USDTRY

Dolar (Spot)

14:05:43

-0,34

A5,3088

S5,3113

Düşük5,3063

Yüksek5,3704

D.Kapanış5,3281

 • Canlı Grafik
 • USDTRY Yorumları

USDTRY - Dolar (Spot) Yorumları

Ghost34 12:54, Bugün
 • + 2
 • - 0

yurt içi gösterge ve gelişmelerdeki uyumsuzluk tl'de risk yaratıyor

petrol fiyatlarının ekim ayında 4 yılın zirvesine yükselmesinin ardından sert kayıp vermesiyle üretici ülkeler alarma geçti. hem fiyatlardaki düşüş hem abd stoklarının artması ile opec ve diğer üretici ülkelerin arz kesintisini artırması beklenirken rusya'nın 70$ seviyelerinin uygun olduğunu açıklaması ve s. arabistan'ın günlük üretimin 1 milyon varil azaltılması gerektiğini açıklaması kesinti ihtimalini kuvvetlendirdi. 6 haftalık kaybın ardından petrol fiyatları yeni haftaya yükselişle başladı ancak 70$ altındaki seyir şimdilik sürüyor.

petrol fiyatlarındaki düşüş gelişen ülke kurlarının son haftalarda yükseliş yaşamasını sağlayan en önemli gelişme ve arz kesintisine gidilmesi ile 70$ üzerine doğru yükseliş tekrar gop'lar üzerinde baskıya neden olacaktır. gop'lar arasında da türkiye gibi enflasyonu yüksek olan ülkelerdeki hassasiyetin daha fazla olması bekleniyor.

abd ve Çin arasındaki ticaret savaşlarına dair son haftada iyimser beklentilerin artmasının ardından abd başkan yardımcısı pence, Çin'in mevcut politikası ile anlaşma olasılığı zayıf, dedi ve bu açıklama tekrar iki ülke arasında soğuk rüzgarların esmesine neden oldu. Çin ve abd arasındaki uzlaşı, küresel büyüme endişelerini azaltacağı için piyasalara olumlu etki ederken aksi durum ise riskleri tekrar yükseltiyor.

yurt içi tarafta geçen hafta çıkan fetÖ elebaşı gülen'in türkiye'ye iade edileceği haberlerine abd başkanı trump, böyle bir gündemimiz yok cevabını verdi. ancak bu haberler tl'nin geçen haftayı yükselişle kapatmasına destek sağladı.

tl tarafında enflasyon riskini akılda tutarak son gelişmelere baktığımızda;

İşsizlik oranı yükseldi, sanayi üretiminde sert düşüş yaşandı, konut fiyatları artarken ağustos'a göre konut satışları eylül'de %13 üzerinde geriledi.

buna karşılık türkiye 10 yıllık 6. haftada da düşerek %16'lara geriledi, usd/try kuru 5,30 seviyesine geriledi, uluslararası yatırım pozisyonu rakamlarına göre 2017 yıl sonunda 461,8 milyar dolar olan net uyp eylül'de 338,9 milyar açık verdi, yani borç azaldı. keza cari kanatta da düşme var. ancak pozitif ve negatif taraflara baktığımızda durumun dengesiz ve endişe verici şekilde ilerlediğini görüyoruz. tl'deki düşüşten dolayı ihracat arttı, ithalat azaldı ve haliyle cari açık da azaldı, ancak iç tarafta üretim geriliyor, işsizlik artıyor, bununla beraber konkordato veren ve küçülmeye giden şirket sayısı da artıyor.

hükümet kanadında bütçe disiplininden taviz verilmediği çok defa tekrarlanırken gerek reel gerekse özel sektördeki kaygılı hava devam ediyor. sıkı maliye politikası uygulama içinde harcamaların artması için vergi indirimleri yapılırken diğer taraftan da harcamaların önünü kesecek vergiler getiriliyor. haliyle uygulamaların cazibesi vatandaşa sirayet edemiyor.

3. çeyrek göstergelerindeki bozulma 4. çeyrekte daha belirginleşecek ve büyüme tarafında da daralma olasılığı yüksek görülüyor.

kur tarafına baktığımızda;

5,30 istekli fiyatlama sürüyor ve teknik olarak 5,41 altında satış baskısı devam edebilir. Şimdilik rekor sonrası dip seviye olan 5,30 korunuyor, ancak haftanın devamında petroldeki düşüşün devam etmesi abd dolar endeksinin 96,0 seviyesi altına gerilemesi ve eur/usd tarafında da 1,15'e doğru yükseliş (yurt içinde olumsuz bir gelişme olmama ihtimaliyle) usd/try kurunda bu desteğin kırılmasını sağlayabilir. satışlar 5,12 ara desteğine doğru devam edecek mi onu takip edeceğiz, ancak 5,30 altındaki düşüşün devamı için mevcut iyimser havaya ek olarak tl pozitif gelişmelere ihtiyaç var.

alıntıdır...

 
Ghost34 11:27, Bugün
 • + 7
 • - 0

19 kasım - 23 kasım 2018
ekonomik veri takvimi

19 kasim pazartesİ beklenti Önceki Önem
18:45 fed/williams konuşması


20 kasim sali beklenti Önceki Önem
10:00 almanya ekim Üfe(yıl%) 3,3% 3,2%
13:00 boe başkanı carney sunumu
16:30 abd ekim konut başlangıçları 1230k 1201k **

21 kasim ÇarŞamba beklenti Önceki Önem
16:30 abd ekim dayanıklı mal siparişleri (ay%) -2,1% 0,7% ***
16:30 abd ekim haftalık İşsizlik maaşı başvuruları 216k **
18:00 abd ekim Öncü endeks (ay%) 0,1% 0,5% **
18:00 abd kasım michigan tüketici güven endeksi 98,3 98,3 **


