GBP

İngiliz Sterlini

09:28:45

-0,15

A6,8310

S6,8652

Düşük6,8333

Yüksek6,8618

D.Kapanış6,8583

 • Canlı Grafik
 • GBP Yorumları

GBP - İngiliz Sterlini Yorumları

Ghost34 16:30, 07/02
 • + 3
 • - 0

İngiltere merkez bankası da risklere dikkat çekti, büyüme tahminini düşürdü

İngiltere merkez bankası, yılın ilk toplantısında beklenildiği üzere faizlerde değişikliğe gitmezken varlık alımlarını da 435 milyar sterlinde sabit tuttu. oy birliği ile alınan kararda kurulun büyümedeki revizyonu dikkat çekti.

İngiltere merkez bankası, 2019 büyüme beklentisini %1.7'den %1.2'ye düşürdü ve yüksek belirsizlik gerekçe gösterildi.

İngiltere merkez bankası, ülke özelinde brexit belirsizliğinin şirketleri de beklemeye zorladığını ve azalan yatırımların yanında ülke vatandaşlarının da belirsizlikler nedeniyle tasarrufa yöneldiğini açıkladı.

toplantının ardından gbp/usd 1,2850'ye gerileyerek gün içi en düşük seviyeyi görürken parite kaybını 6. güne taşıdı.

küresel belirsizliğin artması ile hem ülkelerin ekonomik göstergelerinde zayıflama yaşanıyor hem de merkez bankaları politikalarında beklemeyi seçiyor.

ab komisyonu bugünkü sunumunda euro bölgesi'nin 2019 büyüme beklentisini %1,9'dan %1,3'e düşürürken birlikteki ülkelerden en sert revizyon almanya'da yapıldı. lokomotif ekonominin 2019 büyüme beklentisi %1,8'den %1,1'e düşürüldü.

almanya, 2018'de %1,5 büyüme ile son 5 yılın en yavaş büyümesini gösterdi ve gerek pmi gerekse siparişler ve sanayi üretimindeki zayıflama aralık'ta da devam etti.

Çin ile başlayan ekonomik zayıflama euro bölgesi'nde giderek belirginleşirken İngiltere merkez bankası da gerek brexit gerekse küresel risklerin ülke ekonomisini negatif etkileyeceği görüşünde.

alıntıdır...

 
Ghost34 13:21, 01/11
 • + 6
 • - 0

brexit sonrası İngiltere'deki finans kurumlarına ab piyasalarına erişim verecek anlaşma tamamlanmak üzere- yetkili

brexit sonrası İngiltere'de yerleşik finans kurumlarına avrupa birliği (ab) piyasalarına erişim verecek mali anlaşmanın tamamlanmak üzere olduğu bildiriliyor.

times gazetesi finansal hizmetler ve veri değişimi konularında ileride geçerli olacak ortaklık konusunda, kesin olmamakla birlikte bir anlaşmaya varıldığını yazdı.

adının açıklanmasını istemeyen bir İngiliz yetkili, "İlerleme kaydediyoruz" dedi ve finansal hizmetlerle ilgili anlaşmanın ab'de halen kullanılan "denklik" sistemine dayandırılacağını söyledi.

halen ab üyesi olduğu için İngiltere'deki bankalar ve sigorta şirketleri tüm ab içinde her türlü finansal faaliyette hiçbir engelle karşılaşmadan çalışabiliyorlar.

ancak denklik, iş ilişkilerinde daha sınırlı bir alan çiziyor ve ticari banka kredileri gibi önemli faaliyetleri kapsamıyor.

yetkili, bu ay geniş kapsamlı bir brexit anlaşması sağlanabilirse, finansal hizmetler anlaşmasının da beklenebileceğini söyledi.

yüzyıllardır dünyada para akışının en önemli kanallarından biri olan londra, uluslararası finansta dünyanın en büyük merkezi. new york bazı ölçütlere göre daha büyük olsa da, daha çok amerikan piyasalarına odaklanan bir merkez.

İngiltere'nin 2016 yılında yapılan referandumla ab'den çıkma kararı almasından sonra pek çok bankacı ve siyasetçi, finans çalışanları ve şirketlerinin topluca İngiltere'yi terk edeceğini ve londra'nın küresel finans alanındaki konumunun çok ağır bir darbe alacağını öne sürmüşlerdi.

İngiltere dün yaptığı bir açıklamayla, brexit müzakerelerinin sonuçlanması için kesin bir tarih olmadığını bildirdi.

alıntıdır.

