASEKapalı
BSEKapalı
BOVESPAAçık
BSEKapalı
CSXKapalı
TSXAçık
CNSXAçık
NEOAçık
CDEAçık
XTSXAçık
CSXKapalı
BVSAçık
SSEKapalı
SZSEKapalı
BVCAçık
BNVAçık
ZSEKapalı
CSEKapalı
XPRAKapalı
OMXCKapalı
BVGAçık
EGXKapalı
NILXKapalı
OMXTKapalı
OMXHKapalı
EURONEXTKapalı
FSXAçık
EUREXKapalı
XETRKapalı
XHAMAçık
XMUNAçık
XBERAçık
XDUSAçık
XHANAçık
XSTUAçık
GSEKapalı
ASEKapalı
TISEKapalı
HKEXKapalı
BSEKapalı
XICEKapalı
BSEKapalı
NSEKapalı
IDXKapalı
TSEKapalı
IFBKapalı
ISEKapalı
TASEKapalı
MTAKapalı
JSEKapalı
JPXKapalı
NSEKapalı
XFKAKapalı
XSAPKapalı
ASEKapalı
KASEKapalı
NSEKapalı
XKUWKapalı
OMXRKapalı
BSEKapalı
OMXVKapalı
LUXSEKapalı
MSEKapalı
MYXKapalı
MSEKapalı
SEMKapalı
BMVAçık
MSEKapalı
MNSEKapalı
BCKapalı
NSXKapalı
EURONEXTKapalı
NZXKapalı
NSEKapalı
OSEKapalı
MSMKapalı
PSXKapalı
PEXKapalı
BVLAçık
PSEKapalı
GPWKapalı
EuronextKapalı
QEKapalı
BVBKapalı
MOEXKapalı
RUSXKapalı
RSEKapalı
TADAWULKapalı
BELEXKapalı
SGXKapalı
BSSEKapalı
XLJUKapalı
JSEKapalı
KRXKapalı
KOSDAQKapalı
BMEKapalı
BMEXKapalı
CSEKapalı
OMXKapalı
XSATKapalı
XNGMKapalı
SIXKapalı
BXKapalı
TWSEKapalı
TPEXKapalı
DSEKapalı
SETKapalı
BVMTKapalı
UXKapalı
PFTSKapalı
ADXKapalı
DFMKapalı
NDXBKapalı
BVCCKapalı
HOSEKapalı
HNXKapalı
ZSEKapalı
SUSD1.13
7,41007,4200
SEUR1.25
8,92508,9350
SGLD-0.02
409,2256409,9270
SEPET1.19
8,16758,1775
  • Kurumsal
  • Şartlar
  • Gizlilik
  • Kurallar
  • Çerez
  • K.V.K.K
  • Talep

Çerez Politikası

İlgi: Çerez Politikası,

İşbu belge en son 06/04/2020 tarihinde güncellenmiştir.

Bir İstanbul şirketi olan AkıllıSoft Yazılım ve Bilişim Teknolojileri (Bundan sonra "AkıllıSoft", "Şirket", ya da "Biz" olarak anılacaktır.) tarafınıza ait bilgilere saygı göstermeyi ve teknolojik koşullar dahilinde makul güvenlik sunmayı amaç edinmiştir.

İşbu Çerez Politikası'nın (Bundan sonra "Politika" ya da "Sözleşme" olarak anılacaktır.) amacı, https://dovizborsa.com ve/veya https://*.dovizborsa.com internet/web adresi/sitesi/uygulaması ve ilişkili sub domain adresleri (Bundan sonra "Site", "Servis", "Hizmet" ya da "Uygulama" olarak anılacaktır.) üzerinden tüm web sayfaları, içerikleri, yayınları, bültenleri, hizmetleri, servisleri ve uygulamaları vb. (Bundan sonra "Site", "Servis", "Hizmet" ya da "Uygulama" olarak anılacaktır.) hizmetlere erişim sağlayan, Site'ye üye/abone/kayıt olan veya olmayan tüm kullanıcıların, ziyaretçilerin ve takipçilerin (Bundan sonra "Kullanıcı" ya da "Ziyaretçi" olarak anılacaktır.), Site'nin kullanımına yönelik bağlı oldukları tüm şart ve koşullar, kişisel bilgilerinin toplanması, düzenlenmesi, korunması, kullanılması, ifşa edilmesi ve AkıllıSoft'un İşbu bilgiler üzerindeki hakları ve düzenlemeleri hakkındaki politikamız ve prosedürlerimiz ile ilgili Kullanıcı'ları bilgilendirmektir. Kullanıcı'ların kişisel bilgilerinin ve/veya AkıllıSoft ile paylaşacakları diğer bilgilerin toplanması, düzenlenmesi, korunması, kullanılması ve ifşa edilmesi hakkında gerekli izinlerin alınması, İşbu Politika ve İşbu Politika'nın ayrılmaz bir parçası olan diğer politikalar ve kurallar kapsamındadır.

