DXY

Dolar Endeksi

05:54:37

0,02

R98,002

Düşük97,934

Yüksek98,009

D.Kapanış97,979

 • Canlı Grafik
 • DXY Yorumları

DXY - Dolar Endeksi Yorumları

işaret. 19:45, 26/04
 • + 3
 • - 0

fed will be forced to start cutting rates in 2020 - rabobank

"the official gdp figure published today by the bureau of economic analysis beat the atlanta fed’s nowcast and came in at 3.2%," rabobank analysts note.

key quotes

"however, the government shutdown, trade wars, government spending and seasonality issues have distorted this gdp growth figure significantly. on the positive side, the government shutdown should have subtracted 0.4 ppt from q1 gdp growth, according to estimates by the congressional budget office. this means that without this episode today’s figure would have been 3.6%."

"what’s more, due to residual seasonality in the data q1 gdp growth is systematically weaker than other quarters. this means that true momentum in the economy would be above 3.6%."

"however, the yield curve remains partially inverted. therefore we continue to expect the economy to fall into recession in 2020h2. consequently, we think that the fed will be forced to start cutting rates in 2020."

alıntıdır.

ytd by@işaret

.

 
DATAMER 18:35, 13/03
 • + 22
 • - 0

nedİr bu dolar endeksİ (dxy)

sıklıkla sorulduğu ve kafa karışıklığının giderilmesi gerektiğini düşündüğüm için açıklama gereği duydum. başlıyoruz..

dolar endeksi, abd dolarının ülkenin başlıca ticari ortaklarının paralarıyla oluşan bir sepete karşı değeridir. Önce bu sepeti oluşturan para birimleri nedir ve endeks içindeki ağırlıkları nelerdir ona bakalım.
euro: % 57,6
yen: % 13.6
sterlin: % 11.9
canada doları : % 9.1
İsveç kronu: % 4.2
İsviçre frangı: % 3.6

yukarıdaki 6 para birimi küresel ticarette en çok kullanılan para birimleridir ve aynı zamanda istikrarı da temsil eder. bu oranların toplamı gördüğünüz gibi % 100 yapıyor.

elimden geldiğince basit ve yalın anlatmaya çalışıcağım. Şimdi iki kefeli bir terazi düşünelim. bu iki kefe eşit ağırlıkta olursa dengede olur. Öyle değil mi? bir kefede 50 kg varsa diğer kefede de 50 kg olmalı. dxy de bir terazidir. bir kefesinde abd doları var. ve diğer kefesinde yukarıdaki 6 parabirimi var.

dolar------ x----- euro,jpy,gbp,cad,sek,chf

yukarıda gördüğünüz terazi şuan tam dengede. onun dengesini bozan ve aşağı – yukarı hareketler yaptıran, ortadaki ‘’ x ‘’ işareti. İşte o ‘’ x ‘’ işareti biziz , yani yatırımcılar.
yatırımcı ( yani siz,biz,hepimiz) , elindeki euro yu satıp dolar alırsa ne olur? terazi dengede duramaz değil mi? dolar değer kazanır ve euro değer kaybeder tabi dolayısıyla sağ kefe olduğu gibi ağırlığını kaybedeceğinden havaya doğru kalkar. bu da dxy yi yukarı doğru çıkmasına sebep olur. ( örneğin dxy 98,20 iken 98,35 olur )
yada yine yukarıdaki teraziden devam edecek olursak, yatırımcı elindeki jpy yi satıp cad aldı. o zaman dxy terazisinde hiçbir değişim olmaz. ama jpy satış yediği için değer kaybeder ve cad paritesine alım geldiği için cad değerlenir. ( örneğin dxy 98,22 idi.. yine 98,22 )

ama artık şöyle demiyoruz değil mi? ya jpy düştü ama dxy niye düşmedi? İşte bundan. Çünkü para dolara girmedi. ve satılan jpy yine o kefedeki 6 para biriminden birine gitti. yani cad alındı. ( peki satılan jpy bu 6 para biriminden birine giriş yapmasaydı ne olurdu? terazide yine denge bozulurdu,çünkü yen den çıkış oldu ve kefe hafifledi. o halde dolar yine değer kazanacak ve dxy artacaktı. )

buraya kadar olan açıklama ve örneklemlerden yola çıkarak , dxy nin değerlenmesinin , doların sadece globalde güçlendiği anlamına gelmeyeceğini artık biliyor olmalısınız. Çünkü dxy değerlendiyse terazinin dengesi bozuldu demektir. terazinin dengesinin bozulması için ya dolar değerlenecekti ( o zaman dolar globaldede değerlenir) , yada kefenin diğer tarafı değer kaybedecekti.

