GBP

İngiliz Sterlini

20:34:08

-0,41

A6,7209

S6,7546

Düşük6,7174

Yüksek6,8216

D.Kapanış6,7656

 • Canlı Grafik
 • GBP Yorumları

GBP - İngiliz Sterlini Yorumları

Ghost34 13:21, 01/11
 • + 6
 • - 0

brexit sonrası İngiltere'deki finans kurumlarına ab piyasalarına erişim verecek anlaşma tamamlanmak üzere- yetkili

brexit sonrası İngiltere'de yerleşik finans kurumlarına avrupa birliği (ab) piyasalarına erişim verecek mali anlaşmanın tamamlanmak üzere olduğu bildiriliyor.

times gazetesi finansal hizmetler ve veri değişimi konularında ileride geçerli olacak ortaklık konusunda, kesin olmamakla birlikte bir anlaşmaya varıldığını yazdı.

adının açıklanmasını istemeyen bir İngiliz yetkili, "İlerleme kaydediyoruz" dedi ve finansal hizmetlerle ilgili anlaşmanın ab'de halen kullanılan "denklik" sistemine dayandırılacağını söyledi.

halen ab üyesi olduğu için İngiltere'deki bankalar ve sigorta şirketleri tüm ab içinde her türlü finansal faaliyette hiçbir engelle karşılaşmadan çalışabiliyorlar.

ancak denklik, iş ilişkilerinde daha sınırlı bir alan çiziyor ve ticari banka kredileri gibi önemli faaliyetleri kapsamıyor.

yetkili, bu ay geniş kapsamlı bir brexit anlaşması sağlanabilirse, finansal hizmetler anlaşmasının da beklenebileceğini söyledi.

yüzyıllardır dünyada para akışının en önemli kanallarından biri olan londra, uluslararası finansta dünyanın en büyük merkezi. new york bazı ölçütlere göre daha büyük olsa da, daha çok amerikan piyasalarına odaklanan bir merkez.

İngiltere'nin 2016 yılında yapılan referandumla ab'den çıkma kararı almasından sonra pek çok bankacı ve siyasetçi, finans çalışanları ve şirketlerinin topluca İngiltere'yi terk edeceğini ve londra'nın küresel finans alanındaki konumunun çok ağır bir darbe alacağını öne sürmüşlerdi.

İngiltere dün yaptığı bir açıklamayla, brexit müzakerelerinin sonuçlanması için kesin bir tarih olmadığını bildirdi.

alıntıdır.

 
Winst10 12:21, 29/09
 • + 7
 • - 1

brexit süreci

23 haziran 2016'da yapılan referandumdan yüzde 52 oyla çıkan avrupa birliği'nden ayrılma kararının (brexit) en somut adımı 21 mart 2017 tarihinde başbakan theresa may tarafından ab müktesebatının birlikten ayrılmayı düzenleyen 50. maddesini işletmek üzere hazırlanan mektubu imzalayarak ayrılma sürecini başlatmış oldu. (ab müktesebatı 50. madde- her üye devlet kendi anayasal kurallarına uygun olarak birlikten çıkma kararı alabilir.)

İngiltere nin 50. maddeyi resmen devreye sokması ile 2018 mayıs ayında ayrılma koşulları ve gelecekteki ilişkilerin şekillendirilmesi konusunda müzakereler başlamış oldu. müzakerelerin olumlu sonuçlanabilmesi için birlik üyesi 27 ülkenin %72 sinin onay vermesi gerekli bununda ab topam nüfusunun %65 ini temsil etmesi gerekiyor.

müzakereler belirlenen sürede bitirilemezse tüm ab üyelerinin oyları ile süreç +1 yıl daha uzatma hakkı bulunuyor ancak üye ülkelerden birisi dahi görüşmeleri uzatmama kararı alırsa ingilterenin ab ile hiç-bir anlaşma yapmadan birlikten ayrılma hakkı var. (not: müzakereler sırasında ingiltere birlikten ayrılma kararından vazgeçme hakkına sahip)

gelelim brexit sürecinin ekonomi yansımalarına... oylama sonrası 2016 yılı son çeyrek ekononi beklentilerden çok farklı olarak 0.7 büyüme gösterdi fakat yine son çeyrek yatırımları yüzde 1 oranında azaldı. oylama öncesi (gbp/tr 4.28) gbp/usd paritesi 1.48 lerden yıl içerisinde 1.21 lere gerileme gösterdi ve yaklaşık %15 lık bir değer kaybı yaşadı.bu düşüş ihracata olumlu yansırken otomobil sektöründe ithalat masraflarının artmasına yol açtı. sterlinin düşük seyretmesinin nedeni de merkez bankasının uyguladığı rekor düzeyde düşük faiz uygulaması olmuştur.

