GLDGR

Altın Gram (Spot)

24/03

2.66

A172,4327

S172,8009

Düşük168,1293

Yüksek172,9964

D.Kapanış168,1483

 • Canlı Grafik
 • GLDGR Yorumları

GLDGR - Altın Gram (Spot) Yorumları

Bafrali55 21:59, 13/02
 • + 1
 • - 0

altın şu an new york seansında 1,330 civarında işlem görüyor ve abd doları için bir düşüşün etkisiyle yaklaşık% 0.27 arttı. daha zayıf abd doları dışında, altın ve diğer değerli metaller, alternatif olarak enflasyon riskinden korunan varlığın itirazıyla, trump'ın harcama planları hakkındaki endişeler üzerine arttı. bu, sonunda abd'nin mali açığını ve enflasyonu artıracak.

ayrıca, yeni kuzey kore kılıcı, abd ulusal istihbaratının direktörü tarafından tehdidi bugün riskten kaçınma hareketini hızlandırabilir. böylece altın ve yen gibi güvenli cennet varlıkları iyimser haldedir. abd ulusal istihbarat müdürü bugün "kuzey kore'de zamana yaklaşıldı" dedi.

asya oturumu bitiminde usd bugün ani baskı altına girdi. tam sebep şu ana kadar net değilse de, kuroda (boj gov) atanması, boj (japonya bankası) tarafından aralıksız açılan arka kapılardan konuşma, japonya'nın döviz pozisyonlarının kapatılması ve yüksek ihtimalle ilgili çeşitli faktörlerin bir kombinasyonu olabilir dy boj gov olarak bir şahin kişinin atanması.

japon başbakan (abe) kuroda'nın tekrar atanmasını onaylamasa da, bazı pazar vaazlarında olduğu gibi, kuroda önümüzdeki günlerde boj tarafından politika rehberliğinde nihai bir değişiklik yapılması için tekrar seçilebilir . kuroda, piyasayı ilerletme ve kontrol etme konusundaki tecrübelerinden yola çıkarak, piyasaya düzenli bir hareket etmeye yardımcı olabilir.

Öte yandan, piyasa, kuroda yeniden seçilmeyecek olursa, bir sonraki boj gov'un kuroda'da olduğu gibi olmayacağından endişe ediyor olabilir . böylelikle, bu boj gov konusu usd için şimdiden ikiye katlanabilir ve altın usd'nin zayıflığının başlıca yararlanıcısıdır.

teknik görünüm:

fiyat eylemi, altın'ın şimdi önümüzdeki günlerde 1355-1366 fiyat bölgesine doğru yapılacak daha fazla miting için 1.335'in üzerinde bir seviyede kalması gerektiğini gösteriyor; aksi takdirde yine 1305-1285 bölgesine düşebilir.

 
işaret. 00:00, 29/01
 • + 0
 • - 0

alıntı yorum:
altın piyasaları hafta boyunca yükseldi ve 1360 $ seviyesinin üzerine çıktı ve 1375 $ seviyesine doğru yöneldi. piyasanın daha uzun vadeli yükseliş eğilimine devam edeceğine inanıyoruz, ancak kendimizden bir adım önde olabildiğince biraz geri çekilmemiz gerekebilir. piyasalar ortalamaya geri dönme eğilimindedir; bu da geri çekmenin gerekli olduğu anlamına gelir. en azından, ivme kazandıracak şekilde yanlamasına gitmemiz gerektiğine inanıyoruz. pazarın geçici olacağından şüpheleniyorum, ancak bu potansiyel geri çekilme satışı ile ilgilenmiyorum çünkü pazarın yukarı trende yeniden katlanmasının yalnızca bir zaman meselesi olduğunu düşünüyorum. abd doları endeksine dikkat edin çünkü ileride nereye gideceğimiz üzerinde etkisi olacaktır.

unutmayın, altın "anti-dolar" ticareti eğilimi gösterir, bu nedenle düşerse, altın genellikle iyi sonuç verir. sonunda 1400 dolar seviyesinin üzerine çıkabilirsek, bu pazarın uzun vadeli bir zaman diliminde çok daha yüksek bir seviyeye çıkmasına neden olacak ve bunun sonunda olacağını umuyorum. ancak, bunun bu hafta olacağından şüpheliyim. potansiyel değer olarak çekülmelere bakınız ve uzun vadeli pozisyonunuza katkıda bulunmak konusunda sabırlı olun. haftalık grafikte 20 sma yükseliş eğiliminde ve bence bu şekilde devam edecek. biraz daha yüksek sürükleniyor, bu nedenle altınlardan çok rahat ve istikrarlı bir şekilde yararlanmak için bir fırsat sunuyoruz. İlginç bir olayda, kripto para piyasaları ayrı düştüğü için, altın piyasalarına daha fazla para akıyor gibi görünüyor.