toparlayacak olursak.. sağ kefedeki 6 para biriminden biri yada bir kaçı satış yemiş ise bunlar dolara girerse dxy artar, çünkü dolar talep görmüş,rakipleri ise satış yemiştir.
bu satış yiyen 6 para biriminden biri yada bir kaçı, dolar alımı olarak şekillenmez de diyelim ruble olarak alım görürse o zaman yine dxy güçlenir. ama bu dolar değer kazandığı için değil karşı kefe değer kaybettiği içindir.
gbp satış yiyor ve fiyatı düşüyor ise bu dxy nin güçleneceği anlamına gelmeyebilir. belki gbp satanlar euro almıştır ve terazi hala dengededir.

dxy nin yükselmesi doların değer kazandığı anlamına gelmez,belki dolar olduğu yerde duruyordur ama karşıdaki kefe değer yitiriyordur.

Öğrendiyseniz lütfen bu soruyu cevapladığınıza emin olun…
fed faiz artırmıyorum dediğinde neden dxy düşüyor?

son derece komplex ve üst düzey ağırlıklı geometrik ortalama kullanılan böyle bir yapıyı ancak bu kadar basit anlatabiliyorum. daha fazlası elimden gelmiyor..
faydası olması dileğiyle

 
işaret. 21:26, 30/01
 • + 7
 • - 0

alıntı (google'ın katkılarıyla)...
fed'in faiz oranı kararı ne zaman ve dxy'yi nasıl etkileyebilir?

federal reserve, kararını gmt'de 19: 00'da açıklayacak. jerome powell, 19: 30'da gmt'de basın toplantısı düzenleyecek. bugünden itibaren, her fomc toplantısını bir basın toplantısı ve yalnızca ekonomik projeksiyonlar Özetinin yayınlanmasıyla ilgili toplantılar izleyecektir.

anahtar notlar

federal reserve'den poliçeyi beklemeye alması bekleniyor. bu oran% 2,25 - 2,5 seviyesinde. analistler gelecekteki faiz oranı yolu ve ayrıca bilanço normalleştirme programı için herhangi bir sinyal arayacaklar. piyasaların dikkati, ileriye dönük rehberlikteki potansiyel değişiklikler üzerinde olacaktır. açıklamada bazı değişiklikler de görülüyor. küresel büyümedeki yavaşlama, ticaret savaşları, jeopolitik riskler ve finansal piyasalar arasındaki oynaklık, abd merkez bankasının daha "dovish" bir tona kayacağına dair spekülasyonlar yarattı.

“ ocak fomc toplantısında politika değişmeden kalacak, ancak iletişim tamamen bir başka konu olacak. fed fed projeksiyonları ve piyasa fiyatlandırma arasındaki boşluk verilmiş, ancak daha da dovish yönde pazarlar nudging olmadan - bir hastanın, politikaya bile temkinli, veri bağımlı bir yaklaşım iletmek istediği ,”tds analistleri yazdım. onlara göre, fed iki seçeneğe sahip: “ ifadeyi aralık ayındaki ifadeye benzer şekilde sürdürün ve fed başkanı jay powell’ın fed’in genişlemeyi desteklemeye devam etmek istediğini ve gelen verilere tepki vereceğini ya da ifadeyi güncellediğini söyledi. ileri rehberlik ve stres verileri bağımlılığının son izlerini kaldırın ve powell'ın bu değişikliklerin ürettiği tüm sorulara yanıt vermesini sağlayın.s. "fomc üyelerinden ikincinin bir versiyonunu seçmelerini bekliyorlar.

rabobank'taki analistler artık bu yıl herhangi bir oran zammı beklemiyorlar. fed'in sabrının yaz yürüyüşünü hedeflediklerini öne sürdüğü görülüyor. “ bununla birlikte, verim eğrisindeki son hareketler resesyona yaklaştığımız görüşümüzü doğruluyor. bu nedenle, ekonomik verilerin yürüyüş döngüsünün yeniden başlatılması için bir durum oluşturacak kadar güçlü olacağından şüpheliyiz. fed'in yılın ikinci yarısında bilanço normalleşmesini durdurmasını bekledik, bir yaz yürüyüşü için bir dava çöktü ” ; sonuçlandılar.

