GLDGR

Altın Gram (Spot)

14:20:36

1.78

A171,1216

S171,1518

Düşük168,1293

Yüksek172,7788

D.Kapanış168,1483

 • Canlı Grafik
 • GLDGR Yorumları

GLDGR - Altın Gram (Spot) Yorumları

Bafrali55 21:59, 13/02
 • + 1
 • - 0

altın şu an new york seansında 1,330 civarında işlem görüyor ve abd doları için bir düşüşün etkisiyle yaklaşık% 0.27 arttı. daha zayıf abd doları dışında, altın ve diğer değerli metaller, alternatif olarak enflasyon riskinden korunan varlığın itirazıyla, trump'ın harcama planları hakkındaki endişeler üzerine arttı. bu, sonunda abd'nin mali açığını ve enflasyonu artıracak.

ayrıca, yeni kuzey kore kılıcı, abd ulusal istihbaratının direktörü tarafından tehdidi bugün riskten kaçınma hareketini hızlandırabilir. böylece altın ve yen gibi güvenli cennet varlıkları iyimser haldedir. abd ulusal istihbarat müdürü bugün "kuzey kore'de zamana yaklaşıldı" dedi.

asya oturumu bitiminde usd bugün ani baskı altına girdi. tam sebep şu ana kadar net değilse de, kuroda (boj gov) atanması, boj (japonya bankası) tarafından aralıksız açılan arka kapılardan konuşma, japonya'nın döviz pozisyonlarının kapatılması ve yüksek ihtimalle ilgili çeşitli faktörlerin bir kombinasyonu olabilir dy boj gov olarak bir şahin kişinin atanması.

japon başbakan (abe) kuroda'nın tekrar atanmasını onaylamasa da, bazı pazar vaazlarında olduğu gibi, kuroda önümüzdeki günlerde boj tarafından politika rehberliğinde nihai bir değişiklik yapılması için tekrar seçilebilir . kuroda, piyasayı ilerletme ve kontrol etme konusundaki tecrübelerinden yola çıkarak, piyasaya düzenli bir hareket etmeye yardımcı olabilir.

Öte yandan, piyasa, kuroda yeniden seçilmeyecek olursa, bir sonraki boj gov'un kuroda'da olduğu gibi olmayacağından endişe ediyor olabilir . böylelikle, bu boj gov konusu usd için şimdiden ikiye katlanabilir ve altın usd'nin zayıflığının başlıca yararlanıcısıdır.

teknik görünüm:

fiyat eylemi, altın'ın şimdi önümüzdeki günlerde 1355-1366 fiyat bölgesine doğru yapılacak daha fazla miting için 1.335'in üzerinde bir seviyede kalması gerektiğini gösteriyor; aksi takdirde yine 1305-1285 bölgesine düşebilir.

 
işaret. 00:00, 29/01
 • + 0
 • - 0

alıntı yorum:
altın piyasaları hafta boyunca yükseldi ve 1360 $ seviyesinin üzerine çıktı ve 1375 $ seviyesine doğru yöneldi. piyasanın daha uzun vadeli yükseliş eğilimine devam edeceğine inanıyoruz, ancak kendimizden bir adım önde olabildiğince biraz geri çekilmemiz gerekebilir. piyasalar ortalamaya geri dönme eğilimindedir; bu da geri çekmenin gerekli olduğu anlamına gelir. en azından, ivme kazandıracak şekilde yanlamasına gitmemiz gerektiğine inanıyoruz. pazarın geçici olacağından şüpheleniyorum, ancak bu potansiyel geri çekilme satışı ile ilgilenmiyorum çünkü pazarın yukarı trende yeniden katlanmasının yalnızca bir zaman meselesi olduğunu düşünüyorum. abd doları endeksine dikkat edin çünkü ileride nereye gideceğimiz üzerinde etkisi olacaktır.

unutmayın, altın "anti-dolar" ticareti eğilimi gösterir, bu nedenle düşerse, altın genellikle iyi sonuç verir. sonunda 1400 dolar seviyesinin üzerine çıkabilirsek, bu pazarın uzun vadeli bir zaman diliminde çok daha yüksek bir seviyeye çıkmasına neden olacak ve bunun sonunda olacağını umuyorum. ancak, bunun bu hafta olacağından şüpheliyim. potansiyel değer olarak çekülmelere bakınız ve uzun vadeli pozisyonunuza katkıda bulunmak konusunda sabırlı olun. haftalık grafikte 20 sma yükseliş eğiliminde ve bence bu şekilde devam edecek. biraz daha yüksek sürükleniyor, bu nedenle altınlardan çok rahat ve istikrarlı bir şekilde yararlanmak için bir fırsat sunuyoruz. İlginç bir olayda, kripto para piyasaları ayrı düştüğü için, altın piyasalarına daha fazla para akıyor gibi görünüyor.

