DXY

Dolar Endeksi

07:19:16

0,09

R98,165

Düşük98,018

Yüksek98,179

D.Kapanış98,080

 • Canlı Grafik
 • DXY Yorumları

DXY - Dolar Endeksi Yorumları

işaret. 22:48, 11/07
 • + 7
 • - 0

g10 merkez bankaları para politikasını hafifletmeye devam edecek - wells fargo

wells fargo’daki analistler, abd merkez bankası’nın (fed), avrupa merkez bankası’nın (ecb) ve diğer g10 merkez bankalarının, kendi ekonomileri, özellikle avustralya merkez bankası (rba) ve merkez bankası yeni zelanda (rbnz).

anahtar alıntılar:

“g20 zirvesi kapsamlı bir ticaret anlaşmasıyla sonuçlanmamasına rağmen, sonuç kesinlikle neşelendirilecek bir şeydi. haziran ayının sonunda, başkan trump ve başkan xi, bir ticaret anlaşmasını sonuçlandırmak için müzakerelere devam etmeyi kabul ederken, aynı zamanda şu anda herhangi bir ek tarife empoze etmemeyi de kabul etti. ticari ateşkes, özellikle mayıs ve haziran aylarında bazı zayıf faaliyetler ve duyarlılık verilerinin ardından Çin ekonomisini desteklemeye yardımcı olabilir; ancak, Çin ekonomisi için 2019'da% 6,1 ve 2020'de% 6,0 büyüme öngörüsümüzü sürdürüyoruz. ”

“küresel para politikası, fed'in öncülüğünü yaptığı dolandırıcılık yönünde ilerlemeye devam ediyor . fed başkanı powell'ın son açıklamaları temmuz ayı faiz indirimi ile uyumluyken, haziran nokta planı, birkaç fomc politikacısının bu yıl birden fazla faiz indirimi beklediğini belirtti. bir dovish fed'e cevaben, pek çok gelişmekte olan merkez bankasının, 2019 sonuna ve 2020'ye doğru ortaya çıkan gsyİh büyümesine destek vermesi gereken yıl sonuna kadar politika faiz indirimlerini sürdüreceğine inanıyoruz. ekonomiler 2019’da% 4.0 büyüyecek ve 2020’de% 4.3’e çıkacak ”dedi.

“g10 merkez bankalarının yıl sonuna kadar daha kolay para politikası izlemelerini bekliyoruz. avrupa'da kötüleşen büyüme ve enflasyon dinamikleri göz önüne alındığında, ecb'nin eylül ayında faiz oranlarını düşürmesini beklerken, avustralya merkez bankası ve yeni zelanda merkez bankası'nın bu yıl faiz oranlarını düşürmesini bekliyoruz.

orjinal metin aşagıdadır.

g10 central banks to continue easing monetary policy - wells fargo

analysts at wells fargo, expect the federal reserve (fed), the european central bank (ecb) and other g10 central banks to continue easing monetary policy as their respective economies slowdown, in particular the reserve bank of australia (rba) and the reserve bank of new zealand (rbnz).

key quotes:

“while the g20 summit did not result in a comprehensive trade deal, the outcome was certainly something to cheer about. in late june, president trump and president xi agreed to resume negotiations towards finalizing a trade deal, while they also agreed to not impose any additional tariffs for the time being. the trade truce may help support china’s economy, especially after some weak activity and sentiment data in may and june; however, we maintain our forecast for the chinese economy to grow 6.1% in 2019 and 6.0% in 2020.”

“global monetary policy continues to move in a dovish direction, led by the fed. fed chairman powell’s recent statements are consistent with a july rate cut, while the june dot plot indicates several fomc policymakers expect multiple rate cuts this year. in response to a dovish fed, we believe many emerging central banks will pursue policy rate cuts before the end of the year, which should provide some support to emerging gdp growth towards the end of 2019 and into 2020. as of now, we forecast developing economies to grow 4.0% in 2019 and to accelerate to 4.3% in 2020.”

“we expect g10 central banks to pursue easier monetary policy by the end of the year as well. given deteriorating growth and inflation dynamics in europe, we now expect the ecb to cut rates in september, while we also expect the reserve bank of australia and the reserve bank of new zealand to continue cutting rates this year.”

alıntıdır. ytd

 
işaret. 19:45, 26/04
 • + 8
 • - 0

fed will be forced to start cutting rates in 2020 - rabobank

"the official gdp figure published today by the bureau of economic analysis beat the atlanta fed’s nowcast and came in at 3.2%," rabobank analysts note.

key quotes

"however, the government shutdown, trade wars, government spending and seasonality issues have distorted this gdp growth figure significantly. on the positive side, the government shutdown should have subtracted 0.4 ppt from q1 gdp growth, according to estimates by the congressional budget office. this means that without this episode today’s figure would have been 3.6%."

