DXY

Dolar Endeksi

06:09:01

0,07

R96,465

Düşük96,370

Yüksek96,506

D.Kapanış96,393

 • Canlı Grafik
 • DXY Yorumları

DXY - Dolar Endeksi Yorumları

DATAMER 18:35, 13/03
 • + 4
 • - 0

nedİr bu dolar endeksİ (dxy)

sıklıkla sorulduğu ve kafa karışıklığının giderilmesi gerektiğini düşündüğüm için açıklama gereği duydum. başlıyoruz..

dolar endeksi, abd dolarının ülkenin başlıca ticari ortaklarının paralarıyla oluşan bir sepete karşı değeridir. Önce bu sepeti oluşturan para birimleri nedir ve endeks içindeki ağırlıkları nelerdir ona bakalım.
euro: % 57,6
yen: % 13.6
sterlin: % 11.9
canada doları : % 9.1
İsveç kronu: % 4.2
İsviçre frangı: % 3.6

yukarıdaki 6 para birimi küresel ticarette en çok kullanılan para birimleridir ve aynı zamanda istikrarı da temsil eder. bu oranların toplamı gördüğünüz gibi % 100 yapıyor.

elimden geldiğince basit ve yalın anlatmaya çalışıcağım. Şimdi iki kefeli bir terazi düşünelim. bu iki kefe eşit ağırlıkta olursa dengede olur. Öyle değil mi? bir kefede 50 kg varsa diğer kefede de 50 kg olmalı. dxy de bir terazidir. bir kefesinde abd doları var. ve diğer kefesinde yukarıdaki 6 parabirimi var.

dolar------ x----- euro,jpy,gbp,cad,sek,chf

yukarıda gördüğünüz terazi şuan tam dengede. onun dengesini bozan ve aşağı – yukarı hareketler yaptıran, ortadaki ‘’ x ‘’ işareti. İşte o ‘’ x ‘’ işareti biziz , yani yatırımcılar.
yatırımcı ( yani siz,biz,hepimiz) , elindeki euro yu satıp dolar alırsa ne olur? terazi dengede duramaz değil mi? dolar değer kazanır ve euro değer kaybeder tabi dolayısıyla sağ kefe olduğu gibi ağırlığını kaybedeceğinden havaya doğru kalkar. bu da dxy yi yukarı doğru çıkmasına sebep olur. ( örneğin dxy 98,20 iken 98,35 olur )
yada yine yukarıdaki teraziden devam edecek olursak, yatırımcı elindeki jpy yi satıp cad aldı. o zaman dxy terazisinde hiçbir değişim olmaz. ama jpy satış yediği için değer kaybeder ve cad paritesine alım geldiği için cad değerlenir. ( örneğin dxy 98,22 idi.. yine 98,22 )

ama artık şöyle demiyoruz değil mi? ya jpy düştü ama dxy niye düşmedi? İşte bundan. Çünkü para dolara girmedi. ve satılan jpy yine o kefedeki 6 para biriminden birine gitti. yani cad alındı. ( peki satılan jpy bu 6 para biriminden birine giriş yapmasaydı ne olurdu? terazide yine denge bozulurdu,çünkü yen den çıkış oldu ve kefe hafifledi. o halde dolar yine değer kazanacak ve dxy artacaktı. )

buraya kadar olan açıklama ve örneklemlerden yola çıkarak , dxy nin değerlenmesinin , doların sadece globalde güçlendiği anlamına gelmeyeceğini artık biliyor olmalısınız. Çünkü dxy değerlendiyse terazinin dengesi bozuldu demektir. terazinin dengesinin bozulması için ya dolar değerlenecekti ( o zaman dolar globaldede değerlenir) , yada kefenin diğer tarafı değer kaybedecekti.

toparlayacak olursak.. sağ kefedeki 6 para biriminden biri yada bir kaçı satış yemiş ise bunlar dolara girerse dxy artar, çünkü dolar talep görmüş,rakipleri ise satış yemiştir.
bu satış yiyen 6 para biriminden biri yada bir kaçı, dolar alımı olarak şekillenmez de diyelim ruble olarak alım görürse o zaman yine dxy güçlenir. ama bu dolar değer kazandığı için değil karşı kefe değer kaybettiği içindir.
gbp satış yiyor ve fiyatı düşüyor ise bu dxy nin güçleneceği anlamına gelmeyebilir. belki gbp satanlar euro almıştır ve terazi hala dengededir.

dxy nin yükselmesi doların değer kazandığı anlamına gelmez,belki dolar olduğu yerde duruyordur ama karşıdaki kefe değer yitiriyordur.

