GLDGR

Altın Gram (Spot)

01:03:41

-0,24

A196,9867

S197,1542

Düşük196,5435

Yüksek201,1117

D.Kapanış197,5409

 • Canlı Grafik
 • GLDGR Yorumları

GLDGR - Altın Gram (Spot) Yorumları

Bafrali55 21:59, 13/02
 • + 1
 • - 0

altın şu an new york seansında 1,330 civarında işlem görüyor ve abd doları için bir düşüşün etkisiyle yaklaşık% 0.27 arttı. daha zayıf abd doları dışında, altın ve diğer değerli metaller, alternatif olarak enflasyon riskinden korunan varlığın itirazıyla, trump'ın harcama planları hakkındaki endişeler üzerine arttı. bu, sonunda abd'nin mali açığını ve enflasyonu artıracak.

ayrıca, yeni kuzey kore kılıcı, abd ulusal istihbaratının direktörü tarafından tehdidi bugün riskten kaçınma hareketini hızlandırabilir. böylece altın ve yen gibi güvenli cennet varlıkları iyimser haldedir. abd ulusal istihbarat müdürü bugün "kuzey kore'de zamana yaklaşıldı" dedi.

asya oturumu bitiminde usd bugün ani baskı altına girdi. tam sebep şu ana kadar net değilse de, kuroda (boj gov) atanması, boj (japonya bankası) tarafından aralıksız açılan arka kapılardan konuşma, japonya'nın döviz pozisyonlarının kapatılması ve yüksek ihtimalle ilgili çeşitli faktörlerin bir kombinasyonu olabilir dy boj gov olarak bir şahin kişinin atanması.

japon başbakan (abe) kuroda'nın tekrar atanmasını onaylamasa da, bazı pazar vaazlarında olduğu gibi, kuroda önümüzdeki günlerde boj tarafından politika rehberliğinde nihai bir değişiklik yapılması için tekrar seçilebilir . kuroda, piyasayı ilerletme ve kontrol etme konusundaki tecrübelerinden yola çıkarak, piyasaya düzenli bir hareket etmeye yardımcı olabilir.

Öte yandan, piyasa, kuroda yeniden seçilmeyecek olursa, bir sonraki boj gov'un kuroda'da olduğu gibi olmayacağından endişe ediyor olabilir . böylelikle, bu boj gov konusu usd için şimdiden ikiye katlanabilir ve altın usd'nin zayıflığının başlıca yararlanıcısıdır.

teknik görünüm:

fiyat eylemi, altın'ın şimdi önümüzdeki günlerde 1355-1366 fiyat bölgesine doğru yapılacak daha fazla miting için 1.335'in üzerinde bir seviyede kalması gerektiğini gösteriyor; aksi takdirde yine 1305-1285 bölgesine düşebilir.

 
işaret. 00:00, 29/01
 • + 0
 • - 0

alıntı yorum:
altın piyasaları hafta boyunca yükseldi ve 1360 $ seviyesinin üzerine çıktı ve 1375 $ seviyesine doğru yöneldi. piyasanın daha uzun vadeli yükseliş eğilimine devam edeceğine inanıyoruz, ancak kendimizden bir adım önde olabildiğince biraz geri çekilmemiz gerekebilir. piyasalar ortalamaya geri dönme eğilimindedir; bu da geri çekmenin gerekli olduğu anlamına gelir. en azından, ivme kazandıracak şekilde yanlamasına gitmemiz gerektiğine inanıyoruz. pazarın geçici olacağından şüpheleniyorum, ancak bu potansiyel geri çekilme satışı ile ilgilenmiyorum çünkü pazarın yukarı trende yeniden katlanmasının yalnızca bir zaman meselesi olduğunu düşünüyorum. abd doları endeksine dikkat edin çünkü ileride nereye gideceğimiz üzerinde etkisi olacaktır.

unutmayın, altın "anti-dolar" ticareti eğilimi gösterir, bu nedenle düşerse, altın genellikle iyi sonuç verir. sonunda 1400 dolar seviyesinin üzerine çıkabilirsek, bu pazarın uzun vadeli bir zaman diliminde çok daha yüksek bir seviyeye çıkmasına neden olacak ve bunun sonunda olacağını umuyorum. ancak, bunun bu hafta olacağından şüpheliyim. potansiyel değer olarak çekülmelere bakınız ve uzun vadeli pozisyonunuza katkıda bulunmak konusunda sabırlı olun. haftalık grafikte 20 sma yükseliş eğiliminde ve bence bu şekilde devam edecek. biraz daha yüksek sürükleniyor, bu nedenle altınlardan çok rahat ve istikrarlı bir şekilde yararlanmak için bir fırsat sunuyoruz. İlginç bir olayda, kripto para piyasaları ayrı düştüğü için, altın piyasalarına daha fazla para akıyor gibi görünüyor.