"what’s more, due to residual seasonality in the data q1 gdp growth is systematically weaker than other quarters. this means that true momentum in the economy would be above 3.6%."

"however, the yield curve remains partially inverted. therefore we continue to expect the economy to fall into recession in 2020h2. consequently, we think that the fed will be forced to start cutting rates in 2020."

alıntıdır.

ytd by@işaret

.

 
DATAMER 18:35, 13/03
 • + 30
 • - 0

nedİr bu dolar endeksİ (dxy)

sıklıkla sorulduğu ve kafa karışıklığının giderilmesi gerektiğini düşündüğüm için açıklama gereği duydum. başlıyoruz..

dolar endeksi, abd dolarının ülkenin başlıca ticari ortaklarının paralarıyla oluşan bir sepete karşı değeridir. Önce bu sepeti oluşturan para birimleri nedir ve endeks içindeki ağırlıkları nelerdir ona bakalım.
euro: % 57,6
yen: % 13.6
sterlin: % 11.9
canada doları : % 9.1
İsveç kronu: % 4.2
İsviçre frangı: % 3.6

yukarıdaki 6 para birimi küresel ticarette en çok kullanılan para birimleridir ve aynı zamanda istikrarı da temsil eder. bu oranların toplamı gördüğünüz gibi % 100 yapıyor.

elimden geldiğince basit ve yalın anlatmaya çalışıcağım. Şimdi iki kefeli bir terazi düşünelim. bu iki kefe eşit ağırlıkta olursa dengede olur. Öyle değil mi? bir kefede 50 kg varsa diğer kefede de 50 kg olmalı. dxy de bir terazidir. bir kefesinde abd doları var. ve diğer kefesinde yukarıdaki 6 parabirimi var.

dolar------ x----- euro,jpy,gbp,cad,sek,chf

yukarıda gördüğünüz terazi şuan tam dengede. onun dengesini bozan ve aşağı – yukarı hareketler yaptıran, ortadaki ‘’ x ‘’ işareti. İşte o ‘’ x ‘’ işareti biziz , yani yatırımcılar.
yatırımcı ( yani siz,biz,hepimiz) , elindeki euro yu satıp dolar alırsa ne olur? terazi dengede duramaz değil mi? dolar değer kazanır ve euro değer kaybeder tabi dolayısıyla sağ kefe olduğu gibi ağırlığını kaybedeceğinden havaya doğru kalkar. bu da dxy yi yukarı doğru çıkmasına sebep olur. ( örneğin dxy 98,20 iken 98,35 olur )
yada yine yukarıdaki teraziden devam edecek olursak, yatırımcı elindeki jpy yi satıp cad aldı. o zaman dxy terazisinde hiçbir değişim olmaz. ama jpy satış yediği için değer kaybeder ve cad paritesine alım geldiği için cad değerlenir. ( örneğin dxy 98,22 idi.. yine 98,22 )

ama artık şöyle demiyoruz değil mi? ya jpy düştü ama dxy niye düşmedi? İşte bundan. Çünkü para dolara girmedi. ve satılan jpy yine o kefedeki 6 para biriminden birine gitti. yani cad alındı. ( peki satılan jpy bu 6 para biriminden birine giriş yapmasaydı ne olurdu? terazide yine denge bozulurdu,çünkü yen den çıkış oldu ve kefe hafifledi. o halde dolar yine değer kazanacak ve dxy artacaktı. )

buraya kadar olan açıklama ve örneklemlerden yola çıkarak , dxy nin değerlenmesinin , doların sadece globalde güçlendiği anlamına gelmeyeceğini artık biliyor olmalısınız. Çünkü dxy değerlendiyse terazinin dengesi bozuldu demektir. terazinin dengesinin bozulması için ya dolar değerlenecekti ( o zaman dolar globaldede değerlenir) , yada kefenin diğer tarafı değer kaybedecekti.

toparlayacak olursak.. sağ kefedeki 6 para biriminden biri yada bir kaçı satış yemiş ise bunlar dolara girerse dxy artar, çünkü dolar talep görmüş,rakipleri ise satış yemiştir.
bu satış yiyen 6 para biriminden biri yada bir kaçı, dolar alımı olarak şekillenmez de diyelim ruble olarak alım görürse o zaman yine dxy güçlenir. ama bu dolar değer kazandığı için değil karşı kefe değer kaybettiği içindir.
gbp satış yiyor ve fiyatı düşüyor ise bu dxy nin güçleneceği anlamına gelmeyebilir. belki gbp satanlar euro almıştır ve terazi hala dengededir.

dxy nin yükselmesi doların değer kazandığı anlamına gelmez,belki dolar olduğu yerde duruyordur ama karşıdaki kefe değer yitiriyordur.