 
Kimyasal 12:43, 13/01
 • + 3
 • - 0

" teknik analizin Önemi "

İş hayatında en kısa zaman dilimi içinde, en iyi zamanlamayı yaparak, en iyi sonucu elde edebilmek çok zordur. finansal piyasalarda teknik analiz yöntemini kullanarak en iyi zamanlamayı yaparak en kısa zaman dilimi içinde en iyi sonucu elde etmek mümkün olabilir mi? İyi bir teknik analizciysek “ne kadar çok zamanımız olursa, o kadar fazla getiri elde ederiz” demek yanlış olmayacaktır. kısacası teknik analiz yöntemi zamana karşı yarışta en iyi yöntemdir. zamanında, en iyi sonucu, en kısa sürede yakalamaktır, zamanlama her şeydir.

finansal piyasalarda iki çeşit analiz türünden bahsedilmektedir. bu analiz çeşitlerinden birisi temel analizler, diğeri teknik analizlerdir.

temel analizler, piyasa takibi ile yorumlanırken; teknik analizler, grafikleri ve daha matematiksel kavramları içermektedir.

teknik analiz, geçmişte oluşmuş fiyat hareketlerinin gelecekte de oluşabileceği varsayımı üzerine çalışan bir analiz yöntemidir.finansal piyasalarda fiyatlarda ya da işlem miktarında meydana gelen değişmelerin grafiklerin oluşturduğu şekillerle (formasyonlar) açıklanması ve trendlerin son durumu ile geleceğe yönelik trend belirleme aracıdır, diyebiliriz.

teknik analiz, yalnızca fiyat hareketlerinin dikkate alındığı bir analiz yöntemidir.

teknik analiz temel analizin her zaman ne yapmak istediğini çizgilerin (grafiklerin) hareketlerinde, trendlerinde ve o trend hareketinden o anda faydalanmak için arar. fiyat hareketini sorgular veya trendin içinde olarak ‘neden yükseldi, neden düştü?’ demez. sadece fiyat hareketinden faydalanmaya çalışır.

teknik analizler içerisinde yer alan grafikler ise size en doğru pozisyonu almanızda yardımcı olur. teknik analiz araçları uygulayacağınız ve alacağınız pozisyon ile ilgili karar vermenizi sağlayan en iyi göstergedir. grafikler sayesinde trendi belirleyebilir, destek – direnç noktalarını görebilirsiniz.alım – satım sinyalleri alabilmek için analiz araçlarını uygulayabilirsiniz. bu şekilde de, bir bütün olarak bakıldığında en doğru al – sat emirlerini, en doğru zamanda verebilirsiniz. grafikler, bir yatırımcının en büyük yardımcısıdır ve her daim işinize yarayacaktır.

Öncelikle yatırımcı veya uzman profilini bilmelidir.

yatırımcı hangi vadeci olduğunu bilirse en büyük sorun çözülmüş demektir.
gün içinde işlem yapıyorsanız, öncelikle grafiklerinizi 5 dakikalık periyotlardan 20 dakikalık, 60 dakikalık, 2 saatlik ve 1 seanslık grafıklerin ne durumda olduğunu görerek hareket etmelisiniz. grafik görüntülerinizi bu periyotlara göre ayarlamalısınız.
eğer ‘ben alıp beklerim, uzun vadeciyim’ derseniz onun için dahi bir zaman aralığı ve grafik düzeni vardır. ama ‘warren buffet uzun vadede alıp kazanmış’ diyerek 2, 3, hatta 5 yıl beklerim ama para kazanırım derseniz, yanılabilirsiniz. girişte de belirtildiği gibi her şey zamanlamadır.

saygılarımla....
imza: @kimyasal

 
Gold34 00:29, 03/01
 • + 7
 • - 0

güncel ons ve maliyet hesaplama:
altın yada gümüş ten dövize parite yada dönüş (xau usd— xau euro— yada yau usd yau euro altın için)
(xag usd — xag euro yada yag usd— yag euro gümüş için)
İşlem yaparken hangi döviz biriminde iseniz o birimin emtia ons değerini bilmemiz gereklidir.
Örneğin hepimizin aşina olduğu altın ons usd değeri 1273 şu sıralar değeri gümüş ons değeri usd olarak 16.30 dur. euro olarak altın euro ons değeri şu sıralarda 1075 ken euro gümüş ons değeri şu sıralar 13.78 değerindedir. bu rakamların gbp için değerleri ise altın ons 946.52 iken gbp gümüş ons 12.13 ..
bu değerlerin ortak bölen katsayı rakamı hepsinde aynıdır. 31.1035
bu işlemleri ne zaman yapmalıyız?
döviz maliyetimiz yukarıda ise ve tl ye geçme halinde zarar edilecek ise ons değerlerinde düşme varsa bu durumu fırsata çevirmeye çalışmamız ve farklı argümanları kullanmamız elimizdeki döviz ve emtianın artması dolayısı ile beklerken fırsatı değerlendirip süreçten kar ile çıkmak anlamına gelir.
** dikkat bu işlemleri öğrenene dek makasa dikkat ederek ve nasıl işlem yapılacağına hakim olana kadar küçük işlemler yaparak denememiz hedefler koymamız ve takip etmemiz çok önemli...
euro gold ve gümüş işlemi Örnek:
altın için ons değerini
1000 euro muz olsun
1075/31.1035=34.56
1000/34.56=28.93 gr altınımız var ne yapacağız???maliyet hesaplaması tabiki