brexit için kritik adımlardan birisi de 21 haziran 2018 tarihinde parlamentonun alt kanadı olan avam kamarasının brexit yasa tasarısı’nı onaylamaması olmuştur. avam kamarası yapılan oylamada ab mevzuatını İngiltere’nin iç hukuku haline getirecek brexit yasa tasarısını, 303’e karşı 319 oy ile onaylamış oldu. (avam kamarasında onaylanan tasarılar lordlar kamarasına gönderilerek değişiklik talepleri sorulur uzlaşı sonucunda son onay alınır.)

12 temmuz 2018 tarihinde gelindiğinde ingiltere kanadı başbakan theresa may ab den çıkış planını açıkladı ve belirlenen maddeleri dosya halinde (beyaz belge ) ağustos ayı içerisinde ab başkanlığına teslim etti. başkanlık belgeyi üye ülkelerin hepsine incelenmek üzere gönderdi ve 60 günlük geri dönüş süresi belirlendi. Üye ülkelerden süreç ile ilgili görüşleri hazırlanan planın uygunluğu ve bunlar üzerinde ki değişikli talepleri istendi. ekim 2018 içinde belgeye gelecek olan cevaplar bundan sonraki yol haritasına şekil vermekte önem arz ediyor.

hazırlanan raporda bazı maddeler şöyle;

İngiltere, mal ticaretinde ab ile bir dizi ortak kuralı kabul edecek.
kuzey İrlanda'da yaşanabilecek bir sınır sorununun önüne geçebilmek adına İngiltere'nin ab kurallarına harmonizasyonunun devam etmesini içeren bir anlaşma imzalanacak.
İngiltere parlamentosu ticaret politikasını denetleyecek ve gerekli gördüğü noktalarda ab'nin ticaret politikasından farklı bir yön izleme kararı alabilecek.
hizmetlerin dolaşımı konusunda daha farklı düzenlemelere gidilecek ve bu düzenlemelerde daha fazla esneklik payı bırakılacak.
taraflar müşterek bir kurumsal çerçeve çizerek İngiltere ile ab arasındaki anlaşmaların detaylarını inceleyecek.
avrupa adalet divanı, brexit sonrasında İngiltere'de yetkili bir mahkeme olmayacak. ancak İngiltere mahkemeleri, ab kuralları ile uyumlu hale getirilmiş alanlarda karar alırken avrupa adalet divanı'nın emsal kararlarını da göz önünde bulunduracak.
ab ile İngiltere arasındaki sınırlar 'müşterek gümrük bölgesi' olarak nitelendirilecek.
İngiltere ve ab arasında kişilerin serbest dolaşımı sonlanacak.
İngiltere ve ab vatandaşlarının karşılıklı olarak seyahat edebilmesi için yeni bir çerçeve oluşturulacak.


umarım brexit hakkında biraz olsun yolunuzu aydınlatabilmişimdir. saygılar

 
Gökmaviayyıldız 09:21, 27/04
 • + 6
 • - 1

**parİte nedİr, nasil yapilir ? ***

elinizde tl varsa bu tl ile düşükten usd, euro, gbp alıp satmak da bir paritedir. burada anaparamız tl'dir.

Şayet usd fazla miktarda ise gbp/usd veya euro/usd gibi paritelerle usd miktarınızı arttırabilir ve dolayısıyla da ortalamanızı düşürebilirsiniz.

Şu an,
gbp/usd paritesi 1, 4050
euro/usd paritesi 1, 2250 farz edelim.
bunlardan herhangi birinin yükseleceğini düşünüyorsak elimizdeki usd'ler ile euro veya gbp alıyoruz.