22 kasim perŞembe beklenti Önceki Önem
02:30 japonya ekim manşet enflasyon 1,4% 1,2% ***
10:00 türkiye kasım tüketici güven endeksi 5,3 *
18:00 euro bölgesi kasım tüketici güven endeksi -3,0 -2,7 **
19:30 evb/weidmann konuşması

23 kasim cuma beklenti Önceki Önem
17:45 abd kasım markit İmalat pmi 55,9 55,7 **

 
Gökmaviayyıldız 08:47, Bugün
 • + 20
 • - 1

✔selamün aleyküm günaydın arkadaşlar✔
**********yıldızlı rakamlarımız************
usd alt destekker
****5.329****
***5.304***
**5.277**
*5.210*
usd üst destekker
*****5.383*****
****5429****
***5.493***
**5.527**
ytd bu hafta bizi ne bekliyor ne olabilir

Önümüzdeki süreçte 5.30 tl desteği altında kapanışlar görülmesi durumunda kurdaki aşağı yönlü hareketlerin hız kazanabileceğini ve 5.21 5.11 gündeme oldunu hatırlamakta fayda var olası yükselişlerde ise 5.42 tl seviyesi kısa vadeli direnç konumunda bulunmaktadır. 5.42 direnci üzerinde 5.52 5.56 aralığı direnç bölgesi olarak izlenebilir bunlar benim şahsi düşüncem olup kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir unutulmamalı ki bizler sadece yol arkadaşıyız sizler kendi şahsi düşünceniz ile hareket edin sadece akıl yürütmek için fikirlere ihtiyaç duyduğunuzu unutmayın kazancınız her daim bol olsun sevgi ile kalın
saygılar

@gökmaviayyıldız

 
Ykuşağı 22:45, 18/11
 • + 8
 • - 0

kısa vadede en kuvvetli destek 5,3050 ve en kuvvetli direnç 5,4160 seviyelerinde bulunmaktadır. aşağı yönlü hareketlerde destek olarak 5,3300- 5,3050-5,2700 takip edilebilir. yukarı yönlü hareketlerde ise 5,4160- 5,4500-5,4770 direnç olarak izlenebilir. 5.52 nin altında kalması halinde yön negatif olmaya devam edecektir. ytd.

Ykuşağı 22:29, 18/11
 • + 5
 • - 0

faizler nasıl düşürülür?
1970’lerde fiyat belirlemek serbest değildi. fiyat artırmak isteyenler çeşitli bakanlık temsilcilerinden oluşan fiyat tespit komitesi adlı bir komiteye başvurup oradan onay almak zorundaydı. o dönemde bu izinleri almadan fiyat artıranlarla kolluk kuvvetleri uğraşırdı. faizler de serbest değildi. merkez bankası belirlerdi faizlerin tavanını. bankalar faizle sağlayamadıkları rekabeti çeşitli ikramiye çekilişleriyle sağlamaya çalışırlardı.

bunların çoğu dönemin koşullarından kaynaklanan düzenlemelerdi. döviz kurlarının belirlenmesi sabit kur yöntemiyle yapılırdı. ayrıca kambiyo denetimi vardı. kimse istediği dövizi alıp satamaz, bankalarda döviz hesabı açamazdı. sermaye hareketleri serbest değildi.

1980’lerde türkiye önce fiyatların belirlenmesini piyasaya bıraktı sonra faizlerin piyasada belirlenmesine ve sabit kur rejiminden esnek kur rejimine geçti. ardından ekonomi politikasında ağırlık yavaş yavaş maliye politikasından para politikasına doğru kaydı.

son dönemlerde türkiye’de ekonomi politikası alanında ilginç gelişmeler yaşanıyor. bu gelişmeler aslında ekonomi politikası alanında mı değil mi o da tartışmalı ama sanırım en yakın olduğu yer orası. mesela bunlardan birisi enflasyonla mücadelede fiyat denetlemelerine girişilmesi. geçmişte de yapıldığı için ilginç bir yanı yok diye düşünülebilirse de ilginçliği bu denetimlerin piyasa mekanizması ve fiyatların serbestçe belirlendiği bir ortamda yapılıyor olmasında yatıyor. yani bir yanda piyasa sistemi var gibi ama öte yandan da yok gibi. İşin ilginçliği burada.

bir başka ilginçlik faizler alanında yaşanıyor. faizler, 1980’lerin sonundan beri piyasada serbestçe belirleniyor. merkez bankası, piyasa ekonomisi sistemini benimsemiş ülkelerde olduğu gibi para politikası aracılığıyla faizlere ayar veriyor. enflasyon yükseldikçe kendi borç verme faizini yükselterek bankaların faizlerini yönlendirmeye çalışıyor. ne var ki dış finansmana aşırı bağımlı her ekonomide olduğu gibi türkiye’de riskler arttıkça kur yükseldiği, ithal girdi fiyatları ve dolayısıyla üretim maliyetleri arttığı için enflasyon yükseliyor. doğal olarak enflasyon yükseldikçe bankalar mevduat müşterisini kaybetmemek için faizlerini artırmak zorunda kalıyor.

burada yapılması gereken şey enflasyonu yaratan nedenleri ortaya çıkarıp onları önlemeye çalışmak. Örneğin riskler niçin artıyor? bu artışın ne kadarlık kısmı bizden kaynaklanıyor? bizden kaynaklanmayanları çözmekte fazlaca bir etkimiz olmayacağına göre bizden kaynaklanan olumsuzlukları çözmeye çalışmamız gerekiyor. nerede hata yapıyoruz? risk ve dolayısıyla kur artışının arkasında bizim hangi hatalarımız var? bu soruların yanıtlarını bulup ona göre politikalar izlememiz gerekiyor. bunu yapabilirsek enflasyonu düşürebiliriz ve ardından zaten faizler düşer.

