Sohbet ve Topluluk Kuralları

GÖRÜŞ&ÖNERİ

İşbu sözleşme en son 27/06/2017 tarihinde güncellenmiştir.

Değerli ziyaretçimiz, işbu "Topluluk Kuralları Sözleşmesi", "Üyelik ve Site Kullanım Şartları Sözleşmesi"nde, "Yorum / Sohbet / Topluluk Hizmetleri" hükmü altında belirtilen şartları yerine getirerek Canlı Yorum ve/veya Topluluk hizmetine (Bundan sonra kısaca "Hizmet" olarak anılacaktır.) dahil olmuş kullanıcıların (Bundan sonra kısaca "Kullanıcılar" olarak anılacaktır.) birbirleri arasında saygı ve sevgi dahilinde rahat ve huzurlu bir şekilde paylaşımda/etkileşimde bulunabilmeleri için düzenlenmiştir. Kullanıcılar'ın birbirleri arasında sağlayacağı etkileşim doğrultusunda, faydayı en üst seviyede tutabilmek ve hizmet kalitesini koruyabilmek adına işbu "Topluluk Kuralları Sözleşmesi"nde belirtilen hükümlerden, şartlardan, kurallardan hiçbir şekilde taviz verilmeyeceğini önemle hatırlatmak isteriz.

dovizborsa.com web sitesinde (Bundan sonra kısaca "Site" olarak anılacaktır.) bulunan Hizmet'e katılmanız halinde burada belirtilen tüm Şart ve Koşulları kabul ettiğinizi ve bunlara eksiksiz olarak uyacağınızı beyan etmiş olursunuz. Bu sebepten ötürü lütfen bu belgedeki Şart ve Koşulları dikkatlice okuyunuz.

Bu sözleşme içerisinde geçen "AkıllıSoft" ifadesi AkıllıSoft Yazılım ve Bilişim Teknolojileri firmasını ve dovizborsa.com web sitesini ve bağlama göre bağlı şirketlerinden veya mecralardan birini anlatır. "Kullanıcılar", yorum/sohbet bölümüne ve/veya topluluğa ve/veya Hizmet'e, "Üyelik ve Site Kullanım Şartları Sözleşmesi"nde, "Yorum / Sohbet / Topluluk Hizmetleri" hükmü altında belirtilen şartları yerine getirerek dahil olan ve Hizmet'i kullanan kişileri anlatır.

İşbu sözleşme (Bundan sonra kısaca "Sözleşme" olarak anılacaktır.), Kullanıcılar ve AkıllıSoft arasında akdedilen ve aşağıdaki hususlarda mutabık kalındığını gösteren resmi bir sözleşmedir.

Hizmet'i kullanmaya devam ettiğiniz sürece işbu Sözleşme'de düzenlenen kullanım şartlarına ve hükümlerine bağlı olduğunuzu kabul etmiş ve bunlara uyacağınızı taahhüt etmiş olursunuz.

AkıllıSoft Gizlilik Politikası ve Üyelik ve Site Kullanım Şartları Sözleşmesi'de işbu Sözleşme'nin ayrılmaz bir parçası olup, Site'yi kullanabilmeniz için uymanız gereken kuralları ve AkıllıSoft ile paylaştığınız bilgilerinizin tarafımızdan toplanması ve AkıllıSoft'un işbu bilgiler üzerindeki haklarını düzenlenmektedir.

Bu nedenle, Hizmet'i kullanmaya başlamadan önce işbu "Gizlilik Politikası"nı ve "Üyelik ve Site Kullanım Şartları Sözleşmesi" ni de okumanız ve kabul etmeniz gerekmektedir.

EĞER İŞBU SÖZLEŞME VE AYRILMAZ BİR PARÇASI OLAN "GİZLİLİK POLİTİKASI"NDA ve "ÜYELİK VE SİTE KULLANIM ŞARTLARI SÖZLEŞMESİ"NDE DÜZENLENEN HUSUSLARLA BAĞLI OLDUĞUNUZU KABUL ETMİYORSANIZ, LÜTFEN SİTE'Yİ VE HİZMET'İ KULLANMAYINIZ.

AkıllıSoft, Hizmet üzerinde her türlü değişiklik yapma hakkını saklı tutmakta olup, Hizmet ile ilgili hiçbir vaatte bulunmamaktadır. Kullanıcılar'ın Hizmet'i kullanma hakları ve Hizmet dahilinde ki fiilleri işbu Sözleşme ile sınırlıdır.

İşbu Sözleşme herhangi bir zamanda ve AkıllıSoft'un tek taraflı iradesiyle, bildirim yapılarak veya yapılmadan değiştirilebilir. Belirtilen şekilde değişiklik yapılması halinde, işbu Sözleşme'nin değişik güncel metinleri Site'nin ilgili sayfalarında yayımlanacak ve söz konusu değişiklikler yayımlanma tarihinde yürürlüğe girecektir. Değişiklikler yayımlandıktan sonra Hizmet'i kullanmaya devam etmeniz işbu değişiklikleri kabul ettiğiniz ve onlarla bağlı olduğunuzu beyan ettiğiniz anlamına gelecektir.

Sözleşme'nin son güncellenme tarihini, metinlerin en üstünde görebilirsiniz. Güncellenme tarihlerini takip edebilmeniz amacıyla, AkıllıSoft tarafından Sözleşme'nin en başında son değişiklik tarihi belirtilecektir. Bu nedenle, güncel metinlerden haberdar olabilmek için, düzenli olarak Sözleşme'yi, Gizlilik Politikası'nı ve Üyelik ve Site Kullanım Şartları'nı Site üzerinden takip etmeniz gerekmektedir. Sözleşme değişikliklerini takip etmek herhangi bir bildirime bağlı olmaksızın Kullanıcılar'ın sorumluluğundadır.

Hizmet Hakkında

Hizmet hakkında ki ana unsurlar (Hizmet'in amacı, Hizmet'e dahil olma ve Hizmet'ten faydalanma) "Üyelik ve Site Kullanım Şartları Sözleşmesi"nde, "Yorum / Sohbet / Topluluk Hizmetleri" hükmü altında belirtilmiştir ve Kullanıcılar ilgili hükümleri okuduklarını ve eksiksiz olarak kabul ettiklerini beyan ederler.