1000 dolar örnekle yapacak olursak,

1000/1, 4050=711, 74 gbp (yükselince tekrar usd'ye döneceğiz)
711, 74*1, 42=1010, 67 (bu şekilde 10 dolar arttırmış olacağız. )

1000/1, 2250=816, 32 euro (yükselince tekrar usd'ye döneceğiz)
816, 32*1, 24=1012, 24 (bu şekilde 12 dolar arttırmış olacağız. )

1000 doları 3, 90'dan aldıysanız maliyetiniz 3900 tl'dir.
3900/1010 dolar=3, 86 yapar ki,

bu şekilde ortalamanız da aşağı çekilecektir.

istifadenize arkadaşlar (alıntıdır)

 
işaret. 00:10, 29/01
 • + 4
 • - 0

gbp / usd 29 ocak 2018 haftasına ilişkin r teknik analizler:

İngiliz sterlini hafta boyunca önemli oranda yükseldi ve 1.40 seviyesinin üzerine çıktı. bu çok boğa işareti ve bence pazarın sonunda 1.50 seviyesine bakacağız. yukarıda bir sürü gürültü var, bu yüzden çok dalgalanma bekliyoruz. bence kısa vadeli geri çekilme muhtemelen gerekli, ancak 1,40 seviyesinin bu pazarı ters yönde zorlamaya devam edecek kadar destekleyici olmasını bekleyeceğim. biraz abartılmış durumdayız, bu yüzden geri çekilme genel eğilim için sağlıklı olmalıdır. 1.39 seviyesinin altına düşersek, pazarın çok daha düşük ve belki de 1.35 seviyesinin altına ineceğini düşünüyorum.

abd doları halen olağanüstü zayıf ve bunun muhtemelen bu pazarda yansımasını görmeye devam edeceğiz. İngiliz ekonomisinin ve birleşik krallık'ın ölümü biraz erken duyuruldu ve sanırım şu anda gördüğümüz şey bu. birleşik krallık avrupa birliği ile görüşmelerden adil bir anlaşma yaparsa, İngiliz sterlininin güçlenmeye devam edeceğini ve belki de birkaç yıl önce gördüğümüz en yüksek seviyelere ulaşacağını tahmin ediyorum. alternatif olarak, fakir bir anlaşma yaparsa, bu muhtemelen İngiliz sterlini çok daha düşük gönderir. Çok fazla gürültü bekleyin, ancak dünya çapında bir şeyler değişmediği takdirde, alıcıların değeri temsil ettiği için çekişmeleri çekeceğini görüyoruz.

 
işaret. 22:25, 09/12
 • + 3
 • - 1

alıntı yorum
İngiliz sterlini hafta başında çok dalgalı bir seyir izleyerek başlangıçta 1.35 seviyesinin üzerine çıktı ancak daha sonra hafifçe negatif bir mum oluşturdu. bu, 1.3333 seviyesi daha önce dirençli olduğu için çok fazla etkinlik gördüğümüz bir alandır ve şimdi destekleyici olmuştur. takip edebileceğimiz bir güzel eğilme çizgisi var, bu yüzden yeterince sabırlısanız, uzun süre gitmek için çok sayıda sebeb bulmanız gerektiğini düşünüyorum. bunun uzun vadeli çizelgelerde 1.31 kolunun altına gelene kadar, bunun kısa sürede kısaltılmış bir pazar olduğunu düşünmüyorum. bu grafiğe baktığımızda, tüm yıl boyunca şekillendirmekte olduğumuz bir kanalın yükseliş eğilimini hayal etmek zor değil ve sanki durum böyle devam edecekmiş gibi görünüyor.
alternatif olarak, 1.3650 seviyesinin üstesinden gelebilirsek, bu pazarın uzun vadede ve belki ertesi yıl 1.50 seviyesini hedefleyerek daha da yükselmeye devam edeceğini düşünüyorum. İngiliz sterlini İngiltere ile ab arasındaki müzakerelerden etkilenmeye devam edecek ve anlaşma tamamlanmış gibi görünüyordu. bu noktada, İngiltere'de önümüzdeki birkaç yıl içinde neler olacağına dair bir belirsizlik olduğunu düşünüyorum, fakat açıkçası İngiliz sterlininin biraz değer düşüklüğüne uğradığını ve konuştuğum uzmanların çoğunun aynı şekilde hissetmek. genel olarak, pozisyon boyutunuzu küçük tutarsanız, ticareti lehinize olarak ekleyebilirsiniz. Önümüzdeki birkaç ay içinde çok fazla gürültü geleceğini düşünüyorum, bu yüzden bunu aklınızda tutun.
ytd

 
Gold34 17:27, 14/11
 • + 11
 • - 2

tl ve diğer para birimleri karşısında gbp; brexit hususunda 40 parlamento üyesinin başbakan theresa may'e yönelik güven oylamasına olumsuz yanıt vermesi ardından düşüş yaşadı bu konuda liderlik değişimi ve güven oylaması için gerekli toplam oy 48 toplam... yani 48 oyla parti tüzüğüne göre may azledilmesi sözkonusu...buna bağlı düşüşte
gbp 5,04 —5.09 arası seyir izlenmekte...

