EXY

Euro Endeksi

00:00:00

0.00

R0,00

Düşük0,00

Yüksek0,00

D.Kapanış0,00

 • Canlı Grafik
 • EXY Yorumları

EXY - Euro Endeksi Yorumları

mebefa 22:19, 15/03
 • + 0
 • - 0

sn. @datamer

dünyanın geldiği yer konusunda belirsizlik fazlasıyla mevcut. gideceği nokta ise tamamen karanlık.
Çok kişi çıldıran dünyada varılacak son istasyonun neresi olduğunu bilmiyor, kestiremiyor...
kafalar karışık. pek çok ülkede ekonomik türbülans var. oyunu kuran kim, alınmak istenen sonuç ne, soruları cevap bekliyor...
fakat bu cevabı her yerde bulma şansımız yok...
pentagon'a ya da bÜyÜk aİlelerİ yÖnetenlere bakmak şart. gelin böyle yapalım...
Önemli birine, hatta çok önemli birine yaklaşalım...
bakalım neler söylemiş neler...
hadi bakalım...
"11 eylül saldırıları ve 2008 krizinden sonra yeryüzünün önemli kişileri birlikte çalışma kararı aldı. Çünkü savaş sonrası kurulan yeni dünya düzeni için bu gerekliydi.
ancak geçtiğimiz günlerde abd'nin Çin ile yeni ticaret kurallarını açıklaması, kurulan bu düzeni bitirdi.
kökünden hem de..." yani bu sözleri "11 eylÜl
operasyonundan sonra pek çok kudretli isim bir araya geldi.
gelmek zorunda kaldı.
abd'nin silahı kullanması nedeniyle bir ortaklik İnŞa ettİ" diye tercüme edebilirdik...
devam...
"elbette Çin'i kıskaca alacak bu adımı sıradan bir hamle olarak görmemiz zor.
Çok ama çok zor. bunun çok uzun süre önce düşünülen ama geçtiğimiz günlerde uygulanan bir adım olduğunu da gayet iyi biliyoruz. oyunun kuralları vardır. o kurallar oyun sonuna kadar da geçerlidir. Şimdi bu kuralın değişmesi, tüm anlaşmaları da bitiriyor." bu sözler "abd kendi kurduğu oyunu yine kendi bitirdi. bize de bir şey sormadı... kendileri bilir artık..." şeklinde değerlendirilmeliydi...
alınan karara sert bir tepkiydi...
hem de açıktan...
Çok önemli kişi konuşmaya devam ediyordu...
"bütün bunlar 11 eylül saldırılarından sonra başlayan anlaşmanın 2008 ekonomik kriziyle oluşan yeni vitrinine gerek kalmadığının ilanıdır...
bu yeni vitrinin gelişmesine imkan yoktur. bırakılmamıştır.
aslında açıkça ve doğrudan konuşmak gerekirse bu bİr savaŞ İlanidir!
kimse bu kararın sıradan bir amerikan kararı olduğu konusunda ısrar etmemeli.
Çünkü bu düşüncenin karşılığı yoktur. savaş sonrası sağlanan ekonomik buluşma ve güvenlik artık bitmiştir." yani konuşan çok önemli isim "biz bu savaş kararını duyduk, gerekeni yapacağız. ama sorumlu olan abd'dir" diyor...
sonra daha da sertleşerek gidiyor...
"biz de yeni koşullara karşı adımlar atacağız. bunu atmakta hiç tereddüt de yaşamayacağız.
birkaç yıl sonra da bu adımları biz atmak istememiştik, mecbur olduğumuz için yaptığımızı anlatacağız.
avrupa'daki potansiyel yıkıcı günler de hızlanabilir.
Çünkü borçlar ülkelerin güvenliğini de riske etmektedir." dengeleri değiştirecek isim daha da hızını artırıyordu...
"zayıf büyümeyle uğraşan avrupa da mutlaka bedel ödeyecek. zayıf büyümenin aslında büyük bir kriz olduğunu anlamayan avrupa, dersine iyi çalışmamanın da acısını yaşayacak.
biz yeni dünya düzeninin en iyi karar olduğunu hep savunduk.
bunun belli rötuşlarla devam etmesinden yanaydık.
bunu istemeyenlerin olduğunu gördük. Şimdi yeni bir dönem başlayacak. buna da tam olarak hazırız..." İşte bu cümleler karşı koyuşun ilanıydı.
"gelin buradayız" diyordu adeta...
kaldığı yerden vites değiştirmeden devam ediyordu...
"jeopolitik olarak bazı ülkeler için riskler daha da fazla olacak. başta savaş olmak üzere terörizm ve siber saldırı riski ortada.
bunların amerikan politikalarının son derece kestirilemez olduğu bir zamanda ortaya çıkması da ilginç. yükselen popülist milliyetçilik gelecekteki seçimleri çok etkileyecek.
bu da ülkelerin yönünün değişmesine neden olacak." avrupa'da da türkiye'de de milliyetçilik rüzgarının olduğu gerçek mi?
gerçek...
devam o zaman...
"İngiltere'de, brexit ve bir azınlık hükümetinin sorunları ile mücadele ediyoruz. hem de çok ciddi boyutta. buna karşı hiçbir zaman sessiz değildik..." finalde ise çok güncel ve yakıcı bir konuya geliyordu...
günü anlatıyordu...
"doların güven mi risk mi olduğunun anlaşılacağı dönemdeyiz. devlet tahvillerine güven ne kadar fazla olur şu an için kestirilemiyor. amerikan tahvilleri de büyük risk içinde yer alıyor. hem de çok büyük bir risk..." konuşan çok önemli isim bunları söylüyordu...
zaman zaman yazdığım şeylerdi.
ancak kendisinden duymak olayın boyutunu, savaşın şeklini ortaya koyması açısından son derece önemliydi...
savaşın yeni başladığını, başlatanın da amerika olduğunu ilan ediyordu...
peki ne zamandır abd ile aİle arasında kavga olduğunu yazıyorum...
oldukça uzun zamandır değil mi...
İşte yukarıda alıntı yaptığım bütün sözlerin sahibi jacob rothschild'di...
artık konuşmak gereği duymuştu demek ki...
konuşuyordu...
İçerideki politikaları eleştirmek elbette kolaydı...
ama verilen mücadelenin boyutunu anlamak gerekiyordu...
savaş vardı ve biz istesek de istemesek de ortasındaydık.
ve başlatan da belliydi...
durum bu...
yeni dünya kurulacaktı ve herkes kendi payı için savaşacaktı...
biz de öyle yapacağız...

alıntıdır

 
mebefa 17:22, 14/03
 • + 1
 • - 0

Çin merkez bankası'nın altın rezervleri yükseldi.
– Çin merkez bankası'nın (Çin halk bankası) altın rezervleri iki ay içinde 59.56 milyon onstan, 59.94 milyon onsa yükseldi.