 
Kimyasal 12:43, 13/01
 • + 3
 • - 0

" teknik analizin Önemi "

İş hayatında en kısa zaman dilimi içinde, en iyi zamanlamayı yaparak, en iyi sonucu elde edebilmek çok zordur. finansal piyasalarda teknik analiz yöntemini kullanarak en iyi zamanlamayı yaparak en kısa zaman dilimi içinde en iyi sonucu elde etmek mümkün olabilir mi? İyi bir teknik analizciysek “ne kadar çok zamanımız olursa, o kadar fazla getiri elde ederiz” demek yanlış olmayacaktır. kısacası teknik analiz yöntemi zamana karşı yarışta en iyi yöntemdir. zamanında, en iyi sonucu, en kısa sürede yakalamaktır, zamanlama her şeydir.

finansal piyasalarda iki çeşit analiz türünden bahsedilmektedir. bu analiz çeşitlerinden birisi temel analizler, diğeri teknik analizlerdir.

temel analizler, piyasa takibi ile yorumlanırken; teknik analizler, grafikleri ve daha matematiksel kavramları içermektedir.

teknik analiz, geçmişte oluşmuş fiyat hareketlerinin gelecekte de oluşabileceği varsayımı üzerine çalışan bir analiz yöntemidir.finansal piyasalarda fiyatlarda ya da işlem miktarında meydana gelen değişmelerin grafiklerin oluşturduğu şekillerle (formasyonlar) açıklanması ve trendlerin son durumu ile geleceğe yönelik trend belirleme aracıdır, diyebiliriz.

teknik analiz, yalnızca fiyat hareketlerinin dikkate alındığı bir analiz yöntemidir.

teknik analiz temel analizin her zaman ne yapmak istediğini çizgilerin (grafiklerin) hareketlerinde, trendlerinde ve o trend hareketinden o anda faydalanmak için arar. fiyat hareketini sorgular veya trendin içinde olarak ‘neden yükseldi, neden düştü?’ demez. sadece fiyat hareketinden faydalanmaya çalışır.

teknik analizler içerisinde yer alan grafikler ise size en doğru pozisyonu almanızda yardımcı olur. teknik analiz araçları uygulayacağınız ve alacağınız pozisyon ile ilgili karar vermenizi sağlayan en iyi göstergedir. grafikler sayesinde trendi belirleyebilir, destek – direnç noktalarını görebilirsiniz.alım – satım sinyalleri alabilmek için analiz araçlarını uygulayabilirsiniz. bu şekilde de, bir bütün olarak bakıldığında en doğru al – sat emirlerini, en doğru zamanda verebilirsiniz. grafikler, bir yatırımcının en büyük yardımcısıdır ve her daim işinize yarayacaktır.

Öncelikle yatırımcı veya uzman profilini bilmelidir.

yatırımcı hangi vadeci olduğunu bilirse en büyük sorun çözülmüş demektir.
gün içinde işlem yapıyorsanız, öncelikle grafiklerinizi 5 dakikalık periyotlardan 20 dakikalık, 60 dakikalık, 2 saatlik ve 1 seanslık grafıklerin ne durumda olduğunu görerek hareket etmelisiniz. grafik görüntülerinizi bu periyotlara göre ayarlamalısınız.
eğer ‘ben alıp beklerim, uzun vadeciyim’ derseniz onun için dahi bir zaman aralığı ve grafik düzeni vardır. ama ‘warren buffet uzun vadede alıp kazanmış’ diyerek 2, 3, hatta 5 yıl beklerim ama para kazanırım derseniz, yanılabilirsiniz. girişte de belirtildiği gibi her şey zamanlamadır.

saygılarımla....
imza: @kimyasal

 
Gold34 00:29, 03/01
 • + 7
 • - 0

güncel ons ve maliyet hesaplama:
altın yada gümüş ten dövize parite yada dönüş (xau usd— xau euro— yada yau usd yau euro altın için)
(xag usd — xag euro yada yag usd— yag euro gümüş için)
İşlem yaparken hangi döviz biriminde iseniz o birimin emtia ons değerini bilmemiz gereklidir.
Örneğin hepimizin aşina olduğu altın ons usd değeri 1273 şu sıralar değeri gümüş ons değeri usd olarak 16.30 dur. euro olarak altın euro ons değeri şu sıralarda 1075 ken euro gümüş ons değeri şu sıralar 13.78 değerindedir. bu rakamların gbp için değerleri ise altın ons 946.52 iken gbp gümüş ons 12.13 ..
bu değerlerin ortak bölen katsayı rakamı hepsinde aynıdır. 31.1035
bu işlemleri ne zaman yapmalıyız?
döviz maliyetimiz yukarıda ise ve tl ye geçme halinde zarar edilecek ise ons değerlerinde düşme varsa bu durumu fırsata çevirmeye çalışmamız ve farklı argümanları kullanmamız elimizdeki döviz ve emtianın artması dolayısı ile beklerken fırsatı değerlendirip süreçten kar ile çıkmak anlamına gelir.
** dikkat bu işlemleri öğrenene dek makasa dikkat ederek ve nasıl işlem yapılacağına hakim olana kadar küçük işlemler yaparak denememiz hedefler koymamız ve takip etmemiz çok önemli...
euro gold ve gümüş işlemi Örnek:
altın için ons değerini
1000 euro muz olsun
1075/31.1035=34.56
1000/34.56=28.93 gr altınımız var ne yapacağız???maliyet hesaplaması tabiki

 
işaret. 17:08, 17/12
 • + 4
 • - 0

gold steadies for weekly gain, benefits from tax bill worries
gold prices are on track for a weekly gain, despite hovering above five-month lows. the yellow metal is benefiting from investor concerns over the republican tax bill, which has sent the us dollar tumbling.