tabii burada işe başlarken faiz ile enflasyonun hangisinin neden hangisinin sonuç olduğu konusunu birbirine karıştırmamak şart. Çünkü bir durumu belirlemeye giderken yapılan en ciddi hata neden – sonuç ilişkilerinin karıştırılmasıdır. neden – sonuç ilişkisi karıştırıldığında girilen yol çıkmaz sokak olur. mesela enflasyon neden faiz de sonuçtur. ne var ki bu ilişki önlenemez de uzayıp giderse bir süre sonra neden ve sonuç yer değiştirmeye başlar. İşte o aşamada kafalar da karışır. olayın en başına gidip de ilk nedeni bulamazsanız faiz neden enflasyon sonuçmuş gibi görünür olur. ve o zaman faizi düşürüp enflasyonu düşüreceğinize inanmaya başlarsınız. İşin kötüsü yetkili bir konumdaysanız inanmakla kalmaz uygulamaya da geçebilirsiniz. mesela 1994 yılındaki kriz bu nedenle çıkmıştır. 1994 krizinden hemen önce faizi düşürerek enflasyonu düşürme yaklaşımı çerçevesinde hazinenin borçlanma ihaleleri siyasal iktidarca peş peşe iptal edilmeye başlanmıştı. sanırım sekizinci ihale iptalinden sonra da kriz çıkmıştı.

son haftalarda hazinenin borçlanma ihaleleri ilan edilenin çok altında miktarlarla kapatılıyor. oysa türkiye ekonomisi bolluk içinde değil. mesela ödemeler dengesine baktığımızda 34 milyar dolarlık açığın 17 milyar dolarlık kısmının merkez bankası’nın döviz rezervi kullanılarak karşılanmış olduğunu görüyoruz. bu durumda borçlanma ihalelerinin bu şekilde geçilmesinin tek gerekçesi var: faizleri düşürmek. İhale yapılmayınca faizler niçin düşüyor? Çünkü o zaman piyasada bulunan yüksek faizli tahviller ikincil piyasada ek taleple karşılaşıyor. mevcut tahvillere talep artması onların fiyatlarının yükselmesi demek. tahvilin fiyatının yükselmesi ise faizinin düşmesi demek (tahvil fiyatlarıyla faizleri ters yönlü hareket eder.) bu nedenle tahvil faizleri son dönemde düşüyor. ne var ki bu kalıcı bir hareket değil. bu tür baskılamalarda faizler önce düşer sonra bu hareketin altının boş olduğu ortaya çıkınca yeniden yükselmeye başlar.

türkiye ekonomisinin sorunları var. bu sorunların çözüm yolları da var. ekonomi politikası doğru uygulanırsa bu sorunlar çözümlenebilir. ne var ki buraya kadar yapılan yanlışların faturası o kadar hafif olmayacak. tabii bunu halka anlatmak da kolay değil. ama bunları anlatıp doğru politikaları uygulamak yerine enflasyonu kolluk kuvvetleriyle denetlemeye çalışmak ya da faizi düşürerek enflasyonu düşürmek gibi ters bir yola girmek sorunu ağırlaştırmaktan başka sonuç getirmez.
türkiye ekonomisinin sorunlarının çözümü için atılacak ilk adım faiz takıntısından kurtulmaktır. o zaman enflasyonu düşürmek için yola çıkılır ve faizler de zaten düşmeye başlar. bunun nasıl olacağının anahtarı ise 2001 krizinden sonra izlenen güçlü ekonomiye geçiş programında saklı.
alıntıdır

 
işaret. 20:12, 17/11
 • + 16
 • - 1

usdtry
direnç-destek noktaları
17.11.2018 20:11

satış ↑↑↑↑↑↑ 5,4768
satış ↑↑↑↑↑ 5,4481
satış ↑↑↑↑ 5,4304
satış ↑↑↑ 5,4161
satış ↑↑ 5,4017
satış ↑ 5,3840
pivot ►►►►►►► 5,3553
alış ↓ 5,3266
alış ↓↓ 5,3089
alış ↓↓↓ 5,2946
alış ↓↓↓↓ 5,2802
alış ↓↓↓↓↓ 5,2625
alış ↓↓↓↓↓↓ 5,2338

ytd by@işaret

yukarıdaki işlem noktalarından
cari fiyatlara göre al-sat yapınız..
her işleminiz kademeli olsun..
hedef yok, kazanç yok demektir.
piyasada fırsatlar bitmez...
sabırla izleyin ve bitirin...
bereketli ve bol kazançlar dilerim...

okunurluğu test etmek amacıyla
yukarıdaki butona (+) , (-)

.

 
ZORKAZANÇ 17:02, 17/11
 • + 17
 • - 2

usdtry teknik degerlendirme

Öncelikle herkese merhabalar degerli arkadaşlar teknik analiz yapmadan önce bi kac aylık surecin degerlendirmesini yapmak istedim ve faydalı olur diye umarak sizlerle paylaşmak istedim


624 ile başlayan (papaz serbest kalır fiyatlaması) başladıktan bu gune analizlerim cogunlukla 1g (4-5-6aylık surec) teki grafik uzerinden yaptım ....

o gün teknik olarak analiz yaptıgımızda hep 570 dip olur ve burdan tepki alması beklenirdi ve bir detay paylaştık 570 kırılır ise 550pivot alanı olur ve dip 530 kanalı olarak değerlendiriyorduk bazı arkadaşlarımız hatırlar diye umuyorum


570 dip iken tepe oldu ardından. 550pp alanı dip iken tepe oldu şimdi ise 530 dip olarak mı kalıcak yoksa burasıda mı tepeyemi dönecek?