 

GBP Analiz/Yorum Gönder

X

DXY

0,18

97,158

EXY

0.00

0,00

SUSD

-0,35

5,3400

5,3450

SEUR

-0,25

6,0550

6,0650

SGLD

-0,42

213,6536

213,9611

USDTRY

5,3360

5,3390

5,3501

-0,23

20:34:08

EURTRY

6,0706

6,0747

6,0872

-0,24

20:34:08

EURUSD

1,13536

1,13556

1,13708

-0,14

20:34:08

GLDGR

213,2419

213,3618

214,2961

-0,46

20:34:08

XAUUSD

1242,92

1243,05

1245,85

-0,23

20:34:06

 • Parite
 • Döviz
 • Altın
 • Emtia

USDJPY

113,625

113,630

113,185

0,39

20:34:08

GBPUSD

1,26231

1,26238

1,26460

-0,18

20:34:08

USDCHF

0,99385

0,99390

0,99292

0,10

20:34:08

USDCAD

1,33554

1,33562

1,33576

-0,01

20:34:08

EURJPY

129,019

129,021

128,699

0,25

20:33:59

USDRUB

66,3340

66,3840

66,3870

-0,04

20:34:08

AUDUSD

0,72267

0,72269

0,72178

0,12

20:33:59

USDSEK

9,06070

9,06280

9,08389

-0,24

20:34:08

USDSAR

3,7506

3,7511

3,7513

-0,01

19:30:06

USDCNY

6,8797

6,8807

6,8805

-0,00

19:30:06

USDDKK

6,5735

6,5739

6,5642

0,15

20:34:08

USDGBP

0,7922

0,7922

0,7892

0,38

20:34:00

USDAED

3,6724

3,6729

3,6730

-0,01

20:29:23

USDALL

108,40

108,90

108,80

-0,14

19:52:07

USDARS

37,8000

37,8200

37,5400

0,72

20:33:25

USDAUD

1,3836

1,3840

1,3856

-0,13

20:33:49

USDAZN

1,6995

1,7005

1,7000

0,00

08:30:05

USDBGN

1,7200

1,8150

1,7694

-0,11

18:15:05

USDBRL

3,8871

3,8884

3,8475

1,05

20:34:03

USDNOK

8,5666

8,5690

8,5703

-0,03

20:34:08

USDKWD

0,3042

0,3043

0,3043

-0,02

17:27:12

USDCLP

682,02

682,54

678,16

0,61

20:32:29

USDCOP

3174,30

3176,30

3169,55

0,18

20:34:07

USDCZK

22,7240

22,7540

22,7276

0,05

20:34:08

USDDZD

118,4980

120,4980

118,8000

0,59

20:33:59

USDEGP

17,88

17,95

17,91

0,03

19:51:35

USDHKD

7,8132

7,8136

7,8138

-0,01

20:34:08

USDHNL

24,2840

24,3840

24,3150

0,08

20:06:20

USDHUF

284,66

284,86

284,07

0,24

20:34:08

USDIDR

14532,00

14547,00

14600,00

-0,41

20:09:27

USDILS

3,7633

3,7673

3,7495

0,42

20:31:48

USDINR

71,5150

71,5650

71,8500

-0,43

19:30:06

USDIQD

1189,00

1192,00

1190,00

0,04

20:06:20

USDIRR

42000,00

42050,00

42025,00

0,00

19:30:06

USDISK

123,25

123,55

123,30

0,08

19:52:12

USDJMD

127,93

128,43

127,75

0,34

19:30:06

USDJOD

0,7087

0,7102

0,7095

0,01

19:30:06

USDKES

102,20

102,50

102,65

-0,29

19:30:06

USDKGS

69,8197

69,8697

69,8300

0,02

13:00:14

USDKRW

1124,70

1125,70

1124,00

0,11

20:34:03

USDKZT

369,9700

370,0200

369,9950

0,00

19:30:06

USDLYD

1,3928

1,3998

1,4000

-0,26

20:06:35

USDMAD

9,5447

9,5547

9,4988

0,54

20:34:04

USDMXN

20,2500

20,2514

20,0851

0,82

20:34:03

USDMYR

4,1780

4,1830

4,1835

-0,07

19:34:24

USDPEN

3,3605

3,3655

3,3565

0,19

20:34:00

USDPHP

52,6200

52,6700

52,6050

0,08

20:00:38

USDPKR

138,68

138,88

137,63

0,84

20:07:01

USDPLN

3,7843