Öğrendiyseniz lütfen bu soruyu cevapladığınıza emin olun…
fed faiz artırmıyorum dediğinde neden dxy düşüyor?

son derece komplex ve üst düzey ağırlıklı geometrik ortalama kullanılan böyle bir yapıyı ancak bu kadar basit anlatabiliyorum. daha fazlası elimden gelmiyor..
faydası olması dileğiyle

 
işaret. 21:26, 30/01
 • + 4
 • - 0

alıntı (google'ın katkılarıyla)...
fed'in faiz oranı kararı ne zaman ve dxy'yi nasıl etkileyebilir?

federal reserve, kararını gmt'de 19: 00'da açıklayacak. jerome powell, 19: 30'da gmt'de basın toplantısı düzenleyecek. bugünden itibaren, her fomc toplantısını bir basın toplantısı ve yalnızca ekonomik projeksiyonlar Özetinin yayınlanmasıyla ilgili toplantılar izleyecektir.

anahtar notlar

federal reserve'den poliçeyi beklemeye alması bekleniyor. bu oran% 2,25 - 2,5 seviyesinde. analistler gelecekteki faiz oranı yolu ve ayrıca bilanço normalleştirme programı için herhangi bir sinyal arayacaklar. piyasaların dikkati, ileriye dönük rehberlikteki potansiyel değişiklikler üzerinde olacaktır. açıklamada bazı değişiklikler de görülüyor. küresel büyümedeki yavaşlama, ticaret savaşları, jeopolitik riskler ve finansal piyasalar arasındaki oynaklık, abd merkez bankasının daha "dovish" bir tona kayacağına dair spekülasyonlar yarattı.

“ ocak fomc toplantısında politika değişmeden kalacak, ancak iletişim tamamen bir başka konu olacak. fed fed projeksiyonları ve piyasa fiyatlandırma arasındaki boşluk verilmiş, ancak daha da dovish yönde pazarlar nudging olmadan - bir hastanın, politikaya bile temkinli, veri bağımlı bir yaklaşım iletmek istediği ,”tds analistleri yazdım. onlara göre, fed iki seçeneğe sahip: “ ifadeyi aralık ayındaki ifadeye benzer şekilde sürdürün ve fed başkanı jay powell’ın fed’in genişlemeyi desteklemeye devam etmek istediğini ve gelen verilere tepki vereceğini ya da ifadeyi güncellediğini söyledi. ileri rehberlik ve stres verileri bağımlılığının son izlerini kaldırın ve powell'ın bu değişikliklerin ürettiği tüm sorulara yanıt vermesini sağlayın.s. "fomc üyelerinden ikincinin bir versiyonunu seçmelerini bekliyorlar.

rabobank'taki analistler artık bu yıl herhangi bir oran zammı beklemiyorlar. fed'in sabrının yaz yürüyüşünü hedeflediklerini öne sürdüğü görülüyor. “ bununla birlikte, verim eğrisindeki son hareketler resesyona yaklaştığımız görüşümüzü doğruluyor. bu nedenle, ekonomik verilerin yürüyüş döngüsünün yeniden başlatılması için bir durum oluşturacak kadar güçlü olacağından şüpheliyiz. fed'in yılın ikinci yarısında bilanço normalleşmesini durdurmasını bekledik, bir yaz yürüyüşü için bir dava çöktü ” ; sonuçlandılar.

dxy için çıkarımlar

bir wsj makalesinin ardından geçen hafta zayıflayan abd doları, fomc’nin beklenenden daha kısa bir sürede bilanço normalleştirme programını sonlandırmayı düşündüğünü ileri sürdü. abd doları endeksi o gün 96.50'den keskin şekilde düştü. dün, 15 ocak'tan bu yana en düşük seviye olan 95.63'te dip seviyesine düştü. geçen cuma günüki slayt, toparlanma modunda olan dolar düşüşünün görünümünü zayıflattı.

son üç gün boyunca, dxy sabit kaldı, geçen hafta en yüksek seviyeden uzak kaldı. bugün abd verileri tarafından desteklenen yükselişe geçti, ancak hamle 96.00 ile sınırlandı. Önyargı olumsuz tarafa işaret ediyor, ancak momentum kazanır ve haftanın 96.40 üzerinde sona ermesini başarırsa, daha fazla kazanım olacağını işaret ediyor. kısa vadede, ani direnç seviyeleri 96.05'te, ardından 96.20 seviyesinde görülmektedir.

fed'in tonu piyasaların beklediğinden daha açık görünüyorsa, dolar düşmesi için olumsuz olurdu. yakın destek 95.70 seviyesindeydi, bu seviyenin altında düşüş baskısı artabilir. bir sonraki destek 95.50 ve ardından 95.25'te görülebilir.