 
işaret. 17:08, 17/12
 • + 4
 • - 0

gold steadies for weekly gain, benefits from tax bill worries
gold prices are on track for a weekly gain, despite hovering above five-month lows. the yellow metal is benefiting from investor concerns over the republican tax bill, which has sent the us dollar tumbling.

february gold futures rose $0.90, or 0.07%, to $1,258.00 per ounce at 14:11 gmt on friday. gold prices are poised to record a tepid 0.8% weekly gain, but they are trading just above their lowest levels since july. year-to-date, gold has advanced roughly 10%.

silver, the sister commodity to gold, is rallying to end the trading week. march silver futures jumped $0.12, or 0.76%, to $16.05 an ounce. the white metal is also getting ready to report a modest weekly increase of 0.2%. year-to-date, silver has dipped a little more than 1%.

the gop may have won a key vote in the senate with its tax cut and jobs act, but after it was returned to congress, four more republican senators have insisted on some changes. florida senator marco rubio and utah senator mike lee want to expand the proposed child tax credit. tennessee bob corker is opposed to the tax plan, while maine senator susan collins is undecided. president donald trump has confirmed that he is open to expanding the child tax credits.

worries over the tax bill sent the us dollar lower as the greenback slipped 0.01%. a weaker us dollar is good for commodities like gold and silver because it makes it cheaper for foreign investors to buy.

on wednesday, the federal reserve raised interest rates for the fourth time in the last 12 months. gold is generally sensitive to a rising-rate environment because it boosts the opportunity cost and prompts traders to seek out yield-bearing assets.

experts note that gold is repositioning itself following the us central bank’s monetary policy move. analysts are expecting spot gold to test a resistance at $1,262, which would lift the next resistance at $1,276.

 
işaret. 12:16, 14/12
 • + 2
 • - 0

bilgilendirme:
kopyala yapıştır pc.nizin bir kenarında bulunsun.
altın-ons
tarih.....endüşük-en yüksek
aralık.2017.....1163-1285
ocak.2018......1131-1251
şubat.2018.....1126-1244
mart.2018.......1128-1246
nisan.2018.....1086-1200
mayıs.2018....1135-1255
haziran.2018..1161-1283
tem..2018.......1137-1257
agust.2018.....1145-1276
eylül.2018......1154-1276
ekim.2018......1154-1276
kasım.2018....1188-1313
aralık.2018.....1250-1382
kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. bu bilgi dış kaynaklı forecast.

 
Evhanımı 18:43, 07/12
 • + 7
 • - 0

bu ortamda dikkatimi çeken birşeyde birisi kademeli alıma başladım diyor sonra pek bir fark oluşmadan 1 saat sonra full altındayım diyor mesala. burada kademeli nasıl alım yapılır size en olumlu şekilde anlatayım
kademeli alım: birşeyi almak için önce nerelerden düşebileceğini tespit etmeliyiz örneğin altında bu seviyeler sırası ile 152 %75 - 150- 149 -148 %25 ihtimal olsun sonrasında sabırla beklemeli ve alım şekli 10gr 20 gr 60gr 90 gr ve benzeri gibi katları şeklinde olmalıdır. böylece ortalamamızı uygun seviyeye taşırız. kademe aşağı gittikçe alım miktarı artmalı
kademeli satış: bu örnekte ise satış noktalarımız 157 158 159 160 olarak tespit edelim ve satışlarımızda tam tersi 90gr 60gr 20 gr 10gr şeklinde alım işleminin tersine olmalı bunun sebebi satım noktalarımız yükseldiği her kademenin gerçekleşme oranının düşecek olmasıdır.

 
Evhanımı 14:35, 05/12
 • + 25
 • - 1

gram daha öncede belirttiğim gibi ons/31,1x usd kuru bu durumda artan bir usd gram fiyatını elbette arttıracaktır ve mısır da israile füze attıysa ons da artacaktır.
***ayrıca önemli bir bilgi 52 hafta analizinde tl bazlı artışlarda her sene olduğu gibi yine gram altın şampiyon ikinci sırada eur var majörler arasında usd ise çok az. yani şöyle diyeyeim 40ktl de altın 12ktl eur 11ktl ve usd sadece 6k tl verdi. bu hesaplamalarda 52 hafta içindeki bu majör değerlerin en düşük ve en yüksek seviyelerinden yola çıkarak hesaplanmıştır.