 
Kimyasal 12:43, 13/01
 • + 3
 • - 0

" teknik analizin Önemi "

İş hayatında en kısa zaman dilimi içinde, en iyi zamanlamayı yaparak, en iyi sonucu elde edebilmek çok zordur. finansal piyasalarda teknik analiz yöntemini kullanarak en iyi zamanlamayı yaparak en kısa zaman dilimi içinde en iyi sonucu elde etmek mümkün olabilir mi? İyi bir teknik analizciysek “ne kadar çok zamanımız olursa, o kadar fazla getiri elde ederiz” demek yanlış olmayacaktır. kısacası teknik analiz yöntemi zamana karşı yarışta en iyi yöntemdir. zamanında, en iyi sonucu, en kısa sürede yakalamaktır, zamanlama her şeydir.

finansal piyasalarda iki çeşit analiz türünden bahsedilmektedir. bu analiz çeşitlerinden birisi temel analizler, diğeri teknik analizlerdir.

temel analizler, piyasa takibi ile yorumlanırken; teknik analizler, grafikleri ve daha matematiksel kavramları içermektedir.

teknik analiz, geçmişte oluşmuş fiyat hareketlerinin gelecekte de oluşabileceği varsayımı üzerine çalışan bir analiz yöntemidir.finansal piyasalarda fiyatlarda ya da işlem miktarında meydana gelen değişmelerin grafiklerin oluşturduğu şekillerle (formasyonlar) açıklanması ve trendlerin son durumu ile geleceğe yönelik trend belirleme aracıdır, diyebiliriz.

teknik analiz, yalnızca fiyat hareketlerinin dikkate alındığı bir analiz yöntemidir.

teknik analiz temel analizin her zaman ne yapmak istediğini çizgilerin (grafiklerin) hareketlerinde, trendlerinde ve o trend hareketinden o anda faydalanmak için arar. fiyat hareketini sorgular veya trendin içinde olarak ‘neden yükseldi, neden düştü?’ demez. sadece fiyat hareketinden faydalanmaya çalışır.

teknik analizler içerisinde yer alan grafikler ise size en doğru pozisyonu almanızda yardımcı olur. teknik analiz araçları uygulayacağınız ve alacağınız pozisyon ile ilgili karar vermenizi sağlayan en iyi göstergedir. grafikler sayesinde trendi belirleyebilir, destek – direnç noktalarını görebilirsiniz.alım – satım sinyalleri alabilmek için analiz araçlarını uygulayabilirsiniz. bu şekilde de, bir bütün olarak bakıldığında en doğru al – sat emirlerini, en doğru zamanda verebilirsiniz. grafikler, bir yatırımcının en büyük yardımcısıdır ve her daim işinize yarayacaktır.

Öncelikle yatırımcı veya uzman profilini bilmelidir.

yatırımcı hangi vadeci olduğunu bilirse en büyük sorun çözülmüş demektir.
gün içinde işlem yapıyorsanız, öncelikle grafiklerinizi 5 dakikalık periyotlardan 20 dakikalık, 60 dakikalık, 2 saatlik ve 1 seanslık grafıklerin ne durumda olduğunu görerek hareket etmelisiniz. grafik görüntülerinizi bu periyotlara göre ayarlamalısınız.
eğer ‘ben alıp beklerim, uzun vadeciyim’ derseniz onun için dahi bir zaman aralığı ve grafik düzeni vardır. ama ‘warren buffet uzun vadede alıp kazanmış’ diyerek 2, 3, hatta 5 yıl beklerim ama para kazanırım derseniz, yanılabilirsiniz. girişte de belirtildiği gibi her şey zamanlamadır.

