DXY

Dolar Endeksi

03:46:52

0,05

R97,339

Düşük97,264

Yüksek97,349

D.Kapanış97,286

 • Canlı Grafik
 • DXY Yorumları

DXY - Dolar Endeksi Yorumları

işaret. 22:48, 11/07
 • + 5
 • - 0

g10 merkez bankaları para politikasını hafifletmeye devam edecek - wells fargo

wells fargo’daki analistler, abd merkez bankası’nın (fed), avrupa merkez bankası’nın (ecb) ve diğer g10 merkez bankalarının, kendi ekonomileri, özellikle avustralya merkez bankası (rba) ve merkez bankası yeni zelanda (rbnz).

anahtar alıntılar:

“g20 zirvesi kapsamlı bir ticaret anlaşmasıyla sonuçlanmamasına rağmen, sonuç kesinlikle neşelendirilecek bir şeydi. haziran ayının sonunda, başkan trump ve başkan xi, bir ticaret anlaşmasını sonuçlandırmak için müzakerelere devam etmeyi kabul ederken, aynı zamanda şu anda herhangi bir ek tarife empoze etmemeyi de kabul etti. ticari ateşkes, özellikle mayıs ve haziran aylarında bazı zayıf faaliyetler ve duyarlılık verilerinin ardından Çin ekonomisini desteklemeye yardımcı olabilir; ancak, Çin ekonomisi için 2019'da% 6,1 ve 2020'de% 6,0 büyüme öngörüsümüzü sürdürüyoruz. ”

“küresel para politikası, fed'in öncülüğünü yaptığı dolandırıcılık yönünde ilerlemeye devam ediyor . fed başkanı powell'ın son açıklamaları temmuz ayı faiz indirimi ile uyumluyken, haziran nokta planı, birkaç fomc politikacısının bu yıl birden fazla faiz indirimi beklediğini belirtti. bir dovish fed'e cevaben, pek çok gelişmekte olan merkez bankasının, 2019 sonuna ve 2020'ye doğru ortaya çıkan gsyİh büyümesine destek vermesi gereken yıl sonuna kadar politika faiz indirimlerini sürdüreceğine inanıyoruz. ekonomiler 2019’da% 4.0 büyüyecek ve 2020’de% 4.3’e çıkacak ”dedi.

“g10 merkez bankalarının yıl sonuna kadar daha kolay para politikası izlemelerini bekliyoruz. avrupa'da kötüleşen büyüme ve enflasyon dinamikleri göz önüne alındığında, ecb'nin eylül ayında faiz oranlarını düşürmesini beklerken, avustralya merkez bankası ve yeni zelanda merkez bankası'nın bu yıl faiz oranlarını düşürmesini bekliyoruz.

orjinal metin aşagıdadır.

g10 central banks to continue easing monetary policy - wells fargo

analysts at wells fargo, expect the federal reserve (fed), the european central bank (ecb) and other g10 central banks to continue easing monetary policy as their respective economies slowdown, in particular the reserve bank of australia (rba) and the reserve bank of new zealand (rbnz).

key quotes:

“while the g20 summit did not result in a comprehensive trade deal, the outcome was certainly something to cheer about. in late june, president trump and president xi agreed to resume negotiations towards finalizing a trade deal, while they also agreed to not impose any additional tariffs for the time being. the trade truce may help support china’s economy, especially after some weak activity and sentiment data in may and june; however, we maintain our forecast for the chinese economy to grow 6.1% in 2019 and 6.0% in 2020.”

“global monetary policy continues to move in a dovish direction, led by the fed. fed chairman powell’s recent statements are consistent with a july rate cut, while the june dot plot indicates several fomc policymakers expect multiple rate cuts this year. in response to a dovish fed, we believe many emerging central banks will pursue policy rate cuts before the end of the year, which should provide some support to emerging gdp growth towards the end of 2019 and into 2020. as of now, we forecast developing economies to grow 4.0% in 2019 and to accelerate to 4.3% in 2020.”

“we expect g10 central banks to pursue easier monetary policy by the end of the year as well. given deteriorating growth and inflation dynamics in europe, we now expect the ecb to cut rates in september, while we also expect the reserve bank of australia and the reserve bank of new zealand to continue cutting rates this year.”

alıntıdır. ytd

 
işaret. 19:45, 26/04
 • + 7
 • - 0

fed will be forced to start cutting rates in 2020 - rabobank

"the official gdp figure published today by the bureau of economic analysis beat the atlanta fed’s nowcast and came in at 3.2%," rabobank analysts note.

key quotes

"however, the government shutdown, trade wars, government spending and seasonality issues have distorted this gdp growth figure significantly. on the positive side, the government shutdown should have subtracted 0.4 ppt from q1 gdp growth, according to estimates by the congressional budget office. this means that without this episode today’s figure would have been 3.6%."

"what’s more, due to residual seasonality in the data q1 gdp growth is systematically weaker than other quarters. this means that true momentum in the economy would be above 3.6%."