dxy için çıkarımlar

bir wsj makalesinin ardından geçen hafta zayıflayan abd doları, fomc’nin beklenenden daha kısa bir sürede bilanço normalleştirme programını sonlandırmayı düşündüğünü ileri sürdü. abd doları endeksi o gün 96.50'den keskin şekilde düştü. dün, 15 ocak'tan bu yana en düşük seviye olan 95.63'te dip seviyesine düştü. geçen cuma günüki slayt, toparlanma modunda olan dolar düşüşünün görünümünü zayıflattı.

son üç gün boyunca, dxy sabit kaldı, geçen hafta en yüksek seviyeden uzak kaldı. bugün abd verileri tarafından desteklenen yükselişe geçti, ancak hamle 96.00 ile sınırlandı. Önyargı olumsuz tarafa işaret ediyor, ancak momentum kazanır ve haftanın 96.40 üzerinde sona ermesini başarırsa, daha fazla kazanım olacağını işaret ediyor. kısa vadede, ani direnç seviyeleri 96.05'te, ardından 96.20 seviyesinde görülmektedir.

fed'in tonu piyasaların beklediğinden daha açık görünüyorsa, dolar düşmesi için olumsuz olurdu. yakın destek 95.70 seviyesindeydi, bu seviyenin altında düşüş baskısı artabilir. bir sonraki destek 95.50 ve ardından 95.25'te görülebilir.

faiz kararı hakkında

Önceden belirlenmiş bir düzenlilik ile, bir ülkenin merkez bankası, yönetim kurul üyelerinin farklı tedbirler aldığı, en alakalı olanın ticari bankalara kredilerde ve avanslarda alacağı faiz oranı olan bir ekonomik politika toplantısı yapar. abd'de, federal reserve yönetim kurulu en son kararlarını açıkladıkları beş ila sekiz haftalık aralıklarla toplanır. bir oran artışı yerel para birimini artırma eğilimindedir. bir oran indirimi yerel para birimini zayıflatma eğilimindedir. eğer oranlar değişmeden kalırsa (ya da karar büyük oranda düşürülürse), dikkat fomc bildiriminin tonuna ve tonun şahsen mi yoksa enflasyonun gelecekteki gelişmeleri üzerinde ne kadar zayıf olduğuna mı dikkat eder.

fomc ifadesi hakkında

fed'in faiz kararını takiben fomc, para politikası ile ilgili ifadesini yayınladı. açıklama , abd doları'nın oynaklığını etkileyebilir ve kısa vadeli bir olumlu veya olumsuz eğilim belirleyebilir. bir şahin görüş, abd doları için olumlu veya yükseliş olarak kabul edilirken, bir şahit görüş, olumsuz veya düşüş olarak kabul edilir.

 
DATAMER 11:20, 02/11
 • + 16
 • - 0

türkiye bugünkü görünümüyle önce stagflasyona oradan resesyona ve belki de slumpflasyona doğru ilerleyen bir ekonomi görünümünde bulunuyor. enflasyon çok yüksek (yüzde 24,52) ve büyüme de düşme eğiliminde bulunuyor. bu durumda nasıl bir ekonomi politikası izlenmesi gerekir? merkez bankası geçen ay faizi ciddi biçimde yükselterek parasal sıkılaştırmaya gitti. hükümet ise büyük kamusal harcamalar gerektiren projelere devam ederek öteden beri gevşek tuttuğu maliye politikasında bu hafta içinde birçok alanda dolaylı vergileri (kdv, Ötv) ve harçları düşürerek ilave gevşeme yaptı. bu çelişkili gibi görünen adımlar stagflasyona doğru giden bir ekonomide uygulanabilecek önlemlerdir. yani para politikasını sıkı tutarak enflasyonu denetimden kaçırmamak ve maliye politikasını gevşeterek büyümenin düşmesini engellemek doğru bir karma politika bileşimi olabilir. ne var ki bunun koşulu enflasyonun denetim altında olmasıdır. eğer enflasyon bu kadar yüksek olmasa mesela yüzde 3 – 5 dolaylarında olsa o zaman büyümeyi canlandırabilecek bu tür vergi indirimleri ve harcama artırıcı adımlar atılması doğru olabilir. Önce alınan bu önlemlerle büyüme eski ivmesine kavuşturulur, sonra da enflasyonu frenlemek için para politikası biraz sıkılaştırılabilir. mesela enflasyon oranı yüzde 2’lerde olan abd böyle bir politika izlerse yanlış olmaz. ne var ki dünyanın en yüksek 10’uncu enflasyon oranına sahip olan türkiye ekonomisinde bu tür maliye politikası gevşetmelerinin abd’deki gibi sonuç vermesi mümkün değildir. (alıntı)