saygılarımla....
imza: @kimyasal

 
Gold34 00:29, 03/01
 • + 7
 • - 0

güncel ons ve maliyet hesaplama:
altın yada gümüş ten dövize parite yada dönüş (xau usd— xau euro— yada yau usd yau euro altın için)
(xag usd — xag euro yada yag usd— yag euro gümüş için)
İşlem yaparken hangi döviz biriminde iseniz o birimin emtia ons değerini bilmemiz gereklidir.
Örneğin hepimizin aşina olduğu altın ons usd değeri 1273 şu sıralar değeri gümüş ons değeri usd olarak 16.30 dur. euro olarak altın euro ons değeri şu sıralarda 1075 ken euro gümüş ons değeri şu sıralar 13.78 değerindedir. bu rakamların gbp için değerleri ise altın ons 946.52 iken gbp gümüş ons 12.13 ..
bu değerlerin ortak bölen katsayı rakamı hepsinde aynıdır. 31.1035
bu işlemleri ne zaman yapmalıyız?
döviz maliyetimiz yukarıda ise ve tl ye geçme halinde zarar edilecek ise ons değerlerinde düşme varsa bu durumu fırsata çevirmeye çalışmamız ve farklı argümanları kullanmamız elimizdeki döviz ve emtianın artması dolayısı ile beklerken fırsatı değerlendirip süreçten kar ile çıkmak anlamına gelir.
** dikkat bu işlemleri öğrenene dek makasa dikkat ederek ve nasıl işlem yapılacağına hakim olana kadar küçük işlemler yaparak denememiz hedefler koymamız ve takip etmemiz çok önemli...
euro gold ve gümüş işlemi Örnek:
altın için ons değerini
1000 euro muz olsun
1075/31.1035=34.56
1000/34.56=28.93 gr altınımız var ne yapacağız???maliyet hesaplaması tabiki

 
işaret. 17:08, 17/12
 • + 4
 • - 0

gold steadies for weekly gain, benefits from tax bill worries
gold prices are on track for a weekly gain, despite hovering above five-month lows. the yellow metal is benefiting from investor concerns over the republican tax bill, which has sent the us dollar tumbling.

february gold futures rose $0.90, or 0.07%, to $1,258.00 per ounce at 14:11 gmt on friday. gold prices are poised to record a tepid 0.8% weekly gain, but they are trading just above their lowest levels since july. year-to-date, gold has advanced roughly 10%.

silver, the sister commodity to gold, is rallying to end the trading week. march silver futures jumped $0.12, or 0.76%, to $16.05 an ounce. the white metal is also getting ready to report a modest weekly increase of 0.2%. year-to-date, silver has dipped a little more than 1%.

the gop may have won a key vote in the senate with its tax cut and jobs act, but after it was returned to congress, four more republican senators have insisted on some changes. florida senator marco rubio and utah senator mike lee want to expand the proposed child tax credit. tennessee bob corker is opposed to the tax plan, while maine senator susan collins is undecided. president donald trump has confirmed that he is open to expanding the child tax credits.

worries over the tax bill sent the us dollar lower as the greenback slipped 0.01%. a weaker us dollar is good for commodities like gold and silver because it makes it cheaper for foreign investors to buy.

on wednesday, the federal reserve raised interest rates for the fourth time in the last 12 months. gold is generally sensitive to a rising-rate environment because it boosts the opportunity cost and prompts traders to seek out yield-bearing assets.

experts note that gold is repositioning itself following the us central bank’s monetary policy move. analysts are expecting spot gold to test a resistance at $1,262, which would lift the next resistance at $1,276.

 
işaret. 12:16, 14/12
 • + 2
 • - 0

bilgilendirme:
kopyala yapıştır pc.nizin bir kenarında bulunsun.
altın-ons
tarih.....endüşük-en yüksek
aralık.2017.....1163-1285
ocak.2018......1131-1251
şubat.2018.....1126-1244
mart.2018.......1128-1246
nisan.2018.....1086-1200
mayıs.2018....1135-1255
haziran.2018..1161-1283
tem..2018.......1137-1257
agust.2018.....1145-1276
eylül.2018......1154-1276
ekim.2018......1154-1276
kasım.2018....1188-1313
aralık.2018.....1250-1382
kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. bu bilgi dış kaynaklı forecast.

 
Evhanımı 18:43, 07/12
 • + 7
 • - 0

bu ortamda dikkatimi çeken birşeyde birisi kademeli alıma başladım diyor sonra pek bir fark oluşmadan 1 saat sonra full altındayım diyor mesala. burada kademeli nasıl alım yapılır size en olumlu şekilde anlatayım
kademeli alım: birşeyi almak için önce nerelerden düşebileceğini tespit etmeliyiz örneğin altında bu seviyeler sırası ile 152 %75 - 150- 149 -148 %25 ihtimal olsun sonrasında sabırla beklemeli ve alım şekli 10gr 20 gr 60gr 90 gr ve benzeri gibi katları şeklinde olmalıdır. böylece ortalamamızı uygun seviyeye taşırız. kademe aşağı gittikçe alım miktarı artmalı
kademeli satış: bu örnekte ise satış noktalarımız 157 158 159 160 olarak tespit edelim ve satışlarımızda tam tersi 90gr 60gr 20 gr 10gr şeklinde alım işleminin tersine olmalı bunun sebebi satım noktalarımız yükseldiği her kademenin gerçekleşme oranının düşecek olmasıdır.