Öğrendiyseniz lütfen bu soruyu cevapladığınıza emin olun…
fed faiz artırmıyorum dediğinde neden dxy düşüyor?

son derece komplex ve üst düzey ağırlıklı geometrik ortalama kullanılan böyle bir yapıyı ancak bu kadar basit anlatabiliyorum. daha fazlası elimden gelmiyor..
faydası olması dileğiyle

 
işaret. 21:26, 30/01
 • + 12
 • - 0

alıntı (google'ın katkılarıyla)...
fed'in faiz oranı kararı ne zaman ve dxy'yi nasıl etkileyebilir?

federal reserve, kararını gmt'de 19: 00'da açıklayacak. jerome powell, 19: 30'da gmt'de basın toplantısı düzenleyecek. bugünden itibaren, her fomc toplantısını bir basın toplantısı ve yalnızca ekonomik projeksiyonlar Özetinin yayınlanmasıyla ilgili toplantılar izleyecektir.

anahtar notlar

federal reserve'den poliçeyi beklemeye alması bekleniyor. bu oran% 2,25 - 2,5 seviyesinde. analistler gelecekteki faiz oranı yolu ve ayrıca bilanço normalleştirme programı için herhangi bir sinyal arayacaklar. piyasaların dikkati, ileriye dönük rehberlikteki potansiyel değişiklikler üzerinde olacaktır. açıklamada bazı değişiklikler de görülüyor. küresel büyümedeki yavaşlama, ticaret savaşları, jeopolitik riskler ve finansal piyasalar arasındaki oynaklık, abd merkez bankasının daha "dovish" bir tona kayacağına dair spekülasyonlar yarattı.

“ ocak fomc toplantısında politika değişmeden kalacak, ancak iletişim tamamen bir başka konu olacak. fed fed projeksiyonları ve piyasa fiyatlandırma arasındaki boşluk verilmiş, ancak daha da dovish yönde pazarlar nudging olmadan - bir hastanın, politikaya bile temkinli, veri bağımlı bir yaklaşım iletmek istediği ,”tds analistleri yazdım. onlara göre, fed iki seçeneğe sahip: “ ifadeyi aralık ayındaki ifadeye benzer şekilde sürdürün ve fed başkanı jay powell’ın fed’in genişlemeyi desteklemeye devam etmek istediğini ve gelen verilere tepki vereceğini ya da ifadeyi güncellediğini söyledi. ileri rehberlik ve stres verileri bağımlılığının son izlerini kaldırın ve powell'ın bu değişikliklerin ürettiği tüm sorulara yanıt vermesini sağlayın.s. "fomc üyelerinden ikincinin bir versiyonunu seçmelerini bekliyorlar.

rabobank'taki analistler artık bu yıl herhangi bir oran zammı beklemiyorlar. fed'in sabrının yaz yürüyüşünü hedeflediklerini öne sürdüğü görülüyor. “ bununla birlikte, verim eğrisindeki son hareketler resesyona yaklaştığımız görüşümüzü doğruluyor. bu nedenle, ekonomik verilerin yürüyüş döngüsünün yeniden başlatılması için bir durum oluşturacak kadar güçlü olacağından şüpheliyiz. fed'in yılın ikinci yarısında bilanço normalleşmesini durdurmasını bekledik, bir yaz yürüyüşü için bir dava çöktü ” ; sonuçlandılar.

dxy için çıkarımlar

bir wsj makalesinin ardından geçen hafta zayıflayan abd doları, fomc’nin beklenenden daha kısa bir sürede bilanço normalleştirme programını sonlandırmayı düşündüğünü ileri sürdü. abd doları endeksi o gün 96.50'den keskin şekilde düştü. dün, 15 ocak'tan bu yana en düşük seviye olan 95.63'te dip seviyesine düştü. geçen cuma günüki slayt, toparlanma modunda olan dolar düşüşünün görünümünü zayıflattı.

son üç gün boyunca, dxy sabit kaldı, geçen hafta en yüksek seviyeden uzak kaldı. bugün abd verileri tarafından desteklenen yükselişe geçti, ancak hamle 96.00 ile sınırlandı. Önyargı olumsuz tarafa işaret ediyor, ancak momentum kazanır ve haftanın 96.40 üzerinde sona ermesini başarırsa, daha fazla kazanım olacağını işaret ediyor. kısa vadede, ani direnç seviyeleri 96.05'te, ardından 96.20 seviyesinde görülmektedir.