 
Winst10 12:21, 29/09
 • + 8
 • - 1

brexit süreci

23 haziran 2016'da yapılan referandumdan yüzde 52 oyla çıkan avrupa birliği'nden ayrılma kararının (brexit) en somut adımı 21 mart 2017 tarihinde başbakan theresa may tarafından ab müktesebatının birlikten ayrılmayı düzenleyen 50. maddesini işletmek üzere hazırlanan mektubu imzalayarak ayrılma sürecini başlatmış oldu. (ab müktesebatı 50. madde- her üye devlet kendi anayasal kurallarına uygun olarak birlikten çıkma kararı alabilir.)

İngiltere nin 50. maddeyi resmen devreye sokması ile 2018 mayıs ayında ayrılma koşulları ve gelecekteki ilişkilerin şekillendirilmesi konusunda müzakereler başlamış oldu. müzakerelerin olumlu sonuçlanabilmesi için birlik üyesi 27 ülkenin %72 sinin onay vermesi gerekli bununda ab topam nüfusunun %65 ini temsil etmesi gerekiyor.

müzakereler belirlenen sürede bitirilemezse tüm ab üyelerinin oyları ile süreç +1 yıl daha uzatma hakkı bulunuyor ancak üye ülkelerden birisi dahi görüşmeleri uzatmama kararı alırsa ingilterenin ab ile hiç-bir anlaşma yapmadan birlikten ayrılma hakkı var. (not: müzakereler sırasında ingiltere birlikten ayrılma kararından vazgeçme hakkına sahip)

gelelim brexit sürecinin ekonomi yansımalarına... oylama sonrası 2016 yılı son çeyrek ekononi beklentilerden çok farklı olarak 0.7 büyüme gösterdi fakat yine son çeyrek yatırımları yüzde 1 oranında azaldı. oylama öncesi (gbp/tr 4.28) gbp/usd paritesi 1.48 lerden yıl içerisinde 1.21 lere gerileme gösterdi ve yaklaşık %15 lık bir değer kaybı yaşadı.bu düşüş ihracata olumlu yansırken otomobil sektöründe ithalat masraflarının artmasına yol açtı. sterlinin düşük seyretmesinin nedeni de merkez bankasının uyguladığı rekor düzeyde düşük faiz uygulaması olmuştur.

brexit için kritik adımlardan birisi de 21 haziran 2018 tarihinde parlamentonun alt kanadı olan avam kamarasının brexit yasa tasarısı’nı onaylamaması olmuştur. avam kamarası yapılan oylamada ab mevzuatını İngiltere’nin iç hukuku haline getirecek brexit yasa tasarısını, 303’e karşı 319 oy ile onaylamış oldu. (avam kamarasında onaylanan tasarılar lordlar kamarasına gönderilerek değişiklik talepleri sorulur uzlaşı sonucunda son onay alınır.)

12 temmuz 2018 tarihinde gelindiğinde ingiltere kanadı başbakan theresa may ab den çıkış planını açıkladı ve belirlenen maddeleri dosya halinde (beyaz belge ) ağustos ayı içerisinde ab başkanlığına teslim etti. başkanlık belgeyi üye ülkelerin hepsine incelenmek üzere gönderdi ve 60 günlük geri dönüş süresi belirlendi. Üye ülkelerden süreç ile ilgili görüşleri hazırlanan planın uygunluğu ve bunlar üzerinde ki değişikli talepleri istendi. ekim 2018 içinde belgeye gelecek olan cevaplar bundan sonraki yol haritasına şekil vermekte önem arz ediyor.

hazırlanan raporda bazı maddeler şöyle;

İngiltere, mal ticaretinde ab ile bir dizi ortak kuralı kabul edecek.
kuzey İrlanda'da yaşanabilecek bir sınır sorununun önüne geçebilmek adına İngiltere'nin ab kurallarına harmonizasyonunun devam etmesini içeren bir anlaşma imzalanacak.
İngiltere parlamentosu ticaret politikasını denetleyecek ve gerekli gördüğü noktalarda ab'nin ticaret politikasından farklı bir yön izleme kararı alabilecek.
hizmetlerin dolaşımı konusunda daha farklı düzenlemelere gidilecek ve bu düzenlemelerde daha fazla esneklik payı bırakılacak.
taraflar müşterek bir kurumsal çerçeve çizerek İngiltere ile ab arasındaki anlaşmaların detaylarını inceleyecek.
avrupa adalet divanı, brexit sonrasında İngiltere'de yetkili bir mahkeme olmayacak. ancak İngiltere mahkemeleri, ab kuralları ile uyumlu hale getirilmiş alanlarda karar alırken avrupa adalet divanı'nın emsal kararlarını da göz önünde bulunduracak.
ab ile İngiltere arasındaki sınırlar 'müşterek gümrük bölgesi' olarak nitelendirilecek.
İngiltere ve ab arasında kişilerin serbest dolaşımı sonlanacak.
İngiltere ve ab vatandaşlarının karşılıklı olarak seyahat edebilmesi için yeni bir çerçeve oluşturulacak.