Çin merkez bankası'nın (Çin halk bankası) altın rezervleri iki ay içinde 59.56 milyon onstan, 59.94 milyon onsa yükseldi.
Çin merkez bankasınnın yayınladığı verilere göre, geçen aralık ayının sonunda 59.56 milyon ons olan altın rezervi, ocak ayının sonunda 59.94 milyon onsa yükseldi. ancak altın alımının ülkedeki döviz rezervleri hacmine göre oldukça az mikarda olduğu ifade edildi.
south china morning post gazetesi haberinde, Çin'in altın alımının dünya üzerindeki merkez bankalarının altın stoğu yapmaya başlamasıyla aynı zamanda gerçekleştiğine dikkat çekti.

dünyanın ikinci en büyük ekonomisine sahip Çin'in resmi altın rezervleri, ekim 2016'dan kasım 2018'e kadar 26 ay boyunca 59.24 milyon onsta sabit kalmıştı.

analistler, Çin'in son iki ay içinde altın rezervlerini artırmasının, bu değerli metale karşı tutumunu köklü olarak değiştirmeye yönelik olduğu yorumunu yapıyor.

diğer yandan ülkenin döviz rezerleri de ocak ayında 15.2 milyar dolar yükselerek yılın en büyük artışını yaşadı.

pekin, vatandaşlarına her yıl 50 bin dolar döviz kotası koyuyor ve bu kota her yıl ocak ayında yenileniyor.

alıntıdır

 
mebefa 15:53, 14/03
 • + 3
 • - 0

Çin’in küresel ekonomide görülen risklerden kaçınmak için, dolar cinsinden varlıklarını azaltarak altın varlıklarını artırmaya başladı ve Şubat ayında 179 milyon dolar değerinde altın satın aldı.

Çin devlet döviz yönetimi’nden yapılan açıklamaya göre Çin merkez bankası, 179 milyon dolar değerinde altın almasıyla, ocak ayı sonunda 79 milyar 319 milyon dolar olan Çin'in resmi rezerv altın varlıkları, Şubat ayının sonunda 79 milyar 498 milyon dolara ulaşmış oldu.

dünya altın konseyi'ne göre, küresel talep 2018'de yıllık yüzde 4.0 artışla 4 bin 345.1 tona ulaştı. 2018 yılında, dünya merkez bankalarının resmi rezervlerine yıllık bazda yüzde 74 artışla 651.5 ton altın daha eklendi

uzmanlar, Çin ile abd arasındaki ikili ilişkideki belirsizliklerin, özellikle de devam eden ticaret anlaşmazlığının, Çin'i abd doları cinsinden rezervlerini düşürmeye ve altın gibi diğer finansal varlıklar cinsinden rezervlerini arttırmaya zorladığını vurguluyorlar.

abd hazinesi tarafından açıklanan rakamlara göre, Çin 2018 sonu itibarıyla 1katrilyon 1 trilyon 235 milyon dolar tutarında hazine bonosuna sahip, bu rakam 2017 yılı sonunda 1 katrilyon 1 trilyon 849 milyondolar düzeyinde bulunuyordu.

wuhan Üniversitesi finans ve menkul kıymetler enstitüsü müdürü dong dengxin, küresel sistemde hegemonya kurmaya yönelik davranışları nedeniyle abd'nin kredibilitesinin düştüğünü bunun sonucu olarak da birçok ülkenin abd doları cinsinden varlıklara olan güveninin azaldığını belirtti.abd hazinesi’nin verileri, japonya, hindistan ve almanya gibi ülkelerin de 2018’de ellerinde tutukları abd devlet tahvillerini azalttıklarını gösteriyor.

alıntıdır

 
mebefa 16:03, 11/03
 • + 3
 • - 0

muos hakkında

lockheed martin tarafından abd donanması için geliştirilen mobil kullanıcı hedef sistemi (muos), mobil kuvvetler için güvenli ultra yüksek frekanslı (uhf) uydu iletişiminde (satcom) devrim niteliğindedir.

muos radyo terminali kullanıcıları - mobil, taktik zemin, deniz veya hava operasyonlarını destekleyen - dünyanın her yerine ve global bilgi izgarasına ve savunma anahtarlama ağı'na sorunsuz bir şekilde bağlanabilir. muos'un yeni özellikleri arasında eşzamanlı kristal netliğinde ses ve yüksek hızlı İnternet protokolü tabanlı bir sistemde video ve görev verileri bulunur.

yeni nesil dar bant iletişimi sağlayan her muos uydusunun, bugün hala pek çok mobil kuvvet tarafından kullanılan bu yeni geniş bant kod bölmeli Çoklu erişim (wcdma) dalga biçimi yeteneklerini ve eski uhf uydu iletişim sistemini destekleyen iki yükü vardır. operasyonel hale geldiğinde, muos sonunda değiştireceği eski sistemin 16 katı kapasiteyi sağlayacak.

muos ağı, dört yörüngeli uydu (muos 1-4) ve dört röle yer istasyonu ile yapılan ilk yapılandırma ile sürdürülür. yörüngedeki bir yedek olan muos-5, ağın abd ve müttefik mobil güçleri desteklemek ve eski uhf sistemini aktif olarak desteklemek için her zaman erişilebilir olmasını sağlayacaktır.

alıntıdır.

 
wesi20 08:58, 08/03
 • + 2
 • - 0

gelecek haftaki önemli veri takvimi;

11 mart 2019, pazartesi
15:30 usd *** Çekirdek perakende satışlar (aylık) (oca) 0,30% -1,80%
15:30 usd *** perakende satışlar (aylık) (oca) 0,10% -1,20%

12 mart 2019, salı
12:30 gbp *** gsyİh (aylık) -0,40%
12:30 gbp *** İmalat Üretimi (aylık) (oca) 0,20% -0,70%
12:30 gbp *** aylık gsyİh 3a/3a değişimi 0,40%
15:30 usd *** Çekirdek tüketici fiyat endeksi (tÜfe) (aylık) (Şub ) 0,20% 0,20%
??:?? gbp *** brexit anlaşması için İngiltere parlamento oylaması