fed'in tonu piyasaların beklediğinden daha açık görünüyorsa, dolar düşmesi için olumsuz olurdu. yakın destek 95.70 seviyesindeydi, bu seviyenin altında düşüş baskısı artabilir. bir sonraki destek 95.50 ve ardından 95.25'te görülebilir.

faiz kararı hakkında

Önceden belirlenmiş bir düzenlilik ile, bir ülkenin merkez bankası, yönetim kurul üyelerinin farklı tedbirler aldığı, en alakalı olanın ticari bankalara kredilerde ve avanslarda alacağı faiz oranı olan bir ekonomik politika toplantısı yapar. abd'de, federal reserve yönetim kurulu en son kararlarını açıkladıkları beş ila sekiz haftalık aralıklarla toplanır. bir oran artışı yerel para birimini artırma eğilimindedir. bir oran indirimi yerel para birimini zayıflatma eğilimindedir. eğer oranlar değişmeden kalırsa (ya da karar büyük oranda düşürülürse), dikkat fomc bildiriminin tonuna ve tonun şahsen mi yoksa enflasyonun gelecekteki gelişmeleri üzerinde ne kadar zayıf olduğuna mı dikkat eder.

fomc ifadesi hakkında

fed'in faiz kararını takiben fomc, para politikası ile ilgili ifadesini yayınladı. açıklama , abd doları'nın oynaklığını etkileyebilir ve kısa vadeli bir olumlu veya olumsuz eğilim belirleyebilir. bir şahin görüş, abd doları için olumlu veya yükseliş olarak kabul edilirken, bir şahit görüş, olumsuz veya düşüş olarak kabul edilir.

 
DATAMER 11:20, 02/11
 • + 17
 • - 0

türkiye bugünkü görünümüyle önce stagflasyona oradan resesyona ve belki de slumpflasyona doğru ilerleyen bir ekonomi görünümünde bulunuyor. enflasyon çok yüksek (yüzde 24,52) ve büyüme de düşme eğiliminde bulunuyor. bu durumda nasıl bir ekonomi politikası izlenmesi gerekir? merkez bankası geçen ay faizi ciddi biçimde yükselterek parasal sıkılaştırmaya gitti. hükümet ise büyük kamusal harcamalar gerektiren projelere devam ederek öteden beri gevşek tuttuğu maliye politikasında bu hafta içinde birçok alanda dolaylı vergileri (kdv, Ötv) ve harçları düşürerek ilave gevşeme yaptı. bu çelişkili gibi görünen adımlar stagflasyona doğru giden bir ekonomide uygulanabilecek önlemlerdir. yani para politikasını sıkı tutarak enflasyonu denetimden kaçırmamak ve maliye politikasını gevşeterek büyümenin düşmesini engellemek doğru bir karma politika bileşimi olabilir. ne var ki bunun koşulu enflasyonun denetim altında olmasıdır. eğer enflasyon bu kadar yüksek olmasa mesela yüzde 3 – 5 dolaylarında olsa o zaman büyümeyi canlandırabilecek bu tür vergi indirimleri ve harcama artırıcı adımlar atılması doğru olabilir. Önce alınan bu önlemlerle büyüme eski ivmesine kavuşturulur, sonra da enflasyonu frenlemek için para politikası biraz sıkılaştırılabilir. mesela enflasyon oranı yüzde 2’lerde olan abd böyle bir politika izlerse yanlış olmaz. ne var ki dünyanın en yüksek 10’uncu enflasyon oranına sahip olan türkiye ekonomisinde bu tür maliye politikası gevşetmelerinin abd’deki gibi sonuç vermesi mümkün değildir. (alıntı)

 
Nekir 18:40, 18/10
 • + 6
 • - 1

“yatas” hisse senedi / 4 saatlik grafik / gartley pattern formasyonu (ayı)
4 saatlik grafik olduğu için uzun dönem rakamlarıdır.

giriş noktası d: ✰4.44✰
sonrasında yön aşağıya➘ olacak. buna göre;

ilk hedef / fibonacci 0.382..............4.09
ikinci hedef / fibonacci 0.618..........3.88

x: 4.54

a: 3.54

b: 4.25

c: 3.73

d: 4.44

formasyonların %100 çalışmadığını hatırlatırım.

.......................ytd.

 
Bafrali55 23:45, 17/10
 • + 12
 • - 0

dxy de günlük kapanış bazında 95.65'in üzerinde bir kırılma, boğalar tarafından ana hedef, 97.00 rakamı olarak görülecektir.........................................................................................................................................................................................