"however, the yield curve remains partially inverted. therefore we continue to expect the economy to fall into recession in 2020h2. consequently, we think that the fed will be forced to start cutting rates in 2020."

alıntıdır.

ytd by@işaret

.

 
DATAMER 18:35, 13/03
 • + 26
 • - 0

nedİr bu dolar endeksİ (dxy)

sıklıkla sorulduğu ve kafa karışıklığının giderilmesi gerektiğini düşündüğüm için açıklama gereği duydum. başlıyoruz..

dolar endeksi, abd dolarının ülkenin başlıca ticari ortaklarının paralarıyla oluşan bir sepete karşı değeridir. Önce bu sepeti oluşturan para birimleri nedir ve endeks içindeki ağırlıkları nelerdir ona bakalım.
euro: % 57,6
yen: % 13.6
sterlin: % 11.9
canada doları : % 9.1
İsveç kronu: % 4.2
İsviçre frangı: % 3.6

yukarıdaki 6 para birimi küresel ticarette en çok kullanılan para birimleridir ve aynı zamanda istikrarı da temsil eder. bu oranların toplamı gördüğünüz gibi % 100 yapıyor.

elimden geldiğince basit ve yalın anlatmaya çalışıcağım. Şimdi iki kefeli bir terazi düşünelim. bu iki kefe eşit ağırlıkta olursa dengede olur. Öyle değil mi? bir kefede 50 kg varsa diğer kefede de 50 kg olmalı. dxy de bir terazidir. bir kefesinde abd doları var. ve diğer kefesinde yukarıdaki 6 parabirimi var.

dolar------ x----- euro,jpy,gbp,cad,sek,chf

yukarıda gördüğünüz terazi şuan tam dengede. onun dengesini bozan ve aşağı – yukarı hareketler yaptıran, ortadaki ‘’ x ‘’ işareti. İşte o ‘’ x ‘’ işareti biziz , yani yatırımcılar.
yatırımcı ( yani siz,biz,hepimiz) , elindeki euro yu satıp dolar alırsa ne olur? terazi dengede duramaz değil mi? dolar değer kazanır ve euro değer kaybeder tabi dolayısıyla sağ kefe olduğu gibi ağırlığını kaybedeceğinden havaya doğru kalkar. bu da dxy yi yukarı doğru çıkmasına sebep olur. ( örneğin dxy 98,20 iken 98,35 olur )
yada yine yukarıdaki teraziden devam edecek olursak, yatırımcı elindeki jpy yi satıp cad aldı. o zaman dxy terazisinde hiçbir değişim olmaz. ama jpy satış yediği için değer kaybeder ve cad paritesine alım geldiği için cad değerlenir. ( örneğin dxy 98,22 idi.. yine 98,22 )

ama artık şöyle demiyoruz değil mi? ya jpy düştü ama dxy niye düşmedi? İşte bundan. Çünkü para dolara girmedi. ve satılan jpy yine o kefedeki 6 para biriminden birine gitti. yani cad alındı. ( peki satılan jpy bu 6 para biriminden birine giriş yapmasaydı ne olurdu? terazide yine denge bozulurdu,çünkü yen den çıkış oldu ve kefe hafifledi. o halde dolar yine değer kazanacak ve dxy artacaktı. )

buraya kadar olan açıklama ve örneklemlerden yola çıkarak , dxy nin değerlenmesinin , doların sadece globalde güçlendiği anlamına gelmeyeceğini artık biliyor olmalısınız. Çünkü dxy değerlendiyse terazinin dengesi bozuldu demektir. terazinin dengesinin bozulması için ya dolar değerlenecekti ( o zaman dolar globaldede değerlenir) , yada kefenin diğer tarafı değer kaybedecekti.

toparlayacak olursak.. sağ kefedeki 6 para biriminden biri yada bir kaçı satış yemiş ise bunlar dolara girerse dxy artar, çünkü dolar talep görmüş,rakipleri ise satış yemiştir.
bu satış yiyen 6 para biriminden biri yada bir kaçı, dolar alımı olarak şekillenmez de diyelim ruble olarak alım görürse o zaman yine dxy güçlenir. ama bu dolar değer kazandığı için değil karşı kefe değer kaybettiği içindir.
gbp satış yiyor ve fiyatı düşüyor ise bu dxy nin güçleneceği anlamına gelmeyebilir. belki gbp satanlar euro almıştır ve terazi hala dengededir.

dxy nin yükselmesi doların değer kazandığı anlamına gelmez,belki dolar olduğu yerde duruyordur ama karşıdaki kefe değer yitiriyordur.