umarım brexit hakkında biraz olsun yolunuzu aydınlatabilmişimdir. saygılar

 
Gökmaviayyıldız 09:21, 27/04
 • + 7
 • - 1

**parİte nedİr, nasil yapilir ? ***

elinizde tl varsa bu tl ile düşükten usd, euro, gbp alıp satmak da bir paritedir. burada anaparamız tl'dir.

Şayet usd fazla miktarda ise gbp/usd veya euro/usd gibi paritelerle usd miktarınızı arttırabilir ve dolayısıyla da ortalamanızı düşürebilirsiniz.

Şu an,
gbp/usd paritesi 1, 4050
euro/usd paritesi 1, 2250 farz edelim.
bunlardan herhangi birinin yükseleceğini düşünüyorsak elimizdeki usd'ler ile euro veya gbp alıyoruz.

1000 dolar örnekle yapacak olursak,

1000/1, 4050=711, 74 gbp (yükselince tekrar usd'ye döneceğiz)
711, 74*1, 42=1010, 67 (bu şekilde 10 dolar arttırmış olacağız. )

1000/1, 2250=816, 32 euro (yükselince tekrar usd'ye döneceğiz)
816, 32*1, 24=1012, 24 (bu şekilde 12 dolar arttırmış olacağız. )

1000 doları 3, 90'dan aldıysanız maliyetiniz 3900 tl'dir.
3900/1010 dolar=3, 86 yapar ki,

bu şekilde ortalamanız da aşağı çekilecektir.

istifadenize arkadaşlar (alıntıdır)

 
işaret. 00:10, 29/01
 • + 4
 • - 0

gbp / usd 29 ocak 2018 haftasına ilişkin r teknik analizler:

İngiliz sterlini hafta boyunca önemli oranda yükseldi ve 1.40 seviyesinin üzerine çıktı. bu çok boğa işareti ve bence pazarın sonunda 1.50 seviyesine bakacağız. yukarıda bir sürü gürültü var, bu yüzden çok dalgalanma bekliyoruz. bence kısa vadeli geri çekilme muhtemelen gerekli, ancak 1,40 seviyesinin bu pazarı ters yönde zorlamaya devam edecek kadar destekleyici olmasını bekleyeceğim. biraz abartılmış durumdayız, bu yüzden geri çekilme genel eğilim için sağlıklı olmalıdır. 1.39 seviyesinin altına düşersek, pazarın çok daha düşük ve belki de 1.35 seviyesinin altına ineceğini düşünüyorum.

abd doları halen olağanüstü zayıf ve bunun muhtemelen bu pazarda yansımasını görmeye devam edeceğiz. İngiliz ekonomisinin ve birleşik krallık'ın ölümü biraz erken duyuruldu ve sanırım şu anda gördüğümüz şey bu. birleşik krallık avrupa birliği ile görüşmelerden adil bir anlaşma yaparsa, İngiliz sterlininin güçlenmeye devam edeceğini ve belki de birkaç yıl önce gördüğümüz en yüksek seviyelere ulaşacağını tahmin ediyorum. alternatif olarak, fakir bir anlaşma yaparsa, bu muhtemelen İngiliz sterlini çok daha düşük gönderir. Çok fazla gürültü bekleyin, ancak dünya çapında bir şeyler değişmediği takdirde, alıcıların değeri temsil ettiği için çekişmeleri çekeceğini görüyoruz.