 
Gold34 22:20, 04/12
 • + 42
 • - 1

altın yada gümüş ten dövize parite yada dönüş (xau usd— xau euro— yada yau usd yau euro altın için)
(xag usd — xag euro yada yag usd— yag euro gümüş için)
İşlem yaparken hangi döviz biriminde iseniz o birimin emtia ons değerini bilmemiz gereklidir.
Örneğin hepimizin aşina olduğu altın ons usd değeri 1273 şu sıralar değeri gümüş ons değeri usd olarak 16.30 dur. euro olarak altın euro ons değeri şu sıralarda 1075 ken euro gümüş ons değeri şu sıralar 13.78 değerindedir. bu rakamların gbp için değerleri ise altın ons 946.52 iken gbp gümüş ons 12.13 ..
bu değerlerin ortak bölen katsayı rakamı hepsinde aynıdır. 31.1035
bu işlemleri ne zaman yapmalıyız?
döviz maliyetimiz yukarıda ise ve tl ye geçme halinde zarar edilecek ise ons değerlerinde düşme varsa bu durumu fırsata çevirmeye çalışmamız ve farklı argümanları kullanmamız elimizdeki döviz ve emtianın artması dolayısı ile beklerken fırsatı değerlendirip süreçten kar ile çıkmak anlamına gelir.
** dikkat bu işlemleri öğrenene dek makasa dikkat ederek ve nasıl işlem yapılacağına hakim olana kadar küçük işlemler yaparak denememiz hedefler koymamız ve takip etmemiz çok önemli...
euro gold ve gümüş işlemi Örnek:
altın için ons değerini
1000 euro muz olsun
1075/31.1035=34.56
1000/34.56=28.93 gr altınımız var ne yapacağız???maliyet hesaplaması tabiki

 