Öğrendiyseniz lütfen bu soruyu cevapladığınıza emin olun…
fed faiz artırmıyorum dediğinde neden dxy düşüyor?

son derece komplex ve üst düzey ağırlıklı geometrik ortalama kullanılan böyle bir yapıyı ancak bu kadar basit anlatabiliyorum. daha fazlası elimden gelmiyor..
faydası olması dileğiyle

 
işaret. 21:26, 30/01
 • + 10
 • - 0

alıntı (google'ın katkılarıyla)...
fed'in faiz oranı kararı ne zaman ve dxy'yi nasıl etkileyebilir?

federal reserve, kararını gmt'de 19: 00'da açıklayacak. jerome powell, 19: 30'da gmt'de basın toplantısı düzenleyecek. bugünden itibaren, her fomc toplantısını bir basın toplantısı ve yalnızca ekonomik projeksiyonlar Özetinin yayınlanmasıyla ilgili toplantılar izleyecektir.

anahtar notlar

federal reserve'den poliçeyi beklemeye alması bekleniyor. bu oran% 2,25 - 2,5 seviyesinde. analistler gelecekteki faiz oranı yolu ve ayrıca bilanço normalleştirme programı için herhangi bir sinyal arayacaklar. piyasaların dikkati, ileriye dönük rehberlikteki potansiyel değişiklikler üzerinde olacaktır. açıklamada bazı değişiklikler de görülüyor. küresel büyümedeki yavaşlama, ticaret savaşları, jeopolitik riskler ve finansal piyasalar arasındaki oynaklık, abd merkez bankasının daha "dovish" bir tona kayacağına dair spekülasyonlar yarattı.

“ ocak fomc toplantısında politika değişmeden kalacak, ancak iletişim tamamen bir başka konu olacak. fed fed projeksiyonları ve piyasa fiyatlandırma arasındaki boşluk verilmiş, ancak daha da dovish yönde pazarlar nudging olmadan - bir hastanın, politikaya bile temkinli, veri bağımlı bir yaklaşım iletmek istediği ,”tds analistleri yazdım. onlara göre, fed iki seçeneğe sahip: “ ifadeyi aralık ayındaki ifadeye benzer şekilde sürdürün ve fed başkanı jay powell’ın fed’in genişlemeyi desteklemeye devam etmek istediğini ve gelen verilere tepki vereceğini ya da ifadeyi güncellediğini söyledi. ileri rehberlik ve stres verileri bağımlılığının son izlerini kaldırın ve powell'ın bu değişikliklerin ürettiği tüm sorulara yanıt vermesini sağlayın.s. "fomc üyelerinden ikincinin bir versiyonunu seçmelerini bekliyorlar.

rabobank'taki analistler artık bu yıl herhangi bir oran zammı beklemiyorlar. fed'in sabrının yaz yürüyüşünü hedeflediklerini öne sürdüğü görülüyor. “ bununla birlikte, verim eğrisindeki son hareketler resesyona yaklaştığımız görüşümüzü doğruluyor. bu nedenle, ekonomik verilerin yürüyüş döngüsünün yeniden başlatılması için bir durum oluşturacak kadar güçlü olacağından şüpheliyiz. fed'in yılın ikinci yarısında bilanço normalleşmesini durdurmasını bekledik, bir yaz yürüyüşü için bir dava çöktü ” ; sonuçlandılar.

dxy için çıkarımlar

bir wsj makalesinin ardından geçen hafta zayıflayan abd doları, fomc’nin beklenenden daha kısa bir sürede bilanço normalleştirme programını sonlandırmayı düşündüğünü ileri sürdü. abd doları endeksi o gün 96.50'den keskin şekilde düştü. dün, 15 ocak'tan bu yana en düşük seviye olan 95.63'te dip seviyesine düştü. geçen cuma günüki slayt, toparlanma modunda olan dolar düşüşünün görünümünü zayıflattı.

son üç gün boyunca, dxy sabit kaldı, geçen hafta en yüksek seviyeden uzak kaldı. bugün abd verileri tarafından desteklenen yükselişe geçti, ancak hamle 96.00 ile sınırlandı. Önyargı olumsuz tarafa işaret ediyor, ancak momentum kazanır ve haftanın 96.40 üzerinde sona ermesini başarırsa, daha fazla kazanım olacağını işaret ediyor. kısa vadede, ani direnç seviyeleri 96.05'te, ardından 96.20 seviyesinde görülmektedir.

fed'in tonu piyasaların beklediğinden daha açık görünüyorsa, dolar düşmesi için olumsuz olurdu. yakın destek 95.70 seviyesindeydi, bu seviyenin altında düşüş baskısı artabilir. bir sonraki destek 95.50 ve ardından 95.25'te görülebilir.

faiz kararı hakkında

Önceden belirlenmiş bir düzenlilik ile, bir ülkenin merkez bankası, yönetim kurul üyelerinin farklı tedbirler aldığı, en alakalı olanın ticari bankalara kredilerde ve avanslarda alacağı faiz oranı olan bir ekonomik politika toplantısı yapar. abd'de, federal reserve yönetim kurulu en son kararlarını açıkladıkları beş ila sekiz haftalık aralıklarla toplanır. bir oran artışı yerel para birimini artırma eğilimindedir. bir oran indirimi yerel para birimini zayıflatma eğilimindedir. eğer oranlar değişmeden kalırsa (ya da karar büyük oranda düşürülürse), dikkat fomc bildiriminin tonuna ve tonun şahsen mi yoksa enflasyonun gelecekteki gelişmeleri üzerinde ne kadar zayıf olduğuna mı dikkat eder.