 
işaret. 22:25, 09/12
 • + 3
 • - 1

alıntı yorum
İngiliz sterlini hafta başında çok dalgalı bir seyir izleyerek başlangıçta 1.35 seviyesinin üzerine çıktı ancak daha sonra hafifçe negatif bir mum oluşturdu. bu, 1.3333 seviyesi daha önce dirençli olduğu için çok fazla etkinlik gördüğümüz bir alandır ve şimdi destekleyici olmuştur. takip edebileceğimiz bir güzel eğilme çizgisi var, bu yüzden yeterince sabırlısanız, uzun süre gitmek için çok sayıda sebeb bulmanız gerektiğini düşünüyorum. bunun uzun vadeli çizelgelerde 1.31 kolunun altına gelene kadar, bunun kısa sürede kısaltılmış bir pazar olduğunu düşünmüyorum. bu grafiğe baktığımızda, tüm yıl boyunca şekillendirmekte olduğumuz bir kanalın yükseliş eğilimini hayal etmek zor değil ve sanki durum böyle devam edecekmiş gibi görünüyor.
alternatif olarak, 1.3650 seviyesinin üstesinden gelebilirsek, bu pazarın uzun vadede ve belki ertesi yıl 1.50 seviyesini hedefleyerek daha da yükselmeye devam edeceğini düşünüyorum. İngiliz sterlini İngiltere ile ab arasındaki müzakerelerden etkilenmeye devam edecek ve anlaşma tamamlanmış gibi görünüyordu. bu noktada, İngiltere'de önümüzdeki birkaç yıl içinde neler olacağına dair bir belirsizlik olduğunu düşünüyorum, fakat açıkçası İngiliz sterlininin biraz değer düşüklüğüne uğradığını ve konuştuğum uzmanların çoğunun aynı şekilde hissetmek. genel olarak, pozisyon boyutunuzu küçük tutarsanız, ticareti lehinize olarak ekleyebilirsiniz. Önümüzdeki birkaç ay içinde çok fazla gürültü geleceğini düşünüyorum, bu yüzden bunu aklınızda tutun.
ytd

 
Gold34 17:27, 14/11
 • + 11
 • - 2

tl ve diğer para birimleri karşısında gbp; brexit hususunda 40 parlamento üyesinin başbakan theresa may'e yönelik güven oylamasına olumsuz yanıt vermesi ardından düşüş yaşadı bu konuda liderlik değişimi ve güven oylaması için gerekli toplam oy 48 toplam... yani 48 oyla parti tüzüğüne göre may azledilmesi sözkonusu...buna bağlı düşüşte
gbp 5,04 —5.09 arası seyir izlenmekte...

 