faiz kararı hakkında

Önceden belirlenmiş bir düzenlilik ile, bir ülkenin merkez bankası, yönetim kurul üyelerinin farklı tedbirler aldığı, en alakalı olanın ticari bankalara kredilerde ve avanslarda alacağı faiz oranı olan bir ekonomik politika toplantısı yapar. abd'de, federal reserve yönetim kurulu en son kararlarını açıkladıkları beş ila sekiz haftalık aralıklarla toplanır. bir oran artışı yerel para birimini artırma eğilimindedir. bir oran indirimi yerel para birimini zayıflatma eğilimindedir. eğer oranlar değişmeden kalırsa (ya da karar büyük oranda düşürülürse), dikkat fomc bildiriminin tonuna ve tonun şahsen mi yoksa enflasyonun gelecekteki gelişmeleri üzerinde ne kadar zayıf olduğuna mı dikkat eder.

fomc ifadesi hakkında

fed'in faiz kararını takiben fomc, para politikası ile ilgili ifadesini yayınladı. açıklama , abd doları'nın oynaklığını etkileyebilir ve kısa vadeli bir olumlu veya olumsuz eğilim belirleyebilir. bir şahin görüş, abd doları için olumlu veya yükseliş olarak kabul edilirken, bir şahit görüş, olumsuz veya düşüş olarak kabul edilir.

 
DATAMER 11:20, 02/11
 • + 15
 • - 0

türkiye bugünkü görünümüyle önce stagflasyona oradan resesyona ve belki de slumpflasyona doğru ilerleyen bir ekonomi görünümünde bulunuyor. enflasyon çok yüksek (yüzde 24,52) ve büyüme de düşme eğiliminde bulunuyor. bu durumda nasıl bir ekonomi politikası izlenmesi gerekir? merkez bankası geçen ay faizi ciddi biçimde yükselterek parasal sıkılaştırmaya gitti. hükümet ise büyük kamusal harcamalar gerektiren projelere devam ederek öteden beri gevşek tuttuğu maliye politikasında bu hafta içinde birçok alanda dolaylı vergileri (kdv, Ötv) ve harçları düşürerek ilave gevşeme yaptı. bu çelişkili gibi görünen adımlar stagflasyona doğru giden bir ekonomide uygulanabilecek önlemlerdir. yani para politikasını sıkı tutarak enflasyonu denetimden kaçırmamak ve maliye politikasını gevşeterek büyümenin düşmesini engellemek doğru bir karma politika bileşimi olabilir. ne var ki bunun koşulu enflasyonun denetim altında olmasıdır. eğer enflasyon bu kadar yüksek olmasa mesela yüzde 3 – 5 dolaylarında olsa o zaman büyümeyi canlandırabilecek bu tür vergi indirimleri ve harcama artırıcı adımlar atılması doğru olabilir. Önce alınan bu önlemlerle büyüme eski ivmesine kavuşturulur, sonra da enflasyonu frenlemek için para politikası biraz sıkılaştırılabilir. mesela enflasyon oranı yüzde 2’lerde olan abd böyle bir politika izlerse yanlış olmaz. ne var ki dünyanın en yüksek 10’uncu enflasyon oranına sahip olan türkiye ekonomisinde bu tür maliye politikası gevşetmelerinin abd’deki gibi sonuç vermesi mümkün değildir. (alıntı)

 
Nekir 18:40, 18/10
 • + 6
 • - 1

“yatas” hisse senedi / 4 saatlik grafik / gartley pattern formasyonu (ayı)
4 saatlik grafik olduğu için uzun dönem rakamlarıdır.

giriş noktası d: ✰4.44✰
sonrasında yön aşağıya➘ olacak. buna göre;

ilk hedef / fibonacci 0.382..............4.09
ikinci hedef / fibonacci 0.618..........3.88

x: 4.54

a: 3.54

b: 4.25

c: 3.73

d: 4.44

formasyonların %100 çalışmadığını hatırlatırım.

.......................ytd.

 
Bafrali55 23:45, 17/10
 • + 12
 • - 0

dxy de günlük kapanış bazında 95.65'in üzerinde bir kırılma, boğalar tarafından ana hedef, 97.00 rakamı olarak görülecektir.........................................................................................................................................................................................

işaret. 22:47, 17/10
 • + 9
 • - 0

xauusd
direnç-destek noktaları

97,00
96,70
96,40
96,21
96,10
96,03
95,91
95,84
95,80
95,76
95,73
95,68
pivot.....95,61
95,54
95,50
95,46
95,43
95,38
95,31
95,20
95,13
95,01
94,82
94,52
94,22
ytd by@işaret

nedir bu dxy ?
dolar endeksi, abd dolarının ülkenin önemli ticari partnerlerinin para birimlerinden oluşan bir sepete karşı olan değerini gösterir.