dogrusu bu oluşum 724(asia seansıyla) tepe yaptıktan sonraki süreçten bu yana devam ediyor .. hep bir diger tepe yeni tepenin uzerinde kalmaya devam ediyor sadece 724 asia seansi olarak almasak 2li tepe (684). sadece burda birleşti ve ondan sonraki surec hep dip olan seviye bir sure sonra tepeye dondu ... bir nevi dalga formasyonu..

bugun ise 530 dip kabul edilir iken bu günlerde hala burdan alınırmı? buranın altı varmı düşüncesi hakim ve rakam güven vermemeye başladı ...

teknik baz 530 onemli bir rakam oldugunu durunuyorum aynı 570 gibi olurda bu rakamdan kırılırsa kanal değişir
yeni kanal 474 ile dibi 506 ile pivot alanı 533 ile ise tepesi olur gider gitmez ayrı konu ama kanal buşekil olur teknik olarak

cünkü teknik olarak bunu destekleyen bicok birleşim var
neler diye sorarsak yıllık bazda 375-685 in fibo 0.500 tamda 530 oluyor yuzdelihine bakarsanız zaten cok net gorunur ortalamasında rakam 530

*peki zorkazanç kardeşim iyi hoşta bu mantıkla gidersek 1usd 1tl olur* haklısın kardeşim doğrudur zaten bu şekil devam etmez mutlaka günlükteki oluşum bir yerde bozulcak ve yerini yeni bir oluşuma bırakacak
orn; burası (530) son dip olarakta kalabilir peki nasıl bu rakamın kırılmayıp 550-554 gidip günlük kapanışlar yapması gerek tebi 542 gidip uzerinde tutunması bile azcık rahatlatır fakat 542 uzerine çıkıp kalamıyan kur tepkisel yükselişleri bir satış fırsatı olarak kalır ve tekrar (530) destegine çekilir

bugun teknik olarak baktığımızda bize yükseliş olarak sunduğu net ve keskin bir donuş patterinde olmaması işin ayrı boyutu ...

*peki zorkazanç kardeşim bu nezamana kadar devam eder?*

bu oluşum teknik olar bozulması icin mutlaka 724 mi baz alicaz yoksa 2li tepe alani 685 den mi fark etmez burdan aldıgımız düşüş trend çizgisi üzeri mutlaka günlük mum kapanışları gerek ve bu oluşum kendini yeni bir oluşuma bırakır
(teknik olarak degerlendirenler icin normalde 2 günlük mum kapanış daha doğru ve degerli kabul edilir boğa tuzagı olmaması için)

gönül isterki düşen trend çizgisi uzerinde kapanışlar gelip ters deki arkadaşlara imkan sagladın bunu yon ayrımı yapmadan inş analizlere dökeriz olup olamasından ziyade şüphesiz gayretimiz bu olucaktır

bunu yazmamdaki sebep en azından faydalı olur ve belki katkisi olur diye yazdım

bütün db ailesine aileleri ve sevdikleri ile güzel ve mutlu bir hafta sonu dilerim kazancınız hep bol ve daim olsun saygılarımla

bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi niteliğinde degildir

@zorkazanç

 
Ykuşağı 20:31, 16/11
 • + 8
 • - 1

dün 5,30 desteğine kadar gerileyen kurda teknik olarak 100 günlük ortalama 5,53 kırılmadığı sürece tl’de daha da güçlenme potansiyeli korunacaktır. 5,3039 desteğinin yeniden test edilebileceğini düşünüyoruz. bu seviye altına bir kırılma durumunda tl’deki değer kazanımlarının daha da güçlenmesini bekleriz.
destek: 5,3039/5,2685/5,1827/5,1474
direnç: 5,4970/5,5360/5,6075/5,6695 ytd.

 
işaret. 17:56, 16/11
 • + 15
 • - 1

excell ‘de
fibonacci ye göre destek ve direnç noktaları oluşturmak.

Önce excelde boş bir sayfa açıyoruz.

a1 ve b1 hücrelerini excelin yukarısında bulunan hizalama kısmından birleştir ve ortala kısmına basıyoruz.
buraya usd-try yazıyoruz.
a2 hücresinden satır 26 ya kadar aşağıya doğru sırayla aşağıdaki yazıları yazıyoruz
r10
r9
r8
r7
r6
r5
r4=0,618
r3
r2
r1
pivot
s1
s2
s3
s4=0,618
s5
s6
s7
s8
s9
s10
boş satır
yüksek
düşük
cari fiyat

daha sonra b2 hücresinden başlayarak b24 e kadar aşağıdaki formullleri yazıyoruz.
b2 hücresine =(b12+2,618*(b24-b25))
b3 hücresine =(b12+2*(b24-b25))
b4 hücresine =(b12+1,618*(b24-b25))
b5 hücresine =(b12+1,382*(b24-b25))
b6 hücresine =(b12+(b24-b25))
b7 hücresine =(b12+0,764*(b24-b25))
b8 hücresine =(b12+0,618*(b24-b25))
b9 hücresine =(b12+0,5*(b24-b25))
b10 hücresine =(b12+0,382*(b24-b25))
b11 hücresine =(b12+0,236*(b24-b25))
b12 hücresine =(b24+b25+b26)/3
b13 hücresine =(b12-0,236*(b24-b25))
b14 hücresine =(b12-0,382*(b24-b25))
b15 hücresine =(b12-0,5*(b24-b25))
b16 hücresine =(b12-0,618*(b24-b25))
b17 hücresine =(b12-0,764*(b24-b25))
b18 hücresine =(b12-(b24-b25))
b19 hücresine =(b12-1,382*(b24-b25))
b20 hücresine =(b12-1,618*(b24-b25))
b21 hücresine =(b12-2*(b24-b25))
b22 hücresine =(b12-2,618*(b24-b25))
b23 hücresi ……boş bırakıyoruz
b24 hÜcresİ $ fiatının en yüksek değerini giriyoruz
b25 hÜcresİ $ fiatının en düşük değerini giriyoruz.
b26 hÜcresİ $ fiatının kapanışı veya o anki fiatını giriyoruz.