İşbu Politika, herhangi bir zamanda ve AkıllıSoft'un tek taraflı iradesiyle, bildirim yapılarak veya yapılmaksızın ve/veya haber vermeksizin değiştirilebilir. Belirtilen şekilde değişiklik yapılması halinde, İşbu Politika'nın değişik güncel metinleri Site'de yayınlanacak ve söz konusu değişiklikler yayınlanma tarihinde yürürlüğe girecektir. Politika'nın son güncellenme tarihi, metinlerin en üstünde bulunmaktadır. Güncellenme tarihini takip edebilmeniz amacıyla son değişiklik tarihi, AkıllıSoft tarafından Politika'nın en başında belirtilecektir. Güncellenmiş her yeni sürüm, hali hazırda toplanmış bilgiler için de hüküm ifade eder. Bu sebeple, değişiklikleri takip edebilmeniz için düzenli olarak İşbu Politika'yı takip etmeniz gerekmektedir. Politika değişikliklerini takip etmek herhangi bir bildirime bağlı olmaksızın Kullanıcı'ların sorumluluğundadır. Değişiklikler yayınlandıktan sonra Site'yi kullanmaya devam etmeniz, İşbu değişiklikleri kabul ettiğiniz ve onlarla bağlı olduğunuzu beyan ettiğiniz ve eksiksiz olarak uyacağınıza taahhüt ettiğiniz anlamına gelecektir.

İşbu Politika, Kullanıcı'lar tarafından kolayca görüntülenebilecek şekilde ve ayrıca Site'nin ilgili sayfalarında bağlantı verilmiş olarak, https://dovizborsa.com ve/veya https://*.dovizborsa.com adresi üzerinden yayınlanmakta olup, Politika sürüm ve içerdiği hususlara ilişkin değişikliklerin takip edilmesi sorumluluğu Kullanıcı'lara aittir.

İşbu Politika ile doğrudan bağlantılı ve İşbu Politika'nın ayrılmaz bir parçası olan diğer politikalar, "altı çizgili text" şeklinde belirtilmiş ve İşbu text'lere, tıklandığında ilgili politikanın kolayca görüntülenmesi sağlanacak şekilde bağlantı verilmiştir.

Site'nin kullanımı, İşbu Politika'nın ayrılmaz bir parçası olan bazı "Ek Kurallar" ile düzenlenebilir. Site'yi kullanmanız, İşbu Ek Kurallar'ı kabul etmeniz/ettiğiniz anlamına gelecektir.

İşbu Politika, Kullanıcı ve AkıllıSoft arasında akdedilen ve Politika ile ilişkili tüm hususlarda eksiksiz ve itirazsız olarak mutabık kalındığını gösteren resmi bir sözleşmedir. Kullanıcı, Site'yi kullanarak İşbu Politika'da düzenlenen ve İşbu Politika'nın ayrılmaz bir parçası olan diğer politikalarda ve Ek Kurallar'da düzenlenen tüm "Şart ve Koşullar" ile bağlı olduğunu, bunlara eksiksiz ve itirazsız olarak uyacağını ve herhangi ihlal söz konusu olduğunda, bu sebeple doğabilecek her tür zararlardan, hasarlardan, yoksunluklardan, kayıplardan, maliyetlerden ve mağduriyetlerden (Bundan sonra "Zararlar" olarak anılacaktır.) tümüyle sorumlu olduğunu ve İşbu Zararlar'ı tam ve eksiksiz olarak temin ve tazmin edeceğini ve bu mesuliyetin, yasal düzenlemelerin izin verdiği en üst kapsamda sürekli olduğunu, hiçbir itiraza fırsat vermeksizin açık rıza ile kabul, beyan ve taahhüt eder.

İşbu Politika ve/veya Site hakkındaki görüş, öneri ve sorularınızı info@akillisoft.com adresine E-mail veya AkıllıSoft Yazılım ve Bilişim Teknolojileri, Çamlık Mh. Şehit Burak Kurtuluş Cd. No: 144/2, Sevgi Aprt. K: 2, 34774, Ümraniye/İstanbul, TÜRKİYE, İlgi: Çerez Politikası, adresine posta göndermek suretiyle AkıllıSoft'a iletebilirsiniz.