13 mart 2019, Çarşamba
??:?? gbp *** uk parliament vote on no brexit deal
15:30 gbp *** yıllık bütçe açıklaması
15:30 gbp *** bahar beklenti duyurusu
15:30 usd *** Çekirdek dayanıklı mal siparişleri (aylık) (oca) 0,10% 0,10%
15:30 usd *** Üretici fiyat endeksi (Üfe) (aylık) (Şub ) 0,20% -0,10%
17:30 usd *** ham petrol stokları 1,203m 7,069m

14 mart 2019, perşembe
05:00 cny *** sanayi Üretimi (yıllık) (oca) 5,50% 5,70%
17:00 usd *** yeni konut satışları (oca) 621k

15 mart 2019, cuma
06:00 jpy *** boj para politikası duyurusu
??:?? jpy *** japonya merkez bankası (boj) basın konferansı
13:00 eur *** tüketici fiyat endeksi (tÜfe) (yıllık) (Şub ) 1,50% 1,50%
17:00 usd *** İş İmkanları ve personel değişim oranı (jolts) (oca) 6,900m 7,335m

 
DATAMER 20:36, 14/02
 • + 11
 • - 0

jared kushner kimdir ve neden önemlidir.

abd başkanı trump'ın damadı ve özel danışmanı. trump başkan seçildikten sonra kushner'i danışmanlığa getirdi kushner bu görevi geldikten sonra özellikle ortadoğu'da bir çok denge değişmeye başladı. jared'in ailesi new york'un en zengin yahudi ailelerinden biri.

mart 2017'de suudi arabistan kralı selman'ın oğlu muhammed bin selman, beyaz saray'ı ziyaret etti. muhammed bin selman'ı trump'a götüren kişi bae'nin veliaht prensi muhammed bin zayed'di. zayed, jared kushner'in yakın dostudur. bu dostlukla suudi prensi, trump'la görüştürdü.

mayıs ayına gelindiğinde trump ortadoğu turuna çıktı. suudi arabistan'a gitti. kral selman ve sisi ile beraber o meşhur küre pozunu verdi. o poz bir semboldü. ortadoğu'da bir takım şeyler değişmeye başlıyordu ve o değişimin görünen yüzü kushner'di.

trump'ın o ziyaretinin bir ay kadar sonra haziran ayında suudi arabistan ve bae, katar'a diplomatik yaptırım uygulama kararı aldı. krizin arkasında yine kushner vardı. kriz sona erdiğinde gördük ki abd krizin tüm taraflarına milyarlarca dolar silah satmıştı.

katar krizinin sonrasında suudi kral selman oğlunu birinci veliaht yaptı. jared kushner'le yakınlığı olan muhammed bin selman'a abd tarafından bir takım vaatler bulunulduğuna dair iddialar ortaya çıkmaya başladı.

aralık ayına gelindiğinde suudi arabistan'da tüm prenslere yönelik yolsuzluk operasyonu başlatıldı. bu kriz sonunda kral selman'ın oğlu muhammed bin selman, tüm rakiplerini tasfiye ederek, tek veliaht oldu. artık kushner'in muhammed bin selman'a geleceğin suudi kralı sözü verdiği yönündeki iddialar ayyuka çıkıyordu.

aralık 2017'de suudi arabistan'da veliahtlara yönelik operasyonun olduğu gün lübnan başbakanı hariri riyad'da alıkonuldu. hariri birkaç gün öncesinde beyrut'ta İran'dan gelen bir heyetle görüşmüştü. İranlılar, lübnan aracılığıyla suudi arabistan'la yaşanan gerginlikte tansiyonun düşürülmesi yönünde talepte bulunuyordu. aynı gün riyad'da da amerikalı bir misafir vardı, o kişi jared kushner'di. kushher riyad'dan ayrılmadan operasyonlar başladı. hem veliahtlar tasfiye edildi hem de hariri krizi patlak verdi.

muhammed bin selman'ın birinci veliahtlığı garanti altına alındıktan sonra suudi arabistan'a değişim başladı. İsrail'le diyalog kuruldu, ılımlı islama geçildi, kadınlara bir çok hak peş peşe tanınmaya başladı. kushner'in sık sık ziyaret ettiği suudi arabistan, bae ile birlikte artık ortadoğu'da abd'nin yanındaki en önemli güçler haline geldi.

kushner'in görevdeyken en etkin olduğu bir başka konu da kudüs'ün abd tarafından İsrail'in başkenti olarak yasa dışı şekilde kabul edilmesiydi. evangelist ve siyonist lobi, bu kararı trump'a aldırdı. türkiye'den başka müslüman coğrafyasında bu karara ses çıkaracak kimse bırakılmadı. kushner'in buradaki rolü İsrail lehine alınan tüm kararlarda suudi arabistan'ı tamamen sessiz konumda bırakmaktı ve bunu da yaptı.

kushner, abd büyükelçiliğinin kudüs'e taşındığı 14 mayıs'ta kudüs'teydi. aynı gün filistinliler katledildi. kushner'in kankası olan körfez kralları ve prenslerinden tek tepki gelmedi. kushner kudüs sürecini başarıyla tamamladıktan sonra sıra filistin'in geneline geldi. yüzyılın anlaşması diye nitelenen projede filistin topraklarında filistinli bırakılmayacak. projenin başında yine kushner var. ve jared kushner, filistin'deki bm ofislerini kapattırıyor. Çünkü bm, filistin'de kendi topraklarında mülteci olan filistinliler için vardı. hiçbir yardım, kamp, hizmet, vs sağlamasa da bm, filistinli mültecilere uluslararası hak olan "eve dönüş hakkını" veriyor. İşte kushner, 6 milyon filistinli mültecinin bir gün topraklarına dönme ihtimali olan o yasal hakkı, bm faaliyetlerini sonlandırmak suretiyle tamamen imha etmeyi planlıyor.

alıntıdır.