DXY Analiz/Yorum Gönder

X

DXY

0,09

98,165

EXY

0.00

0,00

SUSD

0,29

5,6880

5,6900

SEUR

0,57

6,2920

6,2940

SGLD

-0,69

272,5666

272,7768

USDTRY

5,7320

5,7340

5,6861

0,82

07:17:14

EURTRY

6,3473

6,3513

6,3005

0,77

07:17:24

EURUSD

1,10710

1,10740

1,10809

-0,08

07:17:27

GLDGR

277,3221

277,4189

272,1260

1,93

07:17:15

XAUUSD

1504,67

1504,84

1488,56

1,09

07:17:17

 • Parite
 • Döviz
 • Altın
 • Emtia

USDJPY

107,828

107,832

107,669

0,15

07:17:27

GBPUSD

1,24704

1,24713

1,25025

-0,25

07:17:25

USDCHF

0,98842

0,98872

0,99000

-0,14

07:17:26

USDCAD

1,32331

1,32341

1,32895

-0,42

07:17:23

EURJPY

119,381

119,396

119,710

-0,27

07:17:27

USDRUB

63,8563

63,9263

64,4272

-0,83

07:17:09

AUDUSD

0,68762

0,68767

0,68780

-0,02

07:17:23

USDSEK

9,61371

9,61671

9,61000

0,05

07:17:25

USDSAR

3,7427

3,7517

3,7516

-0,12

03:00:04

USDCNY

7,0701

7,0721

7,0795

-0,12

07:12:06

USDDKK

6,7442

6,7455

6,7428

0,03

07:17:27

USDGBP

0,8019

0,8019

0,7999

0,25

07:17:20

USDAED

3,6720

3,6740

3,6732

-0,01

xxx

USDALL

109,16

110,16

109,68

-0,02

xxx

USDARS

56,1190

56,2630

56,0807

0,20

07:16:49

USDAUD

1,4542

1,4544

1,4538

0,03

07:17:27

USDAZN

1,7000

1,7100

1,7050

0,00

xxx

USDBGN

1,7580

1,7715

1,7656

-0,05

03:00:06

USDBRL

4,0831

4,0861

4,0875

-0,07

03:30:13

USDNOK

8,9404

8,9434

8,9855

-0,49

07:17:07

USDKWD

0,3034

0,3044

0,3039

0,00

03:00:08

USDCLP

707,29

707,69

707,50

-0,00

07:16:46

USDCOP

3355,10

3360,10

3355,55

0,06

xxx

USDCZK

23,3275

23,3775

23,3440

0,04

07:17:24

USDDZD

119,5100

120,4100

120,1000

-0,12

xxx

USDEGP

16,40

16,46

16,43

0,02

07:17:19

USDHKD

7,8267

7,8269

7,8211

0,07

07:17:27

USDHNL

24,1690

25,0710

24,5950

0,10

03:00:06

USDHUF

299,28

299,56

299,20

0,07

07:17:26

USDIDR

14029,30

14032,30

13975,90

0,39

07:16:59

USDILS

3,5276

3,5306

3,5373

-0,23

xxx

USDINR

71,4310

71,4340

71,0375

0,56

07:17:28

USDIQD

1186,00

1194,00

1193,20

-0,27

xxx

USDIRR

42000,00

42210,00

42105,00

0,00

xxx

USDISK

124,25

124,85

124,52

0,02

07:17:14

USDJMD

133,96

137,21

135,44

0,11

03:00:06

USDJOD

0,7065

0,7115

0,7090

0,00

03:00:05

USDKES

102,64

104,64

103,71

-0,07

03:24:35

USDKGS

69,8500

69,8500

69,8495

0,00

xxx

USDKRW

1183,98

1184,03

1179,73

0,36

07:17:25

USDKZT

386,1700

387,1700

387,1400

-0,12

xxx

USDLYD

1,3866

1,4407

1,4050

0,62

03:00:05

USDMAD

9,5082

9,7989

9,6488

0,05

xxx

USDMXN

19,4388

19,4438

19,4039

0,19

07:17:25

USDMYR

4,1660

4,1710

4,1685

0,00

04:02:54

USDPEN

3,3131

3,3189

3,3356

-0,59

xxx

USDPHP

52,2380

52,2730

51,9905

0,51

07:16:58

USDPKR

139,79

139,89

139,88

-0,03

xxx

USDPLN

3,9071

3,9076

3,9050

0,06

07:17:19

USDQAR

3,6400

3,6420

3,6410

0,00

xxx

USDRON

4,2706

4,2806

4,2756

0,00

03:23:17

USDSGD

1,3732

1,3733

1,3733

-0,01

07:17:25

USDSYP

514,98

515,48

515,23

0,00

xxx

USDTHB

30,46

30,48

30,51

-0,13

07:17:26

USDTJS

9,5821

9,8077

9,6849

0,10

03:00:04

USDTMT

3,4000

3,6000

3,5100

-0,28

xxx

USDTND

2,7702

2,9539