SİTE'Yİ KULLANMANIZ, İŞBU BU POLİTİKA'DA VE İŞBU POLİTİKA'NIN AYRILMAZ BİR PARÇASI OLAN DİĞER POLİTİKALARDA VE EK KURALLAR'DA DÜZENLENEN TÜM ŞART VE KOŞULLAR'I EKSİKSİZ OLARAK, HİÇBİR İTİRAZA FIRSAT VERMEKSİZİN AÇIK RIZA İLE KABUL ETMENİZ/ETTİĞİNİZ ANLAMINA GELMEKTEDİR.

EĞER İŞBU POLİTİKA'DA VE İŞBU POLİTİKA'NIN AYRILMAZ BİR PARÇASI OLAN DİĞER POLİTİKALARDA VE EK KURALLAR'DA DÜZENLENEN HUSUSLARLA BAĞLI OLDUĞUNUZU KABUL ETMİYORSANIZ, LÜTFEN SİTE'Yİ KULLANMAYINIZ.

dovizborsa.com (Bundan sonra "dovizborsa" olarak anılacaktır.) bir AkıllıSoft markası ve ürünüdür. AkıllıSoft, Site'de toplanan, derlenen ve düzenlenen tüm bilgilerin ve yürütülen uygulamaların ve telif haklarının yetkili tek sahibidir.

AkıllıSoft, Site'de her türlü değişiklik yapma, düzenleme, güncelleme, kaldırma vb. hakkını saklı tutmakta olup, Site ile ilgili hiçbir vaatte bulunmamaktadır. Kullanıcı'ların, Site'yi kullanma hakkı ve bu kapsamdaki fiilleri, eylemleri ve bunlarla sınırlı olmaksızın tüm etkileşimleri, İşbu Politika'da ve ayrılmaz bir parçası olan diğer politikalarda ve Ek Kurallar'da düzenlenen Şart ve Koşullar ile sınırlıdır.

İşbu Politika içerisinde geçen "AkıllıSoft" ifadesi ayrıca, Site'yi ve/veya bağlama göre bağlı şirketlerden, mecralardan veya alanlardan birini anlatır.

Kullanıcı, Site'yi kullanması halinde, İşbu Politika'da ve ayrılmaz bir parçası olan diğer politikalarda ve Ek Kurallar'da belirtilen tüm Şart ve Koşullar'ı açık rıza ile eksiksiz ve itirazsız olarak kabul ettiğini ve bunlara uyacağını, aksi durumda, doğabilecek Zararlar'ı tam ve eksiksiz olarak temin ve tazmin edeceğini ve bu mesuliyetin, yasal düzenlemelerin izin verdiği en üst kapsamda sürekli olduğunu, hiçbir itiraza fırsat vermeksizin beyan ve taahhüt eder. Bu sebeple, lütfen bu belgedeki Şart ve Koşulları dikkatlice okuyunuz.

--

İşbu Politika, Site Kullanım Şartları Politikası'nın bir eki olup, ayrılmaz bir parçasıdır. Kullanıcı'lar, İşbu hususta belirtilen politikayı bildiklerini, okuduklarını, anladıklarını ve eksiksiz olarak uyacaklarını hiçbir itiraza fırsat vermeksizin açık rıza ile kabul, beyan ve taahhüt ederler.

--

İşbu Politika, Site üzerinde kullanılan çerezlerin (Bundan sonra "Cookie" olarak anılacaktır.) ve ziyaretçilerin bu konudaki tercihlerini nasıl yönetebileceğini açıklamak amacıyla hazırlanmıştır.

Site'den en verimli şekilde faydalanabilmenizi sağlamak ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için ihtiyaç olması halinde desteklenen tarayıcılarda Cookie özelliğini kullanmaktayız.

Cookie kullanılmasını tercih etmemeniz durumunda tarayıcınızın ayarlarından Cookie'leri silebilir ya da engelleyebilirsiniz. Ancak bunun Site'nin doğru bir şekilde çalışmasını etkileyebileceğini ve oturum bilgisi gerektiren bazı özellikleri ve servisleri kullanamayacağınızı hatırlatmak isteriz. Tarayıcınızdan Cookie ayarlarınızı değiştirmediğiniz sürece Site'de Cookie kullanımını kabul ettiğinizi varsayacağız. Ziyaretçilerin Cookie tercihlerini değiştirme imkânı her zaman saklıdır.

Kullanıcı'lar, Cookie'lerin nasıl ve hangi amaçlarla işlendiğine yönelik İşbu Politika'nın ayrılmaz bir parçası olan Kişisel Verilerin Korunması Politikası'nı bildiklerini, okuduklarını, anladıklarını ve eksiksiz olarak uyacaklarını, hiçbir itiraza fırsat vermeksizin açık rıza ile kabul, beyan ve taahhüt ederler.

Cookie Nedir?