 
Evhanımı 14:35, 05/12
 • + 25
 • - 1

gram daha öncede belirttiğim gibi ons/31,1x usd kuru bu durumda artan bir usd gram fiyatını elbette arttıracaktır ve mısır da israile füze attıysa ons da artacaktır.
***ayrıca önemli bir bilgi 52 hafta analizinde tl bazlı artışlarda her sene olduğu gibi yine gram altın şampiyon ikinci sırada eur var majörler arasında usd ise çok az. yani şöyle diyeyeim 40ktl de altın 12ktl eur 11ktl ve usd sadece 6k tl verdi. bu hesaplamalarda 52 hafta içindeki bu majör değerlerin en düşük ve en yüksek seviyelerinden yola çıkarak hesaplanmıştır.

 
Gold34 22:20, 04/12
 • + 42
 • - 1

altın yada gümüş ten dövize parite yada dönüş (xau usd— xau euro— yada yau usd yau euro altın için)
(xag usd — xag euro yada yag usd— yag euro gümüş için)
İşlem yaparken hangi döviz biriminde iseniz o birimin emtia ons değerini bilmemiz gereklidir.
Örneğin hepimizin aşina olduğu altın ons usd değeri 1273 şu sıralar değeri gümüş ons değeri usd olarak 16.30 dur. euro olarak altın euro ons değeri şu sıralarda 1075 ken euro gümüş ons değeri şu sıralar 13.78 değerindedir. bu rakamların gbp için değerleri ise altın ons 946.52 iken gbp gümüş ons 12.13 ..
bu değerlerin ortak bölen katsayı rakamı hepsinde aynıdır. 31.1035
bu işlemleri ne zaman yapmalıyız?
döviz maliyetimiz yukarıda ise ve tl ye geçme halinde zarar edilecek ise ons değerlerinde düşme varsa bu durumu fırsata çevirmeye çalışmamız ve farklı argümanları kullanmamız elimizdeki döviz ve emtianın artması dolayısı ile beklerken fırsatı değerlendirip süreçten kar ile çıkmak anlamına gelir.
** dikkat bu işlemleri öğrenene dek makasa dikkat ederek ve nasıl işlem yapılacağına hakim olana kadar küçük işlemler yaparak denememiz hedefler koymamız ve takip etmemiz çok önemli...
euro gold ve gümüş işlemi Örnek:
altın için ons değerini
1000 euro muz olsun
1075/31.1035=34.56
1000/34.56=28.93 gr altınımız var ne yapacağız???maliyet hesaplaması tabiki

 