doların, sepetteki diğer kurların ağırlıklı geometrik ortalaması karşısındaki değerini göstermekte olan endeks, bretton woods sisteminin terkedilmesinden kısa bir süre sonra, ilk defa mart 1973’te hesaplanmaya başlanmış olup, başlangıç baz değeri olarak 100,00 seviyesi belirlenmiştir. Örneğin, dxy’nin 120 değerinde olması abd dolarının geçen süre içinde % 20 değer kazandığını gösteriyor şeklinde yorumlanabilir. yani, endeksin yükselmesi, doların diğer kurlara karşı değer kazandığını; düşmesi ise doların diğer kurlara değer kaybettiğini göstermektedir.

açıklayıcı bilgi internet ortamından alıntıdır.


.

 
Nekir 22:23, 17/10
 • + 5
 • - 0

brisa hisse senedi / 4 saatlik grafik / kelebek pattern formasyonu (ayı)
4 saatlik grafik olduğu için uzun dönem rakamlarıdır.

giriş noktası d: ✰7.92✰
sonrasında yön aşağıya➘ olacak. buna göre;

ilk hedef / fibonacci 0.382..............7.04
ikinci hedef / fibonacci 0.618..........6.50

x: 7.43

a: 5.63

b: 7.05

c: 6.06

d: 7.92

formasyonların %100 çalışmadığını hatırlatırım.

.......................ytd.

 