 
DATAMER 15:36, 12/02
 • + 7
 • - 0

brexit sürecinde bundan sonrası ve çatışmanın boyutu

karşımızda dünyaya hükmeden güçlerin kapışması var. böyle güçlerin siyasetten ekonomiye,savaştan,bölgesel yada küresel teröre kadar bin tane başı olur. bir başın gitmesi ölmek demek değildir. dolayısıyla bir derginin 2019 kapağını siyaha boyayacak kadar metafor kullandılarsa savaşın her cephede ve süre olarak yıl alacağını düşünebiliriz. ve bence brexit aslında taraf seçimine zorlamada sadece bir vasıta. britanyadan taraf seçimi yapması her halükarda istenecekti.

ben brexitte süre istemenin her iki tarafında çatışmayı zamana yayması için lazım olan şey olduğunu düşünüyorum. birbirlerine daha güçlü saldırmaları için daha fazla cephe lazım (ticaret savaşı,venezuella,afrika,fransa sarı yelekler, yaramaz çocuk italya, sömürgelerde iktidarın el değiştirmesi vb)

daha başkaca opsiyon varsa ben şuan onu göremiyorum. saygılar

 
DATAMER 13:19, 06/02
 • + 10
 • - 0

parİteler hakkinda genel bİlgİ yada sikÇa sorulan sorular (s.s.s)

genelde arkadaşların karıştırdığı paritelerdeki temel husus parite düşüncemi kazanacağım yoksa yükselince mi?
bakalım...

öncelikle paritelerde birincil sembol ve ikincil sembol vardır. örneğin usd/ cad paritesinde usd birincil semboldür. cad ikincil semboldür.

elinizdeki para birincil semboldeki para ise fiyatı yukarıdayken giriş yapmalısınız ve düştükçede kazanırsınız. örneğin; elinizde abd doları var ve kanada dolarına parite yapmak istiyorsunuz. yani usd/cad yapacaksınız. birincil sembolümüz usd. elimizdeki parada usd olduğuna göre demek ki bu pariteye girmek için fiyatı yukarıda yakalamalıyım ve düştükçede para kazanacağım. yani usd/cad ..1,3230 da iken..elimdeki abd dolarını-kanada dolarına çevirdim. artık elimde kanada doları var. ve parite 1,3030 a düştü. tekrar elimdeki kanada dolarını ,abd dolarına çevirdim. böylelikle başlangıçta elimde 10.000 usd vardı. şimdi 10.153 usd olmuş oldu.

euro/usd ile ilgileniyorsanız ve elinizde usd varsa . bu paritede yukarı çıktıkça kazanırsınız. örneğin elinizde 20,000 usd var. fiyatı tabanda yakaladınız 1,1300 ve euro ya geçtiniz. elinizde artık euro oldu. parite 1,1500 oldu ve tekrar usd ye geçiş yapıyorsunuz. başlangıçta 20k olan usd niz artık 20,353 usd olmuş oluyor.

euro/jpy ile ilgileniyorsunuz ve elinizde euro varsa. bu partiede düştükçe para kazanırsınız. bunun için fiyatı yukarıda yakalamanız ve düştükçede para kazanmanız gerekir.

gbp/euro ile ilgileniyorsunuz. burada önemli olan elinizde hangi paranın olduğudur. eğer gbp varsa fiyat düştükçe kazanırsınız ve fiyat yukarıdayken giriş yapmanız gerekir..
yok elinizdeki para euro ise o zaman fiyat yükseldikçe kazanırsınız. ve fiyat tabandayken yakalamanız ve yükseldikçede para kazanmanız gerekir.

bilmemiz gereken tek şey şu. birincil sembol yani baştaki para birimi bizim elimizdeki para ise fiyatı yukarıdan yakalamalı ve düştükçede para kazanmalısınız.

elimizdeki para ikincil sembol ise ( yani xxx / gbp gibi ) o zaman fiyatı aşağıdan yakalamalı ve yukarı çıktıkça para kazanmalısınız.

hesap nasil yapilir ?

örneğin elinizde 50.000 gbp var. ve euro ya parite yapmak istiyorsunuz.
gbp/euro paritenin birincil sembolü nedir?

gbp dir. o halde bu pariteye fiyat yukarıdayken girmeliyim. gbp yi euro ya çevirmeli ve düştükçe para kazanmalıyım.

kaç paramız vardı?
50.000 gbp. gbp/euro : 1.1400 ise
1. işlemimiz 50.000 gbp x 1.1400 = 57.000 euro. oldu..
daha sonra parite 1,1200 ye düştü
2. işlemimiz 57.000 euro / 1.1200 = 50.892 gbp oldu.

işlem sonunda 50.000 gbp -----50.892 gbp oldu.


örnekteki gibi çok kazanmanız dileğiyle ytd

 
Musacyp 19:23, 04/02
 • + 3
 • - 0

did khashoggi really die?