Cookie'ler, bir web sitesinde girdiğiniz ve dolaşımınıza ilişkin verileri, web sitesine giriş yaptığınız cihazınızda depolayan, genellikle harf, desen veya rakamlardan oluşan ve belirli bir zaman aşımı süresi olan küçük metin dosyalarıdır. Ziyaret ettiğiniz internet sitelerini yöneten sunucular tarafından tarayıcılar aracılığıyla bilgisayarınıza ya da akıllı telefon veya tablet gibi diğer cihazlarınıza çeşitli özelliklerle ve belirli sınırlamalara tabi olarak kaydedilir. Cookie'ler, çoğunlukla ziyaretçilere ilişkin kişisel bilgiler içermez.

* Cookie'ler konusunda daha detaylı bilgi için www.aboutcookies.org ve www.allaboutcookies.org adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Cookie Türleri

Oturum Cookie'ler (Session Cookies): Kullanıcı'ların' Site'de bulundukları sürece kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra otomatik silinen geçici Cookie'lerdir. Bu tür Cookie'lerin kullanılmasının temel amacı, ziyaretiniz süresince Site'nin düzgün bir şekilde çalışmasının teminini sağlamaktır. Örneğin; Birden fazla sayfadan oluşan çevrimiçi form işlemlerinde veya site içi arama sorgularında bu Cookie modelinden faydalanılır.

Kalıcı Cookie'ler (Persistent Cookies): Site'nin işlevselliğini artırmak ve kullanıcı deneyimine yönelik iyi/hızlı bir hizmet sunabilmek amacıyla, ihtiyaca göre belirlenen zaman aşımı süresince veya tarafınızdan manuel olarak silinene kadar kullanılan Cookie türleridir. Bu tür Cookie'ler Site'nin düzgün çalışmasını sağlamak, oturum ve tercihleri hatırlamak, işlevselliği iyileştirmek, hizmetleri geliştirmek, güvenliği sağlamak, performansı ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek, sosyal medya faaliyetleri, istatistiksel analizler vb. için kullanılır ve tarayıcılar vasıtasıyla cihazınızda, yine tarayıcı tarafından ayrılan özel bölümlerde depolanır. Kalıcı Cookie'lerin bazı türleri, Site'yi kullanım amacınız ve kullanım alışkanlıklarınız/tercihleriniz gibi hususlar doğrultusunda tarafınıza özel öneri, duyuru, tanıtım, reklam, kampanya vb. fayda sağlayabileceğiniz içeriklerin sunulabilmesi için de kullanılabilmektedir. Kalıcı Cookie'ler sayesinde Site'yi aynı cihazla tekrardan ziyaret etmeniz durumunda, cihazınızda Site tarafından oluşturulmuş bir Cookie olup olmadığı kontrol edilir ve var ise, istekte bulunduğunuz sayfa içeriği ve eylemleri tercihlerinize göre dizayn edilir. Zaman aşımı süresi dolan kalıcı Cookie'ler, ihtiyaç olması halinde zaman aşımı süresi güncellenerek tekrar kaydedilir. Söz konusu Cookie'lerde bulunan veriler çoğunlukla anonimleştirilir ve kişisel bilgileri içermez.

Site'de Kullanılan Cookie Kategorileri

Teknik Cookie (Technical Cookies): Teknik Cookie'ler ile Site'nin çalışması sağlanmakta, Site'nin çalışmayan sayfaları ve alanları tespit edilmektedir.

Doğrulama Cookie (Authentication Cookies): Kullanıcı'ların üye/abone hesap bilgileri ile Site'de oturum açmaları durumunda, bu tür Cookie'ler ile Site'de ziyaret ettikleri her bir sayfada üye/abone oldukları belirlenir ve her sayfada kullanıcı adı ve şifre gibi hesap bilgilerini yeniden girmeleri önlenir.

Kişiselleştirme Cookie (Customization Cookies): Kullanıcı'ların tercihlerini, Site'nin farklı sayfalarını ziyaret ettiklerinde de hatırlamak için kullanılan Cookie'lerdir. Örneğin; Site dil tercihlerinin hatırlanması.

Hedefleme/Reklam Cookie (Marketing Cookies): Site'de Kullanıcı'lara sunulan reklamları özelleştirmek ve reklam içeriğine/sunumuna ilişkin davranışları analiz etmek için kullanılan Cookie türleridir.

Analitik Cookie (Analytical Cookies): Analitik Cookie'ler ile Site'yi ziyaret edenlerin sayıları, Site'de görüntülenen sayfaların tespiti, Site ziyaret saatleri, Site sayfaları kaydırma hareketleri vb. analitik ve istatistiksel veriler/çıkarımlar üretilir.