2,8609

0,04

xxx

USDTWD

30,9020

30,9100

30,9310

-0,08

07:16:48

USDUAH

24,5530

25,0950

24,7690

0,22

03:00:06

USDUYU

36,4500

36,6500

36,6000

-0,14

xxx

USDUZS

9375,60

9438,70

4172,50

125,46

07:16:03

USDVND

23207,00

23210,00

23208,50

0,00

03:14:13

USDYER

249,80

250,80

250,35

-0,02

xxx

USDZAR

14,6379

14,6453

14,5778

0,44

07:17:26

SEPET

5,9900

5,9920

5,9650

0,44

xxx

GBP

7,1323

7,1680

7,1126

0,53

07:17:14

RUB

0,0895

0,0899

0,0883

1,64

07:17:04

AUD

3,9323

3,9520

3,9129

0,75

07:17:14

SAR

1,5261

1,5337

1,5164

0,89

07:17:14

CAD

4,3212

4,3429

4,2808

1,20

07:17:14

KWD

18,8175

18,9119

18,7199

0,77

07:17:14

CNY

0,8087

0,8127

0,8035

0,90

07:17:04

SEK

0,5947

0,5977

0,5920

0,72

07:17:04

NOK

0,6395

0,6427

0,6331

1,26

07:17:04

CHF

5,7848

5,8138

5,7464

0,92

07:17:09

DKK

0,8478

0,8521

0,8437

0,75

07:17:09

JPY

5,3000

5,3200

5,2600

0,95

07:16:54

HASGR

275,9444

276,0407

270,7741

1,93

07:17:15

GKGU

48135,77

48143,29

47618,88

1,09

07:17:15

GKGT

275962,3

276005,4

270765,7

1,93

07:17:15

22B

250,9846

269,1050

255,1279

1,93

07:17:15

GCYR

443,7928

454,8876

440,8442

1,93

07:17:15

GYRM

887,5856

909,7753

881,6884

1,93

07:17:15

GTAM

1775,171

1814,003

1760,656

1,93

07:17:15

SKGU

47680,00

47700,00

48160,00

-0,98

xxx

SKGE

43051,92

43081,64

43590,61

-1,20

xxx

XAUEUR

1359,008

1359,157

1344,100

1,11

07:17:17

XAUGBP

1205,5000

1207,9000

1190,3000

1,38

07:17:26

XAUTRY

8625,688

8628,699

8464,072

1,93

07:17:15

SCUM

1807,612

1834,931

1833,887

-0,69

xxx

SCYR

437,4694

448,7178

446,1642

-0,69

xxx

SYRM

874,9388

897,4357

892,3284

-0,69

xxx

STAM

1749,878

1783,960

1779,162

-0,69

xxx

SRES

1862,306

1890,452

1889,376

-0,69

xxx

SRESK

1858,572

1886,661

1885,587

-0,69

xxx

08A

81,76998

90,83467

86,90131

-0,69

xxx

14A

155,36300

159,57440

158,56000

-0,69

xxx

18A

198,9736

204,5826

203,1765

-0,69

xxx

22A

248,0356

249,8635

250,6742

-0,69

xxx

ATAT

1801,665

1830,332

1828,581

-0,69

xxx

ATAC

448,3720

462,3567

458,5203

-0,69

xxx

ATAY

896,7441

924,7134

917,0406

-0,69

xxx

ATA25

4497,349

4596,289

4578,326

-0,69

xxx

ATA5

9008,325

9151,661

9142,906

-0,69

xxx

ZIYC

436,1065

450,0817

446,1651

-0,69

xxx

ZIYY

872,2131

900,1634

892,3302

-0,69

xxx

ZIYT

1744,426

1800,327

1784,660

-0,69

xxx

ZIY25

4361,065

4446,262

4434,177

-0,69

xxx

ZIY5

8722,131

8933,440

8888,959

-0,69

xxx

XAGGR

3,2955

3,3029

3,1876

3,50

07:17:26

XAGUSD

17,879

17,919

17,436

2,66

07:17:26

BRENT

66,34

66,39

60,33

9,99

07:17:06

COPPER

2,6622

2,6633

2,6891

-0,98

06:20:16

COTTON

79,90

79,92

80,02

-0,14

xxx

ZINC

1,0617

1,0624

1,0654

-0,31

06:20:16

XPDUSD

1605,00

1624,00

1610,50

0,25

07:16:46

LEAD

0,9502

0,9516

0,9533

-0,25

06:20:16

NICKEL

7,9583

7,9605

8,0520

-1,15

06:20:16

ALUM

0,8015

0,8020

0,8059

-0,51

06:20:16

XPTUSD

952,00

957,00

948,50

0,63

07:16:46

SUGAR

13,82

13,84

13,89

-0,43

xxx

COFFEE

116,65

120,95

122,10

-2,70

xxx

CORN

369,50

369,50