GBP Analiz/Yorum Gönder

X

DXY

0,15

96,901

EXY

0.00

0,00

SUSD

0,62

5,2930

5,2950

SEUR

0,76

5,9850

5,9900

SGLD

0,97

225,5509

225,7426

USDTRY

5,3066

5,3086

5,3049

0,05

09:28:45

EURTRY

5,9979

6,0016

6,0052

-0,09

09:28:37

EURUSD

1,12971

1,12981

1,13148

-0,15

09:28:47

GLDGR

225,8951

225,9802

227,9998

-0,90

09:28:45

XAUUSD

1323,95

1324,13

1336,80

-0,95

09:28:45

 • Parite
 • Döviz
 • Altın
 • Emtia

USDJPY

110,637

110,644

110,587

0,05

09:28:43

GBPUSD

1,29000

1,29020

1,29282

-0,21

09:28:47

USDCHF

1,00531

1,00536

1,00410

0,12

09:28:47

USDCAD

1,32585

1,32596

1,32409

0,14

09:28:45

EURJPY

124,989

125,004

125,125

-0,10

09:28:46

USDRUB

66,1959

66,2659

66,2114

0,03

09:25:29

AUDUSD

0,71152

0,71157

0,71330

-0,25

09:28:47

USDSEK

9,26221

9,26493

9,24895

0,16

09:28:46

USDSAR

3,7460

3,7549

3,7507

-0,01

09:28:45

USDCNY

6,7786

6,7806

6,7667

0,19

09:28:45

USDDKK

6,6036

6,6043

6,5942

0,15

09:28:45

USDGBP

0,7750

0,7751

0,7735

0,19

09:28:45

USDAED

3,6722

3,6742

3,6732

0,00

09:08:32

USDALL

109,51

110,51

110,10

-0,08

18/02

USDARS

38,7210

38,7290

38,7190

0,02

09:28:44

USDAUD

1,4053

1,4055

1,4020

0,25

09:28:47

USDAZN

1,6950

1,7100

1,7025

0,00

18/02

USDBGN

1,7211

1,7411

1,7290

0,12

09:28:45

USDBRL

3,7297

3,7368

3,7360

-0,07

09:28:45

USDNOK

8,6150

8,6175

8,6026

0,16

09:28:45

USDKWD

0,3033

0,3043

0,3039

-0,03

09:28:45

USDCLP

660,40

661,40

660,90

0,00

05:57:48

USDCOP

3129,70

3133,70

3133,50

-0,06

18/02

USDCZK

22,7500

22,7800

22,7291

0,16

09:28:45

USDDZD

118,5300

119,4200

118,9100

0,05

09:28:45

USDEGP

17,53

17,63

17,54

0,25

09:28:46

USDHKD

7,8481

7,8486

7,8477

0,01

09:28:47

USDHNL

24,0240

24,9090

24,4155

0,21

04:00:05

USDHUF

281,31

281,59

281,04

0,14

09:28:36

USDIDR

14124,30

14126,80

14131,50

-0,04

09:28:30

USDILS

3,6211

3,6251

3,6184

0,13

09:19:06

USDINR

71,5700

71,5800

71,4050

0,24

09:28:10

USDIQD

1169,30

1222,40

1193,30

0,21

04:00:03

USDIRR

42000,00

42210,00

42105,00

0,00

xxx

USDISK

119,98

120,58

120,13

0,12

09:28:45

USDJMD

132,19

135,38

134,56

-0,57

04:00:05

USDJOD

0,7062

0,7112

0,7095

-0,11

09:08:32

USDKES

98,48

102,02

100,14

0,11

09:28:45

USDKGS

69,7600

69,7600

69,7609

-0,00

18/02

USDKRW

1127,01

1129,01

1126,05

0,17

09:28:30

USDKZT

376,0200

377,0200

377,1300

-0,16

18/02

USDLYD

1,3700

1,4231

1,3937

0,21

04:00:04

USDMAD

9,5218

9,5718

9,5375

0,10

09:28:46

USDMXN

19,2739

19,2815

19,2460

0,16

09:28:36

USDMYR

4,0850

4,0900

4,0798

0,19

07:39:00

USDPEN

3,3206

3,3234

3,3385

-0,49

18/02

USDPHP

52,2600

52,4600

52,3645

-0,01

09:28:45

USDPKR

139,60

139,70

139,15

0,36

18/02

USDPLN

3,8324

3,8329

3,8271

0,15

09:28:45

USDQAR

3,6405

3,6420

3,6411

0,01

18/02

USDRON

4,1986

4,2036

4,1944

0,16

09:28:45

USDSGD

1,3573

1,3576

1,3566

0,07

09:28:45

USDSYP

514,98

515,48

515,23

0,00

xxx

USDTHB

31,25

31,27

31,22

0,12

09:28:40

USDTJS

9,3448

9,5660

9,4359

0,21

04:00:03

USDTMT

3,4100

3,6100

3,5000

0,29

xxx

USDTND

2,8992

3,0721

3,0588

-2,39

18/02

USDTWD

30,8520

30,8540

30,8330

0,06

09:28:19

USDUAH

26,9630

27,4940

27,1730

0,20

04:00:05

USDUYU

32,5100

32,7100

32,6100

0,00

18/02

USDUZS

8379,90

8441,80

4172,50

101,58

xxx

USDVND

22897,20

23604,90

23204,50

0,20

04:00:06

USDYER

249,80

250,80

249,85

0,18

xxx

USDZAR

14,1512

14,1597

14,1237

0,23

09:28:38

SEPET

5,6390

5,6425

5,6020

0,69

18/02

GBP

6,8310

6,8652

6,8583

-0,15

09:28:45

RUB

0,0799

0,0803

0,0801