Hizmet, Canlı Yorum Kullanıcıları'nın birbirleri arasında Site'nin konusu (Ekonomi, ekonomik gelişmeler, piyasa, döviz, altın, borsa, hisse verileri) ile orantılı olarak fikir alışverişinde bulunabilmeleri amacı ile sunulmakta olup bunun dışında farklı hiçbir amaç içermemektedir. Canlı Yorum'u farklı amaçlar doğrultusunda kullanan veya kullanmaya çalışan veya manupile eden veya AkıllıSoft iradesi tarafından farklı amaçlar doğrultusunda kullandığına kanaat getirilen kullanıcılar işbu Sözleşme kural ve şartlarını ihlal etmiş sayılırlar.

Hizmet dahilinde paylaşımda bulunan Kullanıcılar'ın işbu paylaşımları tüm site kullanıcılarına açıktır ve paylaşım içerikleri sadece paylaşım sahiplerinin sorumluluğundadır. Hizmet dahilinde Kullanıcılar tarafından yapılan hiçbir paylaşım AkıllıSoft'un garantörlüğü veya sorumluluğunda değildir. AkıllıSoft hiçbir paylaşımın doğruluğu konusunda onay vermez, sorumluluk kabul etmez. Kullanıcılar tarafından yapılan paylaşımlar nedeni ile Site kullanıcıları veya herhangi bir şekilde ilgili paylaşım ile muhatap olan kullanıcılar tarafında oluşabilecek maddi ve manevi hiçbir zarardan AkıllıSoft, yöneticileri, idarecileri, çalışanları ve sair kişiler sorumlu tutulamaz.

Hizmet dahilinde Kullanıcılar tarafından yapılan paylaşımların içeriklerinin sorumluluğu ve içeriklerden doğabilecek her türlü hak ihlalleri tamamen paylaşımları yapan kullanıcılara ait olup ilgili paylaşımlar doğrultusunda tüm Site kullanıcıları tarafından yapılan yatırımların neticesinde oluşabilecek/doğabilecek maddi ve manevi hiç bir zarardan AkıllıSoft, idarecileri, yöneticileri, çalışanları, sair kişiler ve ilgili paylaşımların sahipleri kullanıcılar kesinlikle sorumlu tutulamazlar.

Hizmet dahilinde Kullanıcılar tarafından yapılan hiçbir yorum, görüş ve paylaşım yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Bu bağlamda tüm Site kullanıcıları ve Kullanıcılar yatırım kararı alırken kendi istekleri/inisiyatifleri/bilgi birikimleri doğrultusunda alacaklarını ve işbu yatırımlarının veya yatırım kararlarının neticesinde doğabilecek maddi ve manevi her türlü zarardan kendilerinin sorumlu olduğunu ve kendilerinden başka hiçbir kimsenin veya kurumun sorumlu tutulamayacağını hiçbir itiraza fırsat vermeksizin açıkça kabul ve beyan ederler.

Kullanıcılar, "Üyelik ve Site Kullanım Şartları Sözleşmesi"nin tüm hükümlerini ve ayrıca "Üyelik ve Site Kullanım Şartları Sözleşmesi"nde bulunan "Gerçeğe Aykırı Bilgi Yasağı" ve "Dürüstlük Kuralına Uygun ve Tek Profil" hükümlerini kabul ettiklerini ve işbu hükümlere ve sözleşmelere eksiksiz olarak uyacaklarını kabul ve taahhüt ederler.

Kullanıcılar'ın işbu Sözleşme şartlarını ve diğer sözleşmeleri ihlal etmeleri durumunda, Hizmet'e dahil olmak için gerekli olan üyelik hesapları AkıllıSoft tarafından hiçbir gerekçe gösterilmeksizin derhal askıya alınabilir veya tamamen kapatılabilir. Hizmet ile ilişkisi herhangi bir sebeple AkıllıSoft tarafından kesilen veya askıya alınan Kullanıcılar, AkıllıSoft tarafından tekrardan izin verilene kadar ilgili hesap üzerinden veya farklı bir hesap üzerinden Hizmet'i kullanmayacaklarını ve diğer Kullanıcılar ile etkileşime veya paylaşıma girmeyeceklerini ve gerekli durumlarda AkıllıSoft tarafından haklarında her türlü yasal işlemlerin başlatılabileceğini ve ihlale konu olan fiilleri neticesinde sebep oldukları her türlü zararı temin edeceklerini kabul ve taahhüt ederler.

Kullanıcılar, Hizmet'in yüksek kalitesini ve maksadını korumakla yükümlü olduklarını ve Hizmet'in kalitesini düşürücü, itibarını zedeleyici, maksadına uymayan, suç teşkil edecek, hak ihlaline sebebiyet verecek ve/veya etki alanını kısıtlayıcı hiçbir eylemde bulunmayacaklarını aksi takdirde doğabilecek maddi ve manevi her türlü zarardan sorumlu olduklarını ve bu zararları temin edeceklerini kabul ve taahhüt ederler.

YASAL UYARI

Tüm Kullanıcılar Hizmet'ten faydalanarak bu hükümde belirtilen aşağıda ki, SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanmasını istediği YASAL UYARI'yı okumuş ve teyid etmiş olurlar.

YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Site'de ve Hizmet dahilinde bulunan hiçbir veri, haber, yorum ve paylaşım yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. AkıllıSoft Site'de bulunan ve sunulan hiçbir verinin doğruluğu konusunda garanti vermez. İşbu Sözleme'nin bu hükmü dahilinde belirtilen "YASAL UYARI" bağlamında Site kullanıcıları, Site'de bulunan veriler nedeniyle ve/veya veriler doğrultusunda yapacakları yatırımlardan veya alacakları yatırım kararlarından kendilerinin sorumlu olduğunu, işbu fiiller neticesinde doğabilecek maddi ve manevi her türlü zarardan kendilerinin sorumluluğunda olduğunu ve uğradıkları maddi ve manevi her türlü zarardan AkıllıSoft'un, Site'nin, yöneticilerinin, idarecilerinin, çalışanlarının ve sair kişilerin sorumlu olmadığını ve tutulamayacağını hiçbir itiraza fırsat vermeksizin kabul ve beyan ederler.