369,50

0,00

xxx

WHEAT

507,25

507,50

508,00

-0,12

xxx

COCOA

2207,00

2210,00

2162,00

2,15

xxx

HOIL

2,3085

2,3092

2,3189

-0,43

xxx

NGAS

3,2230

3,2250

3,2140

0,31

xxx

 • Döviz ve Borsa Yorumları
0/0 Adet
Deli_Macir 07:12

tüm dövizborsa ailemize günaydınlar. mavi manzaraya karşı miss gibi bir kahvaltı ve yeni haftanın ilk günü sabahı temiz havasının mavi manzaraya karşı lezzetini yaşama sevinciyle, kazançlı saatler dileriz. saygılarımızla.

 
 • + 0
 • - 0
ASİVEMAVİ 07:02

gökmaviayyıldız03:15
sn. @tepekoylu, sabah ilk işim @asivemaviye yazmak olcak
okyanusta yer hazırlasın kendine:)

😂 hahaha düşerken arazi bakmaya gitmemismiydin seen
sen zaten kesin görmussundur bu çıkışı brent temel sorunu ve yüklenmişsindir 😂
emtia ya ahhh 😏

 
 • + 0
 • - 0
07ant 06:38

günaydın arkadaşlar kriz kapıdami bizim piyasa pamuk ipliği bu iş çok gitmez m.b hesaplarına göre batarız şuan piyasa kitli ytd

 
 • + 0
 • - 0
Albayy 06:27

suud rafine saldırısından sonra brent uçmuş. suud'un günlük üretimi %50 (yakaşık 6m varil) azalmış durumda ve rafinelerin tekrar onarılıp faaliyete geçmesi aylarca sürebilieceği söyleniyor.

 
 • + 0
 • - 0
Naji 04:39

sn. @ekonomistt, senin de dost

 • + 0
 • - 0
Naji 04:30

sn. @heb, iyi geceler allah rahatlık versin

 • + 0
 • - 0
Naji 04:29

sn. @heb, inşallah dediğiniz olur da birazcık tebessüm eder herkes.

 • + 0
 • - 0
HEB 04:29

bu gece beklediğim hareketler oldu ben yatar iyi geceler cümleten. iyi nöbetler saygıdeğer modum. @drachen üstadım size de selamlar ufak bir yorum bekleriz sizden de çarşamba ile ilgili. saygılar

 
 • + 0
 • - 0
Naji 04:27

sn. @ekonomistt, dostum mb sadece bizi bağlar yani ons ve dövizi etkilememeli diye düşünüyorum. ytd

 • + 0
 • - 0
HEB 04:26

sn. @naji, salı ilki carsamba da ikincisi kırılacak inş. ytd

 • + 0
 • - 0
iLLeGaLiTe 04:25

fed faiz indirimi kasım ayında bekleniyor.

 • + 0
 • - 0
ekonomistt 04:25

her şey gönlünüzce olsun değerli dostlarım.

 • + 0
 • - 0
Naji 04:24

sn. @heb, ilk önce 5.7940 kırılmalı ardından 5.8312 .5.8478.sonrası için tekrar hesaplamalar yapılır diye hayal ediyorum. kesinlikle ytd

 
 • + 0
 • - 0
ekonomistt 04:24

sn. @naji, hesabın kitabın tutmaması mb'nin faiz indirimi sonrası doların düşmesinden belli ytd.

 • + 0
 • - 0
HEB 04:24

sn. @illegalite, ne zaman hedeflerime inancım kırılsa zarar ediyorum. ama bu benim hayal gücüm siz bana bakmayın ytd

 
 • + 0
 • - 0
iLLeGaLiTe 04:22

sn. @heb, çok disiplinisin bravo )

 • + 0
 • - 0
ekonomistt 04:21

sn. @illegalite, iki yüz milyar dolar tevdiat olduğu'nu hatırlıyorum yanlışım yoksa ytd.

 • + 0
 • - 0
HEB 04:21

sn. @illegalite, olmaaz burda kimseye torpil yok. sali 80 ytd.

 • + 0
 • - 0
iLLeGaLiTe 04:19

sn. @ekonomistt, zaten hergecen gün artıyor rakamlar açıklandı ama tam rakam haturlamiyorum

 • + 0
 • - 0
HEB 04:19

cuma kapanışı bu hafta için 5.95 ve üzeri ytd kesinlikle

 • + 0
 • - 0
Naji 04:19

sn. @ekonomistt, 25 baz puan fiyatlanmis gibi görünüyor lâkin artık hesap kitap tutmuyor gibi. herşey global söylemlere bağlı gibime geliyor ytd

 
 • + 0
 • - 0
ekonomistt 04:19

sn. @illegalite, kesinlikle aşılacaktır usd'ye olan talep artacaktır ytd.