fomc ifadesi hakkında

fed'in faiz kararını takiben fomc, para politikası ile ilgili ifadesini yayınladı. açıklama , abd doları'nın oynaklığını etkileyebilir ve kısa vadeli bir olumlu veya olumsuz eğilim belirleyebilir. bir şahin görüş, abd doları için olumlu veya yükseliş olarak kabul edilirken, bir şahit görüş, olumsuz veya düşüş olarak kabul edilir.

 
DATAMER 11:20, 02/11
 • + 16
 • - 0

türkiye bugünkü görünümüyle önce stagflasyona oradan resesyona ve belki de slumpflasyona doğru ilerleyen bir ekonomi görünümünde bulunuyor. enflasyon çok yüksek (yüzde 24,52) ve büyüme de düşme eğiliminde bulunuyor. bu durumda nasıl bir ekonomi politikası izlenmesi gerekir? merkez bankası geçen ay faizi ciddi biçimde yükselterek parasal sıkılaştırmaya gitti. hükümet ise büyük kamusal harcamalar gerektiren projelere devam ederek öteden beri gevşek tuttuğu maliye politikasında bu hafta içinde birçok alanda dolaylı vergileri (kdv, Ötv) ve harçları düşürerek ilave gevşeme yaptı. bu çelişkili gibi görünen adımlar stagflasyona doğru giden bir ekonomide uygulanabilecek önlemlerdir. yani para politikasını sıkı tutarak enflasyonu denetimden kaçırmamak ve maliye politikasını gevşeterek büyümenin düşmesini engellemek doğru bir karma politika bileşimi olabilir. ne var ki bunun koşulu enflasyonun denetim altında olmasıdır. eğer enflasyon bu kadar yüksek olmasa mesela yüzde 3 – 5 dolaylarında olsa o zaman büyümeyi canlandırabilecek bu tür vergi indirimleri ve harcama artırıcı adımlar atılması doğru olabilir. Önce alınan bu önlemlerle büyüme eski ivmesine kavuşturulur, sonra da enflasyonu frenlemek için para politikası biraz sıkılaştırılabilir. mesela enflasyon oranı yüzde 2’lerde olan abd böyle bir politika izlerse yanlış olmaz. ne var ki dünyanın en yüksek 10’uncu enflasyon oranına sahip olan türkiye ekonomisinde bu tür maliye politikası gevşetmelerinin abd’deki gibi sonuç vermesi mümkün değildir. (alıntı)

 
Nekir 18:40, 18/10
 • + 6
 • - 1

“yatas” hisse senedi / 4 saatlik grafik / gartley pattern formasyonu (ayı)
4 saatlik grafik olduğu için uzun dönem rakamlarıdır.

giriş noktası d: ✰4.44✰
sonrasında yön aşağıya➘ olacak. buna göre;

ilk hedef / fibonacci 0.382..............4.09
ikinci hedef / fibonacci 0.618..........3.88

x: 4.54

a: 3.54

b: 4.25

c: 3.73

d: 4.44

formasyonların %100 çalışmadığını hatırlatırım.

.......................ytd.

 
Bafrali55 23:45, 17/10
 • + 12
 • - 0

dxy de günlük kapanış bazında 95.65'in üzerinde bir kırılma, boğalar tarafından ana hedef, 97.00 rakamı olarak görülecektir.........................................................................................................................................................................................