february gold futures rose $0.90, or 0.07%, to $1,258.00 per ounce at 14:11 gmt on friday. gold prices are poised to record a tepid 0.8% weekly gain, but they are trading just above their lowest levels since july. year-to-date, gold has advanced roughly 10%.

silver, the sister commodity to gold, is rallying to end the trading week. march silver futures jumped $0.12, or 0.76%, to $16.05 an ounce. the white metal is also getting ready to report a modest weekly increase of 0.2%. year-to-date, silver has dipped a little more than 1%.

the gop may have won a key vote in the senate with its tax cut and jobs act, but after it was returned to congress, four more republican senators have insisted on some changes. florida senator marco rubio and utah senator mike lee want to expand the proposed child tax credit. tennessee bob corker is opposed to the tax plan, while maine senator susan collins is undecided. president donald trump has confirmed that he is open to expanding the child tax credits.

worries over the tax bill sent the us dollar lower as the greenback slipped 0.01%. a weaker us dollar is good for commodities like gold and silver because it makes it cheaper for foreign investors to buy.

on wednesday, the federal reserve raised interest rates for the fourth time in the last 12 months. gold is generally sensitive to a rising-rate environment because it boosts the opportunity cost and prompts traders to seek out yield-bearing assets.

experts note that gold is repositioning itself following the us central bank’s monetary policy move. analysts are expecting spot gold to test a resistance at $1,262, which would lift the next resistance at $1,276.

 
işaret. 12:16, 14/12
 • + 2
 • - 0

bilgilendirme:
kopyala yapıştır pc.nizin bir kenarında bulunsun.
altın-ons
tarih.....endüşük-en yüksek
aralık.2017.....1163-1285
ocak.2018......1131-1251
şubat.2018.....1126-1244
mart.2018.......1128-1246
nisan.2018.....1086-1200
mayıs.2018....1135-1255
haziran.2018..1161-1283
tem..2018.......1137-1257
agust.2018.....1145-1276
eylül.2018......1154-1276
ekim.2018......1154-1276
kasım.2018....1188-1313
aralık.2018.....1250-1382
kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. bu bilgi dış kaynaklı forecast.

 
Evhanımı 18:43, 07/12
 • + 7
 • - 0

bu ortamda dikkatimi çeken birşeyde birisi kademeli alıma başladım diyor sonra pek bir fark oluşmadan 1 saat sonra full altındayım diyor mesala. burada kademeli nasıl alım yapılır size en olumlu şekilde anlatayım
kademeli alım: birşeyi almak için önce nerelerden düşebileceğini tespit etmeliyiz örneğin altında bu seviyeler sırası ile 152 %75 - 150- 149 -148 %25 ihtimal olsun sonrasında sabırla beklemeli ve alım şekli 10gr 20 gr 60gr 90 gr ve benzeri gibi katları şeklinde olmalıdır. böylece ortalamamızı uygun seviyeye taşırız. kademe aşağı gittikçe alım miktarı artmalı
kademeli satış: bu örnekte ise satış noktalarımız 157 158 159 160 olarak tespit edelim ve satışlarımızda tam tersi 90gr 60gr 20 gr 10gr şeklinde alım işleminin tersine olmalı bunun sebebi satım noktalarımız yükseldiği her kademenin gerçekleşme oranının düşecek olmasıdır.

 
Evhanımı 14:35, 05/12
 • + 25
 • - 1

gram daha öncede belirttiğim gibi ons/31,1x usd kuru bu durumda artan bir usd gram fiyatını elbette arttıracaktır ve mısır da israile füze attıysa ons da artacaktır.
***ayrıca önemli bir bilgi 52 hafta analizinde tl bazlı artışlarda her sene olduğu gibi yine gram altın şampiyon ikinci sırada eur var majörler arasında usd ise çok az. yani şöyle diyeyeim 40ktl de altın 12ktl eur 11ktl ve usd sadece 6k tl verdi. bu hesaplamalarda 52 hafta içindeki bu majör değerlerin en düşük ve en yüksek seviyelerinden yola çıkarak hesaplanmıştır.

 
Gold34 22:20, 04/12
 • + 42
 • - 1

altın yada gümüş ten dövize parite yada dönüş (xau usd— xau euro— yada yau usd yau euro altın için)
(xag usd — xag euro yada yag usd— yag euro gümüş için)
İşlem yaparken hangi döviz biriminde iseniz o birimin emtia ons değerini bilmemiz gereklidir.
Örneğin hepimizin aşina olduğu altın ons usd değeri 1273 şu sıralar değeri gümüş ons değeri usd olarak 16.30 dur. euro olarak altın euro ons değeri şu sıralarda 1075 ken euro gümüş ons değeri şu sıralar 13.78 değerindedir. bu rakamların gbp için değerleri ise altın ons 946.52 iken gbp gümüş ons 12.13 ..
bu değerlerin ortak bölen katsayı rakamı hepsinde aynıdır. 31.1035
bu işlemleri ne zaman yapmalıyız?
döviz maliyetimiz yukarıda ise ve tl ye geçme halinde zarar edilecek ise ons değerlerinde düşme varsa bu durumu fırsata çevirmeye çalışmamız ve farklı argümanları kullanmamız elimizdeki döviz ve emtianın artması dolayısı ile beklerken fırsatı değerlendirip süreçten kar ile çıkmak anlamına gelir.
** dikkat bu işlemleri öğrenene dek makasa dikkat ederek ve nasıl işlem yapılacağına hakim olana kadar küçük işlemler yaparak denememiz hedefler koymamız ve takip etmemiz çok önemli...
euro gold ve gümüş işlemi Örnek:
altın için ons değerini
1000 euro muz olsun
1075/31.1035=34.56
1000/34.56=28.93 gr altınımız var ne yapacağız???maliyet hesaplaması tabiki