3,7854

3,7723

0,33

20:34:08

USDQAR

3,6403

3,6413

3,6410

-0,01

20:34:03

USDRON

4,0971

4,0987

4,0928

0,12

20:33:56

USDSGD

1,3714

1,3716

1,3716

-0,01

20:34:06

USDSYP

514,98

515,48

515,23

0,00

19:30:06

USDTHB

32,74

32,77

32,75

0,04

20:33:19

USDTJS

9,4248

9,4258

9,4253

-0,00

05:00:11

USDTMT

3,4100

3,6100

3,5100

0,00

19:34:27

USDTND

2,9631

2,9651

2,9660

-0,06

20:34:08

USDTWD

30,8270

30,8570

30,7835

0,19

20:29:52

USDUAH

27,7255

27,9755

27,9145

-0,23

19:30:06

USDUYU

32,2110

32,3110

32,0270

0,73

20:07:54

USDUZS

8272,00

8352,00

4172,50

99,21

xxx

USDVND

23280,00

23300,00

23300,00

-0,04

19:37:50

USDYER

249,90

250,00

250,30

-0,14

20:08:10

USDZAR

14,1997

14,2045

14,1147

0,62

20:34:08

SEPET

5,6975

5,7050

5,7180

-0,29

17:29:30

GBP

6,7209

6,7546

6,7656

-0,41

20:34:08

RUB

0,0802

0,0806

0,0805

-0,12

20:33:50

AUD

3,8476

3,8669

3,8616

-0,11

20:34:08

SAR

1,4194

1,4265

1,4262

-0,22

20:34:06

CAD

3,9863

4,0063

4,0052

-0,22

20:34:08

KWD

17,4998

17,5875

17,5829

-0,22

20:34:08

CNY

0,7738

0,7777

0,7776

-0,23

20:34:06

SEK

0,5875

0,5904

0,5889

0,03

20:33:59

NOK

0,6214

0,6245

0,6242

-0,18

20:34:06

CHF

5,3569

5,3838

5,3879

-0,32

20:34:06

DKK

0,8099

0,8139

0,8150

-0,37

20:34:08

JPY

4,6800

4,7000

4,7200

-0,64

20:32:14

HASGR

212,1825

212,3018

213,2315

-0,46

20:34:08

GKGU

39761,01

39765,17

39854,74

-0,23

20:34:08

GKGT

212224,4

212246,6

213224,8

-0,46

20:34:08

22B

192,9901

206,9676

200,9119

-0,46

20:34:08

GCYR

341,2829

349,8150

347,1597

-0,46

20:34:08

GYRM

682,5658

699,6299

694,3195

-0,46

20:34:08

GTAM

1365,132

1394,994

1386,496

-0,46

20:34:08

SKGU

39810,00

39830,00

39850,00

-0,08

17:30:39

SKGE

35085,86

35109,68

35121,27

-0,07

17:30:39

XAUEUR

1094,640

1094,755

1095,715

-0,09

20:34:06

XAUGBP

984,6300

984,7500

983,3450

0,14

20:34:03

XAUTRY

6632,568

6636,298

6665,359

-0,46

20:34:08

SCUM

1417,385

1438,806

1434,120

-0,42

17:29:28

SCYR

342,9140

351,9660

348,9046

-0,42

17:30:39

SYRM

685,8281

703,9320

697,8091

-0,42

17:30:39

STAM

1371,656

1399,306

1391,322

-0,42

17:30:39

SRES

1460,272

1482,341

1477,514

-0,42

17:29:28

SRESK

1457,344

1479,369

1474,551

-0,42

17:29:28

08A

64,09608

71,24905

67,95706

-0,42

17:30:39

14A

121,78250

125,16720

123,99540

-0,42

17:30:39

18A

155,9671

160,4708

158,8859

-0,42

17:30:39

22A

194,4248

195,9884

196,0299

-0,42

17:30:39

ATAT

1412,250

1435,679

1429,969

-0,42

17:30:39

ATAC

351,4602

362,6641

358,5670

-0,42

17:30:39

ATAY

702,9203

725,3282

717,1339

-0,42

17:30:39

ATA25

3525,284

3605,245

3580,295

-0,42

17:30:39

ATA5

7061,251

7178,395

7149,845

-0,42

17:30:39

ZIYC

341,8458

353,0358

348,9050

-0,42

17:30:39

ZIYY