 
Nekir 18:40, 18/10
 • + 6
 • - 1

“yatas” hisse senedi / 4 saatlik grafik / gartley pattern formasyonu (ayı)
4 saatlik grafik olduğu için uzun dönem rakamlarıdır.

giriş noktası d: ✰4.44✰
sonrasında yön aşağıya➘ olacak. buna göre;

ilk hedef / fibonacci 0.382..............4.09
ikinci hedef / fibonacci 0.618..........3.88

x: 4.54

a: 3.54

b: 4.25

c: 3.73

d: 4.44

formasyonların %100 çalışmadığını hatırlatırım.

.......................ytd.

 
Bafrali55 23:45, 17/10
 • + 12
 • - 0

dxy de günlük kapanış bazında 95.65'in üzerinde bir kırılma, boğalar tarafından ana hedef, 97.00 rakamı olarak görülecektir.........................................................................................................................................................................................

işaret. 22:47, 17/10
 • + 9
 • - 0

xauusd
direnç-destek noktaları

97,00
96,70
96,40
96,21
96,10
96,03
95,91
95,84
95,80
95,76
95,73
95,68
pivot.....95,61
95,54
95,50
95,46
95,43
95,38
95,31
95,20
95,13
95,01
94,82
94,52
94,22
ytd by@işaret

nedir bu dxy ?
dolar endeksi, abd dolarının ülkenin önemli ticari partnerlerinin para birimlerinden oluşan bir sepete karşı olan değerini gösterir.

doların, sepetteki diğer kurların ağırlıklı geometrik ortalaması karşısındaki değerini göstermekte olan endeks, bretton woods sisteminin terkedilmesinden kısa bir süre sonra, ilk defa mart 1973’te hesaplanmaya başlanmış olup, başlangıç baz değeri olarak 100,00 seviyesi belirlenmiştir. Örneğin, dxy’nin 120 değerinde olması abd dolarının geçen süre içinde % 20 değer kazandığını gösteriyor şeklinde yorumlanabilir. yani, endeksin yükselmesi, doların diğer kurlara karşı değer kazandığını; düşmesi ise doların diğer kurlara değer kaybettiğini göstermektedir.

açıklayıcı bilgi internet ortamından alıntıdır.


.

 