Kullanıcılar'ın Uyması Gereken Topluluk Kuralları

Hizmet dahilinde bulunan Kullanıcılar, işbu hükümde belirtilen tüm maddelere eksiksiz ve itirazsız olarak uayacaklarını kabul ve taahhüt ederler.

Hizmet'i kullanan Kullanıcılar, Hizmet'in yüksek kalitesini, sürdürülebilirliğini ve itibarını korumakla yükümlüdürler. Bu bağlamda Kullanıcılar, paylaşımda bulunurken, saygı ve sevgi çerçevesinde hareket etmeye ve her türlü yorum ve paylaşımlarında güzel bir üslup/ifade kullanmaya özen göstermelidirler. Hiçbir gerekçe, bu bağlamın dışına çıkmaya sebep gösterilemez.

Hizmet dahilinde:

1 Kullanıcılar'ın paylaşımda bulunabileceği konular (Ekonomi, Ekonomik veriler ve ekonomik gelişmeler doğrultusunda piyasanın durumu, Döviz, Borsa, Hisse verileri) ile sınırlıdır. Bunların haricinde ki tüm konular Hizmet kapsamının dışındadır ve izin verilen konuların dışında paylaşım/yorum yapılması yasaktır.

2 Marka, ürün, farklı web sitesi, link, mecra, kurum adı v.b. gibi telif/izin gerektiren veya doğrudan/dolaylı reklam mahiyeti taşıyan hiçbir içerik AkıllıSoft izni olmadan paylaşılamaz. Kullanıcılar, bu tarz, izin almadan yaptıkları bir paylaşımdan doğabilecek her türlü telif hakkından ve Akıllısoft'un ve/veya üçüncü kurumların/şahısların kazanç/gelir kaybından sorumlu olduklarını ve ilgili haklardan doğabilecek her türlü maddi ve manevi bedelleri/zararları karşılayacaklarını kabul ettiklerini taahhüt ederler.

3 Kullanıcılar'ın (Toplum değerlerine aykırı, saldırgan, ırkçı, cinsiyetçi, dini değerleri veya etnik kökeni veya sosyal durumu veya siyasi görüşü veya cinsel eğilimi veya fiziksel durumu veya yasama organlarını veya yürütme organlarını veya yargı makamlarını hedef alan, belirli gruplara karşı kışkırtıcı, nefret içerikli, homofobik, küfür veya hakaret içeren, şiddet içeren, provokatif, aşağılayıcı, pornografik, küçük düşürücü söylemler ve anlamlar barındıran, siyasi otoriteye yönelik aşağılayıcı veya küçük düşürücü veya itibarsızlaştırıcı, itibarı zedeleyen, kışkırtıcı, her türlü isyana teşvik eden, sükuneti bozmaya yönelik içerik barındıran, kişileri hedef gösteren, Site'yi ve/veya AkıllıSoft'u, idarecilerini, yöneticilerini, çalışanlarını itibarsızlaştırma amacıyla hedef alan) paylaşımlarda bulunması kesinlikle yasaktır. Bu tarz paylaşımlarda bulunan Kullanıcılar'ın hesapları uyarılmaksızın ve gerekçe gösterilmeksizin derhal askıya alınabilir ve/veya kapatılabilir, ihlal doğrultusunda haklarında yasal işlem başlatılabilir.

4 Kullanıcılar'ın kendilerine veya başkalarına ait irtibat (Telefon, E-mail, İş yeri adı, Adres bilgisi v.b.) ve/veya sosyal ağ (Facebook, Twitter, Instagram v.b.) bilgilerini doğrudan veya dolaylı olarak paylaşması veya Kullanıcılar'ın kendi aralarında bu tür bilgileri talep etmesi veya işbu bilgilerin ima yolu ile anlatılmaya/tespit edilmeye çalışılması kesinlikle yasaktır. İrtibat bilgilerini paylaşan veya ima eden veya dolaylı yoldan anlaşılmasına yönelik veriler sunan Kullanıcılar'ın hesapları AkıllıSoft tarafından birdaha açılmamak üzere kapatılır. İşbu bilgilerin mevcut otorite çiğnenerek paylaşılması neticesinde, paylaşımı yapan kullanıcı tarafında doğabilecek maddi ve manevi hiçbir zarardan AkıllıSoft ve Site sorumlu değildir.

5 Üyelik ve Kullanım Şartları Sözleşmesi'ni ihlal ederek diğer kullanıcıların kişisel bilgilerini ifşa eden, bu bilgileri kendi çıkarları için kullanan; Tehdit ve/veya taciz gibi unsurları kullanarak, rahatsız edici bir biçimde diğer Kullanıcılar'ı sürekli takip eden ve/veya insanları şiddete yönlendirmek adına başkalarını kışkırtan davranışlarda bulunmak yasaktır.

6 Bireyi, kurumu/kurumları, kültür veya toplumları, dini değerleri, toplum değerlerini, mevcut ülke/yerel yönetimini, siyasi otoriteyi, geçmiş ülke/yerel yönetimlerini, devlet makamlarını/organlarını küçük düşürücü, hakaret ve/veya küfür içerikli, aşağılayıcı, argo tabirler içeren paylaşımlarda bulunmak kesinlikle yasaktır.

7 Kullanıcılar tarafından aynı yorumun kasıtlı olarak birden fazla kez paylaşılması ve/veya SPAM yapılması yasaktır.

8 Kullanıcılar paylaşımda bulunurken mümkün olduğu kadar yazım ve imla bilgisine önem vermelidirler.

9 Kullanıcılar, diğer Kullanıcılar'ı kışkırtacak veya saldırgan ifadeler içeren veya farklı bir kullanıcının kullanıcı adına çok benzer veya marka, kurum adı, web adresi, kampanya, e-mail, telefon v.b. içeren bir kullanıcı adı belirleyemezler. Kullanıcılar'ın kullanıcı adı hususunda ihtilafa düşmesi durumunda hak önceliği, üyelik tarihi diğer kullanıcıya göre daha eski olana aittir.