DXY Analiz/Yorum Gönder

X

DXY

0,07

96,465

EXY

0.00

0,00

SUSD

0,27

5,4790

5,4810

SEUR

0,32

6,2100

6,2150

SGLD

0,49

230,6686

230,8630

USDTRY

5,4773

5,4793

5,4764

0,03

06:08:13

EURTRY

6,2178

6,2212

6,2178

0,03

06:08:28

EURUSD

1,13471

1,13476

1,13525

-0,04

06:08:30

GLDGR

229,8879

229,9718

230,0481

-0,05

06:08:26

XAUUSD

1305,35

1305,53

1306,57

-0,09

06:08:29

 • Parite
 • Döviz
 • Altın
 • Emtia

USDJPY

111,614

111,624

111,399

0,20

06:08:28

GBPUSD

1,32580

1,32610

1,32685

-0,07

06:08:30

USDCHF

0,99965

0,99977

0,99920

0,05

06:08:30

USDCAD

1,33287

1,33298

1,33181

0,08

06:08:28

EURJPY

126,686

126,696

126,472

0,17

06:08:30

USDRUB

64,3303

64,4003

64,3735

-0,01

06:08:28

AUDUSD

0,70723

0,70728

0,70863

-0,19

06:08:31

USDSEK

9,21141

9,21409

9,20580

0,08

06:08:30

USDSAR

3,7459

3,7547

3,7511

-0,02

06:05:37

USDCNY

6,7120

6,7140

6,7119

0,02

06:08:31

USDDKK

6,5758

6,5765

6,5735

0,04

06:08:31

USDGBP

0,7540

0,7542

0,7536

0,07

06:08:31

USDAED

3,6729

3,6731

3,6732

-0,01

19/03

USDALL

109,50

110,40

110,35

-0,36

19/03

USDARS

40,5170

40,5270

40,5190

0,01

06:08:31

USDAUD

1,4139

1,4140

1,4109

0,22

06:08:31

USDAZN

1,7000

1,7100

1,7050

0,00

xxx

USDBGN

1,7170

1,7302

1,7238

-0,01

06:05:37

USDBRL

3,7876

3,7906

3,7899

-0,02

06:05:46

USDNOK

8,5353

8,5378

8,5277

0,10

06:08:28

USDKWD

0,3035

0,3036

0,3037

-0,06

19/03

USDCLP

666,90

667,90

667,40

0,00

03:24:05

USDCOP

3058,10

3146,20

3093,45

0,28

04:00:03

USDCZK

22,5587

22,5837

22,5680

0,01

06:08:27

USDDZD

118,4000

119,2800

118,8350

0,00

06:05:38

USDEGP

17,27

17,31

17,29

-0,01

06:07:44

USDHKD

7,8498

7,8503

7,8499

0,00

06:08:31

USDHNL

24,3500

24,7500

24,4335

0,48

19/03

USDHUF

275,70

276,10

275,77

0,05

06:08:31

USDIDR

14211,20

14211,30

14212,00

-0,01

06:07:44

USDILS

3,6023

3,6053

3,6037

0,00

19/03

USDINR

69,0105

69,0305

69,0105

0,01

06:08:06

USDIQD

1167,70

1220,60

1190,00

0,35

04:00:04

USDIRR

42000,00

42210,00

42105,00

0,00

xxx

USDISK

116,58

117,18

116,90

-0,02

06:08:31

USDJMD

122,60

125,77

124,68

-0,39

04:00:07

USDJOD

0,7065

0,7115

0,7090

0,00

04:00:05

USDKES

99,09

102,61

100,87

-0,02

06:05:37

USDKGS

69,7627

69,7627

69,8048

-0,06

19/03

USDKRW

1129,83

1129,84

1130,85

-0,09

06:08:31

USDKZT

375,9400

376,9400

375,7200

0,19

19/03

USDLYD

1,3700

1,4000

1,3900

-0,36

19/03

USDMAD

9,5770

9,6270

9,5983

0,04

06:07:45

USDMXN

19,0142

19,0207

19,0134

0,02

06:08:27

USDMYR

4,0725

4,0775

4,0765

-0,04

04:52:19

USDPEN

3,2987

3,3012

3,2840

0,49

19/03

USDPHP

52,8950

52,9050

52,8150

0,16

06:07:42

USDPKR

139,79

139,89

139,88

-0,03

xxx

USDPLN

3,7790

3,7795

3,7771

0,06

06:08:27

USDQAR

3,6401

3,6421

3,6413

-0,00

19/03

USDRON

4,1917

4,2017

4,1948

0,05

06:05:37

USDSGD

1,3520

1,3522

1,3511

0,08

06:08:27

USDSYP

514,98

515,48

515,23

0,00

xxx

USDTHB

31,69

31,72

31,67

0,09

06:08:27

USDTJS

9,3344

9,5547

9,4368

0,08

04:00:04

USDTMT

3,4000

3,6000

3,5000

0,00

19/03

USDTND

2,8347

3,1914

3,0168

-0,12

19/03

USDTWD

30,8200

30,8210

30,8140

0,02

06:08:25

USDUAH

26,9320

27,4610

27,1740

0,08

04:00:06

USDUYU

33,3600

33,5600

33,5400

-0,24

19/03

USDUZS

8350,70

8412,40

4172,50

100,88

06:07:54

USDVND

22873,90

23578,90

23199,50

0,12

04:00:08

USDYER

249,85

250,95

250,25

0,06

19/03

USDZAR

14,5085

14,5166

14,5048

0,05

06:08:27

SEPET

5,8445

5,8480

5,8288

0,30

19/03

GBP

7,2452

7,2815

7,2661

-0,04

06:08:13

RUB

0,0848

0,0853

0,0850

0,12

06:07:43

AUD

3,8648

3,8842

3,8815

-0,18

06:08:13

SAR

1,4571

1,4644

1,4599

0,07

06:08:13

CAD

4,0999

4,1204

4,1120

-0,04

06:08:13

KWD

18,0029

18,0931

18,0417

0,03

06:08:13

CNY

0,8140

0,8181

0,8159

0,03

06:08:13

SEK

0,5931

0,5961

0,5948

-0,03

06:07:58

NOK

0,6401

0,6433

0,6421

-0,06

06:07:18

CHF

5,4662

5,4936

5,4808

-0,02

06:08:13

DKK

0,8310

0,8351

0,8331

0,01

06:08:13

JPY

4,8900

4,9200

4,9100

-0,10

06:07:18

HASGR

228,7458

228,8293

228,9052

-0,05

06:08:26

GKGU

41758,56

41763,84