683,6915

706,0717

697,8101

-0,42

17:30:39

ZIYT

1367,383

1412,143

1395,620

-0,42

17:30:39

ZIY25

3418,458

3487,566

3467,570

-0,42

17:30:39

ZIY5

6836,915

7007,226

6951,250

-0,42

17:30:39

XAGGR

2,5321

2,5347

2,5357

-0,09

20:34:00

XAGUSD

14,756

14,771

14,742

0,15

20:34:00

BRENT

60,79

60,84

60,19

1,05

20:34:08

COPPER

2,7993

2,8006

2,8048

-0,17

20:20:19

COTTON

79,90

79,92

80,02

-0,14

xxx

ZINC

1,2092

1,2097

1,2162

-0,55

20:20:19

XPDUSD

1253,50

1258,50

1263,00

-0,55

20:33:19

LEAD

0,8821

0,8825

0,8954

-1,46

20:20:19

NICKEL

4,8769

4,8791

4,8818

-0,08

20:20:19

ALUM

0,8756

0,8758

0,8817

-0,67

20:20:19

XPTUSD

795,70

796,49

803,11

-0,87

20:34:06

SUGAR

13,82

13,84

13,89

-0,43

xxx

COFFEE

116,65

120,95

122,10

-2,70

xxx

CORN

369,50

369,50

369,50

0,00

xxx

WHEAT

507,25

507,50

508,00

-0,12

xxx

COCOA

2207,00

2210,00

2162,00

2,15

xxx

HOIL

2,3085

2,3092

2,3189

-0,43

xxx

NGAS

3,2230

3,2250

3,2140

0,31

xxx

 • Döviz ve Borsa Yorumları
0/0 Adet
deniz60 20:31

sn. @piatr, korkmayın artık bizde öğrendik flõrt etmeyi kalıcı beraberlik yok gibi. kuzey kore örneği.vb.....

 • + 0
 • - 0
Manisa4545 20:30

bilgili faydalanacağımız arkadaşlar yok biriyle muhabbet edenler boş muhabbetler offf offff

 • + 0
 • - 0
Piatr 20:28

sn. @deniz60, öyle bir mesaj beni korkutur. uluslararasi ilişkiler çıkar üzerine kurulur. misal katar. katar o parayı acaba ne karşılığında verdi de mı.

 
 • + 0
 • - 0
deniz60 20:27

sn. @piatr, abd den birlik beraberlik ve bilgimiz dahilinde mesajları gelirse geçmemiştir aksi mesajlar gelirse yónü belli. saygılar

 
 • + 0
 • - 0
Piatr 20:23

sn. @deniz60, sence geçtimi dersin. yarın anlarız

 • + 0
 • - 0
OTURANBOGA 20:23

david rockefeller, “dünya devletini kurduğumuzda dünya daha mükemmel ve istikrarlı olacaktır. küresel elit, dünya halklarını özgürlüğe kavuşturacaktır. bugün dünyada iki yüz civarında olan devlet sayısı yakın zamanda bine çıkacaktır. ulus devletlerin modası geçmiştir. finans sektörü dünyaya huzur getirecektir” diyerek varlık nedenlerini ifşa ediyordu.

 
 • + 0
 • - 0
OTURANBOGA 20:22

rockefeller vakfı ise özellikle yeni dünya düzeni projesine uygun anlayışa sahip bireyler yetiştirmek amacıyla eğitim ve sivil toplum sahasında önemli bir rol oynamaktadır. dünyanın önde gelen üniversitelerine ve okullarına yüksek miktarda bağış yapmalarıyla bilinir.

 
 • + 0
 • - 0
OTURANBOGA 20:21

bilindiği gibi fed’in sahibi sekiz ailedir. bu ailelerden dördü abd’ de, dördü ise abd dışında yaşamaktadır. abd’ de yaşayanlar; rockefeller, goldman sachs, lehman brothers ve kuhn loebs ailesi. abd dışında yaşayanlar ise; rothschildler,(londra) warburg ailesi (hamburg), lazard ailesi (paris), ve moses seifs ailesidir. (roma)

 
 • + 0
 • - 0
deniz60 20:15

sn. @piatr, geçtimi şimdi o iğnenin etkisi....

