EXY

Euro Endeksi

00:00:00

0.00

R0,00

Düşük0,00

Yüksek0,00

D.Kapanış0,00

 • Canlı Grafik
 • EXY Yorumları

EXY - Euro Endeksi Yorumları

Ghost34 01:30, 17/09
 • + 1
 • - 0

sn.@kararli_yatirimci buyrun size şehir efsanesi

İflas eden detroit hayalet şehre döndü
amerika birleşik devletleri tarihinde iflas koruma talebinde bulunan en büyük kent detroit. michigan eyaletinde bulunan detroit 18 milyar doları aşan borçları nedeniyle bir anda hayalet şehre döndü. bir zamanlar amerika’nın otomotiv sektörünün kalbi olan yerde şimdi kapısına kilit vurulmuş işletmeler var. 20 yıldır ülkenin en tehlikeli şehirlerinden biri olarak bilinen detroit’te her beş kişiden biri işsiz. kentin nüfusu 2000 yılından bu yana yüzde 28 oranında azaldı. kentin 1 milyon 800 bin olan nüfusu bugün sadece 700 bin.

Şehir en büyük darbeyi otomobil devlerinden general motors ve chrysler’in 2009’da iflaslarını istemesiyle aldı. kanada sınırında yer alan tarihi şehrin yönetimi çalışanların maaşlarını ödeyebilmek için devlet destekli tahvilleri sattı; ancak bu çabalar da iflası engelleyemedi. İflasına neden olan iki önemli gelişme olarak artan işsizlik ve buna bağlı olarak gelir vergilerindeki düşüş gösteriliyor.

detroit’den önce bazı kent belediyesi iflas ilan etti. ancak örneğin california’daki stockton’un borcu sadece 26 milyondu. 2010 yılından bu yana iflasını açıklayan on kentten sadece altısı borçlarını yapılandırmayı başardı.

krizden etkilenen highland park adlı tiyatro da perdelerini kapatmak zorunda kaldı. 1915 yılında inşa edilen tiyatro 600 kişilik kapasiteye sahip.

alıntıdır.
saygılar...

 
Ghost34 10:34, 16/09
 • + 6
 • - 0

devamı...
dÜnyada hİÇbİr yerde mafya ve kaÇakÇilik olaylari bİzİm İznİmİz olmadan yapilamaz

“bu arada, bütün organizasyonların çok yüksek olan maliyetleri konusu var. onların kaynağı ise vergiden muaf olan vakıflarımızın topladığı bağışlardan ve mafya ile olan bağlantılarımız sayesinde finanse diliyor. dünyanın hiçbir ülkesine mafya veya kaçakçılık faaliyetleri, o devletin haberi ve izni olmadan yapılamaz. yapılması için, üst kademelerde işbirlikçilerin olması gerekir. bu işbirlikçiler gözünü para hırsı bürümüş insanlar seçilir ve bir kere bu işlere bulaşıldı mı, bir daha çıkış yoktur. dünyanın her yerinde tamamen bizim kontrolümüz altında çalışan mafya, özellikle uyuşturucu ve silah kaçakçılığı ile ilgilenir, çünkü en tatlı para bu alanlardadır. bu paradan biz en büyük payı alırız ve bu parayla birlikte masum görünüşlü vakıflarımızın desteğiyle bütün bu faaliyetlerimiz finanse edilir ve buna işbirlikçilere dağıtılan para ve rüşvetler dahildir.

neden kuzey amerİka ve bati avrupa varlikli bİr yaŞam sÜrer dÜnyadakİ 5 mİlyar İnsan, bİzİm 1 mİlyar İnsanimiz İÇİn ÇaliŞir

bu örnekler inanın bana sadece buzdağının dışarıdan görünen başı. gördüğünüz gibi dünyanın her noktası kontrolümüz altında. hegel diyalektiği’nin amacımız doğrultusunda ne kadar çok işe yaradığını görüyorsunuz. hiç düşündünüz mü, kuzey amerika ve batı avrupa ülkeleri vatandaşlarına rahat ve varlıklı yaşam olanakları sunarken, dünyanın diğer ülkelerinde neden sefalet ve bitmeyen bir kargaşa var? Çünkü bizim ırkımız seçilmiş ırktır, diğerleri sadece köledirler. eğer yaşamak istiyorlarsa ömür boyu bize bu şekilde hizmet etmek zorundadırlar. dünyadaki 5 milyar insanı bizim toplumlarımızdaki 1 milyar insan için çalışıyorlar. bütün zenginlikleri bizim şirketlerimize ve dolayısıyla bizim ülkelerimize atkılıyor. biz gelişmiş ülkeler, her geçen gün daha da zenginleşirken, üçüncü dünya ülkeleri, ekonomileri çökertilmiş, halkı uydurma savaşlar ve olaylarla sefalete sürüklenmiş çaresiz bir halde; refah içinde yaşayan işbirlikçi yöneticileri ve zengin tabakları bizim emirlerimizi bekliyorlar.

bizimle işbirliği yapanlar, çok yakında yeni dünya hükümetinde kendi bölgelerini bizim idaremiz altında yönetecekler. Üçüncü sınıf ülkelerin halkları eğitim düzeylerine göre işçi olarak çalışacaklar, bizim gibi gelişmiş halklar da bunların üstünde bir hiyerarşi içinde yönetici olarak görev yapacaklar. bu sınıfa giren ülke insanları için cumartesi günleri dışında bütün bayram ve tatil günleri kaldırılacak ve ancak karınlarını doyurabilecekleri bir maaş karşılığında, bütün yıl boyunca haftanın altı günü çalışacaklar. bizim insanlarımız günün çok az bir kısmını çalışmaya ayıracak ve günün geri kalan kısmını zevk ve eğlenceyle geçirecekler.

İlk önce bütün bu anlatılanları çok büyük hayaller olarak görmüştüm; ama diğer ülkelerin durumu aklıma gelince gerçekleşme olasılıklarının olduğunu hesapladım. gerçekten de çok az televizyon seyretmeme rağmen savaş ve ayaklanma haberleri gözüme çarpıyor, açlıktan ve sefaletten sürünen insanları seyrettiğimi hatırlıyorum. ama ben medya adamıydım ve bütün bunların sebeplerini araştıracak zamanım yoktu.

alıntıdır...

@ghost34

 
Ghost34 10:33, 16/09
 • + 5
 • - 0

devamı
tayland’da yine ülke yönetimi devrilerek yerine diktatörlük rejimi kuruldu. Ülke ekonomisi yıllarca bize çalıştı.

endonezya devlet başkanı suharto 1957-58 yıllarında amerika birleşik devletleri’nin verdiği silahlarla doğu timor’u işgal etti ve yıllarca sürecek bir kaos yarattı, binlerce insan öldü.

afganistan savaşı ruslara silah sanayisini geliştirmek için büyük fırsatlar sunmuştur. biz de yeni üretilen silahların etkilerini deneyebilmek için büyük bir fırsat yakalamıştık. ayrıca ülke çok zengin yer altı kaynaklarına sahiptir. afganistan yönetimi şu anda tamamen bizim kontrolümüz altındadır.

İran-irak savaşı saddam’a büyük vaatler yapılarak başlatıldı. İlk iş olarak birbirlerinin petrol kuyularını ve tesislerini bombaladılar. tabii sonunda petrol zengini bu iki bizlerden daha fazla silah satın alıp savaşı kazanabilmek için ülke ekonomilerini iflas ettirecek düzeye getirdiler. sonuçta bütün şehirleri ve petrol tesisleri yine bizler tarafından yeniden kurulacaktı. bu de yine bizlerden daha fazla borç almakla mümkün oluyordu.

saddam dolduruşa getirilerek başlatılan 1990 yılındaki körfez savaşı, ile ırak ekonomisi bir kez daha çökertildi; kuveyt’i tekrar inşa etmek için milyarlarca dolarlık iş bağlantıları yapıldı; amerikan askerleri bölgeye ilelebet yerleşti. bu savaşta test amacıyla tüketilmiş uranyum bombaları kullanıldı. bu bombalar, etkisi yıllarca sürecek radyoaktif maddeler yayarak bölgedeki yüz binlerce insanın, tabii bu arada bizim askerlerimizin de ölmesine yol açtı, hala da insanları öldürmeye devam ediyorlar.