DXY Analiz/Yorum Gönder

X

DXY

0,05

97,339

EXY

0.00

0,00

SUSD

0,51

5,6690

5,6710

SEUR

0,47

6,3500

6,3550

SGLD

0,56

259,5205

259,7261

USDTRY

5,6737

5,6757

5,6770

-0,04

03:45:24

EURTRY

6,3599

6,3663

6,3697

-0,10

03:45:19

EURUSD

1,12040

1,12070

1,12105

-0,04

03:45:24

GLDGR

259,3018

259,3932

260,2235

-0,34

03:45:22

XAUUSD

1421,52

1421,69

1424,75

-0,22

03:45:23

 • Parite
 • Döviz
 • Altın
 • Emtia

USDJPY

108,039

108,046

107,868

0,16

03:45:17

GBPUSD

1,24690

1,24710

1,24755

-0,04

03:45:23

USDCHF

0,98328

0,98339

0,98203

0,13

03:45:23

USDCAD

1,31244

1,31254

1,31196

0,04

03:45:14

EURJPY

121,043

121,051

120,900

0,12

03:45:14

USDRUB

63,0129

63,0829

63,1039

-0,09

03:45:14

AUDUSD

0,70282

0,70289

0,70358

-0,10

03:45:22

USDSEK

9,41881

9,42130

9,41390

0,07

03:45:08

USDSAR

3,7464

3,7553

3,7505

0,01

03:28:43

USDCNY

6,8802

6,8822

6,8811

0,00

03:20:33

USDDKK

6,6635

6,6640

6,6606

0,05

03:45:18

USDGBP

0,8017

0,8019

0,8016

0,02

03:45:24

USDAED

3,6720

3,6740

3,6730

0,00

03:28:43

USDALL

108,37

109,37

109,00

-0,12

22/07

USDARS

42,4499

42,4599

42,4535

0,00

03:45:24

USDAUD

1,4224

1,4228

1,4217

0,06

03:45:24

USDAZN

1,7000

1,7100

1,7050

0,00

xxx

USDBGN

1,7354

1,7554

1,7451

0,02

03:28:43

USDBRL

3,7377

3,7449

3,7403

0,03

03:28:43

USDNOK

8,6172

8,6195

8,6076

0,13

03:45:22

USDKWD

0,3042

0,3044

0,3043

0,02

03:16:09

USDCLP

689,56

689,63

689,20

0,06

03:40:46

USDCOP

3172,10

3176,20

3174,50

-0,01

22/07

USDCZK

22,7830

22,8130

22,7850

0,06

03:45:12

USDDZD

118,9300

119,8300

119,2600

0,10

03:28:43

USDEGP

16,59

16,65

16,62

0,01

03:45:24

USDHKD

7,8086

7,8091

7,8106

-0,02

03:45:23

USDHNL

24,4500

24,8500

24,7500

-0,40

22/07

USDHUF

290,24

290,64

290,26

0,06

03:45:24

USDIDR

13936,00

13946,00

13939,00

0,01

03:40:18

USDILS

3,5260

3,5290

3,5395

-0,34

22/07

USDINR

69,1600

69,2000

68,9300

0,36

03:40:21

USDIQD

1185,00

1195,00

1190,00

0,00

22/07

USDIRR

42000,00

42210,00

42105,00

0,00

xxx

USDISK

124,57

125,17

124,82

0,04

03:45:18

USDJMD

133,36

136,57

134,62

0,26

03:00:08

USDJOD

0,7065

0,7115

0,7077

0,18

03:00:07

USDKES

102,61

104,61

103,60

0,01

03:32:50

USDKGS

69,6480

69,6480

69,6517

-0,01

22/07

USDKRW

1177,97

1178,00

1176,86

0,10

03:45:20

USDKZT

385,2400

386,2400

383,0500

0,70

22/07

USDLYD

1,3734

1,4270

1,4050

-0,34

03:00:08

USDMAD

9,5795

9,6295

9,6000

0,05

03:28:43

USDMXN

19,0536

19,0586

19,0558

0,00

03:45:07

USDMYR

4,1120

4,1170

4,1124

0,05

03:20:33

USDPEN

3,2830

3,2870

3,2855

-0,02

03:14:45

USDPHP

51,1190

51,1220

51,1100

0,02

03:40:18

USDPKR

139,79

139,89

139,88

-0,03

xxx

USDPLN

3,7901

3,7906

3,7884

0,05

03:45:24

USDQAR

3,6415

3,6420

3,6408

0,03

22/07

USDRON

4,2090

4,2190

4,2126

0,03

03:32:50

USDSGD

1,3617

1,3619

1,3608

0,07

03:45:16

USDSYP

514,98

515,48

515,23

0,00

xxx

USDTHB

30,86

30,87

30,85

0,05

03:45:24

USDTJS

9,3329

9,5560

9,4302

0,15

03:00:04

USDTMT

3,4000

3,6000

3,5100

-0,28

22/07

USDTND

2,6900

3,0375

2,8668

-0,10

22/07

USDTWD

31,0460

31,0760

31,0730

-0,04

03:45:24

USDUAH

25,4120

25,9480

25,7840

-0,40

03:00:08

USDUYU

35,0300

35,2300

35,1300

0,00

22/07

USDUZS

8564,00

8626,50

4172,50

106,00

03:40:52

USDVND

23192,50

23262,50

23247,00

-0,08

22/07

USDYER

249,80

250,80

250,25

0,02

22/07

USDZAR

13,8637

13,8742

13,8662

0,02

03:45:24

SEPET

6,0095

6,0130

5,9818

0,49

22/07

GBP

7,0586

7,0940

7,0826

-0,09

03:45:24

RUB

0,0897

0,0902

0,0899

0,11

03:44:59

AUD

3,9785

3,9984

3,9941

-0,14

03:45:24

SAR

1,5091

1,5166

1,5136

-0,05

03:45:24

CAD

4,3128