 

GLDGR Analiz/Yorum Gönder

X

DXY

-0.21

89,673

EXY

0.00

0,00

SUSD

0.87

3,9580

3,9590

SEUR

0.95

4,8800

4,8810

SGLD

1.53

170,4923

170,6150

USDTRY

3,9704

3,9711

3,9352

0.90

14:20:35

EURTRY

4,8988

4,9000

4,8456

1.11

14:20:35

EURUSD

1,23339

1,23359

1,23021

0.27

14:20:22

GLDGR

171,1216

171,1518

168,1483

1.78

14:20:36

XAUUSD

1340,45

1340,63

1329,03

0.87

14:20:33

 • Parite
 • Döviz
 • Altın
 • Emtia
 • Borsa Seans
 • Ekonomi Takvimi

USDJPY

105,072

105,075

105,280

-0.20

14:20:32

GBPUSD

1,41114

1,41117

1,40970

0.10

14:20:37

USDCHF

0,94756

0,94761

0,94915

-0.16

14:20:37

USDCAD

1,29180

1,29184

1,29402

-0.17

14:20:34

EURJPY

129,604

129,609

129,517

0.07

14:20:37

USDRUB

57,1590

57,1626

57,2510

-0.16

14:20:37

AUDUSD

0,77227

0,77234

0,76933

0.39

14:20:37

USDSEK

8,27162

8,27230

8,25648

0.19

14:20:37

USDSAR

3,7498

3,7503

3,7501

0.00

12:33:40

USDCNY

6,3199

6,3209

6,3314

-0.17

14:18:03

USDDKK

6,0383

6,0384

6,0545

-0.27

14:20:18

USDGBP

0,7087

0,7087

0,7094

-0.10

14:19:00

USDAED

3,6726

3,6733

3,6726

0.01

10:30:28

USDALL

104,70

105,20

106,27

-1.24

xxx

USDARS

20,2000

20,2050

20,2010

0.01

06:45:32

USDAUD

1,2946

1,2950

1,3000

-0.40

14:18:04

USDAZN

1,6995

1,7005

1,7000

0.00

xxx

USDBGN

1,5880

1,8150

1,7035

-0.12

22/03

USDBRL

3,3152

3,3172

3,3162

0.00

06:45:34

USDNOK

7,7703

7,7713

7,7502

0.27

14:20:37

USDKWD

0,2994

0,3014

0,3003

0.03

09:30:39

USDCLP

608,68

609,08

609,08

-0.03

14:18:45

USDCOP

2858,00

2860,00

2859,80

-0.03

11:00:07

USDCZK

20,6169

20,6187

20,6550

-0.18

14:20:16

USDDZD

113,6380

115,6380

114,9070

-0.23

14:20:32

USDEGP

17,59

17,66

17,62

0.06

00:10:54

USDHKD

7,8474

7,8475

7,8481

-0.01

14:20:27

USDHNL

23,5470

23,6470

23,5970

0.00

07:25:55

USDHUF

253,72

253,88

253,68

0.05

14:20:35

USDIDR

13780,00

13783,00

13755,50

0.19

12:14:47

USDILS

3,4915

3,4945

3,4812

0.34

14:18:34

USDINR

64,9800

64,9900

65,1240

-0.21

14:20:31

USDIQD

1184,00

1186,00

1185,00

0.00

00:10:54

USDIRR

37690,00

37740,00

37715,00

0.00

00:10:56

USDISK

99,33

99,81

99,45

0.12

22/03

USDJMD

125,93

126,43

125,46

0.57

10:16:31

USDJOD

0,7085

0,7100

0,7093

0.00

14:16:09

USDKES

100,70

101,00

100,85

0.00

12:40:05

USDKGS

68,1431

68,1931

68,1968

-0.04

13:00:22

USDKRW

1078,98

1079,98

1080,20

-0.07

14:19:38

USDKZT

320,6000

320,6500

320,6250

0.00

05:20:06

USDLYD

1,3248

1,3318

1,3282

0.01

09:31:50

USDMAD

9,1701

9,1801

9,1887

-0.15

14:20:37

USDMXN

18,6183

18,6210

18,6352

-0.08

14:20:28

USDMYR

3,9104

3,9190

3,9145

0.01

13:59:16

USDPEN

3,2345

3,2395

3,2380

-0.03

11:00:09

USDPHP

52,3800

52,4300

52,4450

-0.08

14:20:04

USDPKR

115,40

116,01

115,25

0.40

10:50:47

USDPLN

3,4274

3,4278

3,4329

-0.15

14:20:37

USDQAR

3,6398

3,6408

3,6403

0.00

10:16:31

USDRON

3,7816

3,7831

3,7948

-0.33

14:20:37

USDSGD

1,3151

1,3152

1,3172

-0.15

14:19:09

USDSYP

514,98

515,48

515,23

0.00

00:10:56

USDTHB

31,19

31,24

31,32

-0.32

14:18:16

USDTJS

8,8256

8,8266

8,8224

0.04

xxx

USDTMT

3,4000

3,6000

3,5000

0.00

xxx

USDTND

2,3863

2,3883

2,3920

-0.20

14:20:32

USDTWD

29,1270

29,2270

29,1985

-0.07

14:20:35

USDUAH

26,2400

26,4900

26,3750

-0.04

12:57:17

USDUYU

28,4500

28,5500

28,3500

0.53

00:11:01

USDUZS

8131,00