10 Birden fazla hesap açmak sureti ile aynı kullanıcının farklı isimler ile paylaşımda bulunması veya bir hesaptan birden fazla kişinin paylaşımda bulunması yasaktır. İşbu ihlalin tespit edilmesi durumunda ilgili tüm hesaplar kapatılacaktır.

11 Kullanıcılar'ın yaptıkları paylaşımlar üzerinde tepki alacak derecede ve/veya rahatsızlık verecek şekilde ısrarcı olmamaları gerekir.

12 Normal şartlarda bir seferde paylaşılabilecek bir içeriğin/yorumun kelime kelime veya kısa ifadeler kullanılarak birden fazla seferde paylaşılması, okunabilirliği ve takibi zedeleyici bir faktör olarak görüldüğünden yasaktır.

13 Kullanıcılar, AkıllıSoft veya Moderatör tarafından yapılan tüm uyarıları dikkate almak zorundadırlar. Kullanıcılar'ın Hizmet yöneticileri ile Hizmet'in sunulduğu ortamda tartışması veya yapılan müdahalelere itiraz etmesi diğer Kullanıcılar'a rahatsızlık verebileceğinden yasaktır. Kullanıcılar, herhangi bir uygulama hakkında ki itirazlarını, Site'de bulunan "Görüş&Öneri" formunu kullanarak yapabilirler.

14 Kullanıcılar'ın diğer Kullanıcılar'a rahatsızlık verecek derecede ve şekilde birbirleri arasında tartışmaya girmeleri veya herhangi bir konudan ötürü birbirlerine müdahale etmeleri veya birbirlerini tenkit etmeleri kesinlikle yasaktır. Herhangi bir kullanıcının uygun olmayan bir davranış sergilediğini düşünüyorsanız "Görüş&Öneri" kısmından ilgili kullanıcı hakkında şikayette bulunabilirsiniz.

15 Kullanıcılar herhangi bir paylaşımı eleştirme hakkına sahiptirler. Fakat bunu yaparken, sürdürülebilirliği ve faydayı arttırabilmek adına güzel bir dil ve kırıcı olmayan, öğretici bir üslup kullanılması gerekir.

16 Gereksiz ve konu dışı tartışmalar başlatmak ve/veya Kullanıcılar'a rahatsızlık verecek her türlü eylemlerde bulunmak hiçbir gerekçeye fırsat vermeksizin yasaktır.

İşbu maddenin/maddelerin ihlali nedeniyle ortaya çıkacak her türlü maddi ve manevi zararların tazmini, ihlale sebep olan kullanıcının sorumluluğunda olup AkıllıSoft'un, Site'nin, iş ortaklarının, yöneticilerinin, idarecilerinin, çalışanlarının ve sair kişilerin uğradığı her türlü zararlar tam ve eksiksiz olarak zarara sebep olan kullanıcıdan tazmin edilecektir. Kullanıcıların bu mesuliyeti süreklidir.

İşbu maddenin/maddelerin ihlal edilmesi durumunda ihlale konu olan paylaşımlar gerekçe gösterilmeksizin AkıllıSoft veya Hizmet idarecisi tarafından silinebilir ve ihlali gerçekleştiren kullanıcının hesabı uyarılmaksızın ve hiçbir gerekçe gösterilmeksizin derhal askıya alınabilir ve/veya kapatılabilir.

Garantiden Muafiyet

AkıllıSoft, Site'de bulunan verilerin, paylaşımların, haberlerin, yorumların v.b. doğrulu ve gerçekliği konusunda hiçbir garanti vermez.

Kullanıcılar arasında doğabilecek her türlü ihtilaf, anlaşmazlık veya uyuşmazlık yine tarafların kendilerini bağlamakta olup AkıllıSoft, Site, yöneticiler, idareciler, çalışanlar ve sair kişiler söz konusu ihtilaf konusunda hiçbir şekilde dahil gösterilemez, sorumlu tutulamaz, garantör olarak gösterilemez ve/veya şahit tutulamaz.

Sözleşmenin Yürürlüğü ve Sona Ermesi

İşbu Sözleşme, Kullanıcılar'ın Hizmet'i kullanmaları anında kendiliğinden yürürlüğe girecek olup kullanım sona ermediği müddetçe yürürlükte kalacaktır. AkıllıSoft, herhangi bir sebep göstererek yahut hiçbir sebep göstermeksizin ve bildirimde bulunmaksızın, Kullanıcılar'ın Hizmet'e erişimini derhal askıya alma veya sona erdirme hakkını saklı tutar. Hesabı askıya alınan veya sonlandırılan Kullanıcı, geçmişte yaptığı tüm paylaşımlardan, yorumlardan ve etkileşimlerden işbu Sözleşme ve vazgeçilmez parçaları olan "Gizlilik Sözlemesi" ve "Üyelik ve Site Kullanım Şartları Sözleşmesi" kapsamında hala sorumludur. İşbu sorumluluk, AkıllıSoft iradesi tarafından sonlandırılmadığı sürece devam eder.

Ayrıca AkıllıSoft, tek taraflı iradesiyle, Kullanıcılar'ın Hizmet dahilindeki paylaşımlarını ve/veya yorumlarını servislerden ve her türlü arşivden kaldırma hakkını da saklı tutar. Kullanıcılar'ın Hizmet'ten faydalanma haklarının, askıya alınması veya sonlandırılması halinde, Kullanıcılar, Hizmet dahilinde sahip oldukları tüm haklardan feragat ettiklerini kabul ve taahhüt ederler.

İş Birliği Yasağı

Kullanıcılar, işbu Sözleşme'den ve Site'nin ve hizmetlerin kullanımından dolayı, AkıllıSoft ile aralarında hiçbir iş birliği ilişkisi, ortaklık, iş ilişkisi veya acentelik tesis etmediğini kabul ve beyan ederler.