4,3344

4,3272

-0,08

03:45:24

KWD

18,6017

18,6949

18,6590

-0,06

03:45:24

CNY

0,8226

0,8267

0,8250

-0,03

03:45:24

SEK

0,6009

0,6039

0,6031

-0,12

03:45:24

NOK

0,6568

0,6601

0,6595

-0,14

03:44:59

CHF

5,7564

5,7852

5,7809

-0,17

03:45:24

DKK

0,8494

0,8537

0,8523

-0,08

03:45:24

JPY

5,2400

5,2600

5,2550

-0,10

03:44:54

HASGR

258,0136

258,1046

258,9307

-0,34

03:45:22

GKGU

45473,88

45478,84

45577,75

-0,22

03:45:22

GKGT

258037,0

258065,1

258922,7

-0,34

03:45:22

22B

234,6757

251,6195

243,9689

-0,34

03:45:22

GCYR

414,9561

425,3300

421,5621

-0,34

03:45:22

GYRM

829,9122

850,6600

843,1242

-0,34

03:45:22

GTAM

1659,824

1696,133

1683,646

-0,34

03:45:22

SKGU

45550,00

45570,00

45540,00

0,04

22/07

SKGE

40602,57

40622,21

40539,46

0,18

22/07

XAUEUR

1268,804

1268,951

1271,050

-0,17

03:45:23

XAUGBP

1138,9000

1141,2000

1141,9500

-0,17

03:41:02

XAUTRY

8065,195

8068,038

8093,862

-0,34

03:45:22

SCUM

1721,111

1747,122

1724,490

0,56

22/07

SCYR

416,5304

427,2495

419,5478

0,56

22/07

SYRM

833,0609

854,4989

839,0956

0,56

22/07

STAM

1666,122

1698,609

1673,025

0,56

22/07

SRES

1773,188

1799,987

1776,669

0,56

22/07

SRESK

1769,632

1796,377

1773,106

0,56

22/07

08A

77,85616

86,48879

81,71629

0,56

22/07

14A

147,92670

151,93980

149,10090

0,56

22/07

18A

189,4500

194,7946

191,0557

0,56

22/07

22A

236,1637

237,9091

235,7205

0,56

22/07

ATAT

1715,431

1742,762

1719,497

0,56

22/07

ATAC

426,9112

440,2357

431,1665

0,56

22/07

ATAY

853,8224

880,4715

862,3330

0,56

22/07

ATA25

4282,088

4376,385

4305,203

0,56

22/07

ATA5

8577,152

8713,811

8597,486

0,56

22/07

ZIYC

415,2328

428,5481

419,5483

0,56

22/07

ZIYY

830,4656

857,0961

839,0966

0,56

22/07

ZIYT

1660,931

1714,192

1678,193

0,56

22/07

ZIY25

4152,328

4233,535

4169,654

0,56

22/07

ZIY5

8304,656

8506,030

8358,680

0,56

22/07

XAGGR

2,9774

2,9777

2,9874

-0,33

03:45:22

XAGUSD

16,320

16,322

16,360

-0,24

03:45:22

BRENT

63,23

63,28

63,39

-0,20

03:40:48

COPPER

2,7209

2,7214

2,7268

-0,21

03:21:17

COTTON

79,90

79,92

80,02

-0,14

xxx

ZINC

1,0976

1,0985

1,0936

0,42

03:21:17

XPDUSD

1514,00

1533,00

1531,50

-0,52

03:40:54

LEAD

0,9041

0,9052

0,9062

-0,16

03:21:17

NICKEL

6,4259

6,4282

6,6033

-2,67

22/07

ALUM

0,8146

0,8153

0,8174

-0,29

03:21:17

XPTUSD

844,00

849,00

848,50

-0,24

03:40:54

SUGAR

13,82

13,84

13,89

-0,43

xxx

COFFEE

116,65

120,95

122,10

-2,70

xxx

CORN

369,50

369,50

369,50

0,00

xxx

WHEAT

507,25

507,50

508,00

-0,12

xxx

COCOA

2207,00

2210,00

2162,00

2,15

xxx

HOIL

2,3085

2,3092

2,3189

-0,43

xxx

NGAS

3,2230

3,2250

3,2140

0,31

xxx

 • Döviz ve Borsa Yorumları
0/0 Adet
caltay34 03:07

sn. @naji, bakmadım yarin hatırlatır iseniz bakıp söylerim olur mu ?

 • + 0
 • - 0
karaman 02:39

sn. @eyedie, iyi geceler faiz hakkında fikriniz nedir

 • + 0
 • - 0
eyedie 02:33

hayırlı geceler dostlar :)

sn. @mod kolay gelsin

 • + 0
 • - 0
eyedie 02:32

hatırlatma ;

xauusd de tetikte olmalı haftaya eksi yönde başlaması dövize yönelimi göstermekte dün gece dile getirmiştik bugün gbp ve usd ye akın olabilir dikkatlice izlemeli sakin karar vermeli.

ay sonuna kadar ben dxy de 97650 seviyelerinin üzerini görebileceğimizi belirtmek isterim abd 2 yıllık tahvil ihalesi var dikkatli olmalı ayrıca ekonomik takvimde göz önünde olmalı ytd

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 02:29

hatırlatma :

boris johnson ingiltere başbakanlığına secilirse gbp ve usd de bir atak gelecektir ama dikkatli olunmalı gbp için belirli direnclerde ciddi sell verilebilir usd için ise hafta başı dipten alınan kademeler kısa koşucular tarafından değerlendirilir.