türkiye’den, washington post’tan ve diğerlerinden, istihbarat mallarının korkunç bir cinayet cinayeti iddiasıyla ilgili olarak, 2018’de jamal khashoggi’nin iddiaları konusunda ikna olmadım. türkiye cumhurbaşkanı erdoğan ve batı ana akım medyasının bir korosu tarafından yankılandı. son araştırmalar, belki de khashoggi'nin o gün İstanbul'daki suudi konsolosluğu'nda bulunmadığını ve aslında hala oldukça canlı ve saklanabileceğini gösteriyor. eğer öyleyse, ilişkinin arkasında çok daha büyük bir hikaye önerir. aşağıdakileri düşünelim.
bunun ana hatlarını çizmenin en iyi yolu, 2017 yılının sonlarında, prens muhammed bin salman veya mbs tarafından bilindiği üzere, suudi yüksek rütbeli sayısız insanın sürpriz tutuklanması ve tutuklanmasına ilişkin olaylara geri dönmektir. 4 kasım 2017'de mbs devlet televizyonu aracılığıyla en zenginlerden biri olan prince alwaleed bin talal dahil olmak üzere çok sayıda önde gelen suudi'nin yolsuzluk suçlamasıyla tutuklandığını ve riyad ritz carlton oteli'nde gözaltına alındığını açıkladı. prens alwaleed açıkça kritik kişidir.
cumhurbaşkanı trump’in eniştesi, toplu tutuklamalardan sadece birkaç gün önce mbs ile özel görüşmeler yapmak için riyad’a halka açık olmayan bir ziyarette bulunduğunu bildirdi. İngiltere posta gazetesinde 2018'de yayınlanan bir raporda, cumhurbaşkanı'nı temsil eden jared kushner'in mbs'yi kraliyet prensi'ni ortadan kaldırmak için rakip suudi kraliyetlerinin komplolarından haberdar ettiği iddia edildi. prens alwaleed'in komplocuların merkezinde olduğu bildirildi.
Üç ay hapis cezasının ardından, alwaleed, bildirilen bir mali anlaşmanın ardından 27 ocak 2018'de gözaltına alındı. mart 2018'de forbes’in dünya milyarderleri listesinden ayrıldı. tutuklanmasından önce alwaleed, twitter'ın büyük sahibi citibank'ın en büyük hissedarı, bir kez gates gates'in bill gates'in aşı programlarının ortağı ve hillary clinton ve clinton vakfı gibi demokratları seçmek için cömert bir bağışçıydı. basında çıkan haberlere göre, hillary kampanya yardımcısı huma abedin’in erkek kardeşi hassan abedin, müslüman kardeşler üyesi “İslam’ı batı’ya yaymak” adlı bir proje için bin talal ile çalıştı. bin talal ve diğer suudi kaynakları clinton’a 25 milyon dolar bağışladı başkanlık teklifini hazırlarken vakıf olarak. prens ayrıca donald trump'ın açık düşmanıydı.
gerçekten khashoggi kimdi?
jamal khashoggi sıradan bir gazeteci değildi. prens alwaleed bin talal için çalıştı. geçen yıl kasım ayında gulf times’daki bir röportajda alwaleed, “jamal sadece benim arkadaşım değildi. benimle çalışıyordu. aslında, suudi arabistan'daki son işi benimle oldu… ”jamal, cia-suudi bcci bankası ve İran-contra'da yer alan nefret dolu bir silah tüccarı olan yakın zamanda ölen adnan khashoggi'dir. yeğen jamal, washington’daki o zamanki washington’un suudi büyükelçisi prens bandar’da çalıştı ve george w.’nin “bandar bush” lakabını taktı. khashoggi, bush-clinton grubuna yakın suudi çevrelerinin bir parçasıydı. . kral abdullah, alwaleed'in babası talal bin abdülaziz al saud'u atlamaya karar verdiğinde, reformist görüşleri için “kızıl prens” olarak nitelendirdi, arka arkaya, ardı ardına, mbs'nin babası salman'a yol açan bir hamle kral salman ve kraliyet prensi mbs'nin suudi güç hesaplarında.
suudi hükümeti ve brookings enstitüsü, khashoggi'nin müslüman kardeşler'in bir üyesi olduğunu doğruladı. suudi hükümdarı kral abdullah ve etrafındakilerin, mısır ve tunus'ta olduğu gibi, kraliyet evinin de kardeşlik rejimi değişikliği için potansiyel bir hedef olduğunu fark etmesiyle obama-hillary clinton arap baharı'nın ardından 2011'de kardeşlik yasaklandı. .
manifest destiny’de cia ile birlikte çalıştığım gibi, obama İdaresi, cia ve obama yönetimi ile “müslüman” olan müslüman kardeşler rejimlerini “dostça” kurmak için İslam dünyasında sert bir dizi rejim değişikliği planladı. abd dışişleri bakanı hillary clinton’un özel yardımcısı huma abedin de dahil olmak üzere obama İdaresi’nin kilit üyeleri, abedin’in annesinin yaşadığı müslüman kardeşler’in suudi kesimi ile derin bağlara sahipti. el cezire ve diğer arap medyasında yer alan bir rapora göre, huma'nın büyüdüğü suudi arabistan'da bir akademisyen olan annesi saleha abedin, kadının müslüman kardeşler Örgütü'nün önde gelen bir üyesi ve huma'nın erkek kardeşinin de organizasyon. Özellikle, daeŞ ve el kaide’nin önde gelen üyelerine bağları açık olan john mccain, abedin’in müslüman kardeşler’i ilişkilerine işaret ettiği için cumhuriyetçi kongre Üyesi michele bachmann’ı itibarsızlaştırmaya çalıştı. bu, suhas arabistan'da, khashoggi'nin bağlı olduğu hiziptir.
başkan olarak trump’ın ilk yurtdışı gezisi, demokrat kongre Üyesi nancy pelosi tarafından sert bir şekilde eleştirilen bir gezi olan mbs ve suudi kralı ile buluşacaktı. bir trump başkanlığı, obama ile suudi monarşisi arasında gelişen yıpranmış ilişkileri yeniden kurmak için harekete geçtiğinde...

alıntıdır.

 