Sözleşme Bütünlüğü

İşbu Sözleşme, Kullanıcılar ve AkıllıSoft arasında, Kullanıcılar'ın Hizmet'ten faydalanmasını düzenleyen esas sözleşme olup, daha önce aynı amaçla düzenlenmiş ve akdedilmiş diğer sözleşmelerin yerini almıştır.

Feragat Yasağı

AkıllıSoft'un işbu Sözleşme ile kendisine tanınmış hakları ve yetkileri kullanmaması, söz konusu hak ve yetkilerden feragat ettiği anlamına gelmez.

Üst ve Kenar Başlıkları

İşbu Sözleşme'nin üst ve kenar başlıkları, sadece Sözleşme içeriğini belirtmek amacıyla yazılmış olup, hiçbir akdi ya da hukuki etkiye sahip değildir.

İletişim Bilgilerimiz

AkıllıSoft Yazılım ve Bilişim Teknolojileri
Çamlık Mh. Ş.Burak Kurtuluş Cd.
No:144/2, Sevgi Aprt. K:2, D:5
Ümraniye/İstanbul, Türkiye

info@akillisoft.com
+90(216) 338 0836

dovizborsa.com bir AkıllıSoft markasıdır.

AkıllıSoft Yazılım ve Bilişim Teknolojileri

DXY

-0.27

90,179

EXY

0.00

0,00

SUSD

0.03

3,7890

3,7900

SEUR

-0.56

4,6220

4,6230

SGLD

-0.53

162,4890

162,6081

USDTRY

3,7954

3,7965

3,7907

0.14

03:54:35

EURTRY

4,6729

4,6757

4,6513

0.49

03:54:40

EURUSD

1,23097

1,23109

1,22668

0.35

03:54:40

GLDGR

163,7641

163,8115

163,2782

0.31

03:54:40

XAUUSD

1341,86

1342,25

1339,82

0.17

03:54:40

 • Parite
 • Döviz
 • Altın
 • Emtia
 • Borsa Seans
 • Ekonomi Takvimi

USDJPY

110,313

110,322

110,384

-0.06

03:54:40

GBPUSD

1,38265

1,38270

1,37956

0.23

03:54:39

USDCHF

0,95759

0,95765

0,95908

-0.15

03:54:40

USDCAD

1,24139

1,24145

1,24346

-0.16

03:54:40

EURJPY

135,799

135,806

135,400

0.30

03:54:40

USDRUB

56,5100

56,5400

56,5632

-0.07

03:54:35

AUDUSD

0,79964

0,79965

0,79612

0.44

03:54:40

USDSEK

8,01203

8,01469

8,03620

-0.28

03:54:38

USDSAR

3,7502

3,7507

3,7501

0.01

02:56:53

USDCNY

6,4394

6,4404

6,4399

0.00

02:02:06

USDDKK

6,0499

6,0503

6,0717

-0.36

03:54:40

USDGBP

0,7232

0,7232

0,7248

-0.22

03:54:00

USDAED

3,6723

3,6728

3,6724

0.01

03:28:59

USDALL

108,70

109,50

109,12

-0.02

16/01

USDARS

18,8680

18,9040

18,8680

0.10

03:28:18

USDAUD

1,2504

1,2507

1,2558

-0.41

03:54:36

USDAZN

1,6996

1,7006

1,7001

0.00

16/01

USDBGN

1,5992

1,8150

1,7041

0.18

16/01

USDBRL

3,2267

3,2277

3,2251

0.07

03:28:18

USDNOK

7,8458

7,8486

7,8712

-0.30

03:54:40

USDKWD

0,3002

0,3022

0,3012

0.00

00:55:39

USDCLP

605,15

606,05

605,60

0.00

00:57:56

USDCOP

2863,00

2865,00

2863,00

0.03

03:28:18

USDCZK

20,6614

20,6721

20,7258

-0.28

03:54:39

USDDZD

113,9850

115,9850

114,6090

0.33

03:54:40

USDEGP

17,69

17,75

17,72

0.00

00:55:39

USDHKD

7,8241

7,8243

7,8220

0.03

03:54:25

USDHNL

23,5460

23,6460

23,5960

0.00

00:55:39

USDHUF

250,71

250,91

251,55

-0.29

03:54:40

USDIDR

13335,00

13350,00

13342,00

0.00

02:02:06

USDILS

3,4284

3,4324

3,4319

-0.04

03:53:35

USDINR

64,0090

64,0590

64,0340

0.00

01:10:54

USDIQD

1184,00

1186,00

1185,00

0.00

01:10:54

USDIRR

36559,00

36609,00

36584,00

0.00

00:55:40

USDISK

102,26

102,56

102,41

0.00

16/01

USDJMD

123,33

123,83

123,46

0.10

02:02:06

USDJOD

0,7075

0,7090

0,7083

0.00

02:56:53

USDKES

102,75

103,05

102,90

0.00

00:55:39

USDKGS

69,3630

69,4130

69,3980

-0.01

16/01

USDKRW

1062,60

1063,60

1064,60

-0.14

03:54:04

USDKZT

327,5100

327,5600

327,5350

0.00

01:10:56

USDLYD

1,3377

1,3447

1,3412

0.00

00:55:39

USDMAD

9,1895

9,1995

9,2143

-0.21

03:54:40

USDMXN

18,7497

18,7558

18,7818

-0.15

03:54:24

USDMYR

3,9410

3,9460

3,9565

-0.33

03:49:18

USDPEN

3,2058

3,2108

3,2108

-0.08

01:10:54

USDPHP

50,5800

50,6300

50,6350

-0.06

03:20:47

USDPKR

110,06

110,26

109,89

0.25

01:10:55

USDPLN

3,3886

3,3908

3,4009

-0.33

03:54:39

USDQAR

3,6413

3,6423

3,6418

0.00

03:54:24

USDRON

3,7835

3,7854

3,7975

-0.34

03:54:30

USDSGD