GLDGR Analiz/Yorum Gönder

X

DXY

0.00

89,497

EXY

0.00

0,00

SUSD

1.10

3,9670

3,9680

SEUR

1.30

4,8970

4,8980

SGLD

2.26

171,7172

171,8403

USDTRY

3,9814

3,9854

3,9352

1.22

24/03

EURTRY

4,9173

4,9198

4,8456

1.51

24/03

EURUSD

1,23524

1,23544

1,23021

0.42

24/03

GLDGR

172,4327

172,8009

168,1483

2.66

24/03

XAUUSD

1347,90

1348,40

1329,03

1.44

24/03

 • Parite
 • Döviz
 • Altın
 • Emtia
 • Borsa Seans
 • Ekonomi Takvimi

USDJPY

104,729

104,760

105,280

-0.51

24/03

GBPUSD

1,41340

1,41390

1,40970

0.28

24/03

USDCHF

0,94690

0,94780

0,94915

-0.19

24/03

USDCAD

1,28890

1,28940

1,29402

-0.38

24/03

EURJPY

129,390

129,400

129,517

-0.09

24/03

USDRUB

57,2230

57,2730

57,2510

-0.01

24/03

AUDUSD

0,76960

0,77010

0,76933

0.07

24/03

USDSEK

8,21840

8,22240

8,25648

-0.44

24/03

USDSAR

3,7497

3,7502

3,7501

-0.00

xxx

USDCNY

6,3109

6,3119

6,3314

-0.32

xxx

USDDKK

6,0293

6,0300

6,0545

-0.41

24/03

USDGBP

0,7077

0,7077

0,7094

-0.24

24/03

USDAED

3,6725

3,6730

3,6726

0.01

xxx

USDALL

104,80

105,60

104,95

0.24

xxx

USDARS

20,1620

20,2040

20,1610

0.11

24/03

USDAUD

1,2985

1,2995

1,3000

-0.08

24/03

USDAZN

1,6995

1,7005

1,7000

0.00

xxx

USDBGN

1,5842

1,8150

1,7015

-0.11

xxx

USDBRL

3,3108

3,3128

3,3162

-0.13

24/03

USDNOK

7,7554

7,7585

7,7502

0.09

24/03

USDKWD

0,2992

0,3012

0,3003

-0.03

24/03

USDCLP

608,23

608,53

609,08

-0.11

24/03

USDCOP

2841,50

2843,50

2859,80

-0.60

24/03

USDCZK

20,5590

20,5890

20,6550

-0.39

24/03

USDDZD

113,7750

115,7750

114,9070

-0.11

24/03

USDEGP

17,59

17,66

17,62

0.06

xxx

USDHKD

7,8446

7,8456

7,8481

-0.04

24/03

USDHNL

23,5780

23,6780

23,5970

0.13

24/03

USDHUF

253,07

253,27

253,68

-0.20

24/03

USDIDR

13778,00

13793,00

13755,50

0.22

24/03

USDILS

3,4804

3,4904

3,4812

0.12

xxx

USDINR

64,9790

65,0290

65,1240

-0.18

24/03

USDIQD

1184,00

1186,00

1185,00

0.00

xxx

USDIRR

37690,00

37740,00

37715,00

0.00

xxx

USDISK

98,60

98,90

99,57

-0.82

xxx

USDJMD

125,55

126,05

125,46

0.27

24/03

USDJOD

0,7070

0,7085

0,7093

-0.21

24/03

USDKES

100,70

101,00

100,85

0.00

xxx

USDKGS

68,1431

68,1931

68,1968

-0.04

xxx

USDKRW

1082,35

1083,35

1080,20

0.25

24/03

USDKZT

320,6000

320,6500

320,6250

0.00

xxx

USDLYD

1,3247

1,3317

1,3282

0.00

xxx

USDMAD

9,1600

9,1700

9,1887

-0.26

24/03

USDMXN

18,5090

18,5390

18,6352

-0.60

24/03

USDMYR

3,9150

3,9200

3,9145

0.08

xxx

USDPEN

3,2215

3,2265

3,2380

-0.43

xxx

USDPHP

52,3700

52,4100

52,4450

-0.10

xxx

USDPKR

115,15

115,35

115,25

0.00

xxx

USDPLN

3,4224

3,4264

3,4329

-0.25

24/03

USDQAR

3,6398

3,6408

3,6403

0.00

24/03

USDRON

3,7722

3,7752

3,7948

-0.56

24/03

USDSGD

1,3153

1,3156

1,3172

-0.13

24/03

USDSYP

514,98

515,48

515,23

0.00

xxx

USDTHB

31,17

31,22

31,32

-0.38

24/03

USDTJS

8,8256

8,8266

8,8224

0.04

xxx

USDTMT

3,4000

3,6100

3,5000

0.14

xxx

USDTND

2,3915

2,3935

2,3920

0.02

24/03

USDTWD

29,1760

29,2060

29,1985

-0.03

24/03

USDUAH

26,2400

26,4900

26,3750

-0.04

xxx

USDUYU

28,4100

28,5100

28,3500

0.39

xxx

USDUZS

8131,00

8201,00

4172,50

95.71

24/03

USDVND

22801,00

22811,00

22798,00

0.04

xxx

USDYER

249,90

250,00

249,65

0.12

xxx

USDZAR

11,7351

11,7451

11,8512

-0.94

24/03

SEPET

4,4320

4,4330

4,3795

1.21

24/03

GBP

5,5946

5,6226

5,5470

1.11

24/03

RUB

0,0691

0,0694

0,0687

0.87

24/03

AUD

3,0467

3,0620

3,0273

0.90

24/03

SAR

1,0553

1,0606

1,0493

0.83

24/03

CAD

3,0699

3,0853

3,0413

1.19

24/03

KWD

13,1831

13,2492

13,1042

0.85

24/03

CNY

0,6270

0,6301

0,6215

1.14

24/03

SEK

0,4814

0,4838

0,4766

1.26

24/03

NOK

0,5101

0,5127

0,5077

0.73

24/03

CHF

4,1775

4,1984

4,1461

1.01

24/03

DKK

0,6563

0,6596

0,6499

1.25

24/03

JPY

3,7700

3,7900

3,7300

1.34

24/03

HASGR

171,5602

171,6033

167,3129

2.55

24/03

GKGU

43087,33

43099,49

42515,67

1.36

24/03

GKGT

171552,2

171600,6

167307,7

2.55

24/03

22B

156,0422

167,2917

157,6450

2.55

24/03

GCYR

275,9015

282,7991

272,4001

2.55

24/03

GYRM

551,8030