1990 yugoslav savaşında salkım bombaları kullanıldı. bu teknoloji harikası bombalar yere yaklaştıklarında yüzlerce küçük bombalara ayrışıyorlar ve yere düştüklerinde hala patlamamış olanlar her zaman aktif birer bomba olarak kurbanlarını bekliyorlar.

rotthschild konuşmasına “bu ülkelerin şimdi tamamen bizim kontrolümüz altında olduğunu sanırım söylememe gerek yok” diyerek ara verdi. onun kaldığı yerden rockefeller devam etti.

zaİre, Çad, yemen, guatemala, Şİlİ, brezİlya, domİnİk, somalİ, panama, el salvador, bolİvya, ekvator, peru, uruguay, angola’dakİ savaŞlar ve darbeler bİzİm planlarimizdi

zaire devletinin başına cia destekli bir darbe ile 1965 yılında geçen mobutu, george bush’un deyimiyle afrika’daki en iyi adamımız oldu.

Çad hükümeti 1982 yılında bir darbe ile devrildi ve yerine diktatör hissen harbe geçirildi. bu geçiş sırasında on binlerce insan öldü.

yemen 1990 yılına kadar iki ayrı devlet halinde uzun yıllar birbirleriyle savaştılar. bizim şirketlerimiz zenginleşmeye devam ettiler.

guatemala’da hükümet, komünist rejim tehlikesi bahane edilerek cia yardımıyla 1953 yılında devrildi ve bugüne kadar bizim tayin ettiğimiz askeri hükümetlerle ülke sonsuz bir kargaşa içinde yönetilmektedir.

Şili’de general pinochet, 1973 yılında iktidarı ele geçirerek, yıllarca bizim isteklerimiz doğrultusunda ülkeyi yönetti. amerika birleşik devletleri’ne aktardığı milyarlarca dolarla ülke ekonomisi bataklığa sürüklendi. Ülke insanları sefalet içinde yüzerken, bizler daha zengin olduk.

brezilya'da komünizmden kurtarılan bir diğer ülkeydi. Ülke yönetimi 1964 yılında bir darbe ile devrildi, ülke amerika birleşik devletleri’nin güney amerika’daki en güvenilir müttefiklerinden biri oldu.

dominik cumhuriyeti, aynı şekilde 1963 yılında bir darbe ile bizim istediğimiz yöneticilere kavuştu. Ülkenin serveti bizlere aktı.

1990’lı yıllarda kolombiya’da uyuşturucu ile mücadele etmek maskesi altında ülke yönetimi ele geçirildi. cia bu ülkeden gelen uyuşturucu parasıyla dünyanın çeşitli ülkelerindeki operasyonlarını finanse ediyor.

fiji, grenada, panama, somali, el salvador işgal edildi. sarin, hardal gazı gibi sinir gazları halk üzerinde denendi. yüz binlerce insan öldü ve hala ölmeye devam ediyor.

bolivya, gana, ekvator, haiti, filipinler, peru, uruguay, angola, seyşel adaları gibi üçüncü dünya ülkelerinde yapılan darbeler ve karışıklıklar hep bizim planlarımızın bir parçasıydı.

bÜtÜn Ülke yÖnetİmlerİnİ kontrol altinda tutuyoruz, aksİ halde terÖr olaylarini devreye sokuyoruz

avrupa ülkelerinde kurulan İtalya gladio’su benzeri istihbarat örgütleri sayesinde, bütün ülke yönetimlerini kontrol altında tutmaktayız.

İstanbul’daki sinagoglara yapılan saldırılar ve madrid’deki tren bombalama olayları, bu ülkelere bizim isteklerimizi görmezden geldiklerini hatırlatmak için yaptırıldı.

new york İkiz kuleler, pentagon saldırıları, kenya ve suudi arabistan’daki bombalama olayları ise tamamen bizim planlarımız doğrultusunda icra edildiler.

ben “dünyada el atmadıkları başka ülke kaldı mı acaba” diye düşünüyordum. rockefeller böyle beni şaşkınlığa uğratmanın zevkiyle içkisini bir yudumda bitirerek sözlerini tamamladı;

 
Ghost34 10:33, 16/09
 • + 5
 • - 0

devamı
atom bombasi, yahudİlerİn yaŞadiĞi almanya’ya atilamazdi, bu nedenle japonya kiŞkirtildi

almanlar’dan nefret eden o zaman ki siyonist başkanımız einstein’ın amerikan başkanı roosevelt’e bir öneri mektubu göndermesiyle atom bombası çalışmaları manhattan projesi altında başlatılmış ve kısa sürede sonuç alınmıştı. ama bir sorun vardı, bu bomba çok güçlüydü ve deneme yapılabilmesi için amerika’nın halkın desteğiyle savaşa girmesi gerekiyordu. ayrıca alman şehirlerinde çok sayıda yahudi yaşıyordu; bu ülkeye atom bombası atılamazdı. japonlar kışkırtıldı ve daha önceden haber alınmasına rağmen, halkın duygularıyla oynanarak desteğinin kazanabilmesi için yüzlerce amerikan askerinin ölmesiyle sonuçlanan pearl harbor baskınına göz yumulmuş ve bu sorun da aşılmış oluyordu.

İsraİl devletİ, rotschild aİlesİ’nİn cÖmert malİ desteĞİ İle kuruldu

ve böylece büyük İsrail İmparatorluğu’nun temelini oluşturan İsrail devleti 1948 yılında rotschild ailesi’nin cömert mali desteğiyle kuruldu. ordo ab chaos yine işe yaramıştı. bu arada savaşta iflas eden ülkelerin ekonomilerinin düzeltilmeleri için harriman, rockefeller, vanderblit ve rothschild finans kurumlarından aldıkları borç paralar devreye giriyordu.

sovyetler bİrlİĞİ’ne yeterİ kadar Ülke tahsİs edİlmİŞ, malİ destek verİlmİŞtİ

sovyetler birliği, hegel diyalektiği gereği bir karşıt güç oluşturulması gerektiği için, amerikan international barnsdall corporation şirketinin verdiği ekipman ve yine amerikan w.a harriman company ve guaranty tröstü tarafından verilen mali desteklerle petrol kuyuları ve maden yatakları açarak, ekonomisini geliştirdi. bu arada dünya ülkeleri komünizm ve kapitalizm arasında seçimlerini yapmaya başlamışlar; sovyetler birliği’ne kapitalizmi savunan bizlere karşı eşit bir güç oluşturması ve bu oyunun sürdürülebilmesi için yeteri kadar ülke tahsis edilmişti.

Çİn, henÜz kontrol edemedİĞİmİz bİr Ülke ama abd ekonomİsİne katkisi bÜyÜk

Çin ise amerikan bechtel corporation’ın verdiği teknoloji ve beyin gücüyle süper bir güç haline geldi. bu ülke henüz kontrol edemediğimiz, dünyadaki tek ülke. fakat amerikan ekonomisine büyük katkıda bulunuyorlar; çünkü iş gücü çok ucuz, ayda 30 dolara çalışacak işçi bulmak bizim ülkelerimizde patronların en tatlı rüyası olurdu.

vİetnam, kore, kamboÇya, tayland, endonezya, afganİstan, İran-irak, yugoslavya savaŞ endÜstrİsİ’nİn deneme ve gelİŞmesİne yaradi

size dünyadan kısa örnekler vererek konuşmamıza devam edeceğim;

vietnam savaşında, amerika birleşik devletleri ve sovyetler birliği silah endüstrileri, yeni imal ettiği silahları deneme fırsatı bulmuştu ve silah sanayisini canlandırmak için devlet, eskileri kullanarak elden çıkarmıştı. ‘agent orange’ adlı kimyasal silah ile bu zehirin bitkiler üzerinde ölümcül etkileri görülmüş oldu. bir ülke ekonomisi batağa sürüklendi.

kore savaşı ile bu ülke iyiye bölündü ve kalkınma hayalleri suya düştü. böylece ülke ekonomisi tahrip edildi. ayrıca bu ülkede mikrop bombaları ve dioksin gibi çeşitli zehirler ile biyolojik savaş denemeleri yapıldı.

kamboçya’da amerika ile ticaret yapmayı reddeden lider sihanuk 1970 yılında bir darbe ile devrildi ve yerlerine ülkeyi kaosa sürükleyen pol pot ve kızıl kmerler geçirildi.