1,3186

1,3187

1,3209

-0.17

03:54:40

USDSYP

514,98

515,48

515,23

0.00

00:55:41

USDTHB

31,89

31,91

31,95

-0.16

03:54:36

USDTJS

8,8215

8,8225

8,8182

0.04

16/01

USDTMT

3,4000

3,6000

3,5100

-0.28

16/01

USDTND

2,4551

2,4571

2,4583

-0.09

03:54:40

USDTWD

29,5240

29,5340

29,6120

-0.28

03:51:24

USDUAH

28,5900

28,8400

28,7150

0.00

00:55:40

USDUYU

28,5500

28,6500

28,6000

0.00

00:55:40

USDUZS

8131,00

8181,00

4172,50

95.47

xxx

USDVND

22709,00

22719,00

22714,00

0.00

00:55:39

USDYER

249,95

250,05

250,00

0.00

01:10:55

USDZAR

12,2284

12,2348

12,2787

-0.38

03:54:34

SEPET

4,2055

4,2065

4,2185

-0.30

16/01

GBP

5,2355

5,2618

5,2294

0.37

03:54:35

RUB

0,0670

0,0673

0,0670

0.30

03:54:35

AUD

3,0281

3,0433

3,0178

0.59

03:54:35

SAR

1,0096

1,0146

1,0108

0.13

03:54:35

CAD

3,0500

3,0653

3,0488

0.29

03:54:31

KWD

12,5712

12,6342

12,5851

0.14

03:54:35

CNY

0,5879

0,5909

0,5886

0.14

03:54:29

SEK

0,4724

0,4748

0,4717

0.40

03:54:09

NOK

0,4826

0,4850

0,4815

0.48

03:54:35

CHF

3,9545

3,9744

3,9524

0.31

03:54:35

DKK

0,6259

0,6291

0,6243

0.51

03:54:30

JPY

3,4300

3,4400

3,4300

0.15

03:54:25

HASGR

162,9505

162,9977

162,4671

0.31

03:54:40

GKGU

42926,10

42938,58

42857,48

0.17

03:54:40

GKGT

162945,3

162992,7

162462,0

0.31

03:54:40

22B

148,2112

158,9023

153,0786

0.31

03:54:40

GCYR

262,0605

268,6120

264,5107

0.31

03:54:40

GYRM

524,1209

537,2239

529,0215

0.31

03:54:40

GTAM

1048,242

1071,172

1056,410

0.31

03:54:40

SKGU

42670,00

42690,00

42920,00

-0.56

16/01

SKGE

34955,64

34977,75

34963,10

0.01

16/01

XAUEUR

1090,030

1090,347

1092,215

-0.19

03:54:40

XAUGBP

970,4500

970,7600

971,1000

-0.05

03:54:40

XAUTRY

5093,635

5095,111

5078,524

0.31

03:54:40

SCUM

1077,577

1093,863

1091,537

-0.53

16/01

SCYR

260,7948

267,4903

265,5578

-0.53

16/01

SYRM

521,5897

534,9806

531,1156

-0.53

16/01

STAM

1043,179

1063,457

1058,962

-0.53

16/01

SRES

1110,182

1126,961

1124,564

-0.53

16/01

SRESK

1107,956

1124,701

1122,309

-0.53

16/01

08A

48,74670

54,14849

51,72324

-0.53

16/01

14A

92,61873

95,12573

94,37518

-0.53

16/01

18A

118,6170

121,9561

120,9310

-0.53

16/01

22A

147,8650

148,9490

149,2021

-0.53

16/01

ATAT

1074,052

1091,100

1088,376

-0.53

16/01

ATAC

267,2944

275,6207

272,9120

-0.53

16/01

ATAY

534,5888

551,2415

545,8240

-0.53

16/01

ATA25

2681,068

2739,947

2725,030

-0.53

16/01

ATA5

5370,261

5455,501

5441,883

-0.53

16/01

ZIYC

259,9824

268,3033

265,5581

-0.53

16/01

ZIYY

519,9648

536,6067

531,1162

-0.53

16/01

ZIYT

1039,930

1073,213

1062,232

-0.53

16/01

ZIY25

2599,824

2650,512

2639,233

-0.53

16/01

ZIY5

5199,648

5325,415

5290,727

-0.53

16/01

XAGGR

2,1016

2,1035

2,0993

0.16

03:54:39

XAGUSD

17,222

17,237

17,225

0.03

03:54:40

BRENT

69,27

69,33

70,19

-1.27

01:44:31

COPPER

3,1909

3,1913

3,2495

-1.80

16/01

COTTON

81,28

81,32

81,68

-0.47

16/01

ZINC

1,5619

1,5621

1,5685

-0.41

16/01

XPDUSD

1099,32

1100,78

1097,73

0.21

03:54:31

LEAD

1,1601

1,1606

1,1766

-1.38

16/01

NICKEL

5,6843

5,6865

5,8438

-2.71

16/01

ALUM

0,9870

0,9872

1,0038

-1.66

16/01

XPTUSD

1001,81

1002,64

999,50

0.27

03:54:39

SUGAR

13,50

13,70

14,18

-4.09

16/01

COFFEE

115,10

155,85

122,25

10.82

16/01

CORN

348,25

348,25

346,25

0.58

xxx

WHEAT

416,75

416,50

416,50

0.03

02:05:38

COCOA

1775,00

1936,00

1914,00

-3.06

16/01

HOIL

2,0643

2,0649

2,0634

0.06

03:54:00

NGAS

3,1340

3,1350

3,1290

0.18

03:54:24

BRL

Net Istihdam(Dec)

?

02:00

NIO

Gsyh Büyüme Oranı (Yıllık)(Q3)

?

02:50

--

Anniversary of PM Patrice Emery Lumumba’s Assassination

03:00

--

COP

Tüketici Güven(Dec)

?