şuandan itibaren kurlarda yüksek volatilite zamanı geldi çattı 25 temmuzda ciddi olasılıkla 5.95 seviyesi güçlü aldan çok satış noktası olabilir ve denge düzeltme noktası 5.8190 üzeri kalmalı tahminim bu yönde ve mb yi hafife almayın ytd

 
 • + 0
 • - 0
Babaogglu 02:27

herkese hayırlı geceler
perşembe günü mb'nin açıklamaları sonrası sizce dolarda düşüş mü olur yoksa yükseliş mi olur kesinlikle ytd..

 
 • + 0
 • - 0
Naji 02:24

bu platformda emeği geçen tüm dostlara teşekkür ederim. sn modlarimiza kolaylıklar dilerim. cümleten iyi geceler. allah rahatlık versin.

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 02:19

sn. @mbozkafa, ben kaçtım dost bol şans dilerim.

 • + 0
 • - 0
eyedie 02:18

sn. @kartanesi, eyvallah teşekkürler

 • + 0
 • - 0
eyedie 02:18

sn. @naji, sagol dost eyvallah

 • + 0
 • - 0
eyedie 02:17

sn. @çaylak06, ons 1400 $ ise 1 gram altın 45 $ dır usd ile alırsan bu onsdur.

xauusd = altın ons = 31.10 gold gram x 45 $ = 1400 $

ytd

 
 • + 0
 • - 0
Naji 02:16

sn. @eyedie, sanada dost allah rahatlık versin.

 • + 0
 • - 0
kartanesi 02:14

sn. @eyedie, saygılar bizden üstad takipdesiniz.

 • + 0
 • - 0
eyedie 02:14

😎herkese hayırli geceler dilerim :)

" 8 saat uyku 1 saat spor ve mis gibi kahvaltı tavsiyemdir "

☞sevdiklerinize sevginizi hissettirin.

☞israftan kaçınmalı üretken olmalı bilinçli hareket herdaim iyidir.

 
 • + 0
 • - 0
Çaylak06 02:13

sn. @eyedie, yani üstadım basit mantık ile düşünürsem usd ile gram almaya bi nevi ons deniyor dimi

 • + 0
 • - 0
eyedie 02:10

sn. @kartanesi, saygılar rica ederim dost :)

 • + 0
 • - 0
eyedie 02:10

sn. @naji, rica ederim takıldığınız bir nokta olursa burdayım ytd olarak

 • + 0
 • - 0
eyedie 02:09

usd konusunda anlatmak istediğim şudur ;

belirli bir noktada blokaj var buda 5.5760 ↘altını istemeyen ve 5.8190 ↗ üstünü istemeyen iki gücün savaşı iki rakam arasında 5.6613 ve 5.7710 ise sağlam destek ve dirençtir 5.5760 altı için 5.5480 e dokunmalı 5.8190 üstü ićin 5.8455 e dokunmalı başka türlü ne düşüş nede yükseliş gelmez ytd

 
 • + 0
 • - 0
kartanesi 02:06

sn. @eyedie, evet teşekkür ederim.

 • + 0
 • - 0
Naji 02:05

sn. @eyedie, anladım dost teşekkür ederim. yüreğine sağlık..

 • + 0
 • - 0
eyedie 02:04

sn. @kartanesi, tavsiye değil ama kâr isterseniz usd veya gbp size daha olumlu sanki sizi takip ettiğim için bu beyanım ytd

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 02:03

sn. @naji, ingilterede siyasi iktidar gelsin başka bir söze gerek yok ytd

 • + 0
 • - 0
Naji 02:03

sn. @caltay34, dost sizin aud usd hakkında fikriniz nedir.ytd olarak

 • + 0
 • - 0
eyedie 02:03

sn. @caltay34, izliyorum dost beklentiler yakın her zamanki gibi :)

 • + 0
 • - 0
kartanesi 02:02

sn. @eyedie, elimde bir miktar tl var yatırım tavsiyeniz ne olur

 • + 0
 • - 0
eyedie 02:02

sn. @mbozkafa, zamanla ögrenir insan ama sabırla :)

 • + 0
 • - 0
Naji 02:01

sn. @eyedie, dost kusura bakma biraz yoruyom seni. gbp nin yükselişe geçtiğini söylemek için 1.2522 nin üstünde kalması lazım diye hayal ediyorum.ytd olarak. sizce doğrumu? ytd olarak kimseyi yalnış yonlendirmeyelim.