EXY Analiz/Yorum Gönder

X

DXY

0,09

96,482

EXY

0.00

0,00

SUSD

0,27

5,4790

5,4810

SEUR

0,32

6,2100

6,2150

SGLD

0,49

230,6686

230,8630

USDTRY

5,4768

5,4788

5,4764

0,03

06:25:09

EURTRY

6,2158

6,2196

6,2178

-0,00

06:25:11

EURUSD

1,13451

1,13456

1,13525

-0,06

06:25:07

GLDGR

229,7535

229,8374

230,0481

-0,11

06:25:08

XAUUSD

1304,73

1304,92

1306,57

-0,13

06:25:08

 • Parite
 • Döviz
 • Altın
 • Emtia

USDJPY

111,601

111,611

111,399

0,19

06:25:12

GBPUSD

1,32537

1,32548

1,32685

-0,11

06:25:12

USDCHF

0,99965

0,99977

0,99920

0,05

06:25:05

USDCAD

1,33331

1,33342

1,33181

0,12

06:25:00

EURJPY

126,613

126,628

126,472

0,12

06:25:12

USDRUB

64,3206

64,3906

64,3735

-0,03

06:21:39

AUDUSD

0,70706

0,70711

0,70863

-0,22

06:25:11

USDSEK

9,21332

9,21600

9,20580

0,10

06:25:11

USDSAR

3,7459

3,7547

3,7511

-0,02

06:05:37

USDCNY

6,7130

6,7150

6,7119

0,03

06:25:13

USDDKK

6,5770

6,5777

6,5735

0,06

06:25:12

USDGBP

0,7544

0,7545

0,7536

0,12

06:25:11

USDAED

3,6729

3,6731

3,6732

-0,01

19/03

USDALL

109,50

110,40

110,35

-0,36

19/03

USDARS

40,5170

40,5250

40,5190

0,00

06:25:04

USDAUD

1,4142

1,4143

1,4109

0,24

06:25:11

USDAZN

1,7000

1,7100

1,7050

0,00

xxx

USDBGN

1,7138

1,7338

1,7238

0,00

06:05:37

USDBRL

3,7877

3,7907

3,7899

-0,02

06:09:56

USDNOK

8,5377

8,5402

8,5277

0,13

06:25:13

USDKWD

0,3035

0,3036

0,3037

-0,06

19/03

USDCLP

666,90

667,90

667,40

0,00

03:24:05

USDCOP

3058,10

3146,20

3093,45

0,28

04:00:03

USDCZK

22,5509

22,6009

22,5680

0,04

06:25:08

USDDZD

118,4000

119,2800

118,8350

0,00

06:05:38

USDEGP

17,27

17,32

17,29

-0,01

06:24:28

USDHKD

7,8499

7,8504

7,8499

0,00

06:25:10

USDHNL

24,3500

24,7500

24,4335

0,48

19/03

USDHUF

275,64

276,04

275,77

0,02

06:25:13

USDIDR

14207,40

14207,50

14212,00

-0,03

06:24:45

USDILS

3,6023

3,6053

3,6037

0,00

19/03

USDINR

69,0215

69,0415

69,0105

0,03

06:25:03

USDIQD

1167,70

1220,60

1190,00

0,35

04:00:04

USDIRR

42000,00

42210,00

42105,00

0,00

xxx

USDISK

116,67

117,27

116,90

0,06

06:25:08

USDJMD

122,60

125,77

124,68

-0,39

04:00:07

USDJOD

0,7065

0,7115

0,7090

0,00

04:00:05

USDKES

99,09

102,61

100,87

-0,02

06:05:37

USDKGS

69,7627

69,7627

69,8048

-0,06

19/03

USDKRW

1130,30

1130,31

1130,85

-0,05

06:25:10

USDKZT

375,9400

376,9400

375,7200

0,19

19/03

USDLYD

1,3700

1,4000

1,3900

-0,36

19/03

USDMAD

9,5770

9,6270

9,5983

0,04

06:12:48

USDMXN

19,0185

19,0260

19,0134

0,05

06:25:06

USDMYR

4,0745

4,0795

4,0765

0,01

06:17:32

USDPEN

3,2987

3,3012

3,2840

0,49

19/03

USDPHP

52,8950

52,9050

52,8150

0,16

06:24:54

USDPKR

139,79

139,89

139,88

-0,03

xxx

USDPLN

3,7797

3,7802

3,7771

0,08

06:24:59

USDQAR

3,6401

3,6421

3,6413

-0,00

19/03

USDRON

4,1917

4,2017

4,1948

0,05

06:05:37

USDSGD

1,3522

1,3524

1,3511

0,09

06:25:05

USDSYP

514,98

515,48

515,23

0,00

xxx

USDTHB

31,70

31,72

31,67

0,13

06:24:58

USDTJS

9,3344

9,5547

9,4368

0,08

04:00:04

USDTMT

3,4000

3,6000

3,5000

0,00

19/03

USDTND

2,8347

3,1914

3,0168

-0,12

19/03

USDTWD

30,8270

30,8280

30,8140

0,04

06:23:23

USDUAH

26,9320

27,4610

27,1740

0,08

04:00:06

USDUYU

33,3600

33,5600

33,5400

-0,24

19/03

USDUZS

8350,70

8412,40

4172,50

100,88

06:25:08

USDVND

22873,90

23578,90

23199,50

0,12

04:00:08

USDYER

249,85

250,95

250,25

0,06

19/03

USDZAR

14,5121

14,5207

14,5048

0,08

06:25:11

SEPET

5,8445

5,8480

5,8288

0,30

19/03

GBP

7,2415

7,2778

7,2661

-0,09

06:25:09

RUB

0,0849

0,0853

0,0850

0,12

06:21:39

AUD

3,8635

3,8829

3,8815

-0,21

06:25:09

SAR

1,4569

1,4642

1,4599

0,05

06:25:04

CAD

4,0979

4,1185

4,1120

-0,09

06:25:09

KWD

18,0012

18,0915

18,0417

0,03

06:25:09

CNY

0,8138

0,8179

0,8159

0,01

06:25:04

SEK

0,5929

0,5959

0,5948

-0,06

06:24:58

NOK

0,6399

0,6431

0,6421

-0,09

06:25:09

CHF

5,4656

5,4930

5,4808

-0,03

06:25:04

DKK

0,8307

0,8349

0,8331

-0,03

06:25:04

JPY

4,8900

4,9200

4,9100

-0,10

06:23:44

HASGR

228,6121

228,6956

228,9052

-0,11

06:25:08

GKGU

41738,41

41744,32

41797,18

-0,13

06:25:08

GKGT

228630,5

228662,9

228898,1

-0,11

06:25:08

22B

207,9336

222,9494

215,6784

-0,11

06:25:08

GCYR

367,6727

376,8645

372,6779

-0,11

06:25:08

GYRM

735,3454

753,7291

745,3557

-0,11

06:25:08

GTAM

1470,691

1502,862

1488,411

-0,11

06:25:08

SKGU

41890,00

41910,00

41810,00

0,22

19/03

SKGE

36914,32

36933,57

36859,25

0,18

19/03

XAUEUR

1150,016

1150,179

1151,000

-0,08

06:25:08

XAUGBP

983,5000

985,5000

985,0000

-0,05

06:25:06

XAUTRY

7146,137

7148,748

7155,300

-0,11

06:25:08

SCUM

1530,537

1553,668

1533,846

0,54

19/03

SCYR

370,2231

379,7697

373,1667

0,49

19/03

SYRM

740,4462

759,5393

746,3334

0,49

19/03

STAM

1480,892

1509,844

1488,072

0,49

19/03

SRES

1576,848

1600,679

1580,257

0,54

19/03

SRESK

1573,685

1597,469

1577,088

0,54

19/03

08A

69,20058

76,87738

72,68262

0,49

19/03

14A

131,48110

135,05490

132,61770

0,49

19/03

18A

168,3881

173,1472

169,9344

0,49

19/03

22A

209,9084

211,4705

209,6615

0,49

19/03

ATAT

1524,719

1549,091

1529,406

0,49

19/03

ATAC

379,4498

391,3128

383,5010

0,49

19/03