GLDGR Analiz/Yorum Gönder

X

DXY

-0,02

94,237

EXY

0.00

0,00

SUSD

-0,58

4,7200

4,7250

SEUR

-1,37

5,4900

5,5000

SGLD

-0,75

197,5758

197,8801

USDTRY

4,7060

4,7100

4,7088

-0,02

00:35:33

EURTRY

5,4847

5,4872

5,5256

-0,72

00:37:38

EURUSD

1,16500

1,16550

1,17197

-0,57

00:15:12

GLDGR

196,9867

197,1542

197,5409

-0,24

01:03:41

XAUUSD

1301,70

1302,20

1304,85

-0,22

00:03:37

 • Parite
 • Döviz
 • Altın
 • Emtia
 • Borsa Seans
 • Ekonomi Takvimi

USDJPY

109,425

109,475

109,257

0,18

00:41:53

GBPUSD

1,33070

1,33120

1,33822

-0,54

00:15:19

USDCHF

0,98960

0,99000

0,99153

-0,17

00:16:07

USDCAD

1,29690

1,29740

1,28818

0,70

00:03:42

EURJPY

127,530

127,540

128,040

-0,39

00:36:38

USDRUB

62,1950

62,2450

61,6020

1,00

01:23:17

AUDUSD

0,75520

0,75570

0,75770

-0,30

00:06:04

USDSEK

8,76300

8,76600

8,75780

0,08

00:32:19

USDSAR

3,7500

3,7505

3,7504

-0,00

01:23:17

USDCNY

6,3902

6,3912

6,3761

0,23

00:28:41

USDDKK

6,3937

6,3947

6,3559

0,60

00:14:35

USDGBP

0,7520

0,7520

0,7473

0,63

00:15:38

USDAED

3,6727

3,6732

3,6730

0,00

25/05

USDALL

108,25

108,31

107,95

0,31

00:33:46

USDARS

24,5790

24,5840

24,5550

0,11

01:23:17

USDAUD

1,3232

1,3242

1,3198

0,30

00:06:38

USDAZN

1,6995

1,7005

1,7000

0,00

25/05

USDBGN

1,6752

1,8150

1,7428

0,13

25/05

USDBRL

3,6509

3,6529

3,6474

0,12

01:32:41

USDNOK

8,1685

8,1735

8,0987

0,89

00:28:56

USDKWD

0,3021

0,3041

0,3028

0,10

01:23:17

USDCLP

624,53

624,99

626,86

-0,33

00:15:43

USDCOP

2874,40

2876,40

2852,00

0,82

01:23:17

USDCZK

22,0680

22,0980

22,0005

0,37

01:23:17

USDDZD

116,4670

118,4670

117,2920

0,15

00:28:41

USDEGP

17,87

17,94

17,90

-0,01

00:28:41

USDHKD

7,8444

7,8454

7,8477

-0,04

00:28:41

USDHNL

23,8150

23,9150

23,8670

-0,01

01:23:18

USDHUF

273,91

274,11

272,41

0,59

00:28:41

USDIDR

14113,00

14128,00

14135,00

-0,10

01:26:51

USDILS

3,5583

3,5623

3,5652

-0,14

25/05

USDINR

67,7300

67,7800

68,2817

-0,77

01:23:17

USDIQD

1184,00

1186,00

1185,00

0,00

25/05

USDIRR

42090,00

42140,00

42115,00

0,00

25/05

USDISK

106,10

106,40

105,54

0,67

00:33:52

USDJMD

125,67

126,37

125,15

0,70

01:36:31

USDJOD

0,7085

0,7100

0,7093

0,01

25/05

USDKES

100,95

101,25

101,00

0,10

25/05

USDKGS

68,2098

68,2598

68,3080

-0,11

25/05

USDKRW

1076,50

1077,50

1080,69

-0,34

01:23:17

USDKZT

328,0300

328,0800

325,8850

0,67

25/05

USDLYD

1,3593

1,3663

1,3613

0,11

25/05

USDMAD

9,4915

9,5015

9,4708

0,27

01:23:17

USDMXN

19,5350

19,5650

19,5741

-0,12

01:23:17

USDMYR

3,9790

3,9840

3,9815

0,00

25/05

USDPEN

3,2675

3,2725

3,2637

0,19

01:23:17

USDPHP

52,5900

52,6400

52,5050

0,21

00:29:40

USDPKR

115,35

115,55

115,60

-0,13

01:23:17

USDPLN

3,7015

3,7055

3,6777

0,70

01:23:17

USDQAR

3,6398

3,6408

3,6403

0,00

01:23:17

USDRON

3,9695

3,9745

3,9495

0,57

00:32:56

USDSGD

1,3414

1,3419

1,3394

0,18

00:31:00

USDSYP

514,98

515,48

515,23

0,00

25/05

USDTHB

31,91

31,96

32,00

-0,17

01:23:17

USDTJS

8,9819

8,9829

8,9853

-0,03

25/05

USDTMT

3,4000

3,6000

3,5100

-0,28

25/05

USDTND

2,5585

2,5605

2,5372

0,88

01:23:17

USDTWD

29,9280

30,0280

29,9800

-0,01

01:23:17

USDUAH

26,1300

26,3800

26,2250

0,11

25/05

USDUYU

31,2200

31,3200

31,2100

0,19

25/05

USDUZS

7975,00

8055,00

4172,50

92,09

00:34:03

USDVND

22768,00

22778,00

22781,00

-0,04

01:23:17

USDYER

249,90

250,00

249,72

0,09

01:23:17

USDZAR

12,4798

12,4898

12,4192

0,53

01:23:17

SEPET

5,1050

5,1125

5,1608

-1,01

25/05

GBP

6,2409

6,2721

6,2999

-0,69

00:01:24

RUB

0,0756

0,0760

0,0765

-0,85

00:00:19

AUD

3,5430

3,5608

3,5678

-0,44

00:01:24

SAR

1,2516