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 02:01

sn. @laja, bir faydamız olduysa ne mutlu bize saygı ve sevgilerimle

 • + 0
 • - 0
caltay34 02:01

sn. @eyedie, öncelikle 5,7170 takip edelim üstü 4 s ve günlük kapanışlar ile 84 test ederiz gibime geliyor ytd

 • + 0
 • - 0
Mbozkafa 02:00

sn. @eyedie, haklısın üstad al sat alttan almaya kalktıkça kafalar karışıyor en güzeli beklemek parite daha kârlı ytd

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 01:59

sn. @mbozkafa, ben sadece 1 kademe usd ile jpy arttırıp onunla try a döneceğim bir al sat işim var o nedenle ! sonrada kalan yüzde 90 ile sabırla usd de beklerim sorun yok sakince izler olup bitene güler geçerim rahat olmak ve bilincli davranmak sart ha bu arada usd 7 try olsada satmam gerek yok benim için :) ytd

 
 • + 0
 • - 0
LAJA 01:56

sn@eyedie ilgiliniz ve samimiyetiniz için herkez adına teşekkür ederim sürekli takip ediliyorsunuz

 • + 0
 • - 0
Mbozkafa 01:55

sn. @eyedie, yarın 16 sonrası çok önemli dost önümüzdeki 2-3 gün herşeye gebe hayırlısı olsun diyelim ytd kademeleri dolu umarım doğru yerlerde satış yaparız

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 01:54

sn. @naji, gbp usd yükselir min. haftalıkta 1.26xx ler yakın ytd

 • + 0
 • - 0
eyedie 01:53

sn. @laja, takip eder yaparım derseniz mevcut usd ile boş durmaktansa en az bir kademe al satla kendinizi deneyin ama ons risklidir zarardan kurtulma yolu bir hedefte mevcut olanla beklemektir ytd

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 01:52

sn. @mbozkafa, dost en az 250 baz diyorum ama mb den mantıklı bir hamle beklemiyorum enflasyonu faiz düşürerek tek haneye çekmek isteyen düşünce ayazda duş almakla mesgul ytd

 
 • + 0
 • - 0
Naji 01:49

sn. @eyedie, gunici gbp.usd için tepe 1.2534..dip için 1.2417 görüyorum ytd

 • + 0
 • - 0
LAJA 01:48

sn @eyedie şundan dolayı soruyorum, baya bi zarar var bari ons hareketlerinden gramı arttırabilirmiyim acaba diye, mesela 1450 olduğunda 200 usd kazanma şansım vardı ama bekledim kaçtı, şuanda sanki öle bi görüntü var

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 01:48

sn. @naji, her analizcinin rakamları farklıdır her tahtada farklı destek dirençler olur ama birbirine yakındır o nedenle grafikte m50 m100 ve m200 çizgileri düşüş ve yükseliş trend çizgilerine ve indikatörlerin al yada sat sinyallerine bakmalısın daha faydalı ytd

 
 • + 0
 • - 0
Naji 01:48

sn. @eyedie, gbp usd için düşüş mü yükseliş mi bekliyorsunuz ytd

 • + 0
 • - 0
eyedie 01:46

sn. @laja, sabit durmalısın gramın değeri usd arttıkca artar zaten sabırlı olmalı hedefe ilerlemelisin. ytd

 • + 0
 • - 0
Mbozkafa 01:46

sn. @eyedie, kesin kaynak değil ama bugün bir haber geldi kulağıma faiz 300 baz indirilecek diye platform yoğun iken yazmadım arkadaşlar yanlış etkilenmesin diye bir de usd nin hala 5.68 lerde kalması gelecek faiz indiriminin 400 ve üzeri olma ihtimalini zayıflatmıyor mu ne dersin ytd

 
 • + 0
 • - 0
LAJA 01:45

amacım gramı arttırmak ons düşerse

 • + 0
 • - 0
Naji 01:45

sn. @eyedie, dost eline emeğine sağlık. sayenizde birşeyler öğrenmeye kendimi geliştirmeye çalışıyorum .bazı rakamlarda çok yakın oluyoruz ama nereden nereye yönelim olur ne tarafa kırılım olur onu kestirmekte çok zayif im .

 
 • + 0
 • - 0
eyedie 01:44

sn. @caltay34, dost sence bu hafta usd de en tepe rakam ne olur ytd

 • + 0
 • - 0
LAJA 01:44

sn@eyedie aynen gram altin var dostum ve usd de var tabiki terste kalmis sekilde

 • + 0
 • - 0
eyedie 01:43

sn. @mbozkafa, saat 2 bilemedin çeyrek geçe çıkabilirim az işlerim var dost buyur sormak istediginiz birseymi var ?

 • + 0
 • - 0
Mbozkafa 01:42

sn. @eyedie, saol güzel insan gece nöbetçimisin buradaysan usd ve faiz konuşalım ytd olsun

 • + 0
 • - 0
caltay34 01:41

sn. @eyedie, dolar dünyada tercih edilen para birimi.. globalde bunu değiştirmek kolay değil ytd

 • + 0
 • - 0
eyedie 01:41

sn. @laja, gram altınmı var elinizde şuan dost ?

 • + 0
 • - 0
0
0
0