8201,00

4172,50

95.71

xxx

USDVND

22801,00

22811,00

22798,00

0.04

09:18:58

USDYER

249,90

250,00

249,65

0.12

00:11:01

USDZAR

11,8156

11,8193

11,8512

-0.28

14:20:33

SEPET

4,4190

4,4200

4,3795

0.91

14:19:51

GBP

5,5720

5,6000

5,5470

0.70

14:20:37

RUB

0,0690

0,0694

0,0687

0.73

14:18:50

AUD

3,0495

3,0648

3,0273

0.99

14:20:37

SAR

1,0529

1,0582

1,0493

0.60

14:18:28

CAD

3,0566

3,0719

3,0413

0.76

14:20:26

KWD

13,1444

13,2103

13,1042

0.56

14:18:28

CNY

0,6247

0,6278

0,6215

0.77

14:18:28

SEK

0,4773

0,4797

0,4766

0.40

14:19:40

NOK

0,5081

0,5106

0,5077

0.33

14:20:33

CHF

4,1670

4,1879

4,1461

0.76

14:20:33

DKK

0,6539

0,6571

0,6499

0.86

14:20:15

JPY

3,7500

3,7700

3,7300

0.80

14:16:46

HASGR

170,2715

170,3015

167,3129

1.78

14:20:36

GKGU

42880,87

42886,88

42515,67

0.87

14:20:36

GKGT

170269,2

170293,1

167307,7

1.78

14:20:36

22B

154,8700

166,0225

157,6450

1.78

14:20:36

GCYR

272,9739

279,7983

272,4001

1.46

14:20:36

GYRM

545,9478

559,5966

544,8003

1.46

14:20:36

GTAM

1091,896

1115,781

1087,919

1.46

14:20:36

SKGU

42860,00

42880,00

42590,00

0.66

14:16:53

SKGE

34744,12

34765,97

34572,47

0.53

14:20:29

XAUEUR

1086,750

1086,830

1080,328

0.60

14:20:36

XAUGBP

949,9100

950,0800

942,8850

0.75

14:20:34

XAUTRY

5322,480

5323,418

5229,999

1.78

14:20:36

SCUM

1130,645

1147,733

1121,237

1.60

14:18:28

SCYR

273,6401

280,6617

272,9758

1.53

14:18:28

SYRM

547,2803

561,3234

545,9515

1.53

14:18:28

STAM

1094,561

1115,822

1088,542

1.53

14:18:28

SRES

1164,856

1182,460

1155,163

1.60

14:18:28

SRESK

1162,520

1180,089

1152,846

1.60

14:18:28

08A

51,14769

56,81480

53,16805

1.53

14:18:28

14A

97,18060

99,80978

97,01141

1.53

14:18:28

18A

124,4594

127,9613

124,3090

1.53

14:18:28

22A

155,1480

156,2833

153,3699

1.53

14:18:28

ATAT

1126,954

1144,827

1118,779

1.53

14:18:28

ATAC

280,4598

289,1924

280,5354

1.53

14:18:28

ATAY

560,9196

578,3849

561,0707

1.53

14:18:28

ATA25

2813,123

2874,863

2801,149

1.53

14:18:28

ATA5

5634,770

5724,133

5593,894

1.53

14:18:28

ZIYC

272,7877

281,5147

272,9761

1.53

14:18:28

ZIYY

545,5754

563,0295

545,9521

1.53

14:18:28

ZIYT

1091,151

1126,059

1091,904

1.53

14:18:28

ZIY25

2727,877

2781,024

2712,956

1.53

14:18:28

ZIY5

5455,753

5587,642

5438,516

1.53

14:18:28

XAGGR

2,1076

2,1097

2,0736

1.69

14:20:22

XAGUSD

16,508

16,524

16,390

0.77

14:20:22

BRENT

69,03

69,08

68,83

0.33

14:20:34

COPPER

3,0145

3,0159

3,0184

-0.11

14:06:15

COTTON

81,53

81,54

82,15

-0.74

14:19:00

ZINC

1,4592

1,4597

1,4561

0.23

14:06:15

XPDUSD

982,81

984,22

986,00

-0.25

14:19:51

LEAD

1,0597

1,0603

1,0735

-1.26

14:06:15

NICKEL

5,8884

5,8929

5,9519

-1.03

14:06:15

ALUM

0,9305

0,9307

0,9327

-0.23

14:06:15

XPTUSD

955,21

955,85

948,45

0.75

14:20:36

SUGAR

12,73

12,74

12,77

-0.23

14:20:24

COFFEE

118,55

118,65

119,00

-0.34

14:18:31

CORN

370,00

370,25

376,00

-1.56

14:18:17

WHEAT

448,00

448,00

455,75

-1.70

14:17:51

COCOA

2522,00

2521,00

2535,00

-0.53

14:20:28

HOIL

1,9948

1,9956

1,9923

0.15

14:20:34

NGAS

2,6120

2,6130

2,6170

-0.17

14:20:10

AZN

Nevruz

03:00

--

IRR

Nevruz

03:00

--

KZT

Nevruz

03:00

--

PKR

Devrim Günü

03:00

--

TJS

Nevruz

03:00

--

USD

Enflasyon Oranı (Yıllık)(Feb)