ATAY

758,8997

782,6256

767,0020

0,49

19/03

ATA25

3806,032

3890,042

3829,261

0,49

19/03

ATA5

7623,597

7745,454

7647,031

0,49

19/03

ZIYC

369,0698

380,9240

373,1672

0,49

19/03

ZIYY

738,1395

761,8479

746,3344

0,49

19/03

ZIYT

1476,279

1523,696

1492,669

0,49

19/03

ZIY25

3690,698

3763,067

3708,698

0,49

19/03

ZIY5

7381,395

7560,764

7434,626

0,49

19/03

XAGGR

2,7012

2,7022

2,7050

-0,12

06:24:51

XAGUSD

15,337

15,343

15,370

-0,20

06:24:51

BRENT

67,56

67,63

67,62

-0,04

06:25:12

COPPER

2,9359

2,9366

2,9388

-0,09

06:21:18

COTTON

79,90

79,92

80,02

-0,14

xxx

ZINC

1,2997

1,3006

1,2888

0,88

06:21:18

XPDUSD

1595,00

1614,00

1598,00

0,41

06:24:05

LEAD

0,9161

0,9170

0,9143

0,25

06:21:18

NICKEL

5,9285

5,9330

5,9300

0,01

06:21:18

ALUM

0,8612

0,8617

0,8618

-0,03

06:21:18

XPTUSD

853,50

858,50

851,00

0,59

06:24:57

SUGAR

13,82

13,84

13,89

-0,43

xxx

COFFEE

116,65

120,95

122,10

-2,70

xxx

CORN

369,50

369,50

369,50

0,00

xxx

WHEAT

507,25

507,50

508,00

-0,12

xxx

COCOA

2207,00

2210,00

2162,00

2,15

xxx

HOIL

2,3085

2,3092

2,3189

-0,43

xxx

NGAS

3,2230

3,2250

3,2140

0,31

xxx

 • Döviz ve Borsa Yorumları
0/0 Adet
eyedie 02:33

birde şu sorum bu yazıyı okuyan herkese..
neden geriye dönük anlık tepkileri verileri analizleri incelemek zor geliyor burada hersey net ifade ediliyorken. ytd

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 02:29

nisan ayı mb short hesabı mart ve şubat ayının iki katı ihaleye çıktı peki ama neden bu soruyu size soruyorum değerli yorumcular.
sn. @alpkar
sn. @analiz
sn. @lancelot
sn. @asivemavi
saygılar sevgiler ytd

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 02:23

sn. @emn26,
geriye dönük izlem iyidir bakınız..

eyedie23:3019/03
sn. @ferhataydin, gram altın şuan şişkin dxy toparlarsaki nisan ilk haftası rayına oturur lakin altın birinci sınıf yatırım aracıdır 228.71 şuan altta üstte ise 233.21 dikkat çekiyor öncelikle alt seviye gelirse yukarı atak kaçınılmaz olur yukarı atak önce gelirse fırtına kopar usd dengeleri değiştirir diyorum ytd

 
 • + 0
 • - 0
Analiz 01:21

sn. @kademeci01, sizede iyi geceler.

 • + 0
 • - 0
Kademeci01 01:20

sn @analiz söylediklerinize katılıyorum geceniz güzel olsun syn @mod sizlere iyi çalışmalar iyi nöbetler dilerim

 • + 0
 • - 0
Analiz 01:19

grafik ve teknik baskılama nedeniyle pek sağlıklı çalışmıyor burası bir gerçek. dolayısıyla pivot, destek ve direnç rakamları bazen çalışmaz hale gelebiliyor. ytd

 
 • + 0
 • - 0
Kademeci01 01:15

sn @analiz ne yazıkki dolar x seviyesinde kapatırsa şu rakam gelir veya bu rakam gelir diyenler oldu ne yazıkkı kapanış rakamı teknik analizler hepsi boş mb nerde ne yapmasını iyi biliyor ancak görüyoruzki her hafta aynı senaryo ben seçimden önce pek bir yükseliş beklemiyorum açıkçası ama her zaman söylemişimdir bunu faturası ağır olacak kesinlikle şahsi görüşümdür ytd

 
 • + 0
 • - 0
Analiz 01:09

sn. @kademeci01, teknik, temel analizler sentezlendiğinde piyasa bu çıkış ivmeleri için çok çabuk tava gelmeye musait. ytd

 
 • + 0
 • - 0
Analiz 01:06

bu münasebetle elinizdeki doviz ve emtiayı muhafaza edin diyoruz. ytd

 • + 0
 • - 0
Kademeci01 01:05

sn @analiz bu bir tweete bakar kytd

 • + 0
 • - 0
Analiz 01:04

zamanını tam olarak tespit etmek imkansız ama birgün mutlaka %4, %5, %6 gibi primler supriz olmayacak. ytd

 • + 0
 • - 0
Kademeci01 01:02

sn @analiz ne yazıkki son 1 aylık grafik özeti %75 yatay %25 al sat

 • + 0
 • - 0
Analiz 01:01

piyasada rakamlar uzun süre böyle devam etmez. bir yerden döner. ytd

 • + 0
 • - 0
Kademeci01 01:00

sn @çömezyatırımcı60 rica ederim bol kazançlar

 • + 0
 • - 0
ÇÖMEZYATIRIMCI60 01:00

kademeci01 ilginiz için çok sağolun uygulayacağım

 • + 0
 • - 0
Kademeci01 00:58

son olarak sabredin panik işlem yapmayın trendin coşkusuna kapılıp daha fazlasını beklerseniz aksine zarar etmiş olursunuz ytd

 
 • + 0
 • - 0
karamanus 00:58

sn. @dervis44, doğrudur şaşırmam kesinlikle...

 • + 0
 • - 0
ÇÖMEZYATIRIMCI60 00:57

kademeci01 teşekkür ederim yatırımı 3 e böl diyen var dolar tl emita şeklinde bide paranı 4 e böl düştükçe al çıkanı sırasıyla sat diyen de var

 
 • + 0
 • - 0
Kademeci01 00:57

sn @çömezyatırımcı60 bir not defteriniz olsun örnek %50 tl %50 gümüş sonra belli alış ve satış hedefleriniz olsun alış ve satış hedefinizi not alın düştügü zaman alttan toplarsınız yükseldiği zaman kademe kademe çıkış yaparsınız bu sebeble zarar riskiniz daha az seviyeye düşmüş olur ytd

 
 • + 0
 • - 0
Kademeci01 00:53

sn @çömezyatırımcı60 işlemlereriniz kademeli yaparsanız zarar seviyeniz azalır ytd

 • + 0
 • - 0
ÇÖMEZYATIRIMCI60 00:53

yarın için ne yapabilirim karar öncesi

 • + 0
 • - 0
ÇÖMEZYATIRIMCI60 00:52

arkadaşlar çok büyük hata yaptım gümüş 2.74 deyken aldım 20 güne yakın bekledim hep düştü hep düştü en son 2.60, 2.59 dedi ve ben o kadar yoruma baktım hep düşecek düşücek 2.50 ler dendi 2.60 dan çıktım ben çıktım bu dipten şimdi büyük zarardayım ne önerirsiniz

 
 • + 0
 • - 0
Dervis44 00:47

sn. @karamanus, ve bir gece ansızın ne olduğunu kimse anlamayacak gece 1 de başlayacak hareket herkes uykudayken

 • + 0
 • - 0
Dervis44 00:46

sn. @karamanus, iyi geceler düşürme ikincide 1 deki gibi kolay olmayacak

 • + 0
 • - 0
karamanus 00:43

bakan bey doları 7 den 5 düşürdük demiş..emin olun yakında 9 dan da 7 ye düşürürler...)