DXY Analiz/Yorum Gönder

X

DXY

0,02

98,002

EXY

0.00

0,00

SUSD

0,32

6,0360

6,0380

SEUR

0,07

6,7300

6,7350

SGLD

-0,58

248,1736

248,3772

USDTRY

6,0585

6,0605

6,0554

0,07

05:53:20

EURTRY

6,7620

6,7690

6,7617

0,06

05:53:30

EURUSD

1,11573

1,11578

1,11675

-0,09

05:53:26

GLDGR

248,6131

248,6952

248,7603

-0,04

05:53:36

XAUUSD

1276,25

1276,43

1277,76

-0,11

05:53:38

 • Parite
 • Döviz
 • Altın
 • Emtia

USDJPY

110,232

110,240

110,075

0,15

05:53:37

GBPUSD

1,27355

1,27366

1,27358

0,00

05:53:39

USDCHF

1,01145

1,01157

1,01085

0,07

05:53:30

USDCAD

1,34327

1,34338

1,34695

-0,27

05:53:39

EURJPY

122,993

123,003

122,925

0,06

05:53:37

USDRUB

64,6943

64,7643

64,7550

-0,04

05:53:32

AUDUSD

0,69128

0,69135

0,68620

0,75

05:53:37

USDSEK

9,63806

9,64001

9,64160

-0,03

05:53:36

USDSAR

3,7497

3,7504

3,7527

-0,07

xxx

USDCNY

6,9192

6,9212

6,9186

0,02

05:52:34

USDDKK

6,6930

6,6937

6,6929

0,01

05:53:39

USDGBP

0,7850

0,7852

0,7863

-0,15

05:53:35

USDAED

3,6727

3,6734

3,6730

0,00

xxx

USDALL

109,40

110,80

110,05

0,05

xxx

USDARS

44,7130

44,8570

44,9560

-0,38

05:53:09

USDAUD

1,4464

1,4466

1,4573

-0,74

05:53:37

USDAZN

1,7000

1,7100

1,7050

0,00

xxx

USDBGN

1,7458

1,7592

1,7532

-0,04

03:00:07

USDBRL

4,0994

4,1024

4,0992

0,04

04:55:19

USDNOK

8,7801

8,7828

8,7940

-0,14

05:53:37

USDKWD

0,3040

0,3045

0,3043

0,01

xxx

USDCLP

697,77

697,85

697,21

0,09

05:53:06

USDCOP

3320,00

3323,00

3308,00

0,41

xxx

USDCZK

23,0830

23,1130

23,0791

0,08

05:53:26

USDDZD

119,0500

119,9400

119,5150

-0,02

xxx

USDEGP

17,02

17,07

17,03

0,06

05:53:16

USDHKD

7,8485

7,8490

7,8500

-0,01

05:53:36

USDHNL

24,0120

24,9070

23,5700

3,77

03:00:06

USDHUF

292,21

292,61

292,14

0,09

05:53:35

USDIDR

14484,40

14484,50

14510,00

-0,18

05:53:30

USDILS

3,5701

3,5731

3,5716

0,00

xxx

USDINR

69,3750

69,4150

70,3480

-1,35

05:53:10

USDIQD

1186,00

1194,00

1190,00

0,00

xxx

USDIRR

42000,00

42210,00

42105,00

0,00

xxx

USDISK

122,67

123,27

122,87

0,08

05:53:09

USDJMD

133,73

136,95

135,30

0,03

03:00:06

USDJOD

0,7065

0,7115

0,7090

0,00

03:00:05

USDKES

100,06

102,06

101,20

-0,14

03:24:36

USDKGS

69,8500

69,8500

69,8488

0,00

xxx

USDKRW

1192,57

1192,58

1194,74

-0,18

05:53:14

USDKZT

379,2600

380,2600

378,6300

0,30

xxx

USDLYD

1,3709

1,4246

1,3900

0,56

03:00:05

USDMAD

9,6690

9,6740

9,6588

0,13

xxx

USDMXN

19,1233

19,1308

19,1629

-0,19

05:53:37

USDMYR

4,1740

4,1790

4,1760

0,01

04:02:38

USDPEN

3,3300

3,3370

3,3170

0,50

xxx

USDPHP

52,6700

52,7000

52,6850

0,00

05:53:00

USDPKR

139,79

139,89

139,88

-0,03

xxx

USDPLN

3,8557

3,8562

3,8574

-0,03

05:53:35

USDQAR

3,6400

3,6420

3,6408

0,01

xxx

USDRON

4,2622

4,2722

4,2670

0,00

03:23:15

USDSGD

1,3758

1,3760

1,3774

-0,11

05:53:38

USDSYP

514,98

515,48

515,23

0,00

xxx

USDTHB

31,84

31,86

31,83

0,07

05:53:35

USDTJS

9,3277

9,5517

9,4369

0,03

03:00:05

USDTMT

3,4100

3,6100

3,5100

0,00

xxx

USDTND

2,9950

2,9965

3,0076

-0,39

xxx

USDTWD

31,3540

31,3570

31,3800

-0,08

05:53:29

USDUAH

26,1070

26,6070

26,3520

0,02

xxx

USDUYU

35,1400

35,3400

35,2000

0,11

xxx

USDUZS

8426,60

8489,30

4172,50

102,71

05:52:12

USDVND

23357,50

23427,50

23307,70

0,36

xxx

USDYER

249,85

250,85

250,35

0,00

xxx

USDZAR

14,4198

14,4304

14,4416

-0,11

05:53:35

SEPET

6,3830