 
Ghost34 10:32, 16/09
 • + 5
 • - 0

devamı..
medenİyetİn beŞİĞİ olarak tÜrklerİ kabul edemezdİk, bu mİrasa el koymaliydik

medeniyetin beşiği olarak türkleri kabul edemezdik; tam aksine binbir entrika ile bu kültür miraslarına el koyarak biz onları bütün dünyaya barbar, hak hukuk tanımayan bir toplum olarak tanıttık ve bunda da oldukça başarılı olduk. sümer kralları urukagina ve urnammu, çok tanrılı bir toplum kurarak, insanlar arasında adaleti sağlamak ve haksızlıkları önlemek için yasalar çıkararak, çağımız toplumlarına öncü olurlarken, bugün tek tanrılı bir toplum olan türkiye’de bizim çalışmalarımız sonucu, fuhuş, rüşvet, hırsızlık, haksız kazanç ve gelir dağılımı aşırı düzeylerdir.

aslında insanlar tarih kitaplarını açıp okusalar, bütün gerçeği görecekler ama insanoğlu için duyduğuna inanmak yeterlidir, okumak çok zor gelir.

ben de o ana kadar en medeni ulus olarak İngilizleri görüyordum. duydukları hiç hoşuma gitmeyince konuyu değiştirmek istedim.

osmanli’yi yikmak zor olmadi

“dünya ülkelerini nasıl ele geçirmeyi düşünüyorsunuz?” sorusuna ise şöyle cevap verdi:

rothschild: sana tarihten örnekler vererek gücümüzü göstermek istiyorum; birinci dünya savaşı, avrupa’da bize karşı olan imparatorlukları dağıtmak ve en önemlisi osmanlı İmparatorluğu’nu parçalayarak ortadoğu’daki petrol yataklarını ele geçirmek ve İsrail devletinin yolunu açmak için çıkarılmıştı. İsrail devletinin kurucusu sayılan theodor herlz, o zamanki osmanlı padişahı ii. abdülhamit’e giderek, bizim ailemizin desteğiyle filistin topraklarını satın almak istedi. fakat padişah bize karşı çıktı. bizim için osmanlı İmparatorluğu’nu yıkmak çok zor olmadı. Çünkü padişahlar genellikle türk kadınları yerine, fethettikleri ülkelerden köle olarak getirdikleri başka din ve ırklara mensup kadınlarla evleniyorlardı. tabii hürem sultan gibi bu kadınlar zamanla ülke yönetiminde söz sahibi oldular ve kendileri gibi yabancı kökenli adamlarıyla bizim istediğimiz gibi, ülkeyi yıkıma götüren bir şekilde yönetmeye başladılar. padişahlar ise devlet yönetiminin emin ellerde olduğu düşüncesiyle zevk ve sefaya dalmışlardı. bu da osmanlı’nın çöküş devrini başlattı. mason örgütleri tarafından kışkırtılan insanların çıkardıkları isyanlarla topraklar kaybedilmeye başlandı. hazine plansız harcamalarla tüketildi. savaş sonunda hedefimize ulaşmamıza az kalmıştı; ama atatürk adında bir lider ortaya çıkarak planlarımızı bir süreliğine ertelememize neden oldu. tabii ki sonuçta bizim finans ve silah sanayi şirketlerimiz servetlerini onlarca kez katladılar. i. dünya savaşı sonunda monarşizm tez olarak, demokrasi antitez olarak, komünizm’i yani sentezi oluşturdu.

hİtler, bİzİm tarafimizdan getİrİldİ, ÇÜnkÜ buradakİ yahudİler İsraİl devletİnİ kurmaya yardimci olmadilar

İkinci dünya savaşı’nın asıl sebebi şu an olduğu gibi dünyada başlayan ekonomik krizlerdi; diğer bir önemli neden ise diaspora’nın yani kutsal topraklar dışında yaşayan yahudilerin, yeni İsrail devletini kurmaya yardımcı olmamaları ve bu ülkeye dönmeyi kabul etmemeleriydi. hitler’in bulunduğu mevkiye gelmesi ve alman ulusunu büyülemesi, yine bizim tarafımızdan aldığı mali yardımlar sayesinde olmuştur. harriman, guaranty tröstü gibi amerikan finans devleri, alman çelik kralı thyssen’ın mali yardımları ve thule Örgütü’nün desteğiyle hitler, dünya savaşı başlatacak güce erişiyordu. bu iş için hitler seçilmişti; çünkü yahudilerden nefret ediyordu. sebebi ise, babaannesi o zamanlar zengin bir yahudinin yanında hizmetçi olarak çalışıyordu ve babaannesi bu yahudi patronu tarafından hamile bırakılmış, durumdan haberdar olan evin hanımı tarafından evden kovulmuştu. babaanne kucağında bir bebek ile, yani hitler’in babasıyla, başka bir iş bulamayınca koyu katolik olan baba evine geri dönmüştü. hitler zamanla bu gerçeği öğrenmiş, yahudilere kin duymaya başlamıştı. İsrail topraklarına dönmemekte ısrar eden yahudileri korkutmak amacıyla birkaç katliama izin verildi ve söylenenden çok daha az kişinin öldüğü bu katliamlar kullanılarak sözde milyonların yok edildiği yahudi katliamı senaryoları üretildi. Şimdi aynı katliam senaryosu ermeni soykırımı adı altında türklere uygulanmaktadır. bu saçma soykırım masalı türklere yüklenecek ve böylece türkiye yüz milyarlarca dolar tazminat ödemek zorunda kalacak. bu da türk ekonomisi için büyük bir darbe olacaktır.

 
Ghost34 10:32, 16/09
 • + 4
 • - 0

tÜrkİye bİzİm İÇİn Çok Önemlİ… su kaynaklarinin Önemlİ bİr kismi burada

türkiye hakkında biraz daha durmak istiyorum; çünkü dünyadaki en stratejik konumdaki ülkedir ve bizim için çok önemlidir. nedenlerine gelince:

bir kere büyük İsrail devleti topraklarının su kaynaklarının önemli bir kısmı şu anda türkiye’ye aittir.

İkincisi, müslüman ve demokratik bir ülke olarak bu konuda öncü bir ülkedir. İslamiyeti yıkmak istiyorsak önce türkiye’den başlamalıyız.