1,2578

1,2555

-0,06

00:01:24

CAD

3,6180

3,6361

3,6554

-0,77

00:01:24

KWD

15,4912

15,5688

15,5507

-0,13

00:01:24

CNY

0,7342

0,7379

0,7385

-0,32

00:01:24

SEK

0,5349

0,5376

0,5377

-0,25

00:01:24

NOK

0,5742

0,5771

0,5814

-0,97

00:01:24

CHF

4,7408

4,7646

4,7490

0,08

00:00:53

DKK

0,7342

0,7378

0,7408

-0,64

00:01:24

JPY

4,2900

4,3100

4,3050

-0,12

00:00:40

HASGR

196,0081

196,1747

196,5595

-0,24

01:03:41

GKGU

41641,38

41657,38

41742,15

-0,22

00:02:39

GKGT

196047,6

196122,9

196553,3

-0,24

01:03:41

22B

178,2787

191,2457

185,2032

-0,24

01:03:41

GCYR

315,3127

323,1955

320,0162

-0,24

01:03:41

GYRM

630,6254

646,3911

640,0323

-0,24

01:03:41

GTAM

1261,251

1288,841

1278,089

-0,24

01:03:41

SKGU

41650,00

41670,00

41730,00

-0,17

25/05

SKGE

35726,23

35749,52

35527,14

0,59

25/05

XAUEUR

1116,460

1116,960

1113,462

0,29

01:07:52

XAUGBP

977,4400

977,9400

975,0600

0,27

00:33:08

XAUTRY

6126,976

6132,184

6144,212

-0,24

01:03:41

SCUM

1310,790

1330,601

1330,618

-0,75

25/05

SCYR

317,1092

325,5128

323,7272

-0,75

25/05

SYRM

634,2183

651,0255

647,4543

-0,75

25/05

STAM

1268,437

1294,136

1290,919

-0,75

25/05

SRES

1350,452

1370,862

1370,880

-0,75

25/05

SRESK

1347,744

1368,113

1368,131

-0,75

25/05

08A

59,27274

65,89407

63,05534

-0,75

25/05

14A

112,61820

115,75980

115,04780

-0,75

25/05

18A

144,2303

148,4101

147,4206

-0,75

25/05

22A

179,7940

181,2582

181,8828

-0,75

25/05

ATAT

1305,976

1327,776

1326,775

-0,75

25/05

ATAC

325,0122

335,4068

332,6931

-0,75

25/05

ATAY

650,0244

670,8135

665,3861

-0,75

25/05

ATA25

3260,001

3334,280

3321,931

-0,75

25/05

ATA5

6529,880

6638,877

6633,875

-0,75

25/05

ZIYC

316,1213

326,5022

323,7285

-0,75

25/05

ZIYY

632,2426

653,0043

647,4569

-0,75

25/05

ZIYT

1264,485

1306,009

1294,914

-0,75

25/05

ZIY25

3161,213

3225,445

3217,337

-0,75

25/05

ZIY5

6322,426

6480,573

6449,635

-0,75

25/05

XAGGR

2,4955

2,4987

2,5234

-1,04

00:01:35

XAGUSD

16,494

16,516

16,670

-0,99

00:01:37

BRENT

76,13

76,24

78,80

-3,31

00:04:06

COPPER

3,1107

3,1112

3,1053

0,18

25/05

COTTON

89,10

90,47

87,46

2,66

25/05

ZINC

1,3813

1,3818

1,3721

0,69

25/05

XPDUSD

980,00

985,00

975,70

0,70

00:02:57

LEAD

1,1041

1,1043

1,1274

-2,05

25/05

NICKEL

6,6769

6,6791

6,7219

-0,65

25/05

ALUM

1,0180

1,0185

1,0261

-0,76

25/05

XPTUSD

899,01

902,86

909,88

-0,98

00:01:11

SUGAR

12,44

12,46

12,38

0,57

25/05

COFFEE

112,60

123,85

120,55

-1,92

25/05

CORN

405,75

405,75

404,25

0,37

25/05

WHEAT

543,00

543,00

530,25

2,40

25/05

COCOA

2562,00

2564,00

2603,00

-1,54

25/05

HOIL

2,2003

2,2012

2,2625

-2,73

25/05

NGAS

2,9640

2,9650

2,9710

-0,22

25/05

Üzgünüz, içerik alınamadı!
Lütfen sayfayı yenileyiniz.
 • Döviz ve Borsa Yorumları
0/0 Adet
dolarcım 10:13

sn. @tracer, karamsar olmayınız ancak faizler henuz bankaya yansımadı yansımalar başlar ise dövizden çekilmeler ile kurlarda geri cekilme yaşana bilir bu durumda yapilması gereken ons takibi ve pariteler ile elinizdeki dovizi çogaltarak işleminizi kazanca donüşturerek poz unuzu kapatmak olmalıdır !!!

 
 • + 1
 • - 0
atesh 09:49

sn. @tracer, haftaya yüksek ihtimalle kurtulursun tersten olağandışı bir durum olmaz ise

 • + 2
 • - 0
Tracer 09:14

selam herkese kazançlı işlemler. yeni katıldım 4,88 den tersteyim. aynı durumda olan yoktur inşallah.

 • + 0
 • - 0
Acemisofor 08:59

4.77 den hala tersteyim..........

 • + 0
 • - 0
mustaf07 04:11

amin. hayırlı sahurlar. hayırlı hafta sonları.

 • + 0
 • - 0
Ghost34 03:58

cümleten hayırlı sahurlar. allah oruclarımızı ve dualarımızı kabul etmesini dilerim. herkeze iyi bir hafta sonu dilerim. saygılar.