6,3865

6,3728

0,19

xxx

GBP

7,6974

7,7360

7,6778

0,51

05:53:20

RUB

0,0933

0,0938

0,0932

0,48

05:35:52

AUD

4,1793

4,2002

4,1426

1,14

05:53:20

SAR

1,6118

1,6198

1,6098

0,38

05:53:20

CAD

4,4997

4,5222

4,4819

0,65

05:53:14

KWD

19,8663

19,9659

19,8422

0,37

05:53:20

CNY

0,8734

0,8778

0,8725

0,36

05:53:20

SEK

0,6270

0,6302

0,6261

0,40

05:52:54

NOK

0,6883

0,6917

0,6865

0,52

05:53:14

CHF

5,9755

6,0054

5,9722

0,31

05:53:20

DKK

0,9030

0,9075

0,9020

0,37

05:53:14

JPY

5,4800

5,5000

5,4800

0,18

05:53:20

HASGR

247,3780

247,4597

247,5245

-0,04

05:53:36

GKGU

40827,65

40832,93

40875,38

-0,11

05:53:36

GKGT

247395,2

247427,1

247516,8

-0,04

05:53:36

22B

225,0021

241,2421

233,2216

-0,04

05:53:36

GCYR

397,8467

407,7928

402,9918

-0,04

05:53:36

GYRM

795,6934

815,5857

805,9835

-0,04

05:53:36

GTAM

1591,387

1626,198

1609,479

-0,04

05:53:36

SKGU

40910,00

40930,00

41290,00

-0,90

xxx

SKGE

36628,17

36655,92

36948,71

-0,83

xxx

XAUEUR

1143,837

1143,994

1144,800

-0,08

05:53:38

XAUGBP

1001,4000

1003,4000

1003,4000

-0,10

05:53:14

XAUTRY

7732,739

7735,292

7737,317

-0,04

05:53:36

SCUM

1645,882

1670,757

1668,048

-0,58

xxx

SCYR

398,3186

408,5805

405,8163

-0,58

xxx

SYRM

796,6373

817,1609

811,6326

-0,58

xxx

STAM

1593,275

1624,387

1618,269

-0,58

xxx

SRES

1695,683

1721,311

1718,520

-0,58

xxx

SRESK

1692,283

1717,859

1715,073

-0,58

xxx

08A

74,45208

82,70961

79,04181

-0,58

xxx

14A

141,45900

145,30070

144,22090

-0,58

xxx

18A

181,1667

186,2829

184,8026

-0,58

xxx

22A

225,8380

227,5135

228,0055

-0,58

xxx

ATAT

1640,427

1666,611

1663,219

-0,58

xxx

ATAC

408,2456

420,9994

417,0547

-0,58

xxx

ATAY

816,4911

841,9987

834,1095

-0,58

xxx

ATA25

4094,865

4185,156

4164,297

-0,58

xxx

ATA5

8202,138

8333,055

8316,096

-0,58

xxx

ZIYC

397,0778

409,8224

405,8168

-0,58

xxx

ZIYY

794,1555

819,6447

811,6336

-0,58

xxx

ZIYT

1588,311

1639,289

1623,267

-0,58

xxx

ZIY25

3970,778

4048,548

4033,185

-0,58

xxx

ZIY5

7941,555

8134,353

8085,107

-0,58

xxx

XAGGR

2,8097

2,8104

2,8056

0,16

05:53:26

XAGUSD

14,422

14,426

14,412

0,08

05:53:26

BRENT

73,31

73,37

72,30

1,45

05:53:29

COPPER

2,7180

2,7257

2,7288

-0,25

xxx

COTTON

79,90

79,92

80,02

-0,14

xxx

ZINC

1,2379

1,2411

1,2399

-0,03

xxx

XPDUSD

1313,00

1329,00

1309,00

0,92

05:49:40

LEAD

0,8199

0,8213

0,8217

-0,13

xxx

NICKEL

5,4127

5,4218

5,4590

-0,76

xxx

ALUM

0,8126

0,8151

0,8191

-0,63

xxx

XPTUSD

817,00

827,00

816,50

0,67

05:53:32

SUGAR

13,82

13,84

13,89

-0,43

xxx

COFFEE

116,65

120,95

122,10

-2,70

xxx

CORN

369,50

369,50

369,50

0,00

xxx

WHEAT

507,25

507,50

508,00

-0,12

xxx

COCOA

2207,00

2210,00

2162,00

2,15

xxx

HOIL

2,3085

2,3092

2,3189

-0,43

xxx

NGAS

3,2230

3,2250

3,2140

0,31

xxx

 • Döviz ve Borsa Yorumları
0/0 Adet
EKAYMAK 04:55

dolar bugün 6.18 bekliyorum trump iran büyük laf söyledi türkiye etkilenir

 • + 0
 • - 0
Demirtopuk 04:39

hayirli sabahlar usd de sakin bir hafta bekliyorum. ytd

 • + 0
 • - 0
mmraka 03:59

merhaba! ekgyo hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyim?

 • + 0
 • - 0
Arftrnc 03:50

sn. analiz tasfiyeniz için teşekkürler nasip böyleymiş

 • + 0
 • - 0
Mate 03:37

sn.@analiz verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim hayırlı sahurlar

 • + 0
 • - 0
Analiz 03:35

iyi sahurlar. sabah ola hayrola.