41797,18

-0,09

06:08:26

GKGT

228765,9

228794,8

228898,1

-0,05

06:08:26

22B

208,0552

223,0798

215,6784

-0,05

06:08:26

GCYR

367,8877

377,0849

372,6779

-0,05

06:08:26

GYRM

735,7755

754,1699

745,3557

-0,05

06:08:26

GTAM

1471,551

1503,741

1488,411

-0,05

06:08:26

SKGU

41890,00

41910,00

41810,00

0,22

19/03

SKGE

36914,32

36933,57

36859,25

0,18

19/03

XAUEUR

1150,354

1150,508

1151,000

-0,05

06:08:29

XAUGBP

983,6000

985,6000

985,0000

-0,04

06:08:02

XAUTRY

7150,317

7152,928

7155,300

-0,05

06:08:26

SCUM

1530,537

1553,668

1533,846

0,54

19/03

SCYR

370,2231

379,7697

373,1667

0,49

19/03

SYRM

740,4462

759,5393

746,3334

0,49

19/03

STAM

1480,892

1509,844

1488,072

0,49

19/03

SRES

1576,848

1600,679

1580,257

0,54

19/03

SRESK

1573,685

1597,469

1577,088

0,54

19/03

08A

69,20058

76,87738

72,68262

0,49

19/03

14A

131,48110

135,05490

132,61770

0,49

19/03

18A

168,3881

173,1472

169,9344

0,49

19/03

22A

209,9084

211,4705

209,6615

0,49

19/03

ATAT

1524,719

1549,091

1529,406

0,49

19/03

ATAC

379,4498

391,3128

383,5010

0,49

19/03

ATAY

758,8997

782,6256

767,0020

0,49

19/03

ATA25

3806,032

3890,042

3829,261

0,49

19/03

ATA5

7623,597

7745,454

7647,031

0,49

19/03

ZIYC

369,0698

380,9240

373,1672

0,49

19/03

ZIYY

738,1395

761,8479

746,3344

0,49

19/03

ZIYT

1476,279

1523,696

1492,669

0,49

19/03

ZIY25

3690,698

3763,067

3708,698

0,49

19/03

ZIY5

7381,395

7560,764

7434,626

0,49

19/03

XAGGR

2,7026

2,7032

2,7050

-0,08

06:08:25

XAGUSD

15,344

15,348

15,370

-0,16

06:08:25

BRENT

67,60

67,65

67,62

0,00

06:08:28

COPPER

2,9402

2,9411

2,9388

0,06

06:04:21

COTTON

79,90

79,92

80,02

-0,14

xxx

ZINC

1,2992

1,3001

1,2888

0,85

06:04:21

XPDUSD

1596,00

1615,00

1598,00

0,47

06:07:05

LEAD

0,9166

0,9168

0,9143

0,26

06:04:21

NICKEL

5,9330

5,9375

5,9300

0,09

06:04:21

ALUM

0,8617

0,8619

0,8618

0,01

06:04:21

XPTUSD

855,00

861,00

851,00

0,82

06:08:05

SUGAR

13,82

13,84

13,89

-0,43

xxx

COFFEE

116,65

120,95

122,10

-2,70

xxx

CORN

369,50

369,50

369,50

0,00

xxx

WHEAT

507,25

507,50

508,00

-0,12

xxx

COCOA

2207,00

2210,00

2162,00

2,15

xxx

HOIL

2,3085

2,3092

2,3189

-0,43

xxx

NGAS

3,2230

3,2250

3,2140

0,31

xxx

 • Döviz ve Borsa Yorumları
0/0 Adet
eyedie 02:33

birde şu sorum bu yazıyı okuyan herkese..
neden geriye dönük anlık tepkileri verileri analizleri incelemek zor geliyor burada hersey net ifade ediliyorken. ytd

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 02:29

nisan ayı mb short hesabı mart ve şubat ayının iki katı ihaleye çıktı peki ama neden bu soruyu size soruyorum değerli yorumcular.
sn. @alpkar
sn. @analiz
sn. @lancelot
sn. @asivemavi
saygılar sevgiler ytd

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 02:23

sn. @emn26,
geriye dönük izlem iyidir bakınız..

eyedie23:3019/03
sn. @ferhataydin, gram altın şuan şişkin dxy toparlarsaki nisan ilk haftası rayına oturur lakin altın birinci sınıf yatırım aracıdır 228.71 şuan altta üstte ise 233.21 dikkat çekiyor öncelikle alt seviye gelirse yukarı atak kaçınılmaz olur yukarı atak önce gelirse fırtına kopar usd dengeleri değiştirir diyorum ytd

 
 • + 0
 • - 0
Analiz 01:21

sn. @kademeci01, sizede iyi geceler.

 • + 0
 • - 0
Kademeci01 01:20

sn @analiz söylediklerinize katılıyorum geceniz güzel olsun syn @mod sizlere iyi çalışmalar iyi nöbetler dilerim

 • + 0
 • - 0
Analiz 01:19

grafik ve teknik baskılama nedeniyle pek sağlıklı çalışmıyor burası bir gerçek. dolayısıyla pivot, destek ve direnç rakamları bazen çalışmaz hale gelebiliyor. ytd

 
 • + 0
 • - 0
Kademeci01 01:15

sn @analiz ne yazıkki dolar x seviyesinde kapatırsa şu rakam gelir veya bu rakam gelir diyenler oldu ne yazıkkı kapanış rakamı teknik analizler hepsi boş mb nerde ne yapmasını iyi biliyor ancak görüyoruzki her hafta aynı senaryo ben seçimden önce pek bir yükseliş beklemiyorum açıkçası ama her zaman söylemişimdir bunu faturası ağır olacak kesinlikle şahsi görüşümdür ytd

 
 • + 0
 • - 0
Analiz 01:09

sn. @kademeci01, teknik, temel analizler sentezlendiğinde piyasa bu çıkış ivmeleri için çok çabuk tava gelmeye musait. ytd