565,5981

544,8003

2.55

24/03

GTAM

1103,606

1127,747

1087,919

2.55

24/03

SKGU

43070,00

43090,00

42590,00

1.15

24/03

SKGE

34862,07

34883,91

34572,47

0.87

24/03

XAUEUR

1090,480

1090,980

1080,328

0.96

24/03

XAUGBP

953,4200

953,9200

942,8850

1.14

24/03

XAUTRY

5363,261

5374,714

5229,999

2.66

24/03

SCUM

1138,766

1155,977

1121,237

2.33

24/03

SCYR

275,6061

282,6773

272,9758

2.26

24/03

SYRM

551,2122

565,3546

545,9515

2.26

24/03

STAM

1102,424

1123,836

1088,542

2.26

24/03

SRES

1173,223

1190,954

1155,163

2.33

24/03

SRESK

1170,870

1188,566

1152,846

2.33

24/03

08A

51,51516

57,22282

53,16805

2.26

24/03

14A

97,87880

100,52660

97,01141

2.26

24/03

18A

125,3536

128,8802

124,3090

2.26

24/03

22A

156,2626

157,4057

153,3699

2.26

24/03

ATAT

1135,051

1153,048

1118,779

2.26

24/03

ATAC

282,4748

291,2693

280,5354

2.26

24/03

ATAY

564,9496

582,5386

561,0707

2.26

24/03

ATA25

2833,334

2895,509

2801,149

2.26

24/03

ATA5

5675,253

5765,242

5593,894

2.26

24/03

ZIYC

274,7475

283,5365

272,9761

2.26

24/03

ZIYY

549,4951

567,0730

545,9521

2.26

24/03

ZIYT

1098,990

1134,146

1091,904

2.26

24/03

ZIY25

2747,475

2800,997

2712,956

2.26

24/03

ZIY5

5494,950

5627,770

5438,516

2.26

24/03

XAGGR

2,1158

2,1256

2,0736

2.27

24/03

XAGUSD

16,551

16,578

16,390

1.07

24/03

BRENT

70,27

70,32

68,83

2.14

24/03

COPPER

3,0029

3,0031

3,0184

-0.51

xxx

COTTON

81,78

81,88

82,15

-0.39

xxx

ZINC

1,4566

1,4568

1,4561

0.04

xxx

XPDUSD

974,12

976,81

986,00

-1.07

24/03

LEAD

1,0640

1,0644

1,0735

-0.87

xxx

NICKEL

5,8128

5,8151

5,9519

-2.32

xxx

ALUM

0,9218

0,9220

0,9327

-1.16

xxx

XPTUSD

947,00

952,00

948,45

0.11

24/03

SUGAR

12,50

13,49

12,77

1.80

xxx

COFFEE

115,90

119,85

119,00

-0.94

xxx

CORN

377,00

377,00

376,00

0.27

xxx

WHEAT

459,75

459,75

455,75

0.88

xxx

COCOA

2630,00

2631,00

2535,00

3.77

xxx

HOIL

2,0197

2,0204

1,9923

1.40

xxx

NGAS

2,5870

2,5880

2,6170

-1.13

xxx

CUP

palmiye Pazar

03:00

--

EUR

Greek Independence Day

03:00

--

EUR

Bağımsızlık Günü

03:00

--

LBP

Feast of the Annunciation

03:00

--

NPR

Ram Navami

03:00

--

NOK

palmiye Pazar

03:00

--

TMT

Meclis Seçim

03:00

--

 • Döviz ve Borsa Yorumları
0/0 Adet
Analiz 01:07

usd nin aşırı değerlenmesi iğneden ipliğe her şeye zam demektir. usd kuru çok önem arzeden bir ekonomik çıpadır. absürt yükselişler hayatı çekilmez hale getirebilir. sanayi,inşaat,yakıt,gıda başta olmak üzere tüm sektörler olumsuz etkilenir. iflaslar,işten çıkarmalar böyle dönemlerde çoğalır. enflasyon oranında bir kur yükselişine kimsenin itirazı olmaz. ama 4.40-4.50 rakamlarının havada uçuştuğunu görüyorum. ve bu beni oldukça ülkemiz ve ekonomimiz açısından endişelendiriyor.

 
 • + 1
 • - 0
Levent1 00:39

herkese iyi geceler bol kazançlar

 • + 0
 • - 0
bence 23:10 24/03

@sn bafi aynen oyle yukselırse satarız düşerse alırız. az ama öz olur

 • + 1
 • - 0
bafi36 23:09 24/03

sn. @bence, çok doğru yarı yarıya olmak demek hem düşüşleri hem yükselişleri değerlendirmek anlamını çıkartabiliriz

 
 • + 0
 • - 0
bence 23:09 24/03

herksese iyi geceler mutlu sağlıklı pazarlar dilerim

 • + 0
 • - 0
bence 23:07 24/03

@sn bafi haklısınız bu aralar en guzelı yarı yarıya olmak ve kar gelırse ona gore pozısyon almak

 • + 0
 • - 0
bafi36 23:05 24/03

böyle durumlarda grafiklere göre hareket etmek hataya sebep olabilir. temel analizi iyi yapmak gerekir. örneğin yarın çin_abd arasında gerilimi düşürecek açıklamalar ve gelişmeler olur ise piyasanın yönü nasıl çıktı ise öyle inecektir. yatırımcının illa ki yükseliş devam edecek söylemlerini baz alıp hataya düşmemesi temkinli olması, her iki duruma da hazırlıklı olması gerektiğini düşünüyorum. değerlendirmelerinize

 
 • + 3
 • - 0
bence 23:00 24/03

planlarımı 3,85 alış sonra 4,30 satış gıbı yapacağım. hayırlısı artık

 • + 0
 • - 0
Azra 22:59 24/03

bence en düşük 3.90 ve en yüksek 4.10 olur

 • + 0
 • - 0
bence 22:59 24/03

son 2,5 senede ne kadar dusmusse o kadar cıkmıs. ama taban hep yukarda olmuş normal olarak. 3,72 den tabıkı 4 ustune gıdebılır ama kalıcı olmaz dıye dusunuyorum