 
 • + 5
 • - 0
Analiz 02:59

mb nın 300 baz faiz artışı bankalardaki mevduatlara henüz yansımadı. ihracatçıya sabitlenen reeskont kredisinde dolar kurunun 4.20 ye bağlanmasının piyasalara etkisi henüz yansımış değil. bunlar yansıdığında piyasalar bir nebzede olsa lira lehine hareket edecektir. bu sebepledir ki kısa vadede olumsuz bir haber çıkmadığı takdirde $ da 4.90-5.00 lı rakamlar biraz gecikecektir. ytd

 
 • + 2
 • - 0
MERT58 02:50

pazartesi euro tahmini olan varmı acaba iyice stres olmata basladım 5,51den girdim

 • + 0
 • - 0
Sheqil 01:44

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım 4.73 den aldım ilerleyen günler nasıl olur..

 • + 3
 • - 0
osmanserhat 01:26

sn. @işaret., teşekkür ederim alım ve satım noktaları için faydalı bir çalışma emeğin e saglik

 • + 3
 • - 0
Bedocan 01:24

piyasalar kapandı pazar gecesi açılır

 • + 1
 • - 0
çetya 01:18

sn. @işaret., usd 82 görürse alnından öperim:) fena terse kaldık. bugün zeybekcide açıklama yapmış 10 gün içinde dolar rayına oturacak diye. fenalardayım

 
 • + 0
 • - 0
işaret. 01:17

işte size ders proğramı
önümüzdeki hafta fiatlar ne olur? hedef nedir?
nerden alayım nerden satayım diye düşünmenize yardımcı olacak alım ve satım noktaları usdtry ikonunu tkla, yorumları kısmını tıkla... bol kazançlar...

 
 • + 7
 • - 0
Analiz 01:16

mb nın aldığı son kararlar doların en azından şimdilik ilerlemesini durdurmuş görünüyor. önümüzdeki hafta doların gevşeyeceği öngörüm devam ediyor. ytd

 
 • + 2
 • - 0
işaret. 01:09

sn. @azeri,
a.s doların haftalık görünümü aşağıda verdim. kademeli takip ederseniz kazançlı çıkarsınız.

 
 • + 0
 • - 0
işaret. 01:06

( 28.mayıs-01haziran ) haftası
haftalık bollinger ve stoch rsı teknik verilerine göre

xag-ons-usd
satış noktası.....16.774
satış noktası.....16.676
satış noktası.....16.577
şuan ki değer....16.505
alım noktası......16.479
alım noktası.....16.380
alım noktası.....16.282
alım noktası.....16.183
ytd

 
 • + 3
 • - 0
işaret. 01:02

( 28.mayıs-01haziran ) haftası
haftalık bollinger ve stoch rsı teknik verilerine göre

xau-ons-usd
satış noktası.....1318.25
satış noktası.....1311.12
satış noktası.....1303.99
şuan ki değer....1301.60
alım noktası......1296.86
alım noktası.....1289.73
alım noktası.....1282.60
alım noktası.....1275.47
ytd

 
 • + 3
 • - 0
işaret. 00:58

( 28.mayıs-01haziran ) haftası
haftalık bollinger ve stoch rsı teknik verilerine göre

gbp-usd
satış noktası.....1.3670
satış noktası.....1.3596
satış noktası.....1.3521
satış noktası.....1.3446
satış noktası.....1.3372
şuan ki değer....1.3296
alım noktası.....1.3222
ytd

 
 • + 3
 • - 0
işaret. 00:54

( 28.mayıs-01haziran ) haftası
haftalık bollinger ve stoch rsı teknik verilerine göre

eur-usd
satış noktası.....1.1995
satış noktası.....1.1924
satış noktası.....1.1852
satış noktası.....1.1780
satış noktası.....1.1709
şuan ki değer...1.1650
alım noktası.....1.1637
alım noktası.....1.1566
ytd

 
 • + 4
 • - 0
Oktiyos 00:51

arkadaşlar ben son zamanlarda usd baya takip ediyorum tahminimce p tesi satış günü olacak

 • + 0
 • - 0
İbkts61 00:51

takipteyim umarım öyle olur banklrda makası yüksek tutuyor

 • + 1
 • - 0
osmanserhat 00:50

sn. @işaret., teşekkürler paylaşım icin

 • + 1
 • - 0
işaret. 00:49

( 28.mayıs-01haziran ) haftası
haftalık bollinger ve stoch rsı teknik verilerine göre

eur-try
satış noktası.....5.7702
satış noktası.....5.6349
satış noktası.....5.4996
şuan ki değer...5.4820
alım noktası.....5.3642
alım noktası.....5.2289
alım noktası....5.0936
alım noktası....4.9582
ytd

 
 • + 5
 • - 0
Azeri 00:49

sn. @işaret., selam abi haftaya pazartesi dalları nasıl olur teşekkür ederim

 • + 0
 • - 0
EkoMert 00:49

sn. @ibkts61, sikinti olmaz en az aldigin fiyattan satarsin iyi takip et

 • + 1
 • - 0
lancelot 00:48

son 3 etken mayısta yaşadığımız hareketliliği yaşatmayacaktır. gündem dışı gelişmeleri dışarıda bırakırsak

 
 • + 0
 • - 0
AliAsaf 00:48

yeni katılan arkadaşlara hoşgeldiniz der ve tüm dövizborsa ailesinin değerli üyelerine iyi geceler, keyifli haftasonları dilerim. allah'a emanet olun...