Üçüncü Taraf Cookie (3th Party Cookies): İş ortaklarımız, reklam platformları, sosyal medya platformları, analitik bilgileri toplama hizmeti veren servis sağlayıcıları gibi üçüncü tarafların hizmetlerini sunabilmeleri için kullandıkları Cookie türleridir.

Site'de Kullanılan Cookie'ler

Teknik Cookie - Güvenlik (Süreli): Site güvenliğinin, prosedürel işleyişinin ve istek denetimlerinin sağlanması amacıyla kullanılır. Tarayıcı ayarları aracılığıyla kabul etmek ya da reddetmek mümkündür.

Teknik Cookie - Performans (Süreli): Yanıt ve yükleme sürelerinin iyileştirilmesi amacıyla kullanılır. Tarayıcı ayarları aracılığıyla kabul etmek ya da reddetmek mümkündür.

Doğrulama Cookie (Süreli): Kullanıcı oturumunun sürekliliğinin sağlanması amacıyla kullanılır. Tarayıcı ayarları aracılığıyla kabul etmek ya da reddetmek mümkündür.

Kişiselleştirme Cookie (Süresiz): Dil, saat, tasarım, ses, grafik, yorum vb. kişisel tercihleri hatırlamak için kullanılır. Tarayıcı ayarları aracılığıyla kabul etmek ya da reddetmek mümkündür.

Hedefleme/Reklam Cookie (Süreli): Davranışsal ve hedef odaklı reklamların/kampanyaların Kullanıcı'lara gösterilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Google AdManager, Google AdSense gibi üçüncü taraf hizmetlerine ilişkin Cookie'leri de içerir. Tarayıcı ayarları aracılığıyla kabul etmek ya da reddetmek mümkünüdür

Analitik Cookie (Süreli): İstatistiksel verilerin toplanması ve Site'nin geliştirilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Google Analytics, Yandex Metrica gibi üçüncü taraf hizmetlerine ilişkin Cookie'leri de içerir. Bu Cookie'ler, tüm istatistiksel verilerin toplanmasını ve bu doğrultuda Site'nin sunumunun ve kullanıcı deneyiminin geliştirilmesini sağlarlar. Tarayıcı ayarları aracılığıyla kabul etmek ya da reddetmek mümkündür.

Üçüncü Taraf Cookie (Süreli): Google, Facebook, Twitter, Instagram, Addthis vb. servis sağlayıcılarının hizmetlerine ilişkin Cookie'leri kapsar. Tarayıcı ayarları aracılığıyla kabul etmek ya da reddetmek mümkündür.

Cookie Tercihlerini Yönetme

* Cookie kullanılmasını tercih etmemeniz durumunda, Site'nin doğru bir şekilde çalışmayabileceğini, kullanıcı deneyiminin olumsuz yönde etkileneceğini ve oturum bilgisi gerektiren bazı özellikleri ve servisleri kullanamayacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kullanıcı'lar, Site'yi görüntüledikleri tarayıcı bu imkanı sunuyorsa, tarayıcı üzerinden Cookie ayarlarını değiştirerek Cookie'lere ilişkin tercihlerini kişiselleştirebilirler. Cookie ayarları, tarayıcının sunmuş olduğu imkanlara göre farklılık gösterebilmekle birlikte Kullanıcı'ların, Cookie'lerin kullanılmasını engelleme, Cookie kullanılmadan önce uyarı almayı tercih etme veya sadece bazı Cookie'leri devre dışı bırakma ya da silme gibi imkanları bulunmaktadır. Bu ayarlar kullanılan tarayıcıya göre değişiklik gösterebilir. Cookie'lere ilişkin tercihlerin, Site'ye erişim sağlanan her bir cihaz özelinde ayrı ayrı yapılması gerekebilecektir.

Site'ye erişim sağladığınız tarayıcının çeşidine göre aşağıdaki dokümanlar üzerinden Cookie ayarlarının kişiselleştirilmesine yönelik detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

- Google Chrome https://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

- Internet Explorer https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies

- MozillaFirefox https://support.mozilla.com/en-US/kb/Cookies

- Opera https://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy/

- Safari https://support.apple.com/kb/ph19214?locale=tr_TR

Üçüncü taraf Cookie; Site, üçüncü taraf Cookie'lerini kontrol etmez. Bu sebeple, detaylı bilgi için ilgili servis sağlayıcılarının Cookie politikalarına başvurmanız gerekir.