Üçüncüsü, avrupa ve asya arasında bir köprü durumdadır.

maden, petrol, doğalgaz gibi zengin yer altı kaynaklarına sahip ortadoğu ve kafkasya’ya hakim olmak istiyorsak bu ülke elimizin içinde olmalıdır. ortadoğu hemen hemen elimizde sayılır. kafkasya ve orta asya’daki diğer türk devletleri de yakında darbelerle kargaşaya boğulacaklar ve avucumuzun içine düşecekler. bu türkler aslında birleşip bir araya gelseler karşılarında hiçbir güç duramaz. bu yüzden böyle bir olasılığa karşı, ajanlarımız her an tetikte bekliyorlar. türk devletlerinde kilit mevkilerdeki adamlarımız, aralarında en ufak bir yakınlaşma sezdiklerinde hemen istikrarı bozacak olaylar ve darbelerle bunu önlüyorlar.

en Önemlİsİ, tÜrkler medenİyetİn beŞİĞİdİr ve kÖkenlerİ sÜmerlere kadar dayanir

dördüncüsü, ülke bor madenleri bakımından dünyanın en zengin ülkesidir ve bu maden dünyada yakın bir gelecekte, petrolden bile daha önemli bir hale gelecek.

beşincisi ve belki de en önemli olanı türkler medeniyetin beşiğidir. türkler, milattan Önce 4.000’lerde orta asya’da yaşayan büyük bir felaketten sonra yaşadıkları yerleri terk edip, mezopotamya’ya ve rusya üzerinden avrupa’ya gelen aryanlar, yani dünyadaki en medeni olarak kabul ettiğimiz ari irk’tandırlar ve avrupa’daki finliler, macarlar gibi bazı uluslar türk kökenlidir. ayrıca anadolu’da büyük uygarlıklar kuran hititler ve asurlular’ın da türk kökenli olma ihtimali yüksektir.

milattan Önce 3.500 yıllarında mezopotamya’da yaşamış olan sümerler ilk yazıyı bulan, toplumda adaleti sağlamak için ilk yasaları çıkaran ve mahkemeleri kuran, ilk para kullanan ve vergi toplaya, ilk okul açan ve tekerleği bulan ulustur: yani dünya medeniyetinin başlangıç noktasıdır ve soyları tarihçilerimizin araştırmalarına göre türk kökenli insanlardır. Çünkü sümerler o bölgenin yerli halkı değildirler; yani göçebedirler ve tarihçilerimizin araştırmalarına göre “kız” manasına gelen “kır” kelimesi, “öküz” manasına gelen “ökür” kelimesi gibi bugüne kadar çözülebilen 1000 civarında sümerce kelime ve “ayağını yere sıkı bas, tatlı söz yılanı deliğinden çıkarır, sel gibi silip süpürmek, yağ gibi erimek” gibi yüzlerce atasözü bugün türkçe’de kullanılmaktadır. sümerlerin ay tanrısı’nın simgesi olan “yarımay”, bugün türk bayrağında kullanılmaktadır. roma ve yunan medeniyetleri sümerlerden oldukça fazla faydalanmışlardır; mesela yapılarındaki süslemeleri ve tanrıları sümer tapınaklarından gelir.

fakat biz bunu örtbas etmek için, milattan Önce 2.000 yıllarında, yani sümerlerden 1.500 yıl sonra başlamış olmasına ve yunan medeniyetini, dünyadaki ilk medeniyet olarak dünyaya tanıttık. daha da ilginç olanı, yunanlılardan önce mısır medeniyeti başlamıştır; ama onlar da ancak sümerlerden 1000 sene sonra piramitlerini yapabilecek uygarlık düzeyine gelebilmişlerdir. mayalar ve İknalar; sümerlerden 2000 sene sonra ziguratlarını aynı biçimde yapmışlardır.

 
Ghost34 10:31, 16/09
 • + 4
 • - 0

devamı...
bİnlerce tÜrk gencİ uydurma İdeojİler uĞruna can verdİ

en sonunda bu ikilem yine bildiğimiz yollarla, ordo ab chaos ile çözüldü. yani önce kaos, sonra düzen. provokatörlerimiz aracılığıyla sağ ve sol ideoloji kavgaları başlatıldı. aslında başında onay vermiş gibi göründüğümüz kıbrıs savaşı’ndan sonra ülkeye uygulanan ambargo sayesinde halk canından bezmiş, ülkede yağ ve tuz bile bulunamaz olmuştu. karaborsacılar zenginleşirken halk iyice sefalete düşmüştü. Ülkeye gönderilen provokatörlerimiz için bu halkı kışkırtmak hiç zor olmadı. Ülke halkı sağcı ve solcu olarak iyiye bölündü ve çatışmaya başladılar. olaylar öyle bir dereceye geldi ki, hergün elli-altmış kişi sokak çatışmalarında ölmeye başlamıştı. bütün ülke terör korkusu altında eziliyordu. İnsanlar akşamları sokağa çıkamaz olmuştu. her an bir serseri kurşuna hedef olmak vardı. binlerce türk genci uydurma ideolojiler uğruna can vermişti. hükümetler birbiri arkasına iktidara geliyor fakat olayları önleyemiyorlardı. sonra darbe geldi ve bütün olaylar bıçak gibi kesiliverdi. zavallı ülke halkı bu sözde başarıyı darbenin bir neticesi olarak gördüler. Çünkü nihayet terörizm sona ermiş, ülkeye huzur gelmişti. aslında provokatörlerin görevi bitmiş, sahneden çekilmişlerdi. burada oynanan oyun, halkı umutsuz ve çaresiz bir duruma düşürmek ve onlara bir “kurtarıcı” sunmaktır; ondan sonra bu kurtarıcı ne yaparsan yapsın hemen kabullenecektir.

Özal, İsteklerİmİz doĞrultusunda kapilari sonuna kadar aÇti

askeri hükümet bir süre devlet yöneticiliği yaptı ve bizim belirlediğimiz bir kişiye yönetimi devretti. bu turgut Özal’dı. Özal, tam da bizim isteklerimiz doğrultusunda ülkenin kapılarını bize sonuna kadar açtı. bizim şirketlerimiz bu bakir piyasaya kurtlar gibi saldırdılar. İlk önceleri fiyatları çok düşük tutarak yerli sanayinin rekabet gücünü düşürdüler. Ülke artık amerikan ve avrupa yapımı mallarla dolmuştu. sanayi şirketlerimiz stoklarını eritirken finans şirketlerimiz de ülkeyi artan ithalatı karşılayabilmeleri için yüksek faizlerle borç yatağına sürüklüyorlardı. böylece, gelişmekte olan ülkeler olarak adlandırdığımız bu ülkelerin hemen hemen hepsinde uygulanan ve 80’li yıllarda başlatılan bu proje ile, bütün ülkeler, hem bizlerden aldıkları mallarla sanayi şirketlerimizi zenginleştirmeye devam ediyorlar, hem de bu malların karşılığı olan ödemelerini yapabilmek için bizim finans şirketlerimizden aldıkları yüksek faizli kredilerle, her sene artan bir borç batağına sürükleniyorlar.

tÜrkİye’de para İtİbar gÖrdÜ; arkadaŞ, dost, aİle gİbİ kavramlar unutuldu

bu arada, Özal bütün bunların yapılabilmesi için gereken kanunları yavaş yavaş çıkarmıştı. bu ülke vahşi kapitalist sistemle o kadar çabuk uyum sağladı ki, bizim bile düşünemediğimiz hayali ihracat gibi vurgun yöntemleri keşfettiler. İnsanlar artık en kısa ve en kolay yönden servet yapmanın peşine düştüler. rüşvet, devlet bankalarının çeşitli entrikalarla soyulmaları, banker skandalları birkaç örnek. arkadaş, dost, aile gibi kavramlar unutuldu ve sadece parası olanlar itibar görmeye başladı. bu arada, yerli sanayi can çekişiyor, küçük işletmelerden başlayarak yavaş yavaş büyük işletmelere doğru bir iflas dalgası yayılıyordu. devlet işletmeleri ise bizim istediğimiz yöneticilerin atanmaları sağlanarak zarar ettiriliyordu. sonunda bu işletmeler ya kapatılıyor ya da özelleştirme hikayesiyle, ucuz fiyatlarla şirketlerimiz tarafından ele geçiriliyordu.

kÜrt devletİ projesİnİ” hayata geÇİrmek İÇİn Önce ÖrgÜt kurduk

beyni yıkandığı için temiz hayallerle işe başlayan Özal, sonunda bu sistemin gerçeklerini görerek kendisini de kapitalizmin çarklarına kaptırdı. ailesini ve yakın çevresini zengin etmeye başladı. Öyle bir duruma geldiler ki Özal’ın çevresinde prens ve prensesler ortaya çıkmaya başlamış, biz ülke monarşizme dönüyor diyerek kaygılanmaya başlamıştık. aslında tam bir komedi oynanıyormuş. her neyse, ülke insanının tepkisini ölçmek için kendisinden kürt devleti fikirlerinden bahsetmesini istedik. fakat bu düşünceler kendisine pahalıya maloldu. biz de kürt devleti projemizi hayata geçirmek için pkk denilen bir örgüt oluşturuldu. bu örgütle uğraşmak ülke ekonomisine çok büyük zarar verdi ve şu anda koskoca osmanlı İmparatorluğu’ndan geriye kalan bir avuç toprakta varlığını sürdüren türkiye, bizim hiçbir istediğimiz geri çevirecek durumda değil. sanırım yakın gelecekte topraklarından biraz daha, bir süre sonra da bizim için hala geçerli olan sevr antlaşması uyarınca hemen hemen tamamından fedakarlık etmek zorunda kalacak.