2%

04:55

PHP

Tüketici Güven(Q1)

?

05:00

PHP

Bütçeler Dengesi(Jan)

PHP10.2B

05:50

MOP

Turist (Yıllık)(Feb)

23.1%

06:15

NZD

ANZ Roy Morgan Tüketici Güveni(Mar)

?

06:30

LKR

Faiz Oranı Kararı

?

07:00

MYR

Tesadüf Endeksi (Aylık)(Jan)

0.5%

07:00

MYR

Ana Dizin (Aylık)(Jan)

0.8%

07:00

SGD

Çekirdek Enflasyon Oranı (Yıllık)(Feb)

1.7%

08:00

SGD

Enflasyon Oranı (Yıllık)(Feb)

0.5%

08:00

SGD

Enflasyon Oranı (Aylık)(Feb)

0.5%

08:00

DKK

Perakende Satış (Aylık)(Feb)

0.5%

10:00

DKK

Perakende Satış (Yıllık)(Feb)

1.7%

10:00

HUF

Cari Işlemler(Q4)

€0.2B

10:30

EUR

Sanayi Üretimi (Yıllık)(Jan)

6.1%

11:00

EUR

Avrupa Konseyi Toplantısı

11:00

--

EUR

Euro Summit

11:00

--

EUR

Üfe (Yıllık)(Feb)

1.3%

11:00

TWD

Sanayi Üretimi (Yıllık)(Feb)

-1.93%

11:00

TWD

Perakende Satış (Yıllık)(Feb)

15.7%

11:00

CZK

Dış Borç(Q4)

€171.20B

12:00

EUR

Sanayi Üretimi (Yıllık)(Feb)

2.1%

12:00

EUR

Sanayi Üretimi (Aylık)(Feb)

-3.9%

12:00

NOK

İşsiz Kişiler(Mar)

83.63K

12:00

PLN

Işsizlik Oranı(Feb)

6.8%

12:00

EUR

Cari Işlemler(Jan)

€-0.586B

12:10

STD

Enflasyon Oranı (Yıllık)(Jan)

?

12:10

STD

Enflasyon Oranı (Yıllık)(Feb)

?

12:10

MUR

Ticari işlemler dengesi(Jan)

MUR-7.8B

12:10

ZMW

Enflasyon Oranı (Yıllık)(Mar)

?

12:30

EUR

Cari Işlemler(Q4)

€1045M

12:45

EUR

Sanayi Üretimi (Aylık)(Jan)

7.1%

12:50

EUR

Sanayi Üretimi (Yıllık)(Jan)

6.6%

12:50

HRK

Işsizlik Oranı(Feb)

?

13:00

EUR

Işsizlik Oranı(Q4)

?

13:00

EUR

Cari Işlemler(Q4)

?

13:00

OMR

Bütçeler Dengesi(Jan)

?

13:00

EUR

Gsyh Büyüme Oranı (Yıllık)(Q4)

4%

13:30

RUB

Faiz Oranı Kararı

7.25%

13:30

GHS

Üfe (Yıllık)(Feb)

?

13:50

BHD

Gsyh Büyüme Oranı (Yıllık)(Q4)

?

14:00

BHD

Gsyh Büyüme Oranı Çeyreksel Bazda(Q4)

?

14:00

EUR

Sanayi Üretimi (Yıllık)(Jan)

-2.8%

14:00

INR

Döviz Rezervleri(16/Mar)

?

14:30

XOF

Gsyh Büyüme Oranı (Yıllık)(Q4)

?

14:30

BRL

Ipca Orta Aylık Tüfe (Yıllık)(Mar)

?

15:00

BRL

Ipca Orta Aylık Tüfe (Aylık)(Mar)

?

15:00

CLP

Üfe (Yıllık)(Feb)

?

15:00

RUB

Monetary Policy Report

15:00

--

GBP

Üç Aylık Bülten- İngiltere Merkez Bankası

15:00

--

USD

Fed Bostic Speech

15:10

--

CAD

Enflasyon Oranı (Yıllık)(Feb)

?

15:30

CAD

Enflasyon Oranı (Aylık)(Feb)

?

15:30

CAD

Perakende Satış Eski Arabalar (Aylık)(Jan)

?

15:30

CAD

Çekirdek Enflasyon Oranı (Yıllık)(Feb)

?

15:30

CAD

Perakende Satış (Yıllık)(Jan)

?

15:30

CAD

Perakende Satış (Aylık)(Jan)

?