 • + 0
 • - 0
iLLeGaLiTe 04:18

sn. @heb, o salıyı çarşamba yapsanız olmazmi hanımefendi:))

 • + 0
 • - 0
iLLeGaLiTe 04:18

sn. @ekonomistt, 5.85 asilamayacagi anlamına gelmez sadece ertelendi bir muddet

 • + 0
 • - 0
HEB 04:18

sn. @illegalite, sali 80 bekliyorum carsamba gecesi de 83 kırarız diye ongoruyorum ytd

 • + 0
 • - 0
iLLeGaLiTe 04:16

salı günü kapali çarşıdan alım yapmayı düşünüyorum umarım 5.72 5.74 bandında kalir

 • + 0
 • - 0
ekonomistt 04:16

sn. @illegalite, 5.85'i bir türlü kıramamıştı 2 kez denedi tabi araya bir 6.33 skandalı girmişti onu kesinlikle saymıyorum ytd.

 
 • + 0
 • - 0
Naji 04:15

sn. @heb, yarın önemli bir gün türkıye rusya-iran üçlüsü suriye için toplanıyorlar.abd açılışı ilede turp amca twit atarsa iranla ilgili o zaman hava değişir diye düşünüyorum. ytd

 
 • + 0
 • - 0
iLLeGaLiTe 04:14

5.80 bu hafta bekliyorum gunici değil tabiki

 • + 0
 • - 0
iLLeGaLiTe 04:14

sabah satış gelmezse 5. 80 leri görebiliriz

 • + 0
 • - 0
HEB 04:13

83 kırılıp 6.07 beklentisi gelmeli artık ytd

 • + 0
 • - 0
ekonomistt 04:13

sn. @naji, kesinlikle katılıyorum ytd.

 • + 0
 • - 0
iLLeGaLiTe 04:13

benim beklentimde o yönde full + full usd deyim çıkmayı düşünmüyorum izleyip görücez

 • + 0
 • - 0
ekonomistt 04:12

sn. @illegalite, fed faiz indirimine oldukça çekimser ben şahsen fed'in faiz indirimine gitmesinin oldukça düşük bir ihtimal olduğunu düşünüyorum tabi bu bir öngörü usd yön yukarı olacaktır diye tahmin ediyorum kesinlikle ytd.

 
 • + 0
 • - 0
HEB 04:11

sn. @illegalite, ben yukarı bekliyorum ytd

 • + 0
 • - 0
Naji 04:10

sn. @ekonomistt, hepsi hareketli. kırılım bekliyordum ama bekleneni aştı ve sanırım bunun nedeni arabistanin 2 petro kuyusunun vurulması sebep oldu

 
 • + 0
 • - 0
iLLeGaLiTe 04:09

iyi geceler fed katarı sonrası usd de yön tahmini olan varmi acaba

 • + 0
 • - 0
HEB 04:08

sn. @naji, ons 2 gün de beklemeyecek gibi ytd

 • + 0
 • - 0
ekonomistt 04:07

maşallah gümüş bir harika ytd.

 • + 0
 • - 0
Naji 04:07

ons 1512 'nin kahvesini tatmaya çalışıyor gibi ytd

 • + 0
 • - 0
HEB 04:06

sn. @ekonomistt, hem 18i hemde çarşamba kapanışı 3 günlük değerlendirme yaparız ustadlarla

 • + 0
 • - 0
five 04:06

3,33 aşılacakmı bakalım 3,37 var sırada

 • + 0
 • - 0
ekonomistt 04:05

sn. @heb, inşallah o tepe bu hafta içi gelir 18 eylül kritik biliyorsun ytd.

 • + 0
 • - 0
five 04:05

maşallah gümüşe çinliler saldırdı yine,,,,,,

 • + 0
 • - 0
Burcuzgr 04:04

sn. @five, çıkıp alttan alma hedefiniz var mı ytd olmamak kaydıyla

 • + 0
 • - 0
Naji 04:03

sn. @heb, sizin hedeflemiş olduğunuz rakam kırılırsa ki inşallah kırar. o zaman belki 1534. 1536 lar görülür. ytd

 
 • + 0
 • - 0
HEB 04:02

sn. @ekonomistt, suanlik cook uzak. ben ufak zararla kes yapicam artık tepe arıyorum eurusd. ytd

 • + 0
 • - 0
Naji 04:01

sn. @heb, inşallah herkes tersten kurutulur.

 • + 0
 • - 0
0
0
0