 
 • + 0
 • - 0
Azra 22:58 24/03

neden ki 3.95 ten 4.50 ye çıkamazmı

 • + 0
 • - 0
bence 22:57 24/03

doların 4,50 lerde kalıcı olması ıcın 3,85 lerı test etmesı gerektıgını dusunuyorum

 • + 0
 • - 0
HappyDay 22:57 24/03

sn. @bence, aynı şekilde gram altında tabanı yükseliyor. gram altında 160 ve altı uzun vadede görülmesi zor bir rakam ytd

 
 • + 1
 • - 0
bence 22:55 24/03

doların tabanı gıtgıde yukselıyor

 • + 0
 • - 0
bence 22:55 24/03

@ sn happyday. demin c.baskanının açıklaması vardı. tahmınım kurları dusurmeye yonelık olabılır. benımkı sadece öngörü

 
 • + 0
 • - 0
HappyDay 22:54 24/03

sn. @bence, şuanki durum o 26 kuruş yükselişlerindeki gibi değil. abd ve çin restleşmesi diyoruz. iki tarafdan gelecek haberler döviz ve emtia piyasasını fazlasıyla dalgalandırır. örneğini 4,03 yükselen 5 lere kadar yükselen euro ve şuanki gram altın ile gördük

 
 • + 1
 • - 0
bence 22:53 24/03

@ sn azra altın ıle ılgılı bır calısmam yok malesef

 • + 0
 • - 0
Azra 22:53 24/03

sn. @bence, altın ne olur sence

 • + 0
 • - 0
bence 22:52 24/03

dolar en son 26 kuruş dusmustu. tekrar 26 kuruş cıktı ve 3,98 e geldı. buradan 380-385 arası düzeltme olabılır. y.t.d

 
 • + 1
 • - 0
Ghost34 22:51 24/03

herkeze hayırlı geceler. allah a emanet olun. yarın gece görüşmek üzere. dövizinize ve emtianıza şimdilik sımsıkı sarılın. yakın bir zamanda ayrılık vakti gelecektir. yön mutlaka aşşagi dönecektir. herkezin dikkatli alim satim yapmasını tavsiye ederim. saglicakla kalın.

 
 • + 2
 • - 0
HappyDay 22:49 24/03

ghost3422:48
sn. @happyday kesinlikle haklsın. ama sadece yükselişlerde degil düşüşlerde önemli. 9-12 ay kimse terste kalmaz ise cok daha faydalı oluruz diye düşünüyorum.

tabikide sadece yükselişte istişare değil düşüşlerdede istişare yapmalıyız.

 
 • + 2
 • - 0
Ghost34 22:48 24/03

sn. @happyday kesinlikle haklsın. ama sadece yükselişlerde degil düşüşlerde önemli. 9-12 ay kimse terste kalmaz ise cok daha faydalı oluruz diye düşünüyorum.

 
 • + 2
 • - 0
HappyDay 22:47 24/03

ghost3422:46
eyw :) her zaman böyle olsak cok daha iyi yerlere geliriz :)

karşılıklı istişare yaparak burada faydalı yorumlar yapabiliriz :) sedat, bafralı, asivemavi, ghost34, çelik54, merkezborsacı ve ben beraber istişare yapmalıyız kurların gidişatı hakkında

 
 • + 2
 • - 0
Ghost34 22:47 24/03

ons 1362 yapar ise gümüş ons 16.80 gelmesi muhtemeldir. buda gram gümüşü 2.1526 ve üzerine taşir.
ytd...

 • + 2
 • - 0
Ghost34 22:46 24/03

eyw :) her zaman böyle olsak cok daha iyi yerlere geliriz :)

 • + 2
 • - 0
HappyDay 22:45 24/03

ghost3422:44
happy ons 1350 aşar ise hedef 1362 gözüküyor kontrol edermisin...

kontrol etmeme gerek yok , hedefin doğrudur. aynı hedefi bende paylaştım ons 1362 hedefi var :) güzel tebrikler :)

 
 • + 2
 • - 0
Ghost34 22:44 24/03

happy ons 1350 aşar ise hedef 1362 gözüküyor kontrol edermisin...

 • + 2
 • - 0
Ghost34 22:44 24/03

sa hayırlı aksamlar herkeze saglikli mutlu huzurlu bir pazar dilerim.