- Google https://policies.google.com/technologies/cookies

- Google Analytics https://tools.google.com/dlpage/gaoptout

- Google Adwords https://support.google.com/ads/answer/2662922?hl=en

- Yandex Metrica https://metrica.yandex.com/about/info/privacy-policy

- Cloudflare https://www.cloudflare.com/cookie-policy/

- Twitter https://help.twitter.com/en/rules-and-policies/twitter-cookies

- Microsoft https://privacy.microsoft.com/it-it/privacystatement

- Oracle https://www.oracle.com/it/legal/privacy/privacy-policy.html

- Addthis https://www.addthis.com/privacy

Politika'nın Kabulü

İşbu Politika, kişisel bilgilerin gizliliğiyle ilgili ortaya çıkacak her türlü uyuşmazlık da dâhil olmak üzere Site'nin kullanımını düzenlemektedir.

SİTE'Yİ KULLANMANIZ, İŞBU BU POLİTİKA'DA VE İŞBU POLİTİKA'NIN AYRILMAZ BİR PARÇASI OLAN DİĞER POLİTİKALARDA VE EK KURALLAR'DA DÜZENLENEN TÜM ŞART VE KOŞULLAR'I EKSİKSİZ OLARAK, HİÇBİR İTİRAZA FIRSAT VERMEKSİZİN AÇIK RIZA İLE KABUL ETMENİZ/ETTİĞİNİZ ANLAMINA GELMEKTEDİR.

Politika'da Yapılacak Değişiklikler

İşbu Politika, Site'de yapılacak değişiklikleri ve bunlarla ilgili yeni düzenlemeleri belirtmek amacıyla çeşitli aralıklarla güncellenmektedir. AkıllıSoft, İşbu Politika'yı önceden haber vermeksizin herhangi bir zamanda değiştirmek hakkını haizdir. Bu sebeple Politika'nın, Kullanıcı'lar tarafından sürekli ve sık sık kontrol edilmesi gerekmektedir.

AkıllıSoft tarafından, İşbu Politika'da esaslı değişiklikler yapılması halinde, dilerse, Kullanıcı'ları, Site üzerinden yahut diğer araçlarla (e-posta göndermek, mesaj göndermek, çağrı göndermek) ve bunlarla sınırlı kalmaksızın haberdar edebilir. İşbu değişikliklerin ardından, Kullanıcı'ların, Site'nin herhangi bir bölümünü kullanmaları, Politika'da düzenlenen yeni/güncelleştirilmiş metni, şartları, koşulları ve hususları hiçbir itiraza fırsat vermeksizin açık rıza ile kabul ve beyan ettikleri ve eksiksiz olarak uyacaklarını taahhüt ettikleri anlamına gelir.

Politika'da yapılan değişiklikler, Politika, Site üzerinde yayınlandığı anda kendiliğinden yürürlüğe girecektir.

Politika'nın Yürürlüğü ve Sona Ermesi

İşbu Politika, Kullanıcı'ların Site'yi kullanmaları anında kendiliğinden yürürlüğe girecek olup, kullanım sona ermediği müddetçe yürürlükte kalacaktır. AkıllıSoft, herhangi bir sebep göstererek yahut hiçbir sebep göstermeksizin ve bildirimde bulunmaksızın, Kullanıcılar'ın Site'ye erişimini derhal askıya alma veya sona erdirme hakkını saklı tutar. Erişimi ve/veya kullanıcı hesabı askıya alınan veya sonlandırılan ya da Site ile ilişiği kesilen Kullanıcı, geçmişte yaptığı tüm paylaşımlardan, yorumlardan, etkileşimlerden ve bunlarla sınırlı kalmaksızın ilişkili olduğu tüm içeriklerden, İşbu Politika kapsamında hala sorumludur ve bu mesuliyet, yasaların izin verdiği en üst kapsamda süreklidir. İşbu sorumluluk, AkıllıSoft iradesi tarafından sonlandırılmadığı sürece devam eder.

AkıllıSoft, tek taraflı iradesiyle, Kullanıcı'ların hesap bilgilerini, paylaşımlarını, yorumlarını, etkileşimlerini ve bunlarla sınırlı kalmaksızın ilişkili oldukları tüm içerikleri Site'den ve her türlü arşivden kaldırma hakkını saklı tutar. Kullanıcı'ların Site'denfaydalanma haklarının, askıya alınması veya sonlandırılması halinde, Kullanıcı'lar, Site dahilinde sahip oldukları ve ileride sahip olabilecekleri tüm haklardan feragat ettiklerini, hiçbir itiraza fırsat vermeksizin açık rıza ile kabul, beyan ve taahhüt ederler.