tablo kullanıma hazır. tabloda sadece yüksek düşük ve cari fiyat larin olduğu yerlere veri girişi yapınız. diger hücrelere veri girişi formülleri bozar. bu gibi durumda zorda kalmamak çin bu excellin bir kopyasını pc de ayrı bir yerde tutunuz.
excell açan uygulamayı cep telefonunuza indirdiğinizde pc.den bluetooth ile aktarabilir ve kullanabilirsiniz..
bu tablonun bir kopyasını alarak yan sutunda bir boşluk bırakarak yapıştırarak dilediğiniz kadar çoğaltabilir değişik ürünlerin teknik verilerini elde edebilirsiniz..

bu tablo trendlerde hangi fiyatların olabileceğini verir. bu yeter mi ? yetmez..
ne yapmak gerekir.. aşağıdaki indikatörleride acilen internet ortamından öğrenip çalışmak gerekiyor.
1.bollinger band
2.ıchımoku cloud
3.stochastik rsı
Çalıştık , öğrendik sonra ne olur… yürü ya kulum olur…

bereketli kazançlar dilerim
güle güle kullanın...
kalın sevgiyle ve sağlıcakla
aeo
.

 
Gökmaviayyıldız 10:28, 16/11
 • + 18
 • - 0

✔selamün aleyküm herkese günaydınlar✔
bügüne özel
***************yıldızlı rakamlarmız************
alt destekler
*****5.353*****
****5.307****
***5.261***
üst destekler
*****5.497*****
***5.438***
**5.476**
ytd.. 5.320 lerden 5.395 lara cıkarak kur biraz rahatlamis görunuyor her zaman belirttim üzere kısada al sat yapan yatırımci kardeşlerimin destelerde parçalı alım dirençlerde parçalı satım altın kuralını ihmal etmemeleri faydalarına olacaktır çünkü dün bir haberle (fötö haberi) şelaleye baglayan kur yine tek bir haberle ani ataklar yapabilir bu durumda yapmamız gereken en iyi şey kademeden ayrılmamak olacaktır
sevgi ile kalın

saygılar

@gökmaviayyıldız

 