03:30

AUD

Ev Kredileri (Aylık)(Nov)

2.1%

03:30

AUD

Homes Yatırım Kredileri(Nov)

1.5%

03:30

SGD

Sigara Petrol Ihracatı (Yıllık)(Dec)

3.10%

03:30

SGD

Sigara Petrol Ihracatı (Aylık)(Dec)

-5%

03:30

AUD

Westpac Tüketici Güven Değişim(Jan)

1.8%

03:30

AUD

Westpac Tüketici Güven Endeksi(Jan)

105.1

03:30

SGD

Ticari işlemler dengesi(Dec)

?

03:45

EUR

Ticari işlemler dengesi(Nov)

?

08:30

IDR

Otomobil Satışları (Yıllık)(Dec)

?

09:00

IDR

Kredi Büyümesi (Yıllık)(Dec)

?

10:00

EUR

Enflasyon Oranı (Yıllık)(Dec)

?

11:00

EUR

Enflasyon Oranı (Aylık)(Dec)

?

11:00

EUR

Uyumlaştırılmış Enflasyon Oranı (Yıllık)(Dec)

?

11:00

EUR

Uyumlaştırılmış Enflasyon Oranı (Aylık)(Dec)

?

11:00

EUR

Uyumlaştırılmış Enflasyon Oranı (Yıllık)(Dec)

?

11:00

EUR

Uyumlaştırılmış Enflasyon Oranı (Aylık)(Dec)

?

11:00

ILS

İmalat sanayi Satın Alma Yöneticileri Endeksi(Dec)

?

11:55

EUR

Işsizlik Oranı(Nov)

?

12:30

EUR

Inşaat Çıktı (Yıllık)(Nov)

?

13:00

EUR

Enflasyon Oranı (Aylık)(Dec)

?

13:00

EUR

Çekirdek Enflasyon Oranı (Yıllık) Final(Dec)

?

13:00

EUR

Enflasyon Oranı (Yıllık) Final(Dec)

?

13:00

JOD

Gsyh Büyüme Oranı (Yıllık)(Q3)

?

13:00

JOD

Sanayi Üretimi (Yıllık)(Nov)

?

13:00

EUR

Enflasyon Oranı (Yıllık)(Dec)

?

13:15

TRY

Otomatik Üretim (Yıllık)(Dec)

?

13:30

EUR

30 Yıllık Bund Müzayede

?

13:40

ALL

Ticari işlemler dengesi(Dec)

?

14:00

MNT

Sanayi Üretimi (Yıllık)(Dec)

?

14:00

MNT

Enflasyon Oranı (Yıllık)(Dec)

?

14:00

MNT

Ticari işlemler dengesi(Dec)

?

14:00

ZAR

Perakende Satış (Yıllık)(Nov)

?

14:00

ZAR

Perakende Satış (Aylık)(Nov)

?

14:00

LKR

Hizmet sektörü Satın Alma Yöneticileri Endeksi(Dec)

?

14:30

LKR

İmalat sanayi Satın Alma Yöneticileri Endeksi(Dec)

?

14:30

AOA

Toptan Eşya Fiyatları (Yıllık)(Dec)

?

14:35

GBP

BoE Saunders Speech

14:45

--

USD

Mba Mortgage Başvuruları(12/Jan)

?

15:00

USD

Mba 30 Yıllık Mortgage Oranı(12/Jan)

?

15:00

BYR

Sanayi Üretimi (Yıllık)(Dec)

?

16:00

PLN

Reel Sektör Ücretler (Yıllık)(Dec)

?

16:00

PLN

Istihdam Artışı (Yıllık)(Dec)

?

16:00

RUB

Cari Işlemler(Q4)

?

16:00

RUB

Ticari işlemler dengesi(Nov)

?

16:00

USD

Redbook (Yıllık)(13/Jan)

?

16:55

USD

Redbook (Aylık)(13/Jan)

?

16:55

UYU

Işsizlik Oranı(Nov)

?

17:00

USD

Kapasite Kullanım(Dec)

?

17:15

USD

Imalat Üretimi (Yıllık)(Dec)

?

17:15

USD

Sanayi Üretimi (Yıllık)(Dec)

?

17:15

USD

Sanayi Üretimi (Aylık)(Dec)

?

17:15

CAD

Boc Para Politikası Raporu

18:00

--

CAD

Boc Faiz Oranı Kararı

?

18:00

JOD

Üfe (Yıllık)(Nov)

?

18:00

USD

NAHB Konut piyasası endeksi(Jan)

?

18:00

CAD

Boc Basın Toplantısı

19:15

--

ARS

Ana Gösterge (Aylık)(Dec)

?

20:20

USD

Fedin Bej Kitap

22:00

--

USD

Fed Evans Konuşma

23:00

--

USD

Kaplanın Konuşması- Federal Rezerv bankası

23:15

--

 • Döviz ve Borsa Yorumları
0/0 Adet
Tugraa02:50

gr altın 164 olmuşşş vayyy beee

 • + 0
 • - 0
Londonturko01:45

ve amerika herzaman ki gibi gayr-i mesru cocugunu ortada birakdi.usa disisleri sozcusu biz afrinde pyd ye iside karsi gorev vermedik dedi.fazla surmez afrinde amerikan bayragi altina saklanan cakal surusu twiterda afrindekatliamvar hastaq# yapmasina

 
 • + 3
 • - 0
europa201800:42

nefesler tutuldu gozler turk ordusunda . dovize emtiaya sahip cikmali . bir gece

 • + 1
 • - 0
asfar00:37

parite yarın 1,219-80 e kadar düşecek tahminimce )) ytd hayırlı geceler

 • + 0
 • - 0
europa201800:29

afrinden siviller baska yerlere goc ediyor

 • + 1
 • - 0
Çömezyatırımcı00:26

afrin olayi dolari atesliyebilir mb faiz karari etki edebilir

 • + 2
 • - 0
mega00:24

hisse seneti hariç hazirana kadar dolardan birşey olmaz belki euro parite bazlı yükselir dolar dünyanın heryerinde zarar

 
 • + 0
 • - 0
europa201800:09

kibris cikartmamizdan sonraki belkide en onemli cikartma olacaktir afrin

 • + 2
 • - 0
Belissimo00:04

gram yakın zamanda 167 olacak 2 gün veriyorun

 • + 0
 • - 0
europa201823:5416/01

ons☝ .