15:30

GBP

BoE Vlieghe Speech

15:30

--

USD

Dayanıklı Tüketim Malları Siparişleri (Aylık)(Feb)

?

15:30

USD

Dayanıklı Tüketim Malları Siparişleri Ex Savunma (Aylık)(Feb)

?

15:30

USD

Dayanıklı Tüketim Malları Siparişleri Ex Transp (Aylık)(Feb)

?

15:30

BRL

Doğrudan Yabancı Yatırım(Feb)

?

16:30

BRL

Cari Işlemler(Feb)

?

16:30

UAH

Işsizlik Oranı(Q4)

?

16:40

--

Ticari işlemler dengesi(Feb)

?

17:00

MXN

Ekonomik Faaliyet (Yıllık)(Jan)

?

17:00

MXN

Iktisadi Faaliyet (Aylık)(Jan)

?

17:00

USD

Yeni Konut Satışları (Aylık)(Feb)

?

17:00

USD

Yeni ev satışları(Feb)

?

17:00

USD

Kashkariın Konuşması- Federal Rezerv bankası

17:30

--

UYU

Gsyh Büyüme Oranı (Yıllık)(Q4)

?

17:50

USD

Cari Işlemler(Q4)

?

18:15

USD

Kaplanın Konuşması- Federal Rezerv bankası

18:30

--

USD

Baker Hughes Yağ Rıhtımı Sayı(23/Mar)

?

20:00

UYU

Cari Işlemler(Q4)

?

23:00

 • Döviz ve Borsa Yorumları
0/0 Adet
suat 14:20

lancolet çunkı çıkacak karara ıtırazlar da olacaktır yanı uzayacak gıbı

 • + 0
 • - 0
asfar 14:19

sn. @ra, fed istediğin gibi çıkmayınca demorize oldun damı gelmedin hayırdır

 • + 0
 • - 0
Kför 14:19

sn@humanıst nasıl bi işaret bu

 • + 0
 • - 0
suat 14:19

abd den çıkacak kararın pısıkolojık etkısı olur

 • + 0
 • - 0
kamalı 14:19

hükümet tarafından konuşmalarda ve ekonomistler 3,85 üstünü balon görüyorlar bilgilendirmedir

 • + 0
 • - 0
asfar 14:18

sn. @ra, merak ettiğin nedir sor cvp verelim

 • + 0
 • - 0
HÜMANİST 14:18

sn. @dolarcım, işaret fişeği atılmıştır bence. yine de karar herkesin kendisine aittir. ytd

 • + 0
 • - 0
lancelot 14:18

dolar bu seviyelerde kalsa düşünün bir de üstüne abd den ciddi para cezaları gelse o zaman hiç önünü alamazlar. mecburen şimdi müdahaleyi düşünmek zorundalar.

 
 • + 0
 • - 0
Ra 14:17

@asfar naslsun güzel insan? en çık senş merak ediyordum

 • + 0
 • - 0
dolarcım 14:17

sn. @hümanist, rakam vermedi ancak eğerki bu durum normal deniliyor ise normale döner hümanist illaki bir bildikleri vardır düşüreceklerdir

 
 • + 0
 • - 0
suat 14:17

fed sonrası alım yaptım doğru hareket yapmışım

 • + 0
 • - 0
Beymen23 14:17

sn. @kamalı, aynen zarrafın cezasınıda millet olarak kuzu kuzu ödeyeceğiz

 • + 0
 • - 0
HÜMANİST 14:16

sn. @dolarcım, geçen yıl kurlar bu seviyelerdeyken başbakan kur için inanıyorum ki 3,60 ın altına inecek demişti 3,37 lere kadar inmişti. bugün bir rakam verdi mi?

 
 • + 0
 • - 0
lancelot 14:15

kurları biraz da faiz baskısı oluştumak için bilerek çıkartıyorlar

 • + 0
 • - 0
ASİVEMAVİ 14:15

sn. @ra, teşekkürler
saygılar abi :)

 • + 0
 • - 0
kamalı 14:15

sn@beymen23 vatandaş görmez vatandaşa görülmesi gerekeni gösterırler onunla yaşar onu kabul eder

 • + 0
 • - 0
asfar 14:15

sn. @ra, ooooo muhterem hoş geldin yoktun bir kaç gündür

 • + 0
 • - 0
lancelot 14:15

geçen sene aynısını yaptılar zaten gazını almak için 2 kere glp artışı yaptılar eylül kadar götürdü kurları

 
 • + 0
 • - 0
Ra 14:14

@asimavi sizlerin yorumlarını okuyarak kendimizi gelişririyoruz🙏

 • + 1
 • - 0
lancelot 14:14

amaç burada gazını almak kurların. 4 üzeri bir hareketlenme de panikle herkes dolara yönelirse o zaman faizle de bunun önünü alamayacağını biliyorlar

 
 • + 1
 • - 0
suat 14:13

gelsede lancolet ne kadar surecek aynı sınema aynı seyırcı

 • + 0
 • - 0
ASİVEMAVİ 14:13

sn. @ra,
tebirkler abi yoktun yazmadım 1.42 gbpusd geldi

 • + 1
 • - 0
AKIN57 14:13

bafralı55 kardeş buralardamısın bir diyecem varrdı

 • + 0
 • - 0
dolarcım 14:13

faiz 14,06 % 1,08 23/03/2018 14:08:02
güniçi en yüksek: 14,09 güniçi en düşük: 13,92 hacim: 82.200.000,00