USDTRY Analiz/Yorum Gönder

X

DXY

-0,15

96,359

EXY

0.00

0,00

SUSD

-0,47

5,3070

5,3090

SEUR

-0,41

6,0500

6,0600

SGLD

-0,49

208,5997

208,7850

USDTRY

5,3088

5,3113

5,3281

-0,34

14:05:43

EURTRY

6,0681

6,0716

6,0912

-0,35

14:05:44

EURUSD

1,14231

1,14251

1,14051

0,17

14:05:44

GLDGR

208,5432

208,6414

208,9902

-0,19

14:05:43

XAUUSD

1221,86

1222,04

1221,45

0,04

14:05:43

 • Parite
 • Döviz
 • Altın
 • Emtia

USDJPY

112,751

112,752

112,721

0,03

14:05:44

GBPUSD

1,28598

1,28608

1,28332

0,21

14:05:43

USDCHF

0,99676

0,99680

0,99985

-0,31

14:05:42

USDCAD

1,31645

1,31652

1,31455

0,15

14:05:43

EURJPY

128,805

128,810

128,805

0,00

14:05:43

USDRUB

65,8563

65,8646

65,9821

-0,18

14:05:41

AUDUSD

0,73066

0,73072

0,73298

-0,31

14:05:43

USDSEK

8,99730

8,99790

9,00770

-0,11

14:05:32

USDSAR

3,7518

3,7523

3,7519

0,01

11:21:19

USDCNY

6,9424

6,9435

6,9380

0,07

14:05:40

USDDKK

6,5320

6,5323

6,5427

-0,16

14:05:40

USDGBP

0,7775

0,7776

0,7797

-0,27

14:05:00

USDAED

3,6727

3,6732

3,6731

-0,00

11:22:55

USDALL

109,69

109,94

110,00

-0,16

xxx

USDARS

35,8960

35,9010

35,8970

0,00

07:10:46

USDAUD

1,3684

1,3688

1,3643

0,32

14:05:26

USDAZN

1,6995

1,7005

1,7000

0,00

xxx

USDBGN

1,7238

1,8150

1,7726

-0,18

xxx

USDBRL

3,7488

3,7497

3,7425

0,18

14:05:26

USDNOK

8,4454

8,4462

8,4367

0,11

14:05:34

USDKWD

0,3038

0,3058

0,3048

0,00

11:22:52

USDCLP

669,68

670,07

669,88

0,00

06:58:29

USDCOP

3166,80

3168,80

3168,35

-0,02

10:31:57

USDCZK

22,7562

22,7579

22,7895

-0,14

14:05:41

USDDZD

117,7560

119,7560

119,0440

-0,24

11:22:56

USDEGP

17,90

17,97

17,89

0,21

11:22:30

USDHKD

7,8319

7,8320

7,8304

0,02

14:05:41

USDHNL

24,1680

24,2680

24,2370

-0,08

07:19:59

USDHUF

281,35

281,47

281,77

-0,13

14:05:44

USDIDR

14585,00

14590,00

14613,00

-0,17

13:59:40

USDILS

3,7056

3,7085

3,7033

0,10

14:05:26

USDINR

71,5875

71,5975

71,9990

-0,56

14:05:43

USDIQD

1190,00

1192,00

1191,00

0,00

07:10:46

USDIRR

42000,00

42050,00

42025,00

0,00

07:10:46

USDISK

123,05

123,35

124,05

-0,69

xxx

USDJMD

124,75

125,45

126,49

-1,10

07:10:46

USDJOD

0,7085

0,7100

0,7093

0,01

10:42:18

USDKES

102,70

103,00

102,80

0,05

11:05:38

USDKGS

69,8050

69,8550

69,8400

-0,01

13:00:14

USDKRW

1128,50

1128,70

1120,40

0,73

13:59:40

USDKZT

366,9200

366,9700

369,4950

-0,69

11:10:22

USDLYD

1,3904

1,3974

1,3957

-0,13

09:30:22

USDMAD

9,4704

9,4804

9,4830

-0,08

11:22:53

USDMXN

20,1784

20,1839

20,1318

0,25

14:05:43

USDMYR

4,1860

4,1890

4,1925

-0,12

13:59:40

USDPEN

3,3696

3,3746

3,3721

0,00

07:10:46

USDPHP

52,5200

52,6200

52,5750

-0,01

13:59:40

USDPKR

133,90

134,74

132,62

1,28

10:09:05

USDPLN

3,7847

3,7853

3,7804

0,12

14:05:41

USDQAR

3,6398

3,6408

3,6403

0,00

11:22:07

USDRON

4,0833

4,0848

4,0882

-0,10

14:05:15

USDSGD

1,3723

1,3725

1,3732

-0,06

14:05:40

USDSYP

514,98

515,48

515,23

0,00

07:10:46

USDTHB

32,87

32,88

32,85

0,11

14:05:40

USDTJS

9,4222

9,4232

9,4240

-0,01

05:00:08

USDTMT

3,4100

3,6100

3,5000

0,29

xxx

USDTND

2,9115

2,9135

2,9085

0,14

11:22:58

USDTWD

30,8830

30,8930

30,7880

0,32

14:05:42

USDUAH

27,7250

27,9750

27,8500

0,00

07:10:46

USDUYU

32,7000

32,8000

32,7500

0,00

07:10:46

USDUZS

8235,00

8320,00

4172,50

98,38

xxx

USDVND

23305,00

23310,00

23310,00

-0,01

xxx

USDYER

249,85

249,95

249,90

0,00

07:10:46

USDZAR

13,9853

13,9885

14,0000

-0,09

14:05:43

SEPET

5,6785

5,6845

5,7065

-0,44

14:05:19

GBP

6,8091

6,8433

6,8425

-0,24

14:05:43

RUB

0,0803

0,0807

0,0808

-0,37

14:05:19

AUD

3,8688

3,8881

3,9089

-0,78

14:05:37

SAR

1,4111

1,4182

1,4214

-0,47

14:05:19

CAD

4,0218

4,0420

4,0569

-0,62

14:05:37

KWD

17,3711

17,4582

17,4967

-0,47

14:05:18

CNY

0,7626

0,7664

0,7686

-0,53

14:05:18

SEK

0,5884

0,5914

0,5921

-0,37

14:05:33

NOK

0,6269

0,6300

0,6320

-0,55

14:05:33

CHF

5,3118

5,3384

5,3338

-0,16

14:05:43

DKK

0,8105

0,8146

0,8157

-0,37

14:05:34

JPY

4,6900

4,7100

4,7200

-0,42

14:05:18

HASGR

207,5072

207,6049

207,9519

-0,19

14:05:43

GKGU

39084,10

39088,26

39075,00

0,03

14:05:43

GKGT

207538,5

207560,6

207945,4

-0,19

14:05:43

22B

188,7377

202,3887

195,9371

-0,19

14:05:43

GCYR

333,6189

341,9594

338,5641

-0,23

14:05:43

GYRM

667,2378

683,9187

677,1282

-0,23

14:05:43

GTAM

1334,476

1363,667

1352,167

-0,23

14:05:43

SKGU

39110,00

39130,00

39130,00

-0,03

14:05:39

SKGE

34231,64

34255,15

34265,95

-0,07

14:05:39

XAUEUR

1069,542

1069,699

1069,400

0,02

14:05:43

XAUGBP

950,0800

950,2000

951,8000

-0,17

14:05:44

XAUTRY

6486,425

6489,479

6500,326

-0,19

14:05:43

SCUM

1383,476

1404,385

1400,854

-0,49

14:05:18

SCYR

334,8025