Bölünebilirlik

Kullanıcı'lar ve İşbu Politika kapsamında kalan kişiler, İşbu Politika'nın herhangi bir hükmünün ve/veya kimi düzenlemelerinin yetkili bir mahkeme tarafından geçersiz addedilmesi halinde, bahsi geçen hükümde yer alan düzenlemeye en uygun ve tarafların gerçek niyetine en yakın etkiyi oluşturan ve taraf yükümlülüğünün bertarafına en az imkân tanıyan yürürlükteki hükmün geçerli olacağını ve bu durumun İşbu Politika kapsamındaki diğer hükümlerin yürürlüğünü ve etkisini asla bertaraf etmeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

Delil Sözleşmesi

Taraflar arasında işbu Politika ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda taraflar'ın defter, kayıt, belge, bilgisayar, veritabanı, faks, E-mail, mesaj, bildirim, paylaşım, gönderi, GSM Operatör vb. kayıtları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu uyarınca delil olarak kabul edilecek olup, Kullanıcı bu kayıtlara itiraz etmeyeceğini kabul ve beyan eder.

İş Birliği Yasağı

Kullanıcı'lar, İşbu Politika'dan ve Site'nin kullanımından dolayı, AkıllıSoft ile aralarında, sayılanlarla sınırlı olmamak kaydıyla herhangi iş ilişkisi, iş birliği ilişkisi, her tür ticari ilişki, ortaklık, acentelik/bayilik tesisi vb. hiçbir ilişkinin bulunmadığını ve İşbu ilişkilerin oluşmayacağını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

Coğrafi Sınırlamalar

Kullanıcı'lar, İşbu Politika'ya ve her türlü yerel, ulusal ve uluslararası kanunlara ve düzenlemelere riayet edeceklerini ve bağlı oldukları hukuk sistemlerinde Site'nin kullanımına izin verilmediği takdirde Site'yi kullanmayacaklarını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

İhlallerin Bildirimi

Kullanıcı'lar, İşbu Politika'nın, Kullanıcı'lar ve tüm üçüncü kişiler tarafından ihlali halinde, AkıllıSoft'u derhal bilgilendireceklerini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

Mücbir Sebep

AkıllıSoft, kendi kontrolü haricinde gelişen koşullar ve sayılanlarla sınırlı olmamak üzere, mücbir sebep, hükumet tasarrufu (Herhangi bir gerekli lisansın iptali veya tekzibi dâhil), savaş, isyan veya network araçlarının/sağlayıcılarının tahribi ve sair nedenlerden dolayı, Kullanıcı'ların, Site'ye ve/veya kullanıcı hesaplarına erişimlerinin sonlandırılması ve/veya askıya alınması hakkını haiz olup, bu nedenle oluşabilecek Zararlar'dan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz.

Garantiler ve Feragatname

Site'yi, tüm sorumluluğu tarafınıza ait olmak üzere kullanabilirsiniz. Site, tarafınıza "Olduğu Gibi" ve "Bulunduğu Sürece" esasında sağlanmaktadır ve dolayısıyla AkıllıSoft, Site'de bulunan içeriklerin, bilgilerin, verilerin, paylaşımların, yayınların, haberlerin, yorumların ve bunlarla sınırlı olmaksızın her tür materyalin eksiksiz, doğru, güvenilir, güncel, gerçek olduğu ve üçüncü tarafların haklarını ihlal etmediği, Site'ye erişimin kesintisiz ve/veya hatasız olacağı, Site'nin güvenli olacağı, AkıllıSoft tarafından ve/veya Site'den alınan herhangi bir bilgi, veri, materyal, öneri, tavsiye veya kanaatin doğru, gerçek ve/veya güvenilir olduğu gibi kabuller, garantiler ve beyanlar dahil açık, zımni, yasal veya (ticari amaçlarla kullanılabilirlik ve/veya tatmin edici özellik ve belirli bir amaca uygun zımni garantileri dahil) diğer herhangi bir tür garanti vermemektedir ve bu manadaki her tür kabul, beyan ve garanti İşbu Politika'da tümüyle reddedilir.

Lütfen belirli yargı alanlarının zımni garantilerin hariç tutulmasını kabul etmeyebileceği ve dolayısıyla bu istisnanın sizin için geçerli olmayabileceği hususuna dikkat ediniz ve lütfen yerel kanunları kontrol ediniz.

AkıllıSoft'un, Site'ye ve/veya Site'nin herhangi bir özelliğine ve/veya ilgili herhangi bir özellik veya parçasına erişiminizi herhangi bir zamanda haber vermeksizin kısıtlama, askıya alma veya sona erdirme hakkı saklıdır.

Kullanıcı'lar arasında doğabilecek her türlü ihtilaf, anlaşmazlık veya uyuşmazlık veya yasalar dahilinde suç teşkil edecek herhangi bir eylem yine tarafların kendilerini bağlamakta olup, AkıllıSoft ve AkıllıSoft ile ilişkili personel, bayi, iş ortakları ve tüm sair kişiler, İşbu ihtilaflar kapsamında hiçbir surette sorumlu tutulamaz, dahil ve/veya garantör ve/veya şahit ve/veya hakem olarak gösterilemez.