0,00

09:23:17

AUD

3,7667

3,7856

3,7840

-0,20

09:28:45

SAR

1,4116

1,4187

1,4144

0,06

09:27:55

CAD

3,9922

4,0122

4,0064

-0,10

09:28:45

KWD

17,4253

17,5126

17,4561

0,07

09:28:45

CNY

0,7809

0,7848

0,7840

-0,13

09:27:55

SEK

0,5715

0,5743

0,5736

-0,11

09:28:30

NOK

0,6144

0,6175

0,6167

-0,11

09:27:55

CHF

5,2664

5,2928

5,2827

-0,06

09:28:45

DKK

0,8016

0,8056

0,8044

-0,10

09:28:35

JPY

4,7800

4,8000

4,7900

0,00

08:22:21

HASGR

224,7728

224,8575

226,8671

-0,90

09:28:45

GKGU

42353,26

42358,54

42764,23

-0,95

09:28:45

GKGT

224794,2

224822,2

226860,0

-0,90

09:28:45

22B

204,4416

219,2078

213,7580

-0,90

09:28:45

GCYR

361,5002

370,5377

369,3596

-0,90

09:28:45

GYRM

723,0004

741,0754

738,7192

-0,90

09:28:45

GTAM

1446,001

1477,632

1475,158

-0,90

09:28:45

SKGU

42400,00

42420,00

42260,00

0,35

18/02

SKGE

37453,18

37472,50

37409,82

0,14

18/02

XAUEUR

1171,894

1172,049

1181,900

-0,84

09:28:45

XAUGBP

1025,0000

1027,1000

1034,1500

-0,78

09:28:04

XAUTRY

7026,127

7028,775

7091,591

-0,90

09:28:45

SCUM

1495,519

1518,121

1492,625

0,95

18/02

SCYR

362,0092

371,3466

363,1375

0,97

18/02

SYRM

724,0184

742,6931

726,2750

0,97

18/02

STAM

1448,037

1476,357

1448,079

0,97

18/02

SRES

1540,770

1564,056

1537,788

0,95

18/02

SRESK

1537,680

1560,920

1534,704

0,95

18/02

08A

67,66528

75,17229

70,72894

0,98

18/02

14A

128,56400

132,05940

129,05350

0,97

18/02

18A

164,6522

169,3069

165,3673

0,97

18/02

22A

205,2513

206,7802

204,0268

0,97

18/02

ATAT

1490,891

1514,733

1488,302

0,97

18/02

ATAC

371,0312

382,6337

373,1939

0,97

18/02

ATAY

742,0624

765,2675

746,3878

0,97

18/02

ATA25

3721,590

3803,763

3726,347

0,97

18/02

ATA5

7454,457

7573,664

7441,513

0,97

18/02

ZIYC

360,8814

372,4753

363,1378

0,98

18/02

ZIYY

721,7629

744,9506

726,2757

0,97

18/02

ZIYT

1443,526

1489,901

1452,551

0,98

18/02

ZIY25

3608,814

3679,604

3609,024

0,97

18/02

ZIY5

7217,629

7393,070

7234,814

0,97

18/02

XAGGR

2,6901

2,6912

2,6964

-0,21

09:28:45

XAGUSD

15,764

15,771

15,800

-0,20

09:28:45

BRENT

66,43

66,47

66,36

0,14

09:28:38

COPPER

2,8355

2,8364

2,8440

-0,28

09:21:17

COTTON

79,90

79,92

80,02

-0,14

xxx

ZINC

1,1952

1,1957

1,2001

-0,38

09:21:17

XPDUSD

1467,00

1484,00

1459,50

1,10

09:27:28

LEAD

0,9197

0,9203

0,9308

-1,15

09:21:17

NICKEL

5,6223

5,6245

5,6393

-0,28

09:21:17

ALUM

0,8271

0,8276

0,8279

-0,06

09:21:17

XPTUSD

807,00

812,00

807,00

0,31

09:26:28

SUGAR

13,82

13,84

13,89

-0,43

xxx

COFFEE

116,65

120,95

122,10

-2,70

xxx

CORN

369,50

369,50

369,50

0,00

xxx

WHEAT

507,25

507,50

508,00

-0,12

xxx

COCOA

2207,00

2210,00

2162,00

2,15

xxx

HOIL

2,3085

2,3092

2,3189

-0,43

xxx

NGAS

3,2230

3,2250

3,2140

0,31

xxx

 • Döviz ve Borsa Yorumları
0/0 Adet
caltay34 09:27

sn. @yshem, yapcak bisey yok en azından kurtuldum :))) sopayla kovalayamazsın beni :))) saka bi yana olsun fırsatlar bitmez bu piyasada ytd saygılar ...

 
 • + 0
 • - 0
Yshem 09:26

sn. @caltay34, ahhh ahhh şimdi geriye döndüm onları okuyordum pc şarjı bitmiş kapanmış halbuki döviz borsa syf hep açıktır ekranda :(

 
 • + 0
 • - 0
Bafrali55 09:25

sn. @asivemavi, düşüşte 5.30 altında 5.29 5.28 5.27 5.26 takibinde olsun ytd . ytd

 • + 0
 • - 0
caltay34 09:24

caltay3400:37
sn. @yshem buralardamisin .. bak ekranlara :)) çok çağırdım sonra nerdeydin deme ytd saygılar .

 • + 0
 • - 0
HÜMANİST 09:23

sn. @yshem, teşekkür ederim. bilmukabele

 • + 0
 • - 0
Yshem 09:23

sn. @hümanist, günaydın efendim saygılar....