343,4513

340,8113

-0,49

14:05:39

SYRM

669,6050

686,9026

681,6226

-0,49

14:05:39

STAM

1339,210

1365,454

1359,049

-0,49

14:05:39

SRES

1425,337

1446,879

1443,241

-0,49

14:05:18

SRESK

1422,479

1443,977

1440,347

-0,49

14:05:18

08A

62,57991

69,52541

66,38073

-0,49

14:05:39

14A

118,90180

122,13920

121,11910

-0,49

14:05:39

18A

152,2778

156,5887

155,2003

-0,49

14:05:39

22A

189,8257

191,2471

191,4828

-0,49

14:05:39

ATAT

1378,844

1400,947

1396,799

-0,49

14:05:39

ATAC

343,1465

353,8906

350,2496

-0,49

14:05:39

ATAY

686,2930

707,7812

700,4991

-0,49

14:05:39

ATA25

3441,895

3518,027

3497,246

-0,49

14:05:39

ATA5

6894,220

7004,737

6983,995

-0,49

14:05:39

ZIYC

333,7595

344,4952

340,8118

-0,49

14:05:39

ZIYY

667,5190

688,9905

681,6235

-0,49

14:05:39

ZIYT

1335,038

1377,981

1363,247

-0,49

14:05:39

ZIY25

3337,595

3403,195

3387,135

-0,49

14:05:39

ZIY5

6675,190

6837,709

6790,008

-0,49

14:05:39

XAGGR

2,4591

2,4606

2,4681

-0,33

14:05:42

XAGUSD

14,404

14,413

14,425

-0,11

14:05:42

BRENT

66,86

66,91

66,99

-0,15

14:05:44

COPPER

2,8162

2,8169

2,7980

0,67

13:40:18

COTTON

79,90

79,92

80,02

-0,14

xxx

ZINC

1,2164

1,2168

1,2107

0,49

13:40:18

XPDUSD

1181,59

1183,06

1177,00

0,45

14:05:33

LEAD

0,9059

0,9066

0,8930

1,49

13:40:18

NICKEL

5,0817

5,0840

5,1362

-1,04

13:40:18

ALUM

0,8732

0,8735

0,8727

0,08

13:40:18

XPTUSD

847,39

848,20

844,98

0,33

14:05:36

SUGAR

13,82

13,84

13,89

-0,43

xxx

COFFEE

116,65

120,95

122,10

-2,70

xxx

CORN

369,50

369,50

369,50

0,00

xxx

WHEAT

507,25

507,50

508,00

-0,12

xxx

COCOA

2207,00

2210,00

2162,00

2,15

xxx

HOIL

2,3085

2,3092

2,3189

-0,43

xxx

NGAS

3,2230

3,2250

3,2140

0,31

xxx

 • Döviz ve Borsa Yorumları
0/0 Adet
Albay~dogan 14:05

3ay önce faize atın keyfinize bakın üstad dedikleriniz sadece paralarınızı içnediyor mb tek oyuncu demiştim ve zararımı kurtarıp kara geçtim ki 6.20 civarı idi şimdi tekrar uyarayım arkadaşlar 5in altına inmeden seçimler geçmeden dolar arttmaaazzz. üstelik yeni trend altın olacak 3 ay kaldı en az keyfini çıkarın faizin...

 
 • + 0
 • - 0
Aslu 14:04

gümüşten bile 2.78den tersteyim

 • + 0
 • - 0
kamalı 14:04

sn. @berat65, dik geldığını unutmayınız (kemal sunal ) dersem hatırlarsınız umarım

 • + 0
 • - 0
Berat65 14:04

sn. @nilzade, aynen para ya yazı ya tura gelir ☺

 • + 0
 • - 0
kamalı 14:04

sn. @deniz60, bende özledımde ama şu an kırmızı görmeye devam edeceğiz yeşil geç kırmızı dur demmekkı beklmeye devam edeceğiz bır süre daha saygılar

 
 • + 0
 • - 0
lazkral 14:03

sn. @nilzade, negatif bi haber gelmezse 5.22 lere kadar düşecek ytd:)

 • + 0
 • - 0
deniz60 14:03

sn. @kamalı, çok özledik sizin uzun yeşil çubuk yorumunuzu. saygılar..

 • + 0
 • - 0
eadöviz 14:03

sn. @kamalı, 4 leri bekliyor musun onu merak ediyorum açıkcası

 • + 0
 • - 0
nilzade 14:02

ya düşecek ya çıkacak diye yorum yapılıyor ee başka ne olabilir ki dik gelecek hali yok düşünce de ben demiştim oluyor çıkınca da ,,, o kadar yorumu bende yaparım şahsen

 
 • + 0
 • - 0
çelik81 14:02

adelsu sana katılıyorum. yanlış söylemler bizim gibi seyredenleri baya bi zarara sokmakta.

 • + 0
 • - 0
ardino42 14:02

alıntıdır.... flash haber olarak duyuruldu..goldman sachs dolar 2019 yilinda

 • + 0
 • - 0
kamalı 14:02

sn. @eadöviz, kuyuya taş atıldı ne zamn o taş suya değecek zaten sesı duyarız o zamnda paylaşımda bulunurum

 • + 0
 • - 0
mino 14:02

sn. @adelsu, aynen katılıyorum size.herkes kendi istedigi gibi dusunuyor ve yaziyor.

 • + 0
 • - 0
kamalı 14:01

sn. @deniz60, dolar 5,3180 e kadar yukselebılır ama orayı nasıl gecer bılmem ytd

 • + 0
 • - 0
SÖNMEZGÜNEŞ 14:01

sn. @adelsu, size katılıyorum gerçekten insanlar kendi şahsi fikirlerine gören hareket etmeyebilir

 • + 0
 • - 0
eadöviz 14:01

sn. @kamalı, kaça kadar düşüş bekliyorsun daha ?

 • + 0
 • - 0
gabar 14:01

dolar 5.3270 deneyecektir ytd.....

 • + 0
 • - 0
Tataroğlu 14:01

her saat farklı analiz yapan arkadaşlar artık bir yerde karar kılında bu işe yeni başlayan arkadaşlar sizin yüzünüzden terste kalmasın

 
 • + 0
 • - 0
AdelSu 14:00

şahsım adına çok rica ediyorum.yukarı yönlü çok emin olup ilk saatler diretip ve sonrasında aşşağı yönlü çok emin olup direten arkadaşlara sesleniyorum;belliki alım bile yapmadınız ki sürekli kararsızlık,bilgisizlik içinde yorum yazmaya devam ediyorsunuz.ben ve benim gibi sessizce izlemek gibi bir yolun olduğunu size hatırlatırlatmak isterim.saygılar!!!...

 
 • + 0
 • - 0
kamalı 14:00

sn. @deniz60, aşağıya testere devamm yerçekımı devam edıyor

 • + 0
 • - 0
brsgzc 13:59

bu düşü olması gereken düşü bence bu arlardan daha aşağı olması lazım doların fiyatı, 6,50 den depolarını hınca hınç dolduranlar şimdi aradaki farkı vatandaşa yüklüyor, vebali büyük olacak yalnız onlara

 
 • + 0
 • - 0
D$lar 13:59

4s de izleyiniz. buralar önemli.