 
Ghost34 10:30, 16/09
 • + 5
 • - 0

abd’li yahudi bankacı işadamı david rockefeller, son yüzyılın en büyük itirafları...

İşte david rockefeller’in söyledikleri:

"tÜrkİye’ye adnan menderes zamaninda “marshall yardimi” İle el attik"

mesela türkiye’yi ele alalım. türkler de yıllar boyu komünizme karşı savaşmıştır. 1950’lerde ülke yönetimine bizim desteğimizle adnan menderes gelmişti. aslında menderes bizimle başta gayet güzel bir diyalog kurmuştu. bizden seçimde aldığı destek karşılığında, marshall yardımı adı altında devamlı borç alıyor ve ülkesinde yatırımlar yaparak sanayi yapısını geliştiriyordu. fakat o kadar plansız ve programsız harcama yapıyordu ki; ödeme günleri geldiğinde bizden, borç ödemek için tekrar tekrar borç istemeye başladı. biz de kendisinden ülkesini yabancı sermayeye açmasını ve bizim şirketlerimize özel imtiyazlar tanımasını, diğer bir deyişle osmanlı İmparatorluğu’na dayatılan kapitülasyonlar benzeri şeyler talep ettik. menderes bize bunu hiçbir zaman kabul etmeyeceğini söyledi ve bizden uzaklaşamaya başladı. Ülke insanı ilk defa asfalt yollarla tanışıyor, fabrikalar arka arkaya dikiliyordu. Ülkenin çoğunluğu müslüman olduğu için ülkenin her yerine camiler yaptırıyordu. menderes bu şartlarda iktidardaki yerini uzunca bir süre için sağlamlaştırdığını zannediyordu. bir darbe ile bu işe bir son verildi ve sonunun öyle bitmesini istemediğimiz halde, çalışma arkadaşlarıyla beraber idam edildi. sadece celal bayar kurtuldu, çünkü bir masondu ve yakın arkadaşı papa roncalli ya da diğer adıyla 23. john, vatikan’ın baskısıyla onu idamdan kurtardı.

1980 darbesİ bİzİm İsteklerİmİz doĞrultusunda yapildi"

aynı ülkede gerçekleşen 1980 darbesi de bizim isteklerimiz doğrultusunda yapıldı. o zamanlar ülkede bir solcular, bir sağcılar iktidara geliyor ve bizim isteklerimiz doğrultusunda ülke ekonomisini yönlendiriyorlardı. fakat amerika ve avrupa’da gelişmiş ülkelerin piyasaları doyuma ulaşmışlar ve biz yeteri kadar mal satamaz olmuştuk. bunun üzerine diğer az gelişmiş ülkelere uyguladığımız planı onları da uygulamak istedik ve serbest piyasa ekonomisine geçmelerini ve ithalatın serbest bırakılmasını talep ettik. bu istediğimizi kabul etmiş görünüyorlar, fakat işi uzatıyorlardı.

 
Ghost34 09:56, 16/09
 • + 4
 • - 0

bu kısmı özellikle dikkatli okuyunuz

russo’nın İfadeleri dehşet verici aileye yakınlığı ile bilinen yahudi film yapımcısı aaron russo, 11 eylül 2001 saldırılarının rockefeller ailesi tarafından yaptırıldığını iddia etmiş ve 6 ay sonra ölmüştür. aaron russo, verdiği bir röportajda ; “nicholas rockefeller ile bir avukat aracılığı ile tanıştık. sonra dost olduk. sık sık görüşürdük. nick benimle birçok sırrını paylaşırdı. beni cfr toplantılarına çağırırdı. ben gitmeyi reddederdim. nick bir gün bana, “aaron yakın zamanda bir olay olacak ve olaydan sonra afganistan’a gireceğiz. bu sayede hazar denizi’ne boru hattı döşeyebileceğiz. irak’a girip petrolü alacağız ve oraya bir askeri üs inşa edeceğiz. daha sonra venezuela’ya girip chavez’den kurtulacağız. sonra da sıra İran’a gelecek” dedi. bana, ‘asla bulamayacakları bir adam için mağaraları araştıran bir sürü adam göreceksin. teröre karşı verdiğimiz savaşta gerçek bir düşman olmadığı için, bu savaş hiç bitmeyecek ‘dedi. ben, ‘İnsanları, bu savaşın gerçek olduğuna nasıl inandıracaksınız?’ diye sorduğumda, nick bana ‘medyayla yapacağız’ diye cevap verdi. ve bana, ‘medya herkesi bunun gerçek olduğuna inandırabilir. bir şey ortaya atarsın ve onun hakkında sürekli konuşursun, insanlar sonunda ona inanır. biliyorsun 1913 yılında federal rezerv’ini de yalanlarla kurdular’dedi. ‘terörizme karşı savaş budur. koca bir yalan. 11 eylül’den sonra neden herhangi bir şey olmadı sanıyorsunuz? neden bu adamlar başka uçaklar kaçırıp saldıramadılar? 11 eylül, kendi hükümetimiz ve banka sistemimiz tarafından, amerikan halkını korkutmak için yapıldı. ve onları razı etmek için, işgallere razı etmek için yapılmış küçük bir şaka ’afganistan ve irak’a girdik. terör, bir yalandı. İran’a da yalanlarla girecekler. oradan oraya geçip duruyorlar. nick’e bunu neden yaptıklarını sordum. ‘boşver bunları, aileni düşün yeter’ dedi. amacın ne olduğu konusunda ısrar ettim. bana şöyle dedi: “asıl amaç dünyadaki herkese rf id Çipi yerleştirmek. herkesin sahip olduğu her şey o çiplerde olacak. ve eğer biri bizi protesto ederse ve yaptıklarımızı eleştirirse çipleri kapatacağız. biz yeni dünya düzeni’nin sahipleriyiz”. bütün bunlar bana çok anlamsız ve çirkin geliyor.” demişti.

rockefeller gerçeği haklarında paylaşılanlar sadece birer ‘teori’ değil. bu kadar mal varlığının sadece ticari zeka ve biraz şans ile elde edilmeyeceği bir gerçek. bu ailenin oynadığı oyunları deşifre etmek isteyenin ‘başına kötü bir şey gelmesi’ de tesadüf olamaz. bu bağlantıları düşünürken birkaç soru sormakta fayda var: irak ve afganistan işgallerinden sonra bu ülkelerin enerji ihalelerini kim aldı, kimler yönetiyor? irak petrollerini kim kontrol ediyor? türkiye’de işbirlikçisi var mıdır? doğan ailesi ile ilişkileri nedir? Özellikle gezi parkı kalkışmasında rol oynayan bazı vakıf ve derneklerin rockefeller ile bağlantıları nedir? Çin’deki en büyük firmaların gerçek sahipleri kimlerdir? türkiye’deki ‘bor’larda kimin gözü var?