 
 • + 0
 • - 0
Analiz 01:06

bu münasebetle elinizdeki doviz ve emtiayı muhafaza edin diyoruz. ytd

 • + 0
 • - 0
Kademeci01 01:05

sn @analiz bu bir tweete bakar kytd

 • + 0
 • - 0
Analiz 01:04

zamanını tam olarak tespit etmek imkansız ama birgün mutlaka %4, %5, %6 gibi primler supriz olmayacak. ytd

 • + 0
 • - 0
Kademeci01 01:02

sn @analiz ne yazıkki son 1 aylık grafik özeti %75 yatay %25 al sat

 • + 0
 • - 0
Analiz 01:01

piyasada rakamlar uzun süre böyle devam etmez. bir yerden döner. ytd

 • + 0
 • - 0
Kademeci01 01:00

sn @çömezyatırımcı60 rica ederim bol kazançlar

 • + 0
 • - 0
ÇÖMEZYATIRIMCI60 01:00

kademeci01 ilginiz için çok sağolun uygulayacağım

 • + 0
 • - 0
Kademeci01 00:58

son olarak sabredin panik işlem yapmayın trendin coşkusuna kapılıp daha fazlasını beklerseniz aksine zarar etmiş olursunuz ytd

 
 • + 0
 • - 0
karamanus 00:58

sn. @dervis44, doğrudur şaşırmam kesinlikle...

 • + 0
 • - 0
ÇÖMEZYATIRIMCI60 00:57

kademeci01 teşekkür ederim yatırımı 3 e böl diyen var dolar tl emita şeklinde bide paranı 4 e böl düştükçe al çıkanı sırasıyla sat diyen de var

 
 • + 0
 • - 0
Kademeci01 00:57

sn @çömezyatırımcı60 bir not defteriniz olsun örnek %50 tl %50 gümüş sonra belli alış ve satış hedefleriniz olsun alış ve satış hedefinizi not alın düştügü zaman alttan toplarsınız yükseldiği zaman kademe kademe çıkış yaparsınız bu sebeble zarar riskiniz daha az seviyeye düşmüş olur ytd

 
 • + 0
 • - 0
Kademeci01 00:53

sn @çömezyatırımcı60 işlemlereriniz kademeli yaparsanız zarar seviyeniz azalır ytd

 • + 0
 • - 0
ÇÖMEZYATIRIMCI60 00:53

yarın için ne yapabilirim karar öncesi

 • + 0
 • - 0
ÇÖMEZYATIRIMCI60 00:52

arkadaşlar çok büyük hata yaptım gümüş 2.74 deyken aldım 20 güne yakın bekledim hep düştü hep düştü en son 2.60, 2.59 dedi ve ben o kadar yoruma baktım hep düşecek düşücek 2.50 ler dendi 2.60 dan çıktım ben çıktım bu dipten şimdi büyük zarardayım ne önerirsiniz

 
 • + 0
 • - 0
Dervis44 00:47

sn. @karamanus, ve bir gece ansızın ne olduğunu kimse anlamayacak gece 1 de başlayacak hareket herkes uykudayken

 • + 0
 • - 0
Dervis44 00:46

sn. @karamanus, iyi geceler düşürme ikincide 1 deki gibi kolay olmayacak

 • + 0
 • - 0
karamanus 00:43

bakan bey doları 7 den 5 düşürdük demiş..emin olun yakında 9 dan da 7 ye düşürürler...)

 • + 0
 • - 0
Kademeci01 00:22

selamın aleykum geceniz güzel olsun db ailesi

 • + 0
 • - 0
Kademeci01 00:21

usta oyuncu ümit yesine allahtan rahmet ailesine sabırlar diliyorum

 • + 0
 • - 0
Emn26 00:18

sn. @eyedie, full tl deyim. 230 da altından cıkış yaptım. yüklü bi giriş için ne önerirsiniz ve ne zaman önerirsiniz.

 
 • + 0
 • - 0
Dubai27 00:17

parite için bir hareketlilik beklenirmi yoksa 1.13500 kendine yer mi yapar kısa vadede?

 • + 0
 • - 0
eyedie 00:17

herkese hayırlı geceler sevdiklerinize sevginizi hissettirin 8 saat uyku iyidir günde 1 saatte spor yapın. tahammülüm yok uykusuzluğa :)

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 00:15

sn. @mertdemir.jr, faiz gelsede gelmesede ani tepkiler olacak ama fazla bir tepki beklemiyorum sabah 09:55 bizi aydınlatır. sıkı takip lütfen ytd

 
 • + 0
 • - 0
mertdemir.jr 00:09

sn @eyedie yarın fed süpriz olmazaa güvercin açıklamalara devam edecek ve faiz arttırmayacaktır. bu durumda tl de kalmak mı mantıklı? sonrasında döviz tekrar kısada 5,55 lere atacak kendini benim düşüncem. ancak yrn ki açıklma doları geri cekip alıp fırsatı yaratabilir. sizin yorumunuz nedir? ytd iyi akşamale

 
 • + 0
 • - 0
benalırsam 00:07

sn. @dirayetli tabikide uyarmak gerekir abi öğreniyoruz yavaş yavaş . saygılar bizden . sn. @asivemavi hocam bizleri de uyarmayı unutmayın tatlı telaşeniz hayrolsun. saygılar . ytd.