 • + 1
 • - 0
asfar23:3416/01

sedat hocam burdamısınız bir sorum olacaktı

 • + 0
 • - 0
asfar23:3316/01

terste olan bütün herkes ünş düzeltir gelir geçer canımız sağolsun

 • + 2
 • - 0
iskenderkırmızı23:3216/01

sn asfar bugun icin diyorsaniz malesef kurlar cok geriledi terse giren cok oldu ins tez zamamda telefi edersiniz

 • + 1
 • - 0
asfar23:3116/01

iskender herkesin yorumunu demiyorum belirli arkadaşların yorumlarını değerlendiriyorum herkes gibi

 • + 0
 • - 0
iskenderkırmızı23:3016/01

sn asfar yorumcu cok. .

 • + 1
 • - 0
asfar23:2916/01

siz değerli yorumcuların yorumlarına göre hareket ettim terse yattı tabi sorumluluk benim elbet )))

 • + 1
 • - 0
asfar23:2816/01

pariteci abiler bugün hayal kırıklığı yaşadım daha doğrusu bir haftadır parite hedefi hep ters geldi

 • + 1
 • - 0
recep04223:1916/01

afrin operasyonuna geri sayım binali y. açıklama yapıyor

 • + 0
 • - 0
recep04223:1916/01

afrin operasyonuna geri sayım,,,,,,,,,,,,,,

 • + 0
 • - 0
Yılmaz3423:1816/01

abd den dikkat çekici açıklama : abd savunma bakanlığı (pentagon) afrin'deki pyd/pkk unsurlarını desteklemediklerini ve onları deaş ile mücadele operasyonlarının parçası olarak görmediklerini açıkladı. abd savunma bakanlığı pentagon sözcüsü eric pahon, "suriye sınır güvenliği gücü" konusunda türkiye'nin kaygılarını anladıklarını, türkiye ile konuyu görüştüklerini belirtirken varsayılan sınır güvenliği gücü ifadesini kullandı.

 
 • + 0
 • - 0
Gökmaviayyıldız23:1216/01

usd/try 3,7939 güçlü al
eur/try 4,6562 güçlü al
eur/usd 1,2269 güçlü al
usd/jpy 110,34 güçlü sat
eur/jpy 135,38 güçlü al
gbp/try 5,2336 güçlü al
chf/try 3,9535 güçlü al günlükte özetle güçlü al
unutma ki; insan dünyanın hakimi oıabiıir, ama küçük bir kaıbin esiridir allaha emanet olun herkese iyi geceler

 
 • + 3
 • - 0
canzrv22:5516/01

sn.@happyday ii geceler tesekkurler

 • + 0
 • - 0
numlock22:5516/01

yarın için döviz yorumu yapan varmı acaba yarın alınırmı

 • + 1
 • - 0
HappyDay22:5316/01

herkese iyi geceler diliyorum. sabah görüşmek dileğiyle, hoşçakalın.

unutmadan su içmeyi ve gözlerinizi dinlendirmeyi ihmal etmeyin, sağlık herşeyden önemlidir.

 
 • + 3
 • - 0
recep04222:5116/01

sn. @happyday, teşekkür ederim degerli yorumların için beklemeye devam

 • + 1
 • - 0
Üstad22:5016/01

sn. @recep042, 163.5 da şuan ilerleyecek daha muhtemelen.

 • + 1
 • - 0
HappyDay22:4916/01

sn. @recep042, 164 sonrası düzeltme hareketi bekliyordum 162,3262 kadar düştü şimdi 166 yolculuğuna başladı, 166dan sonra asıl düzeltme hareketini yapacak ve 161e kadar düşmesini bekliyorum. ardından 169 yolculuğu başlıyor ytd.

 
 • + 3
 • - 0
SelimK22:4816/01

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, nato genel sekreteri jens stoltenberg ile telefonda görüştü. erdoğan, stoltenberg'e "ulusal güvenliği korumak için her türlü tedbiri alırız" mesajını iletti.

 
 • + 0
 • - 0
recep04222:4816/01

sn. @happyday, daha 161 i görmedi ama nasıl 166 hedefe gitmeye başladı ki anlamadım

 • + 0
 • - 0
Sancak4222:4716/01

tşk. happday. bekleyelim bakalım ne olacak.

 • + 1
 • - 0
canzrv22:4616/01

sn.@mehmet34 siz sebep olmadınız kapanışa kadar yorumlarınız degerlı bızım ıçın

 • + 0
 • - 0
HappyDay22:4516/01

sn @sancak42 şimdilik 166 hedefine doğru yolculuğu başladı. 166dan sonra düzeltme hareketi bekliyorum ytd.

 • + 2
 • - 0
ASİVEMAVİ22:4516/01

sn. @dolardolmaz, abi kusura bakma gerçekten gormedim

 • + 0
 • - 0
Çömezyatırımcı22:4516/01

ıki gundur 379 ve 382 bandinda seyrediyor cikis ve 380 ustu tutunmasini bekliyorum

 • + 0
 • - 0
Sancak4222:4516/01

ons da 164 düzeltmesi bitti mi? çıkış başlar mı acaba 169 ‘a?

 • + 0
 • - 0
DolarDolmaz22:4416/01

sn@asimavi sana neler diyom dinlemiyon . burada tek takipçim mod galiba :)

 • + 0
 • - 0
REİS1222:4316/01

sn. @çömezyatırımcı, şimdilik düşmesi için sebep yokkkk

 • + 0
 • - 0
Çömezyatırımcı22:4316/01

su an dolardayim yukselme durumu varmi acaba

 • + 0
 • - 0
Çömezyatırımcı22:4116/01

merhaba dolar icin onumuzde takip edilmesi gereken neler var acaba ?

 • + 0
 • - 0
Gökmaviayyıldız22:4016/01

macrol39 faydamız oldu ise nee mutlu bize bereketli kazançların olsun kardeşim

 • + 1
 • - 0
0
0
0