 • + 0
 • - 0
Analiz 03:34

gbp alım için bekleyenler 7.65 şuan için ilk taban rakamımız dersek yanlış olmaz. 7.65-7.70 bandı kademeli alım için uygun. 5 puanlık alt bant süpriz olur gibi görünüyor. ytd

 
 • + 0
 • - 0
Analiz 03:28

gümüş ons 14.40$ üzeri seyredip kendini 14.50$ üstüne atmalı. kritik bölgeden uzaklaşmak için bu hareket elzemdir. ytd

 
 • + 0
 • - 0
Analiz 03:22

kısa vade günlük yada haftalıklarda 250₺ üzeri altın gram alımı risklidir. orta ve uzun vadede ise sorun çıkmaz. ytd

 
 • + 0
 • - 0
Analiz 03:19

sn. @arftrnc, mesai açılışı ile birlikte takipte olun. bulduğumuz ilk üst rakamdan kademeli olarak çıkışlar yapın. yapacak başka bir şey yok maalesef. ytd

 
 • + 0
 • - 0
Arftrnc 03:14

tskrlr sn analiz 254 den aldım yarın bozdurmam lazım hesapta olmayan bi iş çıktı 😔

 • + 0
 • - 0
Analiz 03:10

gümüş gram içinde düşüncelerim aynıdır. ytd

 • + 0
 • - 0
Analiz 03:09

sn. @arftrnc, gram altın şuan zaten 249 ₺ civarı. ons sabit kalsa bile kur artışı gramı dengede ve yukarıda tutuyor. 250 anlık test edilir. zor rakam değil.
ytd

 
 • + 0
 • - 0
Analiz 03:05

altta verdiğim rakamlar aşağı yönlü kırıldığı takdirde 5 puanlık bant diliminde kademeli alım rahatlıkla yapılabilir. ytd

 
 • + 0
 • - 0
Arftrnc 03:04

sn analız ons 250 üzeri yaparmı yarın öngörünüz nedir ?

 • + 0
 • - 0
Analiz 03:03

usd 6.05, yüro 6.75, gbp 7.65 çok kuvvetli destek noktaları oldu diyebiliriz. ytd

 • + 0
 • - 0
Organizatör 02:16

sn. @caltay34, bey sabah dolar alım imkanı verebilir mi bir düşüş ongorunuz varmı

 • + 0
 • - 0
caltay34 02:10

sn. @işaret., abi görmemişim tşk trkr 😊 syg

 • + 0
 • - 0
işaret. 02:09

sn. @caltay34,
işaret.01:45 de düzeltmesini yaptım....

 • + 0
 • - 0
Arftrnc 02:08

herkese iyi geceler onsla ilgili çalışması olan arkadaş varmı acaba bilgi verebilirmisiniz

 • + 0
 • - 0
caltay34 02:07

sn. @işaret., abi dmsas 0,20 gördüğüm kadarı ile dağıtacağı temettü . yanlış görmediysem . ytd syg

 • + 0
 • - 0
işaret. 02:04

evet bende herkese iyi uykular diiyorum....
hayat sevince-sevilince güzel...
aeo

 • + 0
 • - 0
UZİ 02:03

sn. @işaret., tekrar teşekkürler... güzel bir hafta sonu dileğiyle herkese iyi uykular...

 • + 0
 • - 0
adash 02:03

sn.@isaret, estafurrulah hocam hata düzeltme gibi bir niyetim kesinlikle yoktu. sizden kaynaklandigini sanmiyorum muhtemelen güncelleme hatasidir. sizi ve sizin gibi değerli insanlari her zaman sessizce takip ediyorum:)

 
 • + 0
 • - 0
işaret. 02:01

sn. @uzi,
tarihi dip seviyelerini görüyor...
sabrederseniz ai-yat yaparsanız dönüşü muhteşem olur diye düşünüyorum....
ytd

 
 • + 0
 • - 0
UZİ 02:01

sn. @işaret., teşekkürler 2019 en düşük seviyesinde 1.15 i de görmüş...

 • + 0
 • - 0
işaret. 01:59

sn. @uzi,
orta vadeli ve uzun vadeli destek ve dirençlerine göre kademeli işlem yapınız.

orta vadeli
1,34
1,30
1,28
1,26
1,24
1,22
pivot...1,18
1,14
1,12
1,10
1,08
1,06
1,02

uzun vadeli
2,61
2,35
2,19
2,07
1,94
1,78
pivot...1,52
1,26
1,10
0,98
0,85
0,69
0,43

ytd by@işaret
.

 
 • + 0
 • - 0
heri05 01:53

sn. @han26, 02:35 19/05 "dolar hareketinden önce sar'ın bir çizgisi oluyor"şu an ekran bu varsayımı destekler nitelikte db ailesinin zarar etmemesi için önemli bir varsayım olduğunu düşünüyorum .bu konuda platformu bizim hizmetimize sunan modaratörlere teşekkürler saygılar ytd.