rockefeller ve rothschild şirketleri arasında finans, enerji ve sanayi sektörleri arasında bir paylaşım var ve zaman zaman rekabetten kaynaklanan anlaşmazlıklar yaşanabiliyor. ortadoğu’da savaşların temel nedeni bu anlaşmazlık mı? dünyayı bölüşmekte sorun yaşayan rockefeller ve rothschild aileleri arasındaki kavgada türkiye ve irak rothschild ailesinin payına düşmüş gibi görünüyor. 17-25 aralık kumpasında halk bankası’na operasyon yapıp itibarsızlaştırmaya çalışanlar hiç şüphesiz ki talimatı okyanus ötesinden rockefeller uzantılı örgütlerden almıştı. yine 15 temmuz darbe kalkışmasının arkasında finansal destek anlamında rockefeller ailesinin olduğu düşünülebilir. rockefeller ailesinin cia ve benzeri istihbarat örgütleri üzerindeki etkisi ortadadır, bu dikkate alınmalıdır. bugün yaşanan olayları ve önümüzdeki süreci değerlendirirken, dünyayı yöneten gizli ailelerin amaçları ve güçleri göz ardı edilmemelidir.
alıntıdır.

saygılar

@ghott34

 
Ghost34 09:55, 16/09
 • + 5
 • - 0

aile chase manhattan bank ile bankacılık sektörüne girdi ve abd'de dev haline geldi. banka daha sonra ünlü yatırım devi j.p morgan ile birleşerek j.p morgan and chase adını alsa da kontrolü rockefeller ailesi'nde kaldı. dünya bankası'nın kuruluşundan itibaren görev alan 4 başkan, mc cloy, eugene black, george woods ve son zamanlarda görev alan wolfenson, rockefeller ailesi'nin elindeki chase manhattan bankası'nda çalışmışlardı. dünya bankası’nın, kaynak olarak kullandığı para ve kredinin en önemli kaynağı olarak rockefeller ailesi'ne bağlı şirketler ve bankalardı. bu durumda aslında dünya bankası'ndan kredi alan ülkeler rockefeller'lara borçlanmaktaydı. rockefeller ailesi'nin kontrolündeki chase'de başkanlık yapan joseph verner reed, 1987 yılında dünya bankası'nda görev aldı ve aynı zamanda birleşmiş milletler sekreteri'nin siyasi İşler yardımcılığı görevine getirildi. aile siyasete de el attı. nelson rockefeller, ilk olarak 1940'ta dışişleri bakanlığı'nın amerika ülkeleri arasındaki ilişkiler koordinatörü oldu. cumhuriyetçi olmasına karşın, 1944'te franklin d. rosvelt'in başkanlığındaki demokrat parti hükümetinde amerika ülkeleri arasındaki ilişkilerden sorumlu dışişleri bakanlığı'na getirildi ve bir yıl görevi yürüttü. 1977 yılları arasında abd'nin 41. başkan yardımcılığı görevini yürüttü. aile şu an dünyanın en zengin ve en nüfuzlu ailesi olarak gösteriliyor. ailenin bugünkü başkanı ise david rockefeller'dir.
bir aile değil, hanedanlık halen exxon-mobile, chevron, citi group, j.p morgan and chase en çok bilinen ve tanınan rockefeller ailesi şirketleridir. ek olarak, citi group, bp, nbc şirketleri de bu aileye aittir. ailenin beyaz saray için stratejiler hazırlayan ve abd'nin en önemli thik-tank kuruluşlarından birisi olan rockefeller vakfı adıyla bir vakıfları da bulunmaktadır. rockefeller ailesi'nin kontrol ettiği para konusunda kesin bir tahmin yapılamamakla birlikte 5 ila 15 trilyon dolar civarında bir rakam söz ediliyor. rockefeller ailesi'nin sadece new york'ta 1 trilyon dolarlık gayrimenkulü olduğu biliniyor. bu hanedanlık hiçbir ekonomisi listesinde, haberinde yer almasa da, ülkeleri satın alacak servetiyle gizli kalmayı başarıyor. Üstelik ne savaşlardan etkileniyorlar ne de ekonomik krizlerden. Çünkü ekonomik krizleri, savaşları, kaosları bizzat onlar meydana getiriyorlar. Ülkeler ve insanlar üzerinde oyun oynuyorlar. bu kanlı oyunla öyle bir iktidara kavuşuyorlar ki, kendileri gibi güçlü ailelerle (rothschild vb.) devlet liderlerini bile yönlendiriyorlar.

devamı var

 