 • + 3
 • - 0
HappyDay 22:44 24/03

cümleten selamün aleyküm iyi akşamlar

 • + 3
 • - 0
Azra 22:41 24/03

slm iyi akşamlar herkese. gr. altın yükselmeye devam edermi ki ajaba - düşecek diye beklerken alamadım

 • + 0
 • - 0
Yshem 22:35 24/03

sn. @bafi36, şuanda aud den yakın zamanda yükseliş beklemiyorum ama yazın beklentim çok yüksek,elbette sizin için incelerim

 
 • + 1
 • - 0
Yshem 22:32 24/03

sn. @bafi36, teşekkür ederim yok grafik ama dediğim gibi örneğin trump nisanda kore lideriyle yemek yiyecek buda direk japonyaya yarar o bölgenin en güçlüsü olarak oda jpy nin değerlenmesi demek benim hissiyatım :)

 
 • + 1
 • - 0
bafi36 22:31 24/03

sn. @yshem, ülkeleri araştırıyorum dediniz. şu aud uda araştırabilirmisiniz? baskı var üzerinde ne zaman dağılır size zahmet olacak

 
 • + 0
 • - 0
bafi36 22:28 24/03

sn. @yshem, tebrik ederim grafik çalışmalarınız da, ben şahsen hissiyatlarınızı yazıyorsunuz sanıyordum. yanılmışım özür. sizden çok yararlanacağız başarılar diliyorum

 
 • + 2
 • - 0
Yshem 22:26 24/03

ama benim kendimce bazı çalışmalarım var tutar tutmaz bilemiyorum ama şuana kadar tuttu sanırım ülkeleri araştırıyorum yapacak anlaşmaları vs ona göre yön belirliyorum

 
 • + 0
 • - 0
Yshem 22:24 24/03

sn. @bafi36, bazı grafik çalışmalarım var benim rakamları ona göre belirliyorum,

 • + 0
 • - 0
bafi36 22:14 24/03

sn. @yshem, 4.95 ,ile 5.10 arasında pek fark yok, siz bu rakamları neye göre söylüyorsunuz (destek-direnç) noktalarını

 
 • + 0
 • - 0
Yshem 22:10 24/03

sn. @bafi36, sonrasıda hatta 5,10 ama mb vs deniliyor heran müdahale edilecek deniliyor dediğim gibi benimde kafam karışıyor

 
 • + 0
 • - 0
Yshem 22:08 24/03

sn. @bafi36, 4,95 belirleyecek onu 4,95 i görürse evet 5,02 beklentim ytd

 • + 0
 • - 0
bafi36 22:07 24/03

sn. @yshem, şimdi 5 lerde de ısrarcı mısınız?

 • + 1
 • - 0
Yshem 22:05 24/03

sn. @bafi36, 3,98 mutlaka gelmeliydi ve nitekimde geldi ben başından beri evet o rakamda ısrarcıydım

 • + 0
 • - 0
bafi36 22:04 24/03

sn. @yshem, yani 5 leri görmeden 3.86 ya geriliyemez mi demek istiyorsunuz

 • + 0
 • - 0
Yshem 22:02 24/03

düzeltme yapmadan yola devam edemez ytd ,ben kimseyi etkilemek istemem ama öyle yerlerde bir döviz çok zor görünüyor

 
 • + 0
 • - 0
bafi36 22:02 24/03

sn. @yshem, herkes kendi tahminlerini yazıyor. siz destek ve direnç noktalarını belirtiyorsunuz bunda çekinecek birşey göremiyorum. her destek ve direnç noktası tutacak diye bir kaide de yok. gelişecek siyasi ve jeopolitik olaylar piyasanın destek dirençlerini herzaman değiştirebilir. günümüzde de bu gibi gelişmelere her zaman gebe, siz mantıklı şeyler söylüyorsunuz ve düşüncelerize kelepçe vurmayınız tavsiyem

 
 • + 0
 • - 0
Yshem 21:59 24/03

sn. @bafi36, yarınki açılış önemli 4,95 lere çıkarsa mutlaka gelir hatta 5,02 sonrası 5,10 sonrası dediğim gibi 4,86 da düzeltme yapacaktır sonrası yine çıkış

 
 • + 0
 • - 0
Yshem 21:58 24/03

sn. @bafi36, cidden ben çok acemiyim,bazen beklentilerimi yazmaya çekiniyorum burada 3,60 lar vs telaffuz edilince kendimlede çelişkiye düşüyorum kimseyede sebep olmak istemiyorum bilmiyorum takip etme imkanınız oldumu ben chf de 4,20 leri mutlaka görecek demiştim nitekimde geldi

 
 • + 0
 • - 0
bafi36 21:55 24/03

sn. @yshem, 5 ler sizin tahmininize göre gelirmi?

 • + 0
 • - 0
bafi36 21:54 24/03

sn. @yshem, siz 3.94 dediniz geldi. 3.96. 3.98 dediniz geldi. şimdi 5 leri telaffuz ediyorsunuz

 • + 0
 • - 0
Yshem 21:51 24/03

sn. @bafi36, iyi akşamlar, 4,95 üzerinde kaldığı müddetce 5,02 sonra 5,10 sonrasında 4,86 da düzeltme yapması gerekiyor,

 
 • + 0
 • - 0
bafi36 21:48 24/03

sn. @yshem, düzeltme trendine girdi diyebilirmiyiz?

 • + 0
 • - 0
0
0
0