 • + 0
 • - 0
Piatr 20:05

piatr15:11
saat 14 barı ignesi korkutuyor beni kademe için

+ 0- 0

 • + 0
 • - 0
Piatr 20:03

piatr11:58
neyse şimdi analiz zamanı
faiz indirirse 5,65 atar geri gelir tekrar 5,88 atar. 5.65 de silkenenen üzülür.
sabit kalırsa 5,40 üstüne atar ve sonraki duruma göre merkez tedbir alır. geri dönüş başlar ise 5,14 denenir. 2li dip yapar.
olmaz da olurya faiz artarsa çayınızı alın kenardan izleyin hep beraber batarız.
ytd

yokda 5,14 mu ytd

 
 • + 0
 • - 0
Piatr 19:57

sn. @k.yaka, bazen burdada oluyor. karamsar tablo çiziliyor uçacak kaçacak deniyor bazen de dip rakamlar telafuz edilip orayı kesin görecek deniyor. tabi tutmuyor. çünkü teknik çalışmıyor. ekonomimiz beyanlarla haberlerle yön buluyor. mesela papaz mesela eyy çekmeler. ama sonuçta toptan batıyoruz

 
 • + 0
 • - 0
CuneytBora 19:52

şuan için beklemeyi tercih ediyorum 5,30 bandıdan aşağı sarkmaz ise alım yapıp beklerim . menbiç için onemli bir gelişme olmaz ise ani atak yapacağını dusunmüyorum. ytd.

 
 • + 0
 • - 0
D$lar 19:51

sn. @alpkar, türk uzay ajansı kuruldu üstad.
şimdi uzay düşünsün :)

 • + 0
 • - 0
k.yaka 19:50

sn. @piatr, sizle beraber emeği geçen herkeze teşekkür ederim ytd

 • + 0
 • - 0
Piatr 19:49

ıyi akşamlar arkadaşlar. dolar yavaş yavaş iniyor. saat 18 tezinde bulundum ne kadar payı var bilmem ama faiz kararı ile iğnelenen yeri tekrar dener ve bu volalitede herşey mümkün ytd

 
 • + 0
 • - 0
Analiz 19:48

afrin şehidimize bende allahtan rahmet diliyorum. 🇹🇷

 • + 0
 • - 0
Analiz 19:46

$ da 5.30-5.31 bandında çok kuvvetli bir destek var. çoğu kişi bu desteğin zor kırılacağı düşüncesindedir. takipte kalalım . ytd

 
 • + 0
 • - 0
Analiz 19:37

dolar gelecek için çok fazla ümitvar değil. aşırı beklentilere girmek hata olabilir. destek ve direnç noktalarını iyi etüt edip alsat yapmak şuan için daha cazip görünüyor. ytd

 
 • + 0
 • - 0
tayfunalkasi 19:10

allah yardımcımız olsun şimdiden 1 şehit haberi geldi : (( her yıl barış yılı olsun diye dua ediyoruz

 • + 0
 • - 0
colak5353 19:08

sn. @alpkar üstadım teşekkürler saygılar.

 • + 0
 • - 0
alpkar 19:07

sputnik son dakika

aferinde bir türk askeri hayatını kaybetti

 • + 0
 • - 0
gebetto 19:01

aşağı iz sürümü yapılıyor kur yukarı çıkıyor yukarı yapılıyor aşağı iniyor ytd kopyala yapıştır ytd

 • + 0
 • - 0
alpkar 19:01

sn @colak5353 dün akşam ve buğun paylaştım geriye dönük ismimi aratarak bulabilirsiniz ytd
saygılar

 • + 0
 • - 0
colak5353 18:58

sn. @alpkar üstadım gbpusd analiziniz varmı saygılar ytd.

 • + 0
 • - 0
İnsaatcikardes 18:52

sn @d$lar önümüzdeki günlerde dolar cephesinden ne bekliyorsunuz bir calismaniz var mi ? ytd olarak yorumlarmisinz?