EXY Analiz/Yorum Gönder

X

DXY

0,02

94,272

EXY

0.00

0,00

SUSD

0,10

6,2700

6,2720

SEUR

0,10

7,3500

7,3550

SGLD

-0,45

241,9778

242,1811

USDTRY

6,3008

6,3092

6,2937

0,18

05:13:35

EURTRY

7,4012

7,4120

7,3945

0,16

05:13:35

EURUSD

1,17390

1,17400

1,17490

-0,08

05:13:20

GLDGR

242,3621

242,6852

242,7905

-0,11

05:13:35

XAUUSD

1196,34

1196,47

1199,91

-0,29

05:13:30

 • Parite
 • Döviz
 • Altın
 • Emtia

USDJPY

112,579

112,581

112,585

-0,00

05:13:35

GBPUSD

1,30769

1,30775

1,30689

0,06

05:13:22

USDCHF

0,95969

0,95971

0,95887

0,09

05:13:34

USDCAD

1,29284

1,29292

1,29145

0,11

05:13:35

EURJPY

132,158

132,161

132,275

-0,09

05:13:35

USDRUB

66,5666

66,5866

66,4710

0,16

05:12:16

AUDUSD

0,72704

0,72706

0,72914

-0,29

05:13:25

USDSEK

8,79149

8,79291

8,78870

0,04

05:13:26

USDSAR

3,7502

3,7507

3,7504

0,00

xxx

USDCNY

6,8570

6,8572

6,8563

0,01

00:15:03

USDDKK

6,3543

6,3544

6,3492

0,08

05:13:15

USDGBP

0,7647

0,7647

0,7636

0,15

05:13:00

USDAED

3,6726

3,6733

3,6728

0,01

22:00:36

USDALL

107,20

107,90

107,71

-0,14

xxx

USDARS

37,1690

37,1740

38,1560

-2,58

xxx

USDAUD

1,3752

1,3756

1,3715

0,28

05:12:47

USDAZN

1,6995

1,7005

1,7000

0,00

xxx

USDBGN

1,6633

1,8150

1,7385

0,04

xxx

USDBRL

4,0484

4,0519

4,0502

0,00

05:11:34

USDNOK

8,1489

8,1498

8,1490

0,01

05:13:06

USDKWD

0,3024

0,3044

0,3035

-0,03

xxx

USDCLP

665,99

667,42

666,71

0,00

00:00:18

USDCOP

2996,00

3002,00

2999,00

0,00

05:11:34

USDCZK

21,8008

21,8106

21,7830

0,10

05:13:35

USDDZD

117,3430

119,3430

118,1740

0,14

xxx

USDEGP

17,87

17,94

17,89

0,04

xxx

USDHKD

7,8081

7,8090

7,8084

0,00

05:13:31

USDHNL

23,9900

24,0900

24,0360

0,02

xxx

USDHUF

276,11

276,35

275,93

0,11

05:13:18

USDIDR

14816,00

14826,00

14845,00

-0,16

xxx

USDILS

3,5655

3,5805

3,5714

0,04

04:53:57

USDINR

72,1822

72,1922

71,7550

0,60

xxx

USDIQD

1190,00

1192,00

1191,00

0,00

xxx

USDIRR

42000,00

42050,00

42025,00

0,00

xxx

USDISK

110,00

110,30

110,63

-0,43

xxx

USDJMD

134,78

135,48

136,61

-1,08

xxx

USDJOD

0,7085

0,7100

0,7093

0,01

xxx

USDKES

100,70

101,00

100,70

0,15

xxx

USDKGS

68,7830

68,8330

68,8111

-0,00

xxx

USDKRW

1113,29

1114,29

1116,13

-0,21

xxx

USDKZT

355,9600

356,0100

356,1850

-0,06

xxx

USDLYD

1,3745

1,3815

1,3780

0,00

xxx

USDMAD

9,3530

9,3630

9,3387

0,21

xxx

USDMXN

18,8640

18,8669

18,8455

0,11

05:13:35

USDMYR

4,1280

4,1330

4,1375

-0,17

xxx

USDPEN

3,2887

3,2937

3,2942

-0,09

xxx

USDPHP

54,1200

54,1700

54,0550

0,17

xxx

USDPKR

124,16

124,36

124,26

0,00

xxx

USDPLN

3,6685

3,6702

3,6664

0,08

05:13:35

USDQAR

3,6398

3,6408

3,6403

0,00

xxx

USDRON

3,9648

3,9674

3,9626

0,09

05:13:18

USDSGD

1,3661

1,3662

1,3643

0,14

05:13:35

USDSYP

514,98

515,48

515,23

0,00

xxx

USDTHB

32,48

32,49

32,44

0,14

05:13:24

USDTJS

9,4226

9,4236

9,4226

0,01

05:00:09

USDTMT

3,4000

3,6000

3,5100

-0,28

xxx

USDTND

2,7720

2,7740

2,7619

0,40

xxx

USDTWD

30,6900

30,7200

30,6860

0,06

05:12:28

USDUAH

28,0300

28,2800

28,1350

0,07

xxx

USDUYU

32,8200

32,9200

32,8700

0,00

xxx

USDUZS

8300,00

8380,00

4172,50

99,88

xxx

USDVND

23276,00

23281,00

23278,50

0,00

xxx

USDYER

249,90

250,00

249,95

0,00

xxx

USDZAR

14,3665

14,3861

14,3034

0,51

05:13:35

SEPET

6,8100

6,8135

6,8050

0,10

xxx

GBP

8,2245

8,2657

8,1955

0,61

05:13:35

RUB

0,0944

0,0949

0,0943

0,42

04:57:53

AUD

4,5725

4,5955

4,5724

0,25

05:13:35

SAR

1,6769

1,6853

1,6720

0,54

05:13:35

CAD

4,8645

4,8889

4,8558

0,43

05:13:35

KWD

20,7291

20,8331

20,6691

0,54

05:13:35

CNY

0,9171

0,9217

0,9146

0,52

05:13:34

SEK

0,7153

0,7189

0,7135

0,50

05:13:35

NOK

0,7717

0,7756

0,7695

0,55

05:13:35

CHF

6,5533

6,5861

6,5400

0,45

05:13:35

DKK

0,9897

0,9947

0,9877

0,46

05:13:35

JPY

5,5800

5,6100

5,5650

0,54

04:51:48

HASGR

241,1580

241,4795

241,5843

-0,11

05:13:35

GKGU

38270,91

38275,07

38385,12

-0,29

05:13:35

GKGT

241298,1

241324,3

241576,8

-0,11

05:13:35

22B

219,3447

235,4122

227,6259

-0,11

05:13:35

GCYR

388,0378

397,7387

393,3206

-0,11

05:13:35

GYRM

776,0756

795,4775

786,6411

-0,11

05:13:35

GTAM

1552,151

1586,104

1570,854

-0,11

05:13:35

SKGU

38400,00

38420,00

38620,00

-0,54

xxx

SKGE

32679,18

32705,11

32854,52

-0,49

xxx

XAUEUR

1019,120

1019,190

1020,930

-0,17

05:13:31

XAUGBP

914,8200

914,9200

917,8200

-0,32

05:13:31

XAUTRY

7538,309

7548,358

7551,633

-0,11

05:13:35

SCUM

1604,808

1629,062

1624,220

-0,45

xxx

SCYR

388,3744

398,3879

395,1566

-0,45

xxx

SYRM

776,7487

796,7758

790,3132

-0,45

xxx

STAM

1553,497

1583,864

1575,758

-0,45

xxx

SRES

1653,366

1678,354

1673,366

-0,45

xxx

SRESK

1650,050

1674,988

1670,010

-0,45

xxx

08A

72,59335

80,64631

76,96759

-0,45

xxx

14A

137,92730

141,67590

140,43270

-0,45

xxx

18A

176,6438

181,6358

179,9485

-0,45

xxx

22A

220,1998

221,8379

222,0151

-0,45

xxx

ATAT

1599,473

1625,035

1619,526

-0,45

xxx

ATAC

398,0535

410,4970

406,1006

-0,45

xxx

ATAY

796,1069

820,9940

812,2012

-0,45

xxx

ATA25

3992,634

4080,752

4054,907

-0,45

xxx

ATA5

7997,366

8125,176

8097,630

-0,45

xxx

ZIYC

387,1645

399,5988

395,1579

-0,45

xxx

ZIYY

774,3290

799,1976

790,3159

-0,45

xxx

ZIYT

1548,658

1598,395

1580,632

-0,45

xxx

ZIY25

3871,645

3947,552

3927,236

-0,45

xxx

ZIY5

7743,290

7931,431

7872,730

-0,45

xxx

XAGGR

2,8818

2,8828

2,8941

-0,41

05:13:31

XAGUSD

14,217

14,222

14,303

-0,58

05:13:31

BRENT

79,66

79,70

78,67

1,28

05:13:27

COPPER

2,8182

2,8191

2,8218

-0,11

05:00:19

COTTON

79,16

79,27

79,13

0,11

05:13:30

ZINC

1,1178

1,1187

1,1237

-0,48

05:00:19

XPDUSD

1044,31

1045,49

1051,50

-0,63

05:12:45

LEAD

0,9152

0,9166

0,9150

0,10

05:00:19

NICKEL

5,8415

5,8506

5,9436

-1,64

05:00:19

ALUM

0,9185

0,9188

0,9310

-1,32

05:00:19

XPTUSD

823,30

824,46

829,00

-0,62

05:13:23

SUGAR

10,68

11,93

10,80

4,72

xxx

COFFEE

97,80

103,60

99,75

0,95

xxx

CORN

356,25

356,50

357,25

-0,24

05:13:15

WHEAT

520,75

521,00

521,75

-0,17

05:09:10

COCOA

2156,00

2160,00

2201,00

-1,95

xxx

HOIL

2,2507

2,2513

2,2306

0,91

05:13:00

NGAS

2,9600

2,9620

2,9740

-0,44

05:12:53

 • Döviz ve Borsa Yorumları
0/0 Adet
Kaya 04:47

sn. @hakanege, çok sağ olun, emekleriniz için.bu platforma emek veren her bireye teşekkürler.

 • + 0
 • - 0
hakanege 04:38

6.23
6.27
6.34
6.43
6.54
geçen haftadan kalan verilerim izlemem gereken yeni veriler gelirse bilgi veririm
6.60 ı 6.10 her zaman taban ve tavan fiyatlarım

 
 • + 0
 • - 0
hakanege 04:36

bugün biraz öyle oldu
yetişmem gereken bir yer var
verilerim gelince fırsatım olursa sizlerle paylaşacağım kazancınız bol olsun

 
 • + 0
 • - 0
İGU 04:31

hayırlı sabahlar herkese. iyi bir hafta geçirmeniz dileğiyle.

 • + 0
 • - 0
engocrv 04:20

sn:@hakanege günaydınlar erkencisiz

 • + 0
 • - 0
hakanege 04:11

günaydın hayırlı sabahlar hayırlı bir hafta geçirmeniz dileğiyle db ailesi

kazancınız her daim güzel olsun

 
 • + 0
 • - 0
LitlleSmall 03:25

şimdi uyku vakti , bedeninde 2-3 saat dinlenmeye ihtiyacı var. allah. c.c. gecemizi mübarek, sabahımızı da hayırlı ve bol bereketli kazançlar nasip etmesini dilerim .
kalın sağlıcakla.