 • + 0
 • - 0
deniz60 13:59

sn. @kamalı, saatlik iyi kapattı sanki.ytd

 • + 0
 • - 0
Eren 13:57

ıyi günler bol kazançlar dilerim not:: son olarak ekrana rakamlara fazla bakmayın işinize bakın derim çünkü pikolejiniz pozulur bu gerçek tir hep gergin kalırsınız ok bay .....

 
 • + 0
 • - 0
ardino42 13:57

bu düşüş sanki suni gibi geliyor ..ytd

 • + 0
 • - 0
delphiibo 13:57

şimdiye kadar ortalama düşürmeyen arkadaşlar bundan sonra ortalama düşürmeye çalışmak çok riskli olacaktır. bence en iyi beklemeniz. ytd.

 
 • + 0
 • - 0
ardino42 13:57

bu düşüş sanki suni gibi geliyor ..ytd

 • + 0
 • - 0
kamalı 13:57

dolar da 5,3113 destektı kırılnca dırenç oldu ytd

 • + 0
 • - 0
İnsaatcikardes 13:55

6,52 ortalama ile 23k tersteyim , ortalamami dusuruyorum kademeli olarak , yapicak bisey yok .

 • + 0
 • - 0
Emekli. 13:55

sayın d.b. ailesi herkeze gönlünce bol kazançlar dilerim.siyasi vede ekonomi olarak tamamen hissiyatım o yedi buraya gelecek nisan - haziran 2019 . saygılar .y.t.d.

 
 • + 0
 • - 0
ardino42 13:54

5.30 cift dipte 5.40 a kadar çıkabilir..ytd

 • + 0
 • - 0
Aslu 13:54

rakam yanlış anlaşılmazısn. ortamamam 5. ama 5 e kadar düşerse satacağım demek istedim. yani elde var sıfır olacak

 
 • + 0
 • - 0
Benanlamam 13:54

6.70 ten yüklü tersteyim ama sat ma ya ca ğım

 • + 0
 • - 0
ozgrsahin 13:54

5,34 insanı iştahlandırıyor tren için düdük çalıyorlar...ytd...izliyorum sadece

 • + 0
 • - 0
keen 13:54

nasıldı o mit...''inemeyen dolar çıkar'' mıydı yoksa ''çıkamayan dolar iner''miydi....daha önemlidi hangisine yakınız ve neye göre...

 
 • + 0
 • - 0
Eren 13:53

burada piskolejik olarak herkesi 5.5 tepe olduğunu inandırmak olacak vede bir iki deyip geri gelecek ama 5.5 edipler ola-rak gerçekte olduğu nu kur 6.5 olduğunda bilinecek ve herkes keşke satmasaydım bekleseydim diye ağlayacak derim bunu sadece sabır bu işin temeli ve gerçeği diye sadece örnek yazdım ytd....

 
 • + 0
 • - 0
Aslu 13:53

dolarda ortlaamam 5. 5 olursa satacağım, elde var sıfır :(

 • + 0
 • - 0
kamalı 13:53

sn. @gabar, 0004 kuruş yanılma için özür dilerım sızden bır daha olmaz

 • + 0
 • - 0
deniz60 13:52

sn. @eren, bırakın mb piyasanın dediği olmaz ise mart rüya olur...6.00 olmak zorunda ytd...

 • + 0
 • - 0
aslanmehmet 13:52

merhaba 2 aydır doların düşeceğini ve neden düşeceğini yazdım ama herkes artacağına o kadar inandırmışki kendini. değerli yatırımcılar seçime 20 15 gün kalaya kadar dibi görecek seçimden sonra fırlayacak bunu bilmek için kahin olmaya gerek yok 3.5 aydır tl deyim mevduatta kazanıyorum. seçime 1 ay veya 20 gün kala dolara geçeceğim prof olmaya gerek yok. ytd.

 
 • + 0
 • - 0
Demr 13:52

sn. @agresifborsacı, düşmezmi diyorsunuz gereçketen

 • + 0
 • - 0
D$lar 13:51

sn. @erashtc, 1.1399 gormedigi surece 1.1455 hedefim mevcut. 1.1400 bile gorse yinede 1.1455 derim. ytd
şuan tam bakamıyorum. enteresan bişey olmadıgı surece kar satışı için 1.1455 zorlamalarını bekliyorum.
fed faiz psikolojisine tamamen girilmeden deneme yapmasını bekliyorum.
ytd tamamen benim analizim. kesinlik diye bir seý yok.

 
 • + 0
 • - 0
kiki 13:51

sn. @nudge , :) ha onu bi bilebilsek acelemiz yok battı batacağ kadar ... ytd

 • + 0
 • - 0
Moğol 13:51

5.30 kirilmiycak kapanış 5.37 hisler bu yönde ytd

 • + 0
 • - 0
ozgrsahin 13:51

5,30 u dip algısı yaratıp terse getirme için bir strateji olması da muhtemel. 5,30 un gerçekten dip olma ihtimali de var tabiki. zamanla göreceğiz bunları....ytd...

 
 • + 0
 • - 0
Eren 13:50

sn. @mhmt27, burada olan kişiler diyorsa bilki binlerce kişiye aynı piskoleji ve aynı düşünce ola-rak hitab ediyorsun demek buda çoğunluk aynı düşüncede mb nin yaratmak istediyide bu zaten derim ytd...

 
 • + 0
 • - 0
nudge 13:50

sn. @kiki, gelecek ama ne zaman gelecek bakalım.

 • + 0
 • - 0
kiki 13:49

6,50 bekliyorum 7 gelmedikçe kuruş satmam ytd

 • + 0
 • - 0
deniz60 13:49

15 dk. ler 31.55 atacak görünüyor. ytd.

 • + 0
 • - 0
keen 13:49

sn. @zeze, dolar şelale olduğu için rsi 30 da....:)

 • + 0
 • - 0
0
0
0