 • + 0
 • - 0
kamalı 14:13

sn@beymen23 sn@asivemavı zarrap unutuldu sankı ordan bize en azından 50 milyar dolar ceza kesecekler o zaman göreceğiz hepbirlikte dövizi borsayı abd kımseyı affetmedı affetmezde kişisel fikrim

 
 • + 1
 • - 0
Ra 14:12

usdtry hedef 3.986 euetry hedef 3.916 gbptry hedef 5.628

 • + 1
 • - 0
Deli_Macir 14:12

2.027 li gr gümüş kademeden çıkılmıştır. kytd. herkese bol kazançlı saatler dilerim. sağlıklı ve mutlu kalın. en büyük zenginlik evdeki huzurdur. saygılarımla.

 
 • + 3
 • - 0
lancelot 14:12

her an mb den glp arttırımı gelebilir

 • + 1
 • - 0
dolarcım 14:12

23 mart cuma 14:10 yıldırım: spekülasyonlar ekonominin gidişatını olumsuz yönde etkilemez

 • + 0
 • - 0
ASİVEMAVİ 14:11

dolar almayın gram altın alın dediler zaten dolar la gram aynı şey bunu bilmek gerek

 • + 0
 • - 0
Beymen23 14:11

yıldırım : bu geçici durum demiş :))

 • + 0
 • - 0
dolarcım 14:11

23 mart cuma 14:10 yıldırım: ekonomi açısından herhangi bir tereddüte mahal yok

 • + 0
 • - 0
dolarcım 14:11

23 mart cuma 14:09 yıldırım: kurlardaki geçici bir durumdur, zaman zaman dalgalanmalar olabilir

 • + 0
 • - 0
ASİVEMAVİ 14:11

sn. @kamalı,
döviz bürolarında dolar larını yakanlar bozanlar şimdi dolar alıyor emin ol

 • + 0
 • - 0
suat 14:11

emlekta sertefıka satısı altında bankalara çekılme operasyonları reklamlar ve değişen bır sey olmadı halk akıllı

 
 • + 0
 • - 0
Beymen23 14:11

sn. @kamalı, milleti kandırıp dövizlerini sattıranlar köprülerden dolar kuru üzerinden milleti geçiriyor bu nasıl bi tersliktir vatandaş bunu göremiyormu.

 
 • + 0
 • - 0
lancelot 14:10

asi bak ne demiş dünyanın en sağlam ekonomilerinden birine sahibizz demiş tabi yersen :)

 • + 0
 • - 0
ASİVEMAVİ 14:10

sn. @kamalı,
zaten inanmıyorlar şuanda sana şöyle söylim % 70 yerli de döviz var

 • + 0
 • - 0
dolarcım 14:10

23 mart cuma 14:08 yıldırım: asıl olan orta ve uzun vadede ekonominin sağlıklı işlemesidir

 • + 0
 • - 0
kamalı 14:09

sn@asıvemavı geçen sene de böyle söylemlerle mılletın dolarını bozdurdular hanı ekonomı düzelirdi bakın daha kötü oldu zor bundan sonra ınsanları ınandırmak kişisel fikrim

 
 • + 1
 • - 0
suat 14:09

paraya ıhtıyaç var fonlarda faızın yukselmesını ıstıyor bu senaryo devamlı işletılıyor

 • + 0
 • - 0
ASİVEMAVİ 14:08

cemil ertem: türkiye, stagflasyon tuzağına çekilmek isteniyor

bir ekomide ekonomşik büyümenin olamadığı üretimin düştüğü işsizlik oranın yükseldiiği bir duruma dövizin artmasına stagflasyon denir
böyle bir şey di :)

 
 • + 4
 • - 0
kamalı 14:08

terste kalmak diye bir şey yok tersten çıkamamak var terste beklemek var kişisel fikrim

 • + 0
 • - 0
lancelot 14:08

turizm sezonu başlayınca nasıl olsa kurlar iyice gevşer 3 60 ları görürsek şarşımam

 • + 0
 • - 0
Üstad 14:06

allah fırsatları hayatınızdan eksik etmesin ve değerlendirmeyi nasip etsin arkadaşlar. +

 • + 2
 • - 0
lancelot 14:06

üzülecek bir şey yok ki fiyatlar uçu diye nasıl olsa fırsatlar bitmez kurlar biter borsadan kazanırsın orası bitince de gelip dövizden kazanırsın

 
 • + 1
 • - 0
Yshem 14:04

para kazandım hamdolsunda şu grama içim gidiyor :(

 • + 0
 • - 0
lancelot 14:04

üstüste seçimler bizimkilerde maşallah seçim döneminde bol keseden harcarlar bütçe tükenir

 • + 0
 • - 0
kamalı 14:04

dolar ve euro belli ettı dolar 4 euro 5 olurum diyor sonrası üstü önü açık grafıklerıde bozar kesınlıkle yt değildir

 
 • + 0
 • - 0
bence 14:04

soyle olacak böyle olacak algılarıyla cok terste kalındı arkadaşlar. dıkkatlı olmak gerek

 • + 1
 • - 0
0
0
0