 
 • + 0
 • - 0
han26 01:53

sn. @şbnm, han2623:3318/05 taratınız ytd

 • + 0
 • - 0
işaret. 01:51

eski yeni arkadaşlar hoş geldiniz...

 • + 0
 • - 0
UZİ 01:50

sn. @işaret., emlakkonut gatrimnkul yatırım ortaklığıgyo

 • + 0
 • - 0
Bulut.metin 01:50

herkese iyi geceler bol kazancli haftalar dilerim

 • + 0
 • - 0
işaret. 01:50

sn. @adash,
sayenizde bir yanlışı düzeltmeme vesile oldunuz. teşekkür ederim...

 • + 0
 • - 0
işaret. 01:48

sn. @uzi,
egkyo açılımı nedir ?

 • + 0
 • - 0
Şbnm 01:47

merhabalar, usd çalışması olan var mı ?

 • + 0
 • - 0
UZİ 01:45

sn. @işaret., egkyo için bilgi verirseniz sevinirim

 • + 0
 • - 0
işaret. 01:45

saat 00:04 deki yorumumum düzeltmesidir.

27.05.2019 tarihinde temettü verecek hisseler...
algyo 2,54 krş
dmsas 0,20 krş
egser 0,28 krş
sarky 0,21 krş

ytd by@işaret
.

 
 • + 0
 • - 0
işaret. 01:39

sn. @caltay34,
kap ın web siteisinde hak kullanımları diye bir bölüm var.. ordan takip ederseniz daha sağlıklı olur... benim baktığımda aldığım notlar şimdi değişik olmuş... en sağlıklısı ordan güncellemektir...

 
 • + 0
 • - 0
caltay34 01:33

abi şimdi oldu :)) ben görmemiştim çünkü takip etmedim diyordum kendi kendime çünkü alark takip listemde. :)) peki dmsas saki temettü doğru mu ? 2,54 o da iyi çünkü . ytd

 
 • + 0
 • - 0
işaret. 01:30

önceki alark yorumlarımı geri alıyorum....

 • + 0
 • - 0
işaret. 01:29

arkadşlar
çok özür diliyorum...
alark değil algyo

 • + 0
 • - 0
adash 01:29

sn.@isaret, teşekkür ederim hocam

 • + 0
 • - 0
işaret. 01:28

sn. @adash,
kap taki açklaması
1 tl nominal değerli paya ödenecek nakit kar payı - net(tl)
c grubu, algyo, traalgyo91q5
peşin
2,54

 
 • + 0
 • - 0
adash 01:22

sn@isaret, hocam alark temettu 2,54 demişsiniz ama bu 0,254 değil dimi?

 • + 0
 • - 0
işaret. 01:22

sn. @han26,
stoch rsı bana göre daha hassas emar çekiyor...

 • + 0
 • - 0
han26 01:19

sn. @işaret., siz hangisini tercih ediyorsunuz benim favorim skotastik fikriniz ve tecrübeni şahsımı aydınlatıcı olacaktır

 
 • + 0
 • - 0
han26 01:17

sn. @işaret., üstadım elbetteki ytd değildir bende fikrimi söylüyorum doğrudur yanlıştır buna yatırımcının kendisi karar verir ve sorumluluk ona aittir. saygısızlık olarak algılanmasın sadece şahşi fikirlerimizi sunuyoruz iyiniyetle hem kendimize hem site sakinlerine zıt fikirlerin olumlu çatışması diyip konuyu bağlayayım emeğiniz çoktur şahşım üzerinde hürmetlerimle hayırlı geceler
geçen yazdım ama gözünüzden kaçtı galiba skotastik i sk rsi den daha çok tutuyorum sebebi tepki zamanı daha önce

 
 • + 0
 • - 0
caltay34 01:12

sn. @işaret., abi taktiğin güzel işlerse bende öyle düşünüyorum . hem temettü alıp hemde düşse zarar etmemiş oluyorum . ytd syg

 
 • + 0
 • - 0
işaret. 01:10

sn. @han26,
kimseye al tavsiyesinde bulunmuyorum. ilgili kagıdı cuma kapanışta alıp , ertesi gün piyasa fiyatı ile satış verdiğinizde -%20 düştüğünü varsayarsak yine 2.03 kazançla elden çıkarmış oluyorsunuz...
bu benim taktiğim kimseye yt değildir.

 
 • + 0
 • - 0
0
0
0