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 00:07

yahu bu kadarına pes..

eyedie17:5919/03
şuan 4 saatlik kapanışta 5.4715 altı gelmesi zor gibi lakin üst dirençler yoklanacaktır bu seviyede 19:00 barına girersek işin rengi değişir ytd

neler görmüşüz öyle ytd

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 00:06

usd - try analizimiz :

- usd güne 5.45 - 5.50 bandında başladı.
- 09:55 barı önemli.
- saat 08:55 de asıl hareket başlar.
şuan analizde rakamlar ;

s3 seviyemiz - 5.4610 önemli ?
s2 seviyemiz - 5.4660
s1 seviyemiz - 5.4715
pivot 5.4764
r1 seviyemiz - 5.4765
r2 seviyemiz - 5.4815
r3 seviyemiz - 5.4843

- s3 seviyesine inme olasalığımız var şayet inersek yukarı atak gelecektir.
- r3 seviyesi üstüne hızlı çıkış şart.
- usd baskı altında bu baskı kırılabilir.
- fed verilerini takip edin.

ytd

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 23:47 19/03

sn. @ferhataydin, rica ederim yinede temkinli olmakta fayda var ytd.

 • + 0
 • - 0
eyedie 23:46 19/03

sn. @ckns, iste piyasa makarna ile tatmin olmaz ekmek arası et ister saygılar ytd

 • + 0
 • - 0
ferhataydin 23:44 19/03

sn. @eyedie, yorumunuz için teşekkürler. birçok kişi için fikir verecektir.

 • + 0
 • - 0
Dirayetli 23:43 19/03

sn. @asivemavi, pasam yarin bakalim sabah izleyelim hayirli geceler

 • + 0
 • - 0
Dirayetli 23:43 19/03

sn. @benalırsam, hatirlatmalar iyidir dostum bir birimizi uyarmak gerek saygilar

 • + 0
 • - 0
Ckns 23:42 19/03

sn.@eyedie,hatırlamaz mıyım ekmek arası makarnayi

 • + 0
 • - 0
eyedie 23:41 19/03

sn. @ckns, 2 tobo arası 1 obo demiştik hatırlarsan düştü ve alım fırsatı ile dirençleri zorladı neden piyasa müdahaleye tahammül edemez eh birde fırsatçılar var işin içinde değilmi.. ytd

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 23:40 19/03

sn. @ckns, oldu bak şimdi 😂
en iyi analiz gözlemdir.
bakan gözle gören göz arasındaki fark işte o gerçek olandır ytd

 
 • + 0
 • - 0
Ckns 23:37 19/03

sn.@eyedie,üstad ben ikinizide takip ediyorum.hem sen hem veri 😉

 • + 0
 • - 0
eyedie 23:37 19/03

sn. @ckns, beni değil verileri takip et heran ben burada olamam bilgi paylaştıkça güzel olur unutma piyasada ilk hamleyi takip edip iyi analiz yapmazsan nakavt olursun ytd

 
 • + 0
 • - 0
Ckns 23:33 19/03

sn.@eyedie, tamam üstad takipteyim

 • + 0
 • - 0
eyedie 23:32 19/03

sn. @ckns, gbp artık çok güçlü teresa may in açıklamaları ve ingiliz mb söylemleri önemli sanırım brexit biraz kafa karıştırıyor 7.19 üzeri her alım riskli gbp - usd geri çekilme beklentim var ytd

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 23:30 19/03

sn. @ferhataydin, gram altın şuan şişkin dxy toparlarsaki nisan ilk haftası rayına oturur lakin altın birinci sınıf yatırım aracıdır 228.71 şuan altta üstte ise 233.21 dikkat çekiyor öncelikle alt seviye gelirse yukarı atak kaçınılmaz olur yukarı atak önce gelirse fırtına kopar usd dengeleri değiştirir diyorum ytd

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 23:27 19/03

sn. @şef17, bir öncekinde 4 kuruş eksi yaptı bundada benzer bir senaryo olur güvercin olursa tabi ytd

 • + 0
 • - 0
ASİVEMAVİ 23:18 19/03

sn. @dirayetli,
😉 yatmadan once aklima geldi sise takip edicem yarın 6.40 dan niyetim vardı ama hareketi kacirdim

 
 • + 0
 • - 0
0
0
0