 • + 0
 • - 0
araftayım 09:23

günaydın db ailesi, herkese bol kazançlı az stresli saatler dilerim.

 • + 0
 • - 0
HÜMANİST 09:22

günaydın arkadaşlar. bugüne özel dolar kurunda olası çıkışlarda takip edeceğim rakamlarım yine 5,3274-5,3462-5,3630 olup;
olası düşüşlerde takip edeceğim rakamlarım 5,2817-5,2785-5,2668-5,2480 dir.

bahse konu rakamsal değerler tamamen hayal ürünüdür ( t h ü )

 
 • + 0
 • - 0
Bafrali55 09:22

sn. @asivemavi, sıralı bingo ..... :)

 • + 0
 • - 0
balkankasabı 09:21

son 10 gün. sonrası belli. ytd. ytd. ytd.

 • + 0
 • - 0
caltay34 09:21

euro yada bak sonra kızma ... ytd saygılar ...

 • + 0
 • - 0
ASİVEMAVİ 09:21

sn. @bafrali55,
😁 pasam masallah sıralı rakamlar cok fena bingo lar geliyeahh 😎

 • + 0
 • - 0
Yshem 09:21

sn. @caltay34, aaa ciddi mi? yok maalesef dün çok yoruldum iş yoğundu ama mesajda gelmemiş tüh yaaa.ytd

 • + 0
 • - 0
caltay34 09:20

sn. @yshem, usd en düşük kaç gelmiş gördün mu ?? geri gelecekten kastım buydu geldi sonra kzma bana .. gelmicek diye sopayla kovalarsın diye korktum valla :)) ytd

 
 • + 0
 • - 0
asfar 09:20

cümleten selamun aleyküm hayırlı kazançlar

 • + 0
 • - 0
Musab 09:19

s.a günaydın hayırlı kazançlar herkese

 • + 0
 • - 0
caltay34 09:19

sn. @yshem, günaydın dun sana çok yazdım okumadin mi gece :)) sattıklarımi yerine koydum :) %80 döviz %20 tl deyim ytd saygılar .

 
 • + 0
 • - 0
mr.durust 09:17

ben doların bugün bir üst banta geçeceğini düşünüyorum ytd.

 • + 0
 • - 0
Yshem 09:17

sn. @caltay34, ne pozisyondasın ?

 • + 0
 • - 0
caltay34 09:16

sn. @gökmaviayyıldız, değerli kardeşim 5,3146 bugün de engel olur mu sence :)) dun çok direndi bee. ytd saygılar .

 
 • + 0
 • - 0
Bafrali55 09:15

sn. @asivemavi
,5.30 geçerse 5.31 🔼5.32🔼5.33 🔼5.34 5.35 5.36 kırılırsa 5.37 gelirmi ytd.

 • + 0
 • - 0
caltay34 09:14

sn. @asivemavi, saol değerli kardeşim emeğine sağlık ...

 • + 0
 • - 0
megane 09:14

diğer bir ifadeyle yabancılar ülkemize yatırım yapıp üretim ve istihdam potansiyelini artırmak yerine, döviz cinsinden fiyatları dibe vuran konutları ve iş yerlerini ucuza kapatmayı tercih ettiler.

 
 • + 0
 • - 0
megane 09:14

böylelikle cari açık 2018 yılını 27.6 milyar dolar düzeyinde, 2009’dan bu yana en düşük noktada kapamış oldu. işin garip yönü, bu miktarın tam 21.2 milyar doları “net hata ve noksan” kaleminden finanse edildi. doğrudan yatırımlar kalemindeki 9.5 milyar dolarlık sermaye girişinin ise 5.9 milyar doları gayrimenkul alımlarından kaynaklandı.

 
 • + 0
 • - 0
ASİVEMAVİ 09:14

sn. @caltay34,
aylık da trend yukarı yönlü ama rsi aşşa yönlü
haftalık da trend yukarı yönlü ama rsi aşşa yönlü
günlük de trend aşşa yönlü rsi tekerleği paatlamış kamyonet gibi aşşa yönlü
saatlik de trend kırılmış 5.62 altı 5.22 hedef var görünüyor rsi ise yine satış yönlü kağıt şu durumda sağlıklı değil
fibo da hedef 5.34 ve 5.17 ytd

 
 • + 0
 • - 0
megane 09:13

tam dört aydır fazla veren cari işlemler hesabı, aralık ayında 1.4 milyar dolar açığa döndü. çünkü ağustostaki kur şokunun ardından, iç talebin daralmasıyla elindeki stokları kullanarak ihracata yönelen şirketlerin performansı hız kesti. eldeki hammadde – yarı mamul madde stokları tükenince, ab bölgesindeki durgunluk da ithalat talebini olumsuz yönde etkilemeye başlayınca cari denge yine eksiye döndü.