 
 • + 3
 • - 0
İbkts61 00:47

ıyi geceler arkdslar aranıza yeni katıldım 3gun önce 4850den usd aldm yükselişe gecermi

 • + 0
 • - 0
lancelot 00:47

sonrasında kuru etkileyebilecek 3 etken var enflasyon oranları ppk toplantısı ve fed toplantısı

 • + 0
 • - 0
Oktiyos 00:46

ben yeni katıldım arkadaşlar herkese merhaba

 • + 2
 • - 0
lancelot 00:46

özel sektör dış borç ödeme takvimi 31 mayısta sona erecek 1 hazirandan sonraki düşüşlere karşı temkinli olun

 
 • + 0
 • - 0
işaret. 00:45

( 28.mayıs-01haziran ) haftası
haftalık bollinger ve stoch rsı teknik verilerine göre

usd-try
satış noktası.....4.9535
satış noktası.....4.8202
şuan ki değer...4.7062
alım noktası.....4.6869
alım noktası.....4.5535
alım noktası.....4.4202
alım noktası.....4.2869
alım noktası.....4.156
ytd

 
 • + 5
 • - 0
Benjaminamca 00:36

gördüğüm kadarıyla kredi değerlendirme kuruluşları ve sermaye sahipleri tl üzerinde baskıyı tutup yeni bir faiz hamlesi yapılmasını istiyorlar. ancak mevcut durumda faiz gelmez şuan herkes bu kura alışmış durumda. benim de öngörüm sizlerde takdir edersiniz ki yükselmesi yönündedir ve daha fazla baskı bekliyorum tl üzerinde. yatırım tavsiyesi değildir.

 
 • + 0
 • - 0
Taksici 00:35

hollandada yasiyorum, bi de bu taraftan bakmak lazim piyasaya ve olaylara.

 • + 1
 • - 0
atesh 00:34

sn. @taksici, sana da iyi geceler

 • + 3
 • - 0
atesh 00:34

sn. @benjaminamca, haftaya 85 i görme ihtimali çok yüksek.tabiki karar yine senindir.

 • + 3
 • - 0
Taksici 00:34

arkadaslar herkeze iyi geceler ve bol kazanclar. araniza yeni katiliyorum.

 • + 2
 • - 0
Benjaminamca 00:32

dolar olarak pozisyonumu söyleyeyim 90 k var ortalama 4.735 - 4.85 gelmeden çıkmayı düşünmüyorum ancak bu sıralar nedendir bilmem dolar çok tökezledi ve kar etmeme rağmen defalarca aç gözlüklü yapıp çıkmadım...

 
 • + 0
 • - 0
Benjaminamca 00:31

arkadaşlar herkese iyi geceler bol kazançlar aranıza yeni katıldım adım doğa bir süredir takip ediyordum siteyi zaten benim de katkım bulunsun diye geldim 🙂.

 
 • + 1
 • - 0
safa971 00:29

herkese merhaba arkadaşlar.

 • + 3
 • - 0
atesh 00:28

sn. @ecebank, usd/try nin bugün fırlamamasının önemli sebepleri mb bankası müdahalesi,brent düşüşü ve bist in güçlü duruşu oldu.haftaya usd yi durdurmak daha zor olacak

 
 • + 2
 • - 0
JookerTurk 00:26

pazartesi günü usd alsam nasıl olur sizce?

 • + 0
 • - 0
EceBank 00:26

sn.@dolarcım ,tl nin usd karsisinda değer kazanmasının sebebi brent olabilir

 • + 0
 • - 0
atesh 00:24

sn. @fettah, bugün mb harika defans yaptı.özellikle ihracat kredisi usd sabitleme hamlesi dizginledi doları o yüzden fırlamadı.haftaya tutamazlar doları.önce usd sabitleme hamlesini yapıp ardından 300 baz faiz artırsaydı çok daha etkili olurdu düşüş için.yanlış hamleler yanlış zamanlarda yapılınca her müdehalesi alım fırsatı oluyor düştüğü yerden.

 
 • + 0
 • - 0
dolarcım 00:23

sn. @momentum, ilginc bir durum oluştu usd hariç tüm emita ve dovizler - ekside kaldı kapanişta !!!

 • + 2
 • - 0
0
0
0