 • + 0
 • - 0
alpkar 18:44

sn @k.yaka hanım yerinde tespit etmiş bizim ash efendi. en başından beri bende diyorum makro ekonomi bertaraf edildi ve finansal risk büyük diye.
özetle dışarıdan bakan objektif bir göz ne durumda olduğumuzu özetliyor.
bende %24 dönüşü bekledim ama riski daha da arttırdılar
bu ash efendi muazzam biri değil mi? ytd saygılar

 
 • + 0
 • - 0
Deli_Macir 18:44

ecb mecbur güncelleyecekti. ayrıca ab bankaları her ne kadar stres testlerini geçenler olsa da geçemeyenler kredi geri dönütleri ile şirketler sorunlu ve bu da demektir ki ab , usa' ya kartal gelsin deme durumu olacaktır. belki de yeni george marshall planları ile yardım projeleri. herkesin bildiği gibi yardım alan devletler kendi cebinden ve geleceğinden harcar. divane fikirler işte, tebessüm edebilirsiniz. asla kkytd. saygıyla.

 
 • + 0
 • - 0
k.yaka 18:39

sn. @alpkar, bakınız sn. ash derki turkey - big rate decision today by the cbrt. cannot see them changing policy rate from 24%. a cut at this stage would by extremely high risk of not bordering on rash. ınflation seems to have peaked but macro financial risks are still very large.

 
 • + 0
 • - 0
DATAMER 18:38

sn. @d$lar, sormayın üstad. draghi yine yaptı yapacağını .ben en azından ima yoluyla 2019 da yaparzı gibi bir cümle bekledim..neredee..enflasyonu revize ettiler sağolsun.sonuç ..pariteler aşağı..dxy yukarı. dediğiniz gibi doların istediği bir göz allah verdi iki göz..ytd.

 
 • + 0
 • - 0
alpkar 18:31

sn @datamer şöylendiyebilir miyiz. çin ulusal para ve altın karşılığı ödeme yapmakta istedi. altın rezervlerini arttırdı. ucuz iş gücünü ön plana verdi.
belkide abd stratejik davrandı bu konuda. zamanı gelince sesi ve düğmeye bastı.
çin meselesi trumpla su yüzüne çıktı. obama nın jeopilitk tavırlarına bakarsak bunu anlarız aslında. 8 sene boyunca ılımlı ve güler yüz abd, son 2 senedir affetmeyen bir abd.
ruslarda da durum daha başka sanki

 
 • + 0
 • - 0
D$lar 18:31

avrupa merkez bankasının aldığı enf ve büyüme revizyon kararı avrupada faiz yok demektir.
usd için bal kaymak mis mis.
ytd

 
 • + 0
 • - 0
DATAMER 18:25

sn. @alpkar, anlamadığım palazlanmasına niye göz yumdu. daha önce az bir eforla halledeceği bir işi niye bu kadar geciktirdi. bıraklaım afrikayı..amerika kıtasında çinin hissedilmediği hiç bir yer kalmadı..ytd

 
 • + 0
 • - 0
Dirayetli 18:24

sn. @winst10, sadece oyok verdim satış ytd.

 • + 0
 • - 0
Dirayetli 18:24

sn. @winst10, paşam ben beklemiyordum takip de edemiyorum gyo ve fin. var yüklü sabah vermedim yükselten biraz düşünce çıkınca veririm.dedim olamdi ytd.

 
 • + 0
 • - 0
deniz60 18:24

sn. @fos, dünyada düzeni nopolyonun teziyle yönetiliyor kimde çoksa onun düdüğü ötüyor. saygılar

 • + 0
 • - 0
alpkar 18:22

****önemli****
reuters alıntı
13 aralık 2018 / 5:34 pm / güncellendi 23 dakika önce

abd ulusal güvenlik danışmanı john bolton; perşembe günü abd’de hazırlanan raporda abd’nin; afrika da çin ve rusya nın hızla büyüyen ekonomik ve politik etkilerine karşı çıkmayı planlıyor.

not: çin ve rusya; abd den çok çekecek gibi ytd

 
 • + 0
 • - 0
DATAMER 18:20

alıntı: may, seçimde aday olmayacağını açıkladı
ab liderlerini brexit, dış politika, ekonomik ve parasal birlik gibi konuları görüşmek için bir araya getiren 2 günlük zirve brüksel'de başladı. zirveye katılan may, bir sonraki genel seçimlerin 2022'de olacağını belirterek, bu seçimlerde parti liderliğine aday olmayacağını söyledi.

 
 • + 0
 • - 0
deniz60 18:18

sn. @fos, bu saatten sonra kırılmaz incinir biraz zaman kısa önemi yok ben parite yaparm. tl riskli.ytd tşk

 • + 0
 • - 0
Winst10 18:16

sn. @dirayetli, paşam beklenen hareketti bu ani değer kayıpları

 • + 0
 • - 0
0
0
0