 
 • + 0
 • - 0
Gökmaviayyıldız 09:11

dolar kuru haret alanımız
destekler
****5.293****
**5.271**
*5.253*
*5.225*
*******
dirençler
*****5.310*****
****5.328****
**5.353**
*5.367*
ytd

 
 • + 0
 • - 0
Yaver 09:10

çok saol kardeşim tabi risk bana ait acelem yok bekliycem teşekkürler

 • + 0
 • - 0
caltay34 09:09

sn. @gökmaviayyıldız, a.s hg durumun nedir değerli kardeşim ... ytd

 • + 0
 • - 0
caltay34 09:08

sn. @yaver, rica ederim ne demek risk analizi kendi elinizdedir aklınıza gönlünüze gore çıkabilirsiniz .dun hedef 3280 di gelmedi , getirtmediler :) yani hedef değişmedi ... burda olup yazamaya da bilirim çıkışlarımı ama hedef 3480 ilk önce sonra 3660 ... gelmesse bakarız . alt destekleri unutmamak lazim ... ytd saygılar .

 
 • + 0
 • - 0
saray 09:08

sn. @gökmaviayyıldız, hayırlı sabahlar

 • + 0
 • - 0
Yaver 09:07

aleyna aleyküm selam sn.gökmaviayyıldız

 • + 0
 • - 0
Mekatronik35 09:06

günaydın db ailesi hayırlı sabahlar

 • + 0
 • - 0
Yaver 09:06

günaydın sn.asivemavi nasılsınız

 • + 0
 • - 0
ardino42 09:07

db ailesi günaydın bol kazançlar dilerim.

 • + 0
 • - 0
Gökmaviayyıldız 09:06

selamün aleyküm hayırlı sabahlar cümleten.........

 • + 0
 • - 0
ASİVEMAVİ 09:06

sn. @caltay34,
tamam hemen bakıyorum

 • + 0
 • - 0
Yaver 09:05

bende bekliyorum kardeşim 5.34 görürsem çıkarım teşekkür ederim

 • + 0
 • - 0
caltay34 09:05

sn. @asivemavi, günaydın değerli kardeşim merhaba hatırlat demistin bi ptkm ytd saygılar

 • + 0
 • - 0
caltay34 09:05

sn. @yaver, bereketini gör kardeşim :)) ben bekleyeceğim tabiki ama satıp alttan alma şansın olur mu ola da bilir :) piyasa herşeye müsait :) ytd saygılar ...

 
 • + 0
 • - 0
ASİVEMAVİ 09:04

günaydın herkese bol kazançlar dilerim cümleten

 • + 0
 • - 0
Yaver 09:03

sn.caltay34 kardeşim dün gece aldığım kademe kar yazmaya başlamış

 • + 0
 • - 0
lancelot 08:59

alıntı; ingiliz milletvekili justin tomlison'ın açıklamalarına dayandırdığı haberine göre honda türkiye'deki fabrikasını kapatıyor.

 
 • + 0
 • - 0
TeknikEleman 08:59

s. a. hayırlı sabahlar helalinden bol bereketli kazançlar dilerim.

 • + 0
 • - 0
mr.durust 08:53

herkese günaydın,hayırlı kazançlar diliyorum.

 • + 0
 • - 0
caltay34 08:51

sn. @ugurera, günaydın gram altın ons aşağı çekilme yapmaz da eğer doların 5,34 lere çıkmasıyla gram altın 227 - 229 seviyelerini görebilir ... aşağıda ise 218 ve altı kademeli toplamak bana gore her daim alim fırsatıdır ... ytd saygılar ...

 
 • + 0
 • - 0
lancelot 08:51

günaydın gününüz güzel olsun arkadaşlar

 • + 0
 • - 0
Yaver 08:50

aleyküm selam caltay34 kardeşim

 • + 0
 • - 0
caltay34 08:48

s.a herkese merhaba gununuz aydın kazancınız bol olsun ...

 • + 0
 • - 0
megane 08:39

sa hayırlı işler stressiz bir gün dilerim db ailesi.....

 • + 0
 • - 0
0
0
0