 
 • + 0
 • - 0
er3n 03:20

"12 ekimdeki duruşmada branson'ın serbest bırakılmasıyla ilğili muhtemel bir sonuç diyen bir türk yetkili bunun olması için abd nin din adamlarının amerikaya dönmesi yönndeki ısrarından vazgeçmesi gerektiğini söyledi"10 dakika önce

 
 • + 0
 • - 0
YaNKee. 02:56

geçen hafta pazartesi piyasalar hafta sonu konuşmasından dolayı coşmuştu... bu sabah nasıl algılayacaklar ve neler olacak göreceğiz.. kesinlikle ytd...

 
 • + 0
 • - 0
Mim.Koç 02:54

merhaba db ailesi. aranıza yeni katıldım selam vermek istedim. uzun süredir yorumlarınızı takip ediyorum. herkese zaman ayırıp bilgi paylaşımında bulunduğu için teşekkür ederim. ıyi geceler bol kazançlar herkese ..

 
 • + 0
 • - 0
engocrv 02:10

ovp den hiç bir farkı olmayan konuşma oldu

 • + 0
 • - 0
D$lar 02:03

trumpla ilgili bisey demedi sanırım.

 • + 0
 • - 0
countingdollars 02:03

yarın diyecekler ki, abd'de cihat çağrısı yaptı. ekonomi için şunu yaptı diyemeyecekler. ytd.

 • + 0
 • - 0
D$lar 02:03

6.324 ustune atarsa yukari devam. ytd

 • + 0
 • - 0
D$lar 02:02

sn. @warszawa, aynen en dogrusu :)

 • + 0
 • - 0
Warszawa 02:02

nereyi açarsan aç bulamamak bulmaktan daha zor :)))

 • + 0
 • - 0
Çokyeni 02:01

ntv de canlı yayında cb ....

 • + 0
 • - 0
eymen21 02:01

sn. @engocrv, alıntıdır habertürkten canlı yayın

 • + 0
 • - 0
D$lar 02:01

cnn turm suan benim acık......

 • + 0
 • - 0
engocrv 02:01

nereden izliyorsunuz arkadaşlar

 • + 0
 • - 0
D$lar 01:58

bir de new york ta konuşuyor. tam yeri he. filistinden giriyor. ısraile salliyor. muslumanlara ustu kapalı cihat çağrısı yapıyor.

 
 • + 0
 • - 0
D$lar 01:55

ısrail ve abd ye salladı. mutlaka tepki vereceklerdir.

 • + 0
 • - 0
D$lar 01:54

cb konusuyor. suan canli abd de

 • + 0
 • - 0
LitlleSmall 01:51

cb. amerikada trump ın kendi çiftliğinde sesini çıkartmasına kafa tutmasına razı olmaz. eğer olursa $.......~~~----🦅🦅🦅. ytd olmak kaydıyla

 
 • + 0
 • - 0
Pacemaker 01:51

pardon yanlış oldu trump new york a gidiyor

 • + 0
 • - 0
ahmetyılmaz 01:51

aklımda deli sorular cb abd deyken trump tan rahip le ilgili yeni mesjlar gelirimi...gelirse ne olur...

 • + 0
 • - 0
Godstyl4 01:36

iyi geceler cb konuşuyor amerikada şu an canlı

 • + 0
 • - 0
Gökmaviayyıldız 01:34

karanlık yollarda yıldızarı takip edin yön bumanızda size yardımcı olacaktır sabah görüşmek üzere (aeo)

 • + 0
 • - 0
Cerno35 01:34

herkese iyi geceler db ailesi.

 • + 0
 • - 0
ZORKAZANÇ 01:29

@gökmaviayyıldız abi a selem hayırli geceler ...

 • + 0
 • - 0
ZORKAZANÇ 01:28

@alpkar aynen seninle konuşmak keyifli askında ben sırunca kesin boyle bir cvp alırım dedin “ zorkazanc rahatol bura *** kırılırsa amerikan kartalı yukselcek yeterki kırsın” ama olmadı;) saygı bizden ytd

 
 • + 0
 • - 0
Elnino 01:26

herkese iyi geceler saygilar...

 • + 0
 • - 0
alpkar 01:25

sn @deniz4423 sabah olsun izsürümü yapar genel görüntüyü netleştiririz. herkese iyi geceler. saygılar

 • + 0
 • - 0
Gökmaviayyıldız 01:24

selamün aleyküm iyi geceler arkadaşlar alt rakamlarımız ***6.274***....***6.237***...**6.183** üst rakamlaramız *****6.333*****.....***6.378***....**6.447** ytd bol kazançlarınız olsunnn..ytd

 
 • + 0
 • - 0
deniz4423 01:23

sn. @alpkar, pazartesi için dolar öngörünüz nedir ?

 • + 0
 • - 0
alpkar 01:21

sn @zorkazanç yanlış anlaşılan bir durum yok rahat olunuz. güzel bir sohbet oldu. bu sohbetten herkes kendine faydalı olanı aldı dinleyici olarak platform genelinde . sadece naçizane uyardım herkesi, herşeyi ve her oluşumu görürüz ve destek direnç noktaları dar bantta çok oynak ve sağlam değil diye. geniş bant varyans analizi ve standart sapmalı deneme parsellerinde pivot destek ve direnç noktalarımız sabit. herkes matematik çalışırsa bu dövizburda platformu ulaşılmaz olur. saygılar :)

 
 • + 0
 • - 0
albaydeha 01:18

tüm db ailesine hayırlı geceler. nobetci kalan arkadaslara bol sanslar diliyorum :)

 • + 0
 • - 0
alpkar 01:15

sn @albaydeha teşekkür ederim. herkesi takip etmek güzel. çünkü doğru ve yerinde analiz ben yorumları herkez zamanla ayırt ediyor ve elemine ediyor. saygılar ve hayırlı geceler

 
 • + 0
 • - 0
ZORKAZANÇ 01:14

@alpkar kardeşim iyi geceler istişare icin fikir alişverişi yapalım dedim sadece sonra yine yanliş anlaşılmıyalım demi:) sağlıcakla...

 
 • + 0
 • - 0
alpkar 01:13

sn @bankaci33 estağfurullah teveccüh ettiniz. analitik olmalıyız ki herkesten bir kaç adım önde olalım birlikte. şu konjonktürde net rakamlar bir kez , iki kez tutar üçüncü kez tutmaz. analitik ve objektif olan herkes kazanır. duygusal olan her zaman kaybeder saygılar

 
 • + 0
 • - 0
engocrv 01:12

ben gece vardiyasındayım acil durumda sizlere haber veririm merak etmeyin iyi geceler 🤗

 • + 0
 • - 0
alpkar 01:11

herkese iyi geceler. bir güzel dinlenin. yarın biraz zor bir gün olacak piyasalarda ve salı günü daha zor... dinlenmiş bir şekilde günü ve piyasaları karşılayın. saygılar

 
 • + 0
 • - 0
bankaci33 01:11

sn. @alpkar, ustad yorumlariniza hayranim. onemli olan o yorumlari degerlendirmek. kesin rakamlar yazmiyorsunuz. ınsanlar yorumlarinizdan biseyler cikariyor. bazi arkadaslarda 5.xx rakamlar yaziyor. boyle oluncada insanlar surekli beklemede kaliyor. saygilar

 
 • + 0
 • - 0
Miray35 01:10

erdoğan rus basınına konuştu: türkiye, sınırında terörist yapılanmalara izin vermeyecek.maalesef, son zamanlarda pyd ve dsg’ye özellikle abd tarafından verilen olağanüstü desteğin hala devam ettiğini görüyoruz. bölgedeki ve dünyadaki ulusların arasındaki dengelere zarar veren bu tür adımlara son verilmeli..

 
 • + 0
 • - 0
ZORKAZANÇ 01:09

@alpkar tmm dır abi teşekur ederim yorumlarınız icin

 • + 0
 • - 0
0
0
0