AkıllıSoft, yürürlükteki mevzuatın gerektirdiği hallerde, uygulanan kanunlar, yargı kararları ve işlemleri, celpler ve sair yasal işlemlere riayet etmek gerektiği hallerde ve ayrıca kendi menfaatlerinin haleldar olmasını önlemek, kendisinin ve çalışanlarının, temsilcilerinin, iş ortaklarının ve Kullanıcı'ların güvenliğini ve haklarını korumak amacıyla, tarafında bulunan Kullanıcı'lara ait kişisel bilgileri tüm üçüncü kişilerle/kurumlarla paylaşma hakkını saklı tutar. AkıllıSoft ayrıca, İşbu Politika'nın ve İşbu Politika'nın ayrılmaz bir parçası olan diğer politikaların ve Ek Kurallar'ın Kullanıcı tarafından ihlal edilmesi halinde, işbu Kullanıcı'ya ait kişisel bilgileri ve bununla sınırlı olmaksızın İşbu Kullanıcı'ya ait diğer tüm bilgileri/içerikleri/etkileşimleri ve materyali, Site'nin avukatları ve hukuk işleri görevlileri ile paylaşma hakkını haizdir.

AkıllıSoft'un İşbu Politika ile kendisine tanınmış hakları ve yetkileri kullanmaması, söz konusu hak ve yetkilerden feragat ettiği anlamına asla gelmez.

Yargı Yetkisi ve Geçerli Kanun

AkıllıSoft, Site'de yer alan tüm materyal ve bilgilerin tüm ulusal konumlarda/dillerde uygun ve/veya mevcut olduğuna dair bir beyanda bulunmamaktadır.

Kullanıcı'lar ve AkıllıSoft, Site'nin kullanımından kaynaklanan ve/veya kullanımıyla ilgili her tür ihtilaf veya davanın Türk hukukuna tabi olduğu ve İstanbul mahkemelerinin münhasır yargı yetkisine teslim olacağı hususunda mutabakata varır.

Hukuk icra mercileri, taraflar arasındaki ihtilafın çözülmesi için AkıllıSoft'a veya Kullanıcı'lara, ilgili usul çerçevesinde, mahkeme celpleri, mahkeme emirleri ve arama emirleri vb. tebligatlar gönderebilir.

Tebligat

İşbu Politika ile ilgili taraflara gönderilecek olan tüm bildirimler, AkıllıSoft'un bilinen E-posta adresi ve Kullanıcı'nın AkıllıSoft'a belirttiği E-posta adresi vasıtasıyla yapılacaktır. Kullanıcı, AkıllıSoft'a bildirdiği adresin geçerli tebligat adresi olduğunu, değişmesi durumunda 5 iş günü içinde yazılı olarak AkıllıSoft'a bildireceğini, aksi halde bu adrese yapılacak tebligatların geçerli sayılacağını kabul eder.

Sözleşme Bütünlüğü

İşbu Politika, Kullanıcı'lar ve AkıllıSoft arasında, Kullanıcı'ların Site'den faydalanmasını düzenleyen esas sözleşme olup, daha önce aynı amaçla düzenlenmiş ve akdedilmiş diğer politikaların/sözleşmelerin yerini almıştır.

Üst ve Kenar Başlıkları

İşbu Politika'nın üst ve kenar başlıkları, sadece Politika içeriğini belirtmek amacıyla yazılmış olup, hiçbir akdi ya da hukuki etkiye sahip değildir.

İletişim Bilgilerimiz

AkıllıSoft Yazılım ve Bilişim Teknolojileri
Çamlık Mh. Şehit Burak Kurtuluş Cd.
No: 144/2, Sevgi Aprt. K: 2, 34774,
Ümraniye/İstanbul, TÜRKİYE

info@akillisoft.com

  • Döviz
  • Borsa
  • Global
  • 0
  • 0
  • 0

Döviz Çevirici

X
  • Alış
  • Satış

Not Defteri

X

Döviz Kur Ortalaması

X
Toplam Miktar 0,00
Toplam Ödenen 0,00
Kur Ortalaması 0,0000

Döviz Alarm

X
Döviz
Alarm
Uyarı

Alış Fiyatı

Satış Fiyatı

Alarm Kur
 GörevFiyatSaatTemizle

PİYASA DUYURU

  • Tümünü Sil
X

dovizborsa.com

  • Kurumsal
  • Kullanım Şartları
  • Gizlilik Politikası
  • Topluluk Kuralları
  • Çerez Politikası
  • K.V.K.K.
  • Talep Politikası