 • + 0
 • - 0
Kademeci01 00:22

selamın aleykum geceniz güzel olsun db ailesi

 • + 0
 • - 0
Kademeci01 00:21

usta oyuncu ümit yesine allahtan rahmet ailesine sabırlar diliyorum

 • + 0
 • - 0
Emn26 00:18

sn. @eyedie, full tl deyim. 230 da altından cıkış yaptım. yüklü bi giriş için ne önerirsiniz ve ne zaman önerirsiniz.

 
 • + 0
 • - 0
Dubai27 00:17

parite için bir hareketlilik beklenirmi yoksa 1.13500 kendine yer mi yapar kısa vadede?

 • + 0
 • - 0
eyedie 00:17

herkese hayırlı geceler sevdiklerinize sevginizi hissettirin 8 saat uyku iyidir günde 1 saatte spor yapın. tahammülüm yok uykusuzluğa :)

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 00:15

sn. @mertdemir.jr, faiz gelsede gelmesede ani tepkiler olacak ama fazla bir tepki beklemiyorum sabah 09:55 bizi aydınlatır. sıkı takip lütfen ytd

 
 • + 0
 • - 0
mertdemir.jr 00:09

sn @eyedie yarın fed süpriz olmazaa güvercin açıklamalara devam edecek ve faiz arttırmayacaktır. bu durumda tl de kalmak mı mantıklı? sonrasında döviz tekrar kısada 5,55 lere atacak kendini benim düşüncem. ancak yrn ki açıklma doları geri cekip alıp fırsatı yaratabilir. sizin yorumunuz nedir? ytd iyi akşamale

 
 • + 0
 • - 0
benalırsam 00:07

sn. @dirayetli tabikide uyarmak gerekir abi öğreniyoruz yavaş yavaş . saygılar bizden . sn. @asivemavi hocam bizleri de uyarmayı unutmayın tatlı telaşeniz hayrolsun. saygılar . ytd.

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 00:07

yahu bu kadarına pes..

eyedie17:5919/03
şuan 4 saatlik kapanışta 5.4715 altı gelmesi zor gibi lakin üst dirençler yoklanacaktır bu seviyede 19:00 barına girersek işin rengi değişir ytd

neler görmüşüz öyle ytd

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 00:06

usd - try analizimiz :

- usd güne 5.45 - 5.50 bandında başladı.
- 09:55 barı önemli.
- saat 08:55 de asıl hareket başlar.
şuan analizde rakamlar ;

s3 seviyemiz - 5.4610 önemli ?
s2 seviyemiz - 5.4660
s1 seviyemiz - 5.4715
pivot 5.4764
r1 seviyemiz - 5.4765
r2 seviyemiz - 5.4815
r3 seviyemiz - 5.4843

- s3 seviyesine inme olasalığımız var şayet inersek yukarı atak gelecektir.
- r3 seviyesi üstüne hızlı çıkış şart.
- usd baskı altında bu baskı kırılabilir.
- fed verilerini takip edin.

ytd

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 23:47 19/03

sn. @ferhataydin, rica ederim yinede temkinli olmakta fayda var ytd.

 • + 0
 • - 0
eyedie 23:46 19/03

sn. @ckns, iste piyasa makarna ile tatmin olmaz ekmek arası et ister saygılar ytd

 • + 0
 • - 0
ferhataydin 23:44 19/03

sn. @eyedie, yorumunuz için teşekkürler. birçok kişi için fikir verecektir.

 • + 0
 • - 0
Dirayetli 23:43 19/03

sn. @asivemavi, pasam yarin bakalim sabah izleyelim hayirli geceler

 • + 0
 • - 0
Dirayetli 23:43 19/03

sn. @benalırsam, hatirlatmalar iyidir dostum bir birimizi uyarmak gerek saygilar

 • + 0
 • - 0
Ckns 23:42 19/03

sn.@eyedie,hatırlamaz mıyım ekmek arası makarnayi

 • + 0
 • - 0
eyedie 23:41 19/03

sn. @ckns, 2 tobo arası 1 obo demiştik hatırlarsan düştü ve alım fırsatı ile dirençleri zorladı neden piyasa müdahaleye tahammül edemez eh birde fırsatçılar var işin içinde değilmi.. ytd

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 23:40 19/03

sn. @ckns, oldu bak şimdi 😂
en iyi analiz gözlemdir.
bakan gözle gören göz arasındaki fark işte o gerçek olandır ytd

 
 • + 0
 • - 0
Ckns 23:37 19/03

sn.@eyedie,üstad ben ikinizide takip ediyorum.hem sen hem veri 😉

 • + 0
 • - 0
eyedie 23:37 19/03

sn. @ckns, beni değil verileri takip et heran ben burada olamam bilgi paylaştıkça güzel olur unutma piyasada ilk hamleyi takip edip iyi analiz yapmazsan nakavt olursun ytd

 
 • + 0
 • - 0
Ckns 23:33 19/03

sn.@eyedie, tamam üstad takipteyim

 • + 0
 • - 0
eyedie 23:32 19/03

sn. @ckns, gbp artık çok güçlü teresa may in açıklamaları ve ingiliz mb söylemleri önemli sanırım brexit biraz kafa karıştırıyor 7.19 üzeri her alım riskli gbp - usd geri çekilme beklentim var ytd

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 23:30 19/03

sn. @ferhataydin, gram altın şuan şişkin dxy toparlarsaki nisan ilk haftası rayına oturur lakin altın birinci sınıf yatırım aracıdır 228.71 şuan altta üstte ise 233.21 dikkat çekiyor öncelikle alt seviye gelirse yukarı atak kaçınılmaz olur yukarı atak önce gelirse fırtına kopar usd dengeleri değiştirir diyorum ytd

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 23:27 19/03

sn. @şef17, bir öncekinde 4 kuruş eksi yaptı bundada benzer bir senaryo olur güvercin olursa tabi ytd

 • + 0
 • - 0
ASİVEMAVİ 23:18 19/03

sn. @dirayetli,
😉 yatmadan once aklima geldi sise takip edicem yarın 6.40 dan niyetim vardı ama hareketi kacirdim

 
 • + 